Skocz do zawartości
_network

OMV - klonowanie dysku z danymi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam serwer ESXI i jedna z maszyn to OMV5. 

Do openmediavault mam podłączony dysk na którym trzymam pliki i mam do niego dostęp w domu przez SMB. 

Tylko że ten dysk Seagate 3TB HDD 3,5 cala wydaje dziwne stukanie , działa ale dziwnie stuka - jego wiek to max miesiąc. Chciałem zrobić podmianę - bo o ile mam backup danych w innym miejscu to to stukanie jest trochę irytujące. Posiadam nowy dysk 3 TB też Seagate i chciałbym zrobić podmianę tych dysków ale zachowując układ plików/folderów i wszystkiego co jest na dysku bez konfigurowania tego jeszcze raz. Czyli robie klona, wyciągam dysk 1 i wrzucam dysk nowy i OMV mi działa jakby nigdy nic. 

Zrobiłem klon dysku Clonezilla. Widę go w ESXI tylko próbując podpiąć go do OMV i to się udaje ale ta maszyna się nie chce uruchomić krzycząc coś takiego

https://prnt.sc/104otp4

Coś robię źle a może jest jakiś inny sposób aby w prosty sposób zrobić taką migrację. 

Log twierdzi że plik nie jest prawidłowym plikiem wirtualnego dysku. Ja to zrobiłem tak że po klikam w ESXI w ustawieniach maszyny OMV - Add new existing drive - wskazuje w datastore plik na nowym dysku z rozszerzeniem .vmdk 

Edytowane przez _network

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłącz dysk do serwera w omv masz funkcje kopiowania całego dysku więc sobie to wykorzystaj lub w terminalu polecenie dd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, uzzo napisał:

Podłącz dysk do serwera w omv masz funkcje kopiowania całego dysku więc sobie to wykorzystaj lub w terminalu polecenie dd

Wrzuciłbyś screena gdzie to jest w OMV bo nie mogę zobaczyć tej opcji 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

trzeba sobie ja zainstalować z dodatków  

jest to usb backup

a wygląda to tak, ewentualnie komendą dd  w terminalu

image.png

Edytowane przez uzzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi