Skocz do zawartości
MroczneWidmo

Days Gone na PC

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Jeżeli ktoś nie ograł jeszcze DG, albo wraca...

Polecam fajny mod Darker Nights , który niweluje to, co zwykle w grach (niemal wszystkich) doprowadza mnie do szału (!) psując immersję, czyli... jasne noce! Zarówno W3, jak i wiele innych dla pozostawienia czytelności mapy i dla ułatwienia dla gracza, powoduje absurdalną sytuacje, w której nocami jest (dla mnie) zwykle "zbyt widno".

Noc IMO to niepewność, zaskoczenie, dyskomfort, pewna niewiadoma, jakaś minimalna utrata kontroli tego,  nad czym za dnia panujemy. Choćby widoczność wrogów / niebezpieczeństw. Tymczasem w grach dosyć często zastanawiam się (?), jaką to mam porę i orientuję się po "wystroju" nieba (słońce czy księżyc) ;). Ten modzik bardzo fajnie "zaciemnia" noce. Odczucia i immersja zupełnie inne. Polecam.

Zdecydowanie, teraz w wielu grach noce są po prostu "szare", żeby niektórzy gracze nie psioczyli, że nic nie widzą. Ja to zawsze zmieniam w opcjach gry (jasność), ewentualnie w ustawieniach monitora, żeby trochę lepiej to wyglądało niż chciał "twórca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skończyłem gierkę po 73 godzinach (tryb normalny), za jakiś czas pogram w New Game+. Fabularnie gra wyśmienita, grało się mniamniuśnie. Sama historia sprawiała, że chciałem grać do końca i zobaczyć finał przygód "Dikona, Buzera, Sary i spółki". WOW - jednym słowem. Ale oczywiście jest parę niefajnych rzeczy

1). "Główni źli" - gdy tylko za pierwszym razem otworzy to to japę, to już wiadomo, że to właśnie on; zero zaskoczenia, okrutnie przewidywalne. A ten religijny oszołom - jakby to powiedział drewniany Jasiu z naszego "Aprajsinga" : "Czizes aj kent!":lol2:. Ale w finale dostał to, na co zasłużył.:luxhello: Choć ja bym go ukrzyżował za wszystkie grzechy jakie wyrządził! A co?!:pistols:

2). Fizyka, a raczej brak - Dikon potrafi się zabić o pancerny krzaczor! WTF!? Ja wiem, że to zostało napisane pod urządzenia o mocy pralki automatycznej, ale halo - skoro wydaliście to na PC, to trochę szacunku dla pecetowców!:wiggle:

3). Te z dupy "respałny" przeciwników - nagle mi się horda materializuje przed ryjem - czemu? Wybiła godzina w której to się dzieje? Albo tłukę przeciwnika i widzę, że jeszcze biegnie kilkoro tych rojaków i nagle jebut - zniknęli! WTF? Czy mnie straszy, czy mój bohater nie powinien zbierać niektórych grzybków?:lol2:

4).  No i te korytarzowe sekwencje - Jezusie. Jestem w Jaskini, gdzie szukam tych zaginionych ludzi dla Obrajana. I muszę rozwalić hordę, która nagle wraca do jaskini. Ok. Ale chciałbym to zrobić po swojemu, ale nie! Muszę biegać jak debil w kółko i majstrować bombki, mołotowy z napalmem, bo nie mogę uciec z jaskini i rozpupczyć całej hordy granatami ostatecznego roz......lu, bo gdy tylko postawię stopy tam gdzie autorzy tego nie przewidzieli, to wyskakuje ładny czerwony komunikat, że opuszczam obszar misji! Serio? Ja mam rozwalić hordę i tyle! Nigdzie w opisie nie było, że mam biegać jak debil po jaskini, bo tak. Ech....:szczerbaty::pistols:

 

Fabularnie majstersztyk. Technicznie : indyk w najlepszym wypadku.

Nie dziwię się Sony, że uwaliło część nr 2.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co, nie doświadczyłem tego co Ty, ale mnie wkurza jakiś ichni system metryczny... zadanie na 900m od nas a jedziesz i jedziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2021 o 17:05, JeRRy_F3D napisał:

Jeżeli ktoś nie ograł jeszcze DG, albo wraca...

Polecam fajny mod Darker Nights , który niweluje to, co zwykle w grach (niemal wszystkich) doprowadza mnie do szału (!) psując immersję, czyli... jasne noce! Zarówno W3, jak i wiele innych dla pozostawienia czytelności mapy i dla ułatwienia dla gracza, powoduje absurdalną sytuacje, w której nocami jest (dla mnie) zwykle "zbyt widno".

Noc IMO to niepewność, zaskoczenie, dyskomfort, pewna niewiadoma, jakaś minimalna utrata kontroli tego,  nad czym za dnia panujemy. Choćby widoczność wrogów / niebezpieczeństw. Tymczasem w grach dosyć często zastanawiam się (?), jaką to mam porę i orientuję się po "wystroju" nieba (słońce czy księżyc) ;). Ten modzik bardzo fajnie "zaciemnia" noce. Odczucia i immersja zupełnie inne. Polecam.

Jak tylko następnym razem zasiąde do gry to przetestuje. Noce są zdecydowanie za jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Pioneer83 napisał:

1). "Główni źli" - gdy tylko za pierwszym razem otworzy to to japę, to już wiadomo, że to właśnie on; zero zaskoczenia, okrutnie przewidywalne. A ten religijny oszołom - jakby to powiedział drewniany Jasiu z naszego "Aprajsinga" : "Czizes aj kent!":lol2:. Ale w finale dostał to, na co zasłużył.:luxhello: Choć ja bym go ukrzyżował za wszystkie grzechy jakie wyrządził! A co?!:pistols:

Dla mnie bardzo dużym zgrzytem fabularnym w finałowej fazie gry było to że totalnie z dupy w bazie pułkownika Garretta pojawił się Skizzo (ciekawe jak on niby tam w ogóle dotarł) - i to że jako kompletny random którego nikt nie znał rzucił na mnie oskarżenia i wszyscy momentalnie mu uwierzyli, choć ja byłem z nimi już ładnych parę tygodni/miesięcy, wiele dla nich zrobiłem i wiele osób uratowałem. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Ja póki co, nie doświadczyłem tego co Ty, ale mnie wkurza jakiś ichni system metryczny... zadanie na 900m od nas a jedziesz i jedziesz ;)

O tym zapomniałem napisać. 

I skoro o jezdxie mówimy : świat po zagładzie, ogólnie przewalone, ale gdy chcemy zatankować to podjeżdżamy pod zrujnowaną stacje i tankujemy wachę. Serio? Kto przez te dwa lata dostarczał paliwo na te stacje? Ufoludki, czy jak?:rotfl:

I te alarmy w samochodach. NO Jezu - auto całe rozbebeszone, bez szyb, tylna klapa otwarta i nic. Ale gdy tylko mój debilek otworzy przednią klapę to alarm się włącza - no ja pier...ę! Witki opadają.?:pistols:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pioneer83 napisał:

O tym zapomniałem napisać. 

I skoro o jezdxie mówimy : świat po zagładzie, ogólnie przewalone, ale gdy chcemy zatankować to podjeżdżamy pod zrujnowaną stacje i tankujemy wachę. Serio? Kto przez te dwa lata dostarczał paliwo na te stacje? Ufoludki, czy jak?:rotfl:

I te alarmy w samochodach. NO Jezu - auto całe rozbebeszone, bez szyb, tylna klapa otwarta i nic. Ale gdy tylko mój debilek otworzy przednią klapę to alarm się włącza - no ja pier...ę! Witki opadają.?:pistols:

Oj tam czepiasz się, to gra, wiadomo że trzeba było gdzieś tankować, co na prąd mieli zrobić ten motor :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, MrKetiw napisał:

Oj tam czepiasz się, to gra, wiadomo że trzeba było gdzieś tankować, co na prąd mieli zrobić ten motor :E

Można było wymyślić cokolwiek - ot choćby spuszczanie wachy z porzuconych wraków. :thelicker:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Można było wymyślić cokolwiek - ot choćby spuszczanie wachy z porzuconych wraków. :thelicker:

Dokładnie!
Skoro do każdej porzuconej fury można się dobrać pod maskę i w bag, (zalecane), to dlaczego zupy nie można łyknąć? :hmm:

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Pioneer83 napisał:

Można było wymyślić cokolwiek - ot choćby spuszczanie wachy z porzuconych wraków. :thelicker:

To pewnie typowa propaganda USA, świat po zagładzie, a ropa zawsze będzie się u nich lać strumieniami :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam powinny być rowery. Takie ala z Mad Maxa. Sama jazda rowerem to mini gierka gdzie powinno się w odpowiednim momencie wciskać A/D. Chodzi o zachowanie odpowiedniego rytmu i tempa. Dopiero by były emocje gdybyśmy źle pedałowali gdy horda nas goni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na tą gre z czystej ciekawości. Taki hit na konsole więc postanowiłem sprawdzić o co całe halo. Od początku gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie.Czułem że to nie jest czysto PCtowy tytuł. Duża ilość cutscenek na początku fajnie wprowadza klimat i daje okazje lepiej poznać bohaterów. Pierwszy strzał ze strzelby spowodował uśmiech na mordzie. Walka z kilkoma wrogami na raz jest wymagająca więc styl rambo nie zawsze jest dobrym pomysłem. Fajna lokacja , ładna grafika, dobrze przedstawiona historia ( o fabule nie mówie bo jestem dopiero po kilku misjach). Zbieractwo też ma swoje uzasadnienie. Narazie mnie kupili, może nie jest to opad szczeny ale przynajmniej na początku ta gra ma to coś czego nie doświadczyłem od dawna w czysto pctowych tytułach. Po prostu przykuwa do ekranu. Jest też pare wkurzających rzeczy. Absurdem dla mnie jest pusty bak po przejechaniu kilku kilometrów lub kilku szybkich podróżach. Szukanie paliwa spoko, rozumiem ale starcza go zwykle max na 2 misje. Druga sprawa to brak możliwości przechowywania znalezionej broni. Serio? Zbieramy co sie da bo wszystko sie może przydać a znalezionego gnata nie możemy po prostu przechować w szafie żeby go użyć w jakiejś misji, przerobić na złom czy po prostu sprzedać? Ale jak kupimy broń to już wszystko cacy. Ja rozumiem że jest to jakis zabieg twórców żeby zbierać kase i kupować bronie ale mogli to rozwiązać w inny sposób. Jeszcze jedna wkurzająca rzecz to wyskakujący ekran z podsumowaniem wypełnionego zadania kiedy akurat jeszcze jesteśmy w trakcie walki, zdarza się rzadko ale jest irytujące. Ogólnie gra jak najbardziej na plus , jestem na początku rozgrywki więc mam nadzieje że historia dotrzyma kroku dobremu gameplayowi i gra po bardzo dobrym pierwszym wrażeniu nie zacznie nużyć. A odnośnie paliwa to czy jest jakiś mod który nie zużywa wachy również w szybkich podróżach?? Na nexusie jest ale tylko jeśli jeździmy samemu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, naczelnik5 napisał:

Absurdem dla mnie jest pusty bak po przejechaniu kilku kilometrów lub kilku szybkich podróżach. Szukanie paliwa spoko, rozumiem ale starcza go zwykle max na 2 misje.

Późniejsze uppgrady motocykla pozwalają zatankować więcej paliwa, także później nie stawi aż takiego problemu.

9 minut temu, naczelnik5 napisał:

Druga sprawa to brak możliwości przechowywania znalezionej broni. Serio? Zbieramy co sie da bo wszystko sie może przydać a znalezionego gnata nie możemy po prostu przechować w szafie żeby go użyć w jakiejś misji, przerobić na złom czy po prostu sprzedać?

Możesz przechowywać w szafie i z tego co pamiętam także w motocyklu, albo tylko dodatkową amunicję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Jaycob napisał:

Późniejsze uppgrady motocykla pozwalają zatankować więcej paliwa, także później nie stawi aż takiego problemu.

Możesz przechowywać w szafie i z tego co pamiętam także w motocyklu, albo tylko dodatkową amunicję. 

W szafie da sie trzymać tylko broń kupioną lub otrzymana w ramach nagrody. Broni znalezionej przy wrogach nie da sie nigdzie przechowywać chyba że o czymś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje, nie można przechowywać broni zebranych od przeciwników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole wrzuciłem bez HDR - daje to lepszy obraz jak to u mnie wygląda

 

 

 

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz serio nie tak albo z oczami albo z monitorem - wygląda paskudnie ten Twój reshade, sztucznie przyciemniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ała, nawet włączony eye saver nie pomaga, przecież te nasycenie kolorów wypaliłoby mi oczy po pół godziny grania XD

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robione w trybie HDR, normalnie lepiej to wygląda - zapomniałem wyłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zestarzałem się chyba zbyt. Horda i... wymiękłem. Za uja nie mogłem sobie z nią poradzić. :(
No to wyszukałem słabość systemu. Wlazłem na daszek budynku i wytłukłem jak psy karabinem. ;)
Góra ścierwa :) i nieźle 3080 potrafi chrupnąć licząc to! ;)
I bugi niezłe ;)

 

wideło:
https://drive.google.com/file/d/11yehSvTcB528U-6FOlF94I0d2iyQUUe7/view?usp=sharing

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wyłączyłem HDR i tak to wygląda

Oryginał

5896eda8070da06e.jpg

Reshade

0173e0cc39e5d117.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, bbandi napisał:

Dobra gierka ale bez Reshade nie da się grać - wrzucam swoją przeróbke

 

Przekolorwane :kupa: Ty chyba masz jakis problem ze wzrokiem jesli bez reshade nie da sie grac i wrzucasz to co wrzucasz.

1 minutę temu, bbandi napisał:

Dobra wyłączyłem HDR i tak to wygląda

Oryginał

 

Reshade

 

 

No fajna kupa z utrata detali bo wszystko jest mocno przyciemnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj co pisze zanim naskoczysz.

Up - lecz sie typie

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam RS, ale takie które raczej zdejmuje, niż dodaje (i ujmuje trochę wszechobecnej zieleni na rzecz niebieskiego / szarego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...