Skocz do zawartości
AMiABLE

Denerwujące przycięcia całego systemu - użycie dysku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość dziwny problem. Mianowicie występują takie kompletne zacięcia, gdzie żaden program nie działa a czasami zatrzymuje się też myszka. Po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach system się "odtyka". Jeśli coś kliknę w tym czasie (jakąś opcję w programie czy folder) to on go otwiera po "odetkaniu". Zauważyłem że zawsze przy takim zacięciu świeci się dioda od dysku na obudowie, ciągłym światłem bez przerwy przez cały czas trwania "zacięcia" jakby komputer doczytywał coś z dysku. Dyski mam dwa - SSD ADATA 240GB i Toshibe P300 3TB. Jeden kupiony rok temu a drugi jakoś dwa lata temu więc nie żadne starocie.

Użyłem CCleanera, przeskanowałem także system Malwarebytes - nie wykrył żadnych zagrożeń. Podaję jeszcze screeny z HDTune. Jak widać na SSD jest jeden sektor relokowany - czy to oznacza że SSD mi już pada? Po tak krótkim czasie? Co jeszcze może powodować taki problem?

MC8EuCt.jpg

TRiJi04.jpg

8tJnDbK.jpeg

 

 

 

 

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada graf czasu aktywnosci dysku w task managerze podczas tych przyciec? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawi to postaram się wkleić, choć to będzie trudne bo jak wspomniałem - podczas przycięcia "zamiera" system i zaczyna działać dopiero po tym czasie więc nie wiem czy ten program (podejrzewam że chodzi Ci o zakładkę Monitor Zasobów) zarejestruje tą aktywność jeśli uruchomi się po czasie. Spróbuję trzymać go cały czas otwartego i zobaczę co zarejestruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o menedzer zadan --> zakladka "wydajnosc" i tam wybierasz dysk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej zakładki. Mam jedynie "monitor zasobów" i tam jest opcja " dysk"

PS Tu użycie procka duże bo film sie renderował w trakcie robienia screena, przy normalnym użytkowaniu jest raczej małe.

11.JPG

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...