Skocz do zawartości
MroczneWidmo

Days Gone na PC

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Element Wojny napisał:

60 stopni na 6700XT w DG bez limitu klatek to rewelacyjny wynik (pod warunkiem że wiatraki nie chodzą na 100%). 

 

Jest jakiś fajny program, który pokaże mi wartości wiatraków w %, a nie w wykresach, jak to ma miejsce w AMD Radeon Software?

 

59 minut temu, Element Wojny napisał:
  • Go to the %LOCALAPPDATA%\BendGame\Saved\Config\WindowsNoEditor\
  • Open Engine.ini.
  • Add [SystemSettings] and r.PostProcessAAQuality=0 at the bottom.
  • Save Engine.ini.

Przed chwilą miałem crasha, po jakiś 20-30 minutach gry, w podglądzie zdarzeń ten sam błąd, czyli atidxx64.dll. Teraz spróbuję w życie wdrożyć Twój pomysł. Zobaczymy.

 

38 minut temu, Element Wojny napisał:

O tu, jest jakieś rozwiązanie.

Days Gone keeps crashing [solved] :: Days Gone Dyskusje ogólne (steamcommunity.com)

"It's Steam client update fault"

Też to czytałem kilka dni temu, rzecz jasna wtedy zmieniłem, aby i Steam i aplikacja .exe Days Gone uruchamiały "jako administrator". 

 

17 minut temu, caleb59 napisał:

Jak widać już sprawdzał.

Tak, sprawdzałem, ale w sumie sprawdzałem na pirackiej wersji 1.05, teraz pobrałem 1.04. Jeżeli sposób z AA od @Element Wojny nie zadziała, spróbuję zainstalować 1.04 DG. Jestem na 99% przekonany, że crashe zaczęły się dziać po update gry, wcześniej przecież powolutku sobie kilka/kilkanaście godzin przechodziłem i nic się nie działo. Z tego co widzę, patch notes wystawili na steamie 6 lipca, no to by się zgadzało :)

No nic, będę dawał znać, przede mną dwa sposoby:

1. Wyłączenie AA jak napisał @Element Wojny, a jeżeli to nie zadziała, to:
2. Zainstalowanie pirackiej wersji 1.04. Jak mus, to mus.

Edytowane przez UriBoyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, UriBoyka napisał:
Jestem na 99% przekonany, że crashe zaczęły się dziać po update gry, wcześniej przecież powolutku sobie kilka/kilkanaście godzin przechodziłem i nic się nie działo. Z tego co widzę, patch notes wystawili na steamie 6 lipca, no to by się zgadzało :)

Wcale by mnie to nie zdziwiło, aż mi się przypominają historie z Assassins Creed Valhalla i forum Ubisoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, UriBoyka napisał:
Tak, sprawdzałem, ale w sumie sprawdzałem na pirackiej wersji 1.05, teraz pobrałem 1.04. 

I tu Cię mam kolego. Ja grałem na 1.04 i nie miałem problemów. Sporo osób pisze że na 1.05 im wywala. Bardzo nas zmyliłeś gdy napisałeś że ściągnąłeś pirata z maja - bo majowy powinien być nas patchu 1.04 jako że 1.05 miał premierę w czerwcu. Teraz jednak piszesz że grasz na 1.05 czyli nie masz pirata z maja - masz najnowszego.

Zanim cokolwiek pozmieniasz czy powyłączasz wpierw potestuj na 1.04.

 

Dlatego ja wolę kupować gry na GOGu - tam w każdym momencie możesz przywrócić grę do dowolnej wersji, na Steamie cholernie mi tego brakuje. Żeby człowiek musiał piracić by sprawdzić czemu mu legalnie zakupiona gra nie chodzi...

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Element Wojny napisał:

 

I tu Cię mam kolego. Ja grałem na 1.04 i nie miałem problemów. Sporo osób pisze że na 1.05 im wywala. Bardzo nas zmyliłeś gdy napisałeś że ściągnąłeś pirata z maja - bo majowy powinien być nas patchu 1.04 jako że 1.05 miał premierę w czerwcu. Teraz jednak piszesz że grasz na 1.05 czyli nie masz pirata z maja - masz najnowszego.

Zanim cokolwiek pozmieniasz czy powyłączasz wpierw potestuj na 1.04.

 

Dlatego ja wolę kupować gry na GOGu - tam w każdym momencie możesz przywrócić grę do dowolnej wersji, na Steamie cholernie mi tego brakuje. Żeby człowiek musiał piracić by sprawdzić czemu mu legalnie zakupiona gra nie chodzi...

Faktycznie, trochę dałem ciała, bo pobierałem wczoraj grę z postu, który był utworzony w maju, tylko edytowany w lipcu na wersję 1.05... :/ Wybaczcie Panowie, tylko zamieszania narobiłem. Pobrałem już wersję 1.04, to już nie testuję tego AA. Pewnie save z 1.05 działać nie będzie, no ale trudno ? . No nic, zabieram się za testy. Dam znać.

Edytowane przez UriBoyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie brzmi jak często robiłeś save'y i kiedy był Twój ostatni sprzed update'a 1.05

Jako że wywalało Cię co rusz nie sądzę że daleko zaszedłeś od tamtego momentu, co najwyżej będziesz kilka godzin gry w plecy ale szczerze warto świetna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Element Wojny napisał:

Teraz pytanie brzmi jak często robiłeś save'y i kiedy był Twój ostatni sprzed update'a 1.05

Jako że wywalało Cię co rusz nie sądzę że daleko zaszedłeś od tamtego momentu, co najwyżej będziesz kilka godzin gry w plecy ale szczerze warto świetna gra.

Grę zapisywałem bardzo często, ale kiedy ostatni raz na 1.04 - nie mam pojęcia. I tak jak pisałem wcześniej w czerwcu ograłem Days Gone bezproblemowo przez kilka/kilkanaście godzin, więc no już trochę przeszedłem :D Odkrywałem 3 obóz, i miałem prawie 15 punktów umiejętności. No nic, na razie nie dzielę skóry na żywym niedźwiedziu, bo może się okazać, że wersja 1.04 nic nie da :D

Już zainstalowana, później dam znać :D Trzymajcie kciuki :)

edit/

zapisy z wersji Steam 1.05 działają na wersji gry 1.04. Super. Już gram, jak przez godzinę nie wywali, to znaczy, że działa :D

Edytowane przez UriBoyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.04 też wywalił z błędem "coś poszło nie tak z tą grą...", niestety... Dodam, że teraz pracuję sobie na Illustratorze, i dwa razy już miałem takie czarne mignięcia, jakby restart sterowników. Z podglądu zdarzeń:
image.thumb.png.3984057b49b9f73f2121cd2d78fe6a9e.png

Wiem, że to już nie temat DG, ale w sumie daję znać, że temat czy wersja 1.05 czy 1.04 można u mnie zamknąć... :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz problemów z DG - masz problem z komputerem.

MemTest86 (pamięć), Furmark (GPU), Aida64 (CPU i HDD/SDD) i jedziesz wszystkie stress testy; któryś z nich powinien się wysypać i wtedy powinieneś mieć jakieś pojęcie gdzie jest problem. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 23:37, JeRRy_F3D napisał:

Przekozacko to wygląda. Momentami prawie jakbym oglądał real :D Ściągnąłem sobie ustawienia reshade od gościa z tego filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Jak widać dobry cosplayer, to nie tylko wygląd i prezencja, dobre foto, retusz, itd. ale głównie cierpliwości i umiejętności. 

 

https://fb.watch/87t99Qa647/

Rewelacja.

Co zas do gry-wyglada absolutnie przepieknie,jestem oczarowany,a sama gra tez jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Wrzuciłem sobie wczoraj 3080 i dla testów odpaliłem DG. Wsiąkłem na kilka godzin i... (?)
Uważam, że ta gra jest ZNAKOMITA. Takie FC czy AC, to mogą uczyć się (!!!), jak budować cutsceny, dialogi, fabułę.
Jedna z nielicznych gier, gdzie nie chce się klikać "pomiń", gdzie "czuć grę" w dialogu, gdzie poligonowe postaci udające aktorów przemawiają do mnie na tyle, że (gdy trzeba) ściska gardło.
Jestem pod wrażeniem wykonania i poprowadzenia tej gry.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Powiem tak. Wrzuciłem sobie wczoraj 3080 i dla testów odpaliłem DG. Wsiąkłem na kilka godzin i... (?)
Uważam, że ta gra jest ZNAKOMITA. Takie FC czy AC, to mogą uczyć się (!!!), jak budować cutsceny, dialogi, fabułę.
Jedna z nielicznych gier, gdzie nie chce się klikać "pomiń", gdzie "czuć grę" w dialogu, gdzie poligonowe postaci udające aktorów przemawiają do mnie na tyle, że (gdy trzeba) ściska gardło.
Jestem pod wrażeniem wykonania i poprowadzenia tej gry.

Fantastyczna gra, chyba największe pozytywne zaskoczenie w tym roku bo nawet nie była na liście "do ogrania". 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyzej piszecie,gra jest swietna,az sie nie chce wylaczac ,pelna radocha z gry...a do tego wyglada absolutnie fenomenalnie na pelnych detalach w 4k,cieszy oko.

 

Jeszcze masa zabawy przedemna .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się do tego dopisuje, każde siadanie przed monitorem cieszyło, gra była naprawdę długa a w ogóle nie męczyła, jedna z najlepszych gier tego roku zdecydowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ta gra ma syndrom "jeszcze jedna misja przed snem". Ciężko się oderwać, bo fabuła, świat gry i jej grywalność, nie daje przestać o niej myśleć. Ja skończyłem ją na PS4Pro i na prawdę grało się rewelacyjnie. Mam nadzieję, że kiedyś pojawi się druga część i pozwiedzamy znów świetnie przygotowane tereny ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .PaVLo. napisał:

Zgadza się, ta gra ma syndrom "jeszcze jedna misja przed snem". Ciężko się oderwać, bo fabuła, świat gry i jej grywalność, nie daje przestać o niej myśleć. Ja skończyłem ją na PS4Pro i na prawdę grało się rewelacyjnie. Mam nadzieję, że kiedyś pojawi się druga część i pozwiedzamy znów świetnie przygotowane tereny ?

Gdyby dzisiaj ktoś dał mi wybór wybierz jeden sequel który chciałbyś zobaczyć a my go zrobimy to seryjnie miałbym wielki problem czy wybrać dokończenie historii Adama Jensena w Deus Ex na które czekam od lat czy jednak Deacona St Johna... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa...

A tymczasem ścierwa steamowskie, lenie programistyczne po dziś dzień nie naprawili crasha jaki tworzy się w logu systemowym przy wychodzeniu z gry mimo setek raportów. :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie ograł jeszcze DG, albo wraca...

Polecam fajny mod Darker Nights , który niweluje to, co zwykle w grach (niemal wszystkich) doprowadza mnie do szału (!) psując immersję, czyli... jasne noce! Zarówno W3, jak i wiele innych dla pozostawienia czytelności mapy i dla ułatwienia dla gracza, powoduje absurdalną sytuacje, w której nocami jest (dla mnie) zwykle "zbyt widno".

Noc IMO to niepewność, zaskoczenie, dyskomfort, pewna niewiadoma, jakaś minimalna utrata kontroli tego,  nad czym za dnia panujemy. Choćby widoczność wrogów / niebezpieczeństw. Tymczasem w grach dosyć często zastanawiam się (?), jaką to mam porę i orientuję się po "wystroju" nieba (słońce czy księżyc) ;). Ten modzik bardzo fajnie "zaciemnia" noce. Odczucia i immersja zupełnie inne. Polecam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...