Skocz do zawartości
MroczneWidmo

Days Gone na PC

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.06.2021 o 21:25, tomekpcl napisał:

Jestem przy końcówce, grę wywaliło mi do pulpitu 2 razy, żadnych innych problemów nie miałem, bugów itp. rzeczy też nie zauważyłem. 

Dołączam do klubu kopniętych w dupę. :E U mnie pierwszy crash po 41 godzinach gry. Jak zwykle pograłem, chcę wyjść na pulpit, klikam w menu głównym "wyjdź z gry" ale tym razem nie trwało to chwilę jak to zawsze ale 3-4 sekundy i gra dopiero się wyłączyła na pulpit bez żadnych errorów - na pierwszy rzut oka dla niedoświadczonego wygląda, że wszystko jest normalnie ale nie ze mną te numery, gówno programistyczne wyczuwam na kilometr po samym zachowaniu się pliku .exe danej gry. Oczywiście "nos" mnie nie zawiódł, wchodzę do logu systemowego, a tam takie kwiatki:

Cytat

 

Źródło
Days Gone

Podsumowanie
Zatrzymano działanie.

Data
‎08.‎06.‎2021 09:53

Stan
Raport został wysłany

Opis
Ścieżka do aplikacji powodującej błąd:    C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Days Gone\BendGame\Binaries\Win64\DaysGone.exe

Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu:    BEX64
Nazwa aplikacji:    DaysGone.exe
Wersja aplikacji:    4.11.1.0
Sygnatura czasowa aplikacji:    60ae7c0a
Nazwa modułu z błędem:    crashhandler64.dll
Wersja modułu z błędem:    6.58.48.92
Sygnatura czasowa modułu z błędem:    60be7344
Przesunięcie wyjątku:    0000000000032c91
Kod wyjątku:    c0000409
Dane wyjątku:    0000000000000007
Wersja systemu operacyjnego:    10.0.19043.2.0.0.256.48
Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
Dodatkowe informacje 1:    310c
Dodatkowe informacje 2:    310c562f4abd2e08233da73b26fd7252
Dodatkowe informacje 3:    c4cc
Dodatkowe informacje 4:    c4cc18895643411b0da7d0553f8b03ae

Dodatkowe informacje o problemie
Identyfikator pakietu:    34f40e3c2bab13e352e4d0579ef1e16c (1361442062120116588)

Z racji, że śmieciarze z Bend Studio nie mają nawet e-maila do zgłaszania im takich numerów musiałem napisać posta na ich oficjalnym reddicie do czego w sumie sami namawiają. :E Załączyłem loga i dumpa pliku .exe no i zobaczymy, na ich liście "rzeczy do zrobienia" są jakieś crashe więc może rzucą na to okiem skoro nie ma innej drogi raportowania problemów.

Cytat

Zresztą co ja będę narzekał na crasha i to przy wyjściu z gry na pulpit skoro inni mają jeszcze gorzej...

https://steamcommunity.com/app/1259420/discussions/0/3114782328006091727/

https://steamcommunity.com/app/1259420/discussions/0/3114782328009856854/

https://steamcommunity.com/app/1259420/discussions/0/3113655160532170681/

https://steamcommunity.com/app/1259420/discussions/0/5711105714150317472/

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarowno Days Gone jak i HZD maja swietne recenzje na steamie jak i rewelacyjnie sie sprzedaja :) Mam nadzieje na wiecej tytulow od SONY na PC (tak, wiem ze bedzie U4) - zwlaszcza Bloodborne i God of War bo dla mnie to gry bliskie idealu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, amsztel napisał:

Zarowno Days Gone jak i HZD maja swietne recenzje na steamie jak i rewelacyjnie sie sprzedaja :) Mam nadzieje na wiecej tytulow od SONY na PC (tak, wiem ze bedzie U4) - zwlaszcza Bloodborne i God of War bo dla mnie to gry bliskie idealu.

Zdecydowanie.

Czy komuś się podobało bardziej HZD czy Days Gone... obydwie to produkcje i tak lepsze od wielu multiplatformowych open-world'ów.

Bardzo chętnie przetestujestowałbym God of War, The Last of Us 1 i 2 i inne trzymające poziom tytuły na wyłączność PS.

Widać, że jeszcze jest tam magia, który wyparowała z wielu współczesnych produkcji AAA.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane ale znowu gierka wysypała mi się w identyczny sposób jak wyżej napisałem - teraz to już nie rozumiem dlaczego, weryfikację plików też profilaktycznie przeprowadziłem i znowu po wyjściu z gry w logu systemowym taki sam crash, a gra niby wyłączyła się poprawnie.

Zgłupiałem w tym momencie...

--------------------

Nie wiem co się stało od wczoraj ale dzisiaj wystarczy, że włączę grę i wyłączę nawet bez wczytywania zapisu i w logu pokazuje się crash, skąd to się do diabła wzięło tak z dupy? Możecie sprawdzić u siebie?

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Jak zwykle pograłem, chcę wyjść na pulpit, klikam w menu głównym "wyjdź z gry" ale tym razem nie trwało to chwilę jak to zawsze ale 3-4 sekundy i gra dopiero się wyłączyła na pulpit bez żadnych errorów - na pierwszy rzut oka dla niedoświadczonego wygląda, że wszystko jest normalnie ale nie ze mną te numery, gówno programistyczne wyczuwam na kilometr po samym zachowaniu się pliku .exe danej gry.

Mam to samo. Ostatnie 2 wyjścia z gry to ładnych parę sekund czekania podczas gdy wcześniej trwało to dosłownie ułamek sekundy.

Mam w grze jakoś z 50h. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Mam to samo. Ostatnie 2 wyjścia z gry to ładnych parę sekund czekania podczas gdy wcześniej trwało to dosłownie ułamek sekundy.

Mam w grze jakoś z 50h. 

Chyba wiem co powoduje problem - rano pobrałem przymusowo nową aktualizację klienta Steam i od tego czasu są cyrki tego typu, dzięki za weryfikację - innego powodu nie może być skoro jeszcze wczoraj wszystko działało normalnie.

Zresztą: https://steamcommunity.com/app/1259420/discussions/0/3114782328012533151/

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2021 o 06:04, ODIN85 napisał:

Mam nadzieje że trolujesz.

Ja u siebie żadnych problemów z wyłączaniem po aktualizacji steam nie zauważyłem, chyba już limit bugow w DG wyczerpałem.

https://www.eurogamer.pl/articles/2021-06-08-days-gone-na-pc-z-wiekszymi-hordami-zombie-mod-zwieksza-poziom-trudnosci

Jakby dla kogoś hordy były za małe, chociaż u siebie  nie zauważyłem żeby horda w tartaku zabijała fps, tak samo kolega- zresztą kumpel ma inny problem z tą hordą.

Wybił praktycznie caluśki tartak ale według gry nie wszyscy zostali wybici, i wisi można powiedzieć zawieszona horda, może te niedobitki mu się zrespią - wracał już na teren tartaku nie raz nie dwa i nie trzy ale pusto ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta horda powiązana jest z fabułą i nie wchodzi w ogólne wybicie hordy :) Identycznie zrobiłem jak ten kumpel. Później w misji też jej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, frog67 napisał:

Ja u siebie żadnych problemów z wyłączaniem po aktualizacji steam nie zauważyłem, chyba już limit bugow w DG wyczerpałem.

Zanim będziesz pisał następnym razem sprawdź log systemowy, to że nie dostajesz żadnego komunikatu czy errora podczas wyłączania gry nie oznacza, że się ona nie sypie, póki co sypie się nadal u każdego tylko mało kto wie jak to sprawdzić (pro tip - historia niezawodności systemu Windows, tzw. event viewer).

Dzisiaj już testowali grę po dzisiejszej poprawce wczorajszej aktualizacji klienta Steam i gra dalej się sypie u każdego przy wyjściu mimo, że tego na pierwszy rzut oka nie widać:

Cytat

Steam Update this morning... Same Issue... Days gone.exe crash at closing...

Cytat

Same here,

Until yesterday no crash on exit, after this damn update every time the game crash on exit and event viewer points to crashhandler64.dll which is 100% related to Steam client. Happens on Win 10 20h2 and Win 7 Ultimate ESU

 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się cała gra rozwaliła i musiałem zrobić reinstall, na szczęście zrobiłem sobie kopie save'ów.

Ni z tego ni z owego po odpaleniu miałem ikonkę ładowania po prawej stronie na dole przez 10 sekundach a potem pulpit. Absolutnie nic nie zmieniałem w kompie, sterach czy jakichkolwiek ustawieniach. Sprawdziłem reddit + fora i okazuje się że wielu osobom zaczęło się sypać i nie ma na to żadnego fix'a. Coś mi się wydaje że ostatni patch więcej spierdzielił niż poprawił, wcześniej nie miałem żadnych problemów z crashami. Póki co gra odpaliła i mam nadzieję że tak już zostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, frog67 napisał:

Ja u siebie żadnych problemów z wyłączaniem po aktualizacji steam nie zauważyłem, chyba już limit bugow w DG wyczerpałem.

Ja tez nie mam zadnych problemow z wylaczenime gry, szczesciarz :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi systemowe sprawdź, w sumie to nawet w podglądzie zdarzeń widać.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, caleb59 napisał:

Logi systemowe sprawdź.

Nazwa aplikacji powodującej błąd: DaysGone.exe, wersja: 4.11.1.0, sygnatura czasowa: 0x60ae7c0a
Nazwa modułu powodującego błąd: ntdll.dll, wersja: 10.0.19041.964, sygnatura czasowa: 0xbd2c3c23

No mam w cholerę błędów powodowanych przez DaysGone.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawi się poprawka to dam znać, póki co jest "workaround" by wyłączać grę nie normalnie przez menu główne tylko przez "wymuś zamknięcie/wyłączenie" w nakładce Steam overlay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, caleb59 napisał:

Jak pojawi się poprawka to dam znać, póki co jest "workaround" by wyłączać grę nie normalnie przez menu główne tylko przez "wymuś zamknięcie/wyłączenie" w nakładce Steam overlay.

A próbowałeś po prostu przez alt+F4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego błędu, a dziś była kolejna aktualizacja klienta steam. Ani wczoraj ani dziś. Normalnie zamknąłem grę i nie mam nic w podglądzie zdarzeń, wszystko działa.
Dziś grałem z 2-3godziny, Ostatnie wpisy w podglądzie są datowane na 12.00, a wyszedłem z gry przed chwilką.

Pobawiłem się z hordą w tartaku i nic nie zamuliło, więc przy queście fabularnym będę mieć okrągłe 0 w tartaku, a ja myślałem, że to powiązane jest z Nero... Stąd polazłem do tartaku i rozwaliłem.
Nie dostałem żadnej informacji o rozwaleniu hordy, pewnie przyjdzie takie info po skończeniu questa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

 

Tam da się po cichaczu zabrać z punktu Nero.

Wiem, o tym, zrobiłem to zanim tam wróciłem.
Najwyżej dokończę gierkę na PS4 slim i wtedy zrobię tak jak przystało wraz z questem.

Im dalej tym lepiej, gra o niebo ciekawsza od HZD


 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2021 o 11:16, jerryyy napisał:

A duża różnica graficzna między very high a high? 

Wszystkie 3 pliki wrzuciłeś czy jak? Bo jestem zielony. 

Pliki podmień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Crew 900 napisał:

Pliki podmień. 

W jakim folderze? Bo tam gdzie on pisał że w folderze save to nic tam nie mam i nic się nie podmieniło. 

Edytowane przez jerryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też tak się mocno grzeją karty przy tym tytule? Mi na GTX 1060 dobija nawet do 75 stopni. Teraz są upalne dni, jasna sprawa, ale w innych grach nie przekracza 71, więc chyba coś jest na rzeczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, grzeje i to dokładnie - polecam zainteresować się undervoltingiem i customowym profilem dla wentylatorów karty graficznej w MSI Afterburner, niestety ale nie ma innego bardziej sensownego wyjścia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeje i to porządnie, ale na szczęście dziś dobiło jedynie do maks 70C, a grałem dziś z 4godzinki z przerwami. W pokoju mam 28C. Są miejscówki, gdzie mniej grzeje, a są miejsca gdzie ciśnie po grafie.
Dodam, że gram na locku 60fps, max detale plus 1080p, jak dam na 70fps to często będzie ok 72C albo i więcej.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, caleb59 napisał:

Tak, grzeje i to dokładnie - polecam zainteresować się undervoltingiem i customowym profilem dla wentylatorów karty graficznej w MSI Afterburner, niestety ale nie ma innego bardziej sensownego wyjścia.

O panie, żebym ja jeszcze wiedział jak to zrobić xD

9 minut temu, Reddzik napisał:

Grzeje i to porządnie, ale na szczęście dziś dobiło jedynie do maks 70C, a grałem dziś z 4godzinki z przerwami. W pokoju mam 28C. Są miejscówki, gdzie mniej grzeje, a są miejsca gdzie ciśnie po grafie.
Dodam, że gram na locku 60fps, max detale plus 1080p, jak dam na 70fps to często będzie ok 72C albo i więcej.

Hmmm, więc może i u mnie zablokowanie klatek na 60 coś w tej kwestii poradzi. Obecnie mam ustawione 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowszy proces technologiczny w Twoim Radeonie to masz chłodniej, jeszcze pewnie duża buła z 3 wentylatorami robi swoje.

Lock na 60fps pomoże ale nie licz na cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...