Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Od wczoraj zostałem posiadaczem dysku firmy "Adata SX8200 PRO M2 PCIe Gen3x4 SSD XPG" udało mi się zainstalować Windowsa 10 według zdobytych informacji, lecz nie spełnia on zapisanych przed producenta parametrów są one dobre zadowalające aczkolwiek nie maksymalne które mógłby wykorzystać ten dysk.

Oto moje parametry :

Crystal.jpg.2bd1ced2bff57f5f499de73a5b20ea73.jpg

Maksymalne ADATY to: Read to 3500 MB/s i maksymalny Write 3000 MB/s

Mój Komputer:

Płyta główna: MSI Z390 GAMING PLUS

Procesor : Intel(R) Core(TM) i5-9600K CPU @ 3.70GHz   3.70 GHz

Ramy: DDR4 Patriot Viper 4 16GB 3200MHz

Teraz zastanawiam się czy to nie jest wina po mojej stronie czy ktoś wyjaśni mi co może być nie tak? Szukałem na forum odpowiedzi na mój problem ale nie znalazłem wiem tylko ze moja płyta obsługuje ten dysk. 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry podane przez firmę Adata są "do" iluś tam MB/s. To jest jedna sprawa. Druga sprawa jest taka, że Adata ostatnio dokonała kilkukrotnej podmiany podzespołów w tym modelu i ma on w tym momencie gorsze parametry niż w dniu premiery:

https://www.tomshardware.com/news/adata-switches-nand-on-sx8200-pro-ssd-performance-impacted

Gdybyś był zainteresowany, to da się to sprawdzić jakie podzespoły ma Twój dysk. Jeśli Ci natomiast nie odpowiada akcja z podmianką podzespołów, to śmiało zwracaj dysk. 

P.S. Oczywiście założyłem, że dysk jest nowy. 

Edytowane przez stark2991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dysk jest nowy tylko jest jeden problem ze mi go już nie przyjmą ponieważ nakleiłem na niego naklejkę ta co była z dyskiem i potem ja odkleiłem i wyrzuciłem do śmieci bo doczytałem ze to jest pic na wodę fotomontaż, działająca jak radiator, także jest po wymianie ze tak powiem, a jak mieli byśmy to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze to dysk systemowy, więc wyniki będą niższe niż gdyby działał jako magazyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak teoretycznie ale oglądałem test na YouTube zrobiony przez x-kom chyba bodajże że te dyski przy 80% obciążenia miały takie same parametry wiec już nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...