Skocz do zawartości
MroczneWidmo

Days Gone na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@caleb59
 

Cytat

Nazwa aplikacji powodującej błąd: DaysGone.exe, wersja: 4.11.1.0, sygnatura czasowa: 0x60da91fd
Nazwa modułu powodującego błąd: crashhandler64.dll, wersja: 6.58.86.56, sygnatura czasowa: 0x60bfedfc
Kod wyjątku: 0xc0000409
Przesunięcie błędu: 0x0000000000032c91
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x4118
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d7729334c21b43
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: F:\Gry\steam\steamapps\common\Days Gone\BendGame\Binaries\Win64\DaysGone.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: D:\Games\Steam\crashhandler64.dll

 

Taki sam? Odpaliłem gierkę pokręciłem się w obozie Mike'a i wyszedłem z gry, widać było, że wyjście trwa dłużej niż ostatnio, więc coś powoduje ten crash, ale nie wiem co.
Wracam do zaptaszkowania "uruchom jaki admin." bo z tym tego w.w błędu nie doświadczałem.

Edytowane przez Reddzik
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taki sam, czyli czekamy na kolejną aktualizację klienta Steam, może te łachudry programistyczne lenie z Valve łaskawie to ogarną tak jak to zesrali razem z aktualizacją z 7 czerwca. Mało tego - takie gry jak np. Dark Souls 3, DayZ, Oxygen Not Included i wiele innych cierpią na ten sam problem i log kieruje do winowajcy, czyli pliku crashhandler64.dll, który jest jedną z części składowych klienta Steam.

Dzięki piękne za test.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@caleb59 Jeszcze raz odpaliłem grę, tym razem po staremu i widzę, że też wywala. Obstawiam....  a nie czekaj, ja zaktualizowałem sterowniki na 471.11, wcześniej miałem 466.47.
Może to sterowniki od GPU? :szczerbaty:
Sterowniki GPU, chipset AMD bo wgrywałem bo był nowszy, jak i nowy patch do gry to różnica między starą wersją gry, która była bez problemów.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawiam czemu mi czasem wywala gre albo chmura w ciula wali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tej gry nigdy nie wywalilo a sprzet mam wykrecony pod korek, blad przy zamykaniu faktycznie nadal jest, jednak nie jest inwazyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reddzik no to pora na nową porcję testowania od Ciebie - pojawiła się nareszcie nowa aktualizacja klienta Steam a w liście zmian między innymi:

Cytat
  • Fixed temporary UI hang when a game quits in some circumstances
  • Fixed crash writing to closed files

Daj znać czy Days Gone dalej sypie się przy wyjściu z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, caleb59 napisał:

@Reddzik no to pora na nową porcję testowania od Ciebie - pojawiła się nareszcie nowa aktualizacja klienta Steam a w liście zmian między innymi:

Daj znać czy Days Gone dalej sypie się przy wyjściu z gry.

W temacie nadal piszą, że jest ten błąd, ja sam nie testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były problemy z teksturami i to może 3 razy. Wersja na Epic także chyba trafiłem bo miałem brać ze steam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd nie jest jakiś typu crash do pulpitu, tylko przy wyjściu z gry jest zapisywane info w podglądzie zdarzeń, że coś jest nie tak, notka o "crashu" ale gry w ogóle nie wywaliło, zapewne źle się zamknęła, czy coś w ten deseń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, Panie... ktokolwiek? Co z tym fantem zrobić... Przez pierwsze parę godzin grało się super (z godzinkę dziennie), przy 12-14 godzinie zaczęło się sypać. Próbowałem już na prawdę mnóstwo rzeczy - grę na Steamie pobierałem kilkukrotnie na nowo, raz przeinstalowałem Windowsa, więc żadnej aplikacji w tle nie mam. Pobrałem nawet wersję torrentową, bo ktoś gdzieś na reddicie napisał, że jemu pomogło, ale mi nie pomogło... Sterowniki najnowsze (próbowałem nawet z wersją pod Days Gone, ale to samo). Wszelakie nakładki Steam i Radeon wyłączone. Próbowałem bez Internetu, próbowałem zwiększyć/zmniejszyć wirtualną pamięć systemową (według YT). Zmieniałem ustawienia graficzne/obrazu. Uruchamiam jako administrator. No po prostu już pomysłów brak. Mój PC obecnie radzi/radził sobie bez problemu z tytułami takimi jak RDR2, GTA5, New Dawn, Anno 1800, PES 2021. Horizon Zero Dawn też działało, ale podobnie jak Days Gone (port z PS...) też potrafiło się czasami wykrzaczyć i to dość irytująco i często. Nic nie podkręcałem. 

CPU: Intel Core i7-11700
GPU: Asus ROG STRIX GAMING Radeon RX 6700 XT 12GB OC
PAMIĘĆ: G.SKILL 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Ripjaws V
MOBO: Gigabyte Z590 GAMING X
PSU: SilentiumPC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold
SSD1: ADATA 256GB 2,5" SATA SSD Ultimate SU900 (system)
SSD2: PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Grandis 3 120/140mm
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB

Gra zapowiadała się świetnie, już mocno się zacząłem wkręcać, ale no nie da się... Wywala co kilka/kilkanaście minut.

lo7q3sn7g8b71.png

Edytowane przez UriBoyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie łatwiej jak wkleisz kod błędu z podglądu zdarzeń, bo ten screen nikomu nic nie powie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Element Wojny napisał:

Będzie łatwiej jak wkleisz kod błędu z podglądu zdarzeń, bo ten screen nikomu nic nie powie. 

Dobra, włączyłem przed chwilą. Znowu crash. Oto okienka z podglądu zdarzeń, trzy ostatnie błędy, te najnowsze. Wrzucam to na IMGUR, bo tutaj krzyczy, że za duża waga plików. 

https://imgur.com/a/EB1U4VJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, UriBoyka napisał:

Dobra, włączyłem przed chwilą. Znowu crash. Oto okienka z podglądu zdarzeń, trzy ostatnie błędy, te najnowsze. Wrzucam to na IMGUR, bo tutaj krzyczy, że za duża waga plików. 


https://imgur.com/a/EB1U4VJ

Znany błąd. Sprawdź czy masz w pełni zaktualizowanego Windowsa, potem sprawdź czy masz najnowsze stery pod swojego 6700XT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Znany błąd. Sprawdź czy masz w pełni zaktualizowanego Windowsa, potem sprawdź czy masz najnowsze stery pod swojego 6700XT. 

image.png.7f7ece5db6e4e9313be4ef816e82f629.pngimage.png.57763011e2e08bbb6bca4d7b053c8b8c.png

 

Wszystko aktualne... :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku wróć do sterów 21.6.2 (moim zdaniem najlepsze i na nich ogrywałem Days Gone bez żadnych problemów).

Ja nie instalowałem 21.7.1 bo widziałem testy które pokazywały że w wielu grach fps'ów lekko ubyło a za to przybyło 3-6 stopni na GPU.

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Element Wojny napisał:

W takim wypadku wróć do sterów 21.6.2 (moim zdaniem najlepsze i na nich ogrywałem Days Gone bez żadnych problemów).

Ja nie instalowałem 21.7.1 bo widziałem testy które pokazywały że w wielu grach fps'ów lekko ubyło a za to przybyło 3-6 stopni na GPU.

image.png.3fab983761383081a06860ea13b06564.png

Eh, niestety, to samo, pograłem z 5-8 minut i crash :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręciłeś kartę albo grzebałeś co nieco przy undervoltingu ?

Sprawdzasz na bieżąco temperatur CPU/GPU ? 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Kręciłeś kartę albo grzebałeś co nieco przy undervoltingu ?

Nic. Kupiłem ze sklepu na Allegro, przyszła w nowiutkim i świeżym pudełku :) Wpiąłem ją i wsio. W zasadzie każda inna gra działa dobrze, oprócz Days Gone (po jakimś czasie, po jak pisałem wcześniej - kilka pierwszych godzin bez zarzutu) i Horizon Zero Dawn (były problemy z jakimiś błędami), o ironio obie gry to porty z PS. ? Nie mam już pomysłów. Może to kwestia jakiejś aktualizacji CPU, czy innego cholerstwa? Można przetestować w jakiś sposób komponenty, czy z każdym z nich jest wszystko ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz potestować ale jak Ci wszystkie gry chodzą poza 1-2 to raczej problem jest z tymi konkretnymi grami. 

Z Days Gone miałem kilka przejść, ale crashowania do pulpitu sobie nie przypominam. Jak chcesz potestować wrzuć sobie Aidę64 - dzięki niej wykryłem że crashowanie w Greedfall było jednym z objawów padającego zasilacza - na początku nie brałem tego nawet pod uwagę, ale jak nagle podczas testów w Aidzie komputer zaczął mi się wyłączać to już wiedziałem z czym mam do czynienia. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że wyszła re-aktualizacja w kliencie Steam (oni tak robią często) więc może teraz ktoś jest w stanie sprawdzić czy gra dalej wywala się przy wyjściu i generuje raport o errorze w logach systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Widziałem, że wyszła re-aktualizacja w kliencie Steam (oni tak robią często) więc może teraz ktoś jest w stanie sprawdzić czy gra dalej wywala się przy wyjściu i generuje raport o errorze w logach systemu?

Od momentu zakupy gry nie miałem żadnych problemów podczas wychodzenia z gry. U mnie występuje problem, który opisałem kilka postów wyżej (tak, wbrew pozorom czasami jestem w stanie z własnej woli zamknąć grę :D ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, UriBoyka napisał:

Od momentu zakupy gry nie miałem żadnych problemów podczas wychodzenia z gry. U mnie występuje problem, który opisałem kilka postów wyżej (tak, wbrew pozorom czasami jestem w stanie z własnej woli zamknąć grę :D ). 

Może po prostu odinstaluj tą aktualizację ? Może to ona Ci coś popsuła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Może po prostu odinstaluj tą aktualizację ? Może to ona Ci coś popsuła ?

W sensie aktualizację Steam? A można jakoś wrócić do poprzednich wersji Steam? Pobrałem wczoraj do testów wersję torrentową, z maja, bez klienta Steam - było to samo, wywalało. :) Niestety, muszę jakoś to przemęczyć, nawet nie wiem czy coś ze sprzętem nie jest, nie mam jak sprawdzić, a lecieć na reklamację do X-Komu z... w sumie z niczym. 

Pomogło "odrobinę" zmniejszenie ustawień do najniższych możliwych.  Trochę bez sensu mając kompa za tyle siana grać na najniższych ustawieniach, no ale trudno. :) Oby nie okazało się, że to jest jednak jakiś problem z hardware... :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, UriBoyka napisał:

W sensie aktualizację Steam? A można jakoś wrócić do poprzednich wersji Steam? Pobrałem wczoraj do testów wersję torrentową, z maja, bez klienta Steam - było to samo, wywalało. :) Niestety, muszę jakoś to przemęczyć, nawet nie wiem czy coś ze sprzętem nie jest, nie mam jak sprawdzić, a lecieć na reklamację do X-Komu z... w sumie z niczym. 

Pomogło "odrobinę" zmniejszenie ustawień do najniższych możliwych.  Trochę bez sensu mając kompa za tyle siana grać na najniższych ustawieniach, no ale trudno. :) Oby nie okazało się, że to jest jednak jakiś problem z hardware... :/ 

Naprawdę nie mam pojęcia co u Ciebie wywołuje ten problem. Jedyne co mi przychodzi do głowy - jako że za każdym razem wywala Cię w różnych momentach po kilku momentach grania - że może sprzęt Ci się przegrzewa ? GPU/CPU ? Jakiś może problem z chłodzeniem - po kilku minutach grania temperatury osiągają wartości krytyczne i zabezpieczenia np. w BIOS mogą się uaktywniać i wyłączają kompa by uniknąć uszkodzeń ? Tyle że takie coś powinno być w każdej grze która obciąża komputer na tyle by podbijać temperatury, a Tobie to wyskakuje tylko w DG. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...