Skocz do zawartości
Redar

Obudowa Genesis Titan 660 plus problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z chłodzeniem Silentiumpc Fortis 3 w tej obudowie Genesis titan 660 plus. Instalowałem chłodzenie krok po kroku według instrukcji i przy próbie instalacji wieży nie miesi się ona na szerokość z tylnym wentylatorem na obudowie, a nie chcę go demontować. Co robię zle że to chłodzenie nie chce wejsc z tylnym wiatrakiem bez demontażu. Na zdjęciu widziałem titan 550 plus  z tym chłodzeniem i bez problemu wchodzi z tym wiatrakiem. Ponizej zaznaczyłem gdzie dokładnie mi zahacza. Bardzo proszę o pomoc.

 

https://imgur.com/a/K7Z5bBd

Edytowane przez Redar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Grandisem XE1236 jest jeszcze mniej miejsca przy poprawnie założonym chłodzeniu (ta szczelina "z czerwona strzałką" jest jeszcze mniejsza).

Pytanie brzmi dlaczego chcesz dać chłodzenie na szerokość i by wentylator Fortisa zaciągał powietrze "z karty graficznej". Tak jak masz teraz jest bardzo dobrze, wentylator Forisa przepycha powietrze przez finy radiatora a tylni wentylator od 660Plus wyrzuca na zewnątrz.

Jeżeli jednak chcesz dać na szerokość to wystarczy wentylator od 660Plus dać "na zewnątrz" a nie tak jak jest teraz "wewnątrz". Tylko trzeba później pamiętać że on tam jest bo jak włożysz paluchy to raz że zaboli, a dwa pewnie połamią się śmigła wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/WFdcU8P

Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

U mnie z Grandisem XE1236 jest jeszcze mniej miejsca przy poprawnie założonym chłodzeniu (ta szczelina "z czerwona strzałką" jest jeszcze mniejsza).

Pytanie brzmi dlaczego chcesz dać chłodzenie na szerokość i by wentylator Fortisa zaciągał powietrze "z karty graficznej". Tak jak masz teraz jest bardzo dobrze, wentylator Forisa przepycha powietrze przez finy radiatora a tylni wentylator od 660Plus wyrzuca na zewnątrz.

Jeżeli jednak chcesz dać na szerokość to wystarczy wentylator od 660Plus dać "na zewnątrz" a nie tak jak jest teraz "wewnątrz". Tylko trzeba później pamiętać że on tam jest bo jak włożysz paluchy to raz że zaboli, a dwa pewnie połamią się śmigła wentylatora.

Dzięki za odpowiedz. Socket jaki mam to 1155. Nie zakładałem tego chłodzenia na szerokosc, próbowałem założyć jak z linku wyzej. Chodzi mi o wentylator z tyłu nie ten na gorze...Nie chce dawać tego wentylatora od obudowy na zewnątrz bo czesto grzebie przy kompie z tylu a w nocy wloze palca i będe w gipsie chodził :). Myslałem że coś zle poskładałem ale wszystko dobrze skręciłem. Bez zdemontowania tego wentylatora który wydmuchuje to powietrze na zewnatrz nie chce to chłodzenie wogóle wejsc. Mógłbym bez tego wentylatora umiescic wtedy by weszło ale co by wtedy wydmuchiwało ciepłe powietrze z zewnatrz. Przedni na fortis 3 przepcha powietrze ale chyba nie za obudowę. Pierwszy raz się z takim czyms spotkałem, co ciekawe grandis by wszedł bez problemu na styk i zostało by jeszcze minimalnie miejsca... A w linku ktory dodałem wyzek jest genesis titan 550 plus i wchodzi bez problemu to chłodzenie z tym wentylem nie wiem czemu :(

https://imgur.com/a/WFdcU8P

Edytowane przez Redar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Redar napisał:

Mógłbym bez tego wentylatora umiescic wtedy by weszło ale co by wtedy wydmuchiwało ciepłe powietrze z zewnatrz. Przedni na fortis 3 przepcha powietrze ale chyba nie za obudowę.

Pewnie coś tam przepchnie ale tylni się przydaje :) mogę to przy Grandisie potwierdzić że sporo zbija temperatury gdy procesor jest podkręcony (jeden wentylator między wieżami vs też jeden wentylator między wieżami i dodatkowo drugi wyciągający).

Jak masz 15-16mm odstępu to może Gelid Slim? (16mm) albo Arctic Slim (15mm)?

KLIK1

KLIK2

15 minut temu, Redar napisał:

No to jest właśnie mój komp :) (tzn kurdupla mini gtx1060+acceleroS3 już nie ma, teraz jest kurdupel mini gtx1660Ti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Pewnie coś tam przepchnie ale tylni się przydaje :) mogę to przy Grandisie potwierdzić że sporo zbija temperatury gdy procesor jest podkręcony (jeden wentylator między wieżami vs też jeden wentylator między wieżami i dodatkowo drugi wyciągający).

Jak masz 15-16mm odstępu to może Gelid Slim? (16mm) albo Arctic Slim (15mm)?

KLIK1

KLIK2

No to jest właśnie mój komp :) (tzn kurdupla mini gtx1060+acceleroS3 już nie ma, teraz jest kurdupel mini gtx1660Ti)

Dziękuje za propozycje. Sprzedam chyba jednak tego fortisa i kupie coś może mniejszego i wtedy powinno mi wszystko ładnie wejsc. Myslałem nad dwoma chłodzeniami do tej onudowy co sądzisz o nich w przyszłosci lekko będe krecił procesor ?

be quiet dark rock 2

arctic freezer 34 esports

Edytowane przez Redar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procesor, bo wybór chłodzenia jest mocno zależy od niego.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jaki masz procesor, bo wybór chłodzenia jest mocno zależy od niego.

I7 2600k w przyszłości podkrece go do 4,4ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer 34 eSport Duo to taka Fera 3 z dwoma wentylatorami kosztująca sporo więcej - generalnie średnie rozwiązanie, głośne.

Dark Rock 2 to fajnie chłodzenie, ale ma 166mm, więc nie wejdzie do Twojej obudowy, bo max to 160mm. 

Na Twoim miejscu kupiłbym coś używanego - np. tą Noctua NH-U12P (tylko dopytaj czy są oba klipsy pod podpięcie wentylatora, bo na zdjęciach widać tylko jeden :P) + nowy wentylator pokroju Arcitc P12 PWM / Sigma HP PWM / Pure Wings 2 PWM. Będziesz miał całkiem kompaktowe i wydajne chłodzenie w łącznej kwocie około 150 zł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zawisztheblack napisał:

Freezer 34 eSport Duo to taka Fera 3 z dwoma wentylatorami kosztująca sporo więcej - generalnie średnie rozwiązanie, głośne.

Dark Rock 2 to fajnie chłodzenie, ale ma 166mm, więc nie wejdzie do Twojej obudowy, bo max to 160mm. 

Na Twoim miejscu kupiłbym coś używanego - np. tą Noctua NH-U12P (tylko dopytaj czy są oba klipsy pod podpięcie wentylatora, bo na zdjęciach widać tylko jeden :P) + nowy wentylator pokroju Arcitc P12 PWM / Sigma HP PWM / Pure Wings 2 PWM. Będziesz miał całkiem kompaktowe i wydajne chłodzenie w łącznej kwocie około 150 zł.

Dzięki za propozycje. W poprzednim poscie zrobiłem błąd zamiast be quiet dark rock 2 miało byc be quiet pure rock 2. 155 powinien wejsc bez problemu tylko powiedz czy w miare dobre to chłodzenie z ta fabryczna pasta. Bo używałem mx4 i dla mnie jest swietna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure Rock 2 jest ok, jak na swój rozmiar naprawdę fajne chłodzenia. Przy 155mm też spokojnie wejdzie do Twojej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Redar napisał:

arctic freezer 34 esports

Bardzo wydajne chłodzenie (gdzieś ostatnio na włoskim albo portugalskim kanale youtube nawet pozamiatało grandisem 3 przy max obrotach) ale głośne, dodatkowo efektownie wygląda jeżeli ktoś ceni sobie taki wygląd.

Później napisałeś o Pure Rock 2, jeżeli nie podkręcasz procesora do granic jego możliwości, cenisz sobie ciszę oraz stylowy wygląd to wybrałbym to chłodzenie zamiast 34esports.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...