Skocz do zawartości
MroczneWidmo

Days Gone na PC

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, bbandi napisał:

Na dole wrzuciłem bez HDR - daje to lepszy obraz jak to u mnie wygląda

Ano właśnie gdybyś posiadał wyświetlacz z dobrym HDR to byś włączył HDR i nie myślał nawet o czymś takim jak reshade.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sideband napisał:

Ano właśnie gdybyś posiadał wyświetlacz z dobrym HDR to byś włączył HDR i nie myślał nawet o czymś takim jak reshade.

A wiesz że to obłędnie wygląda właśnie z HDR, tylko musiałbym zrobić zdjęcie monitora - nie ma co amatorom tłumaczyć.

Bredzisz bo co ma HDR do Reshade, jedno to co innego i drugie to co innego, to że konsolowcy przykrywają każdą kupę HDRem to nie znaczy że na PC trzeba być na to skazanym, dlatego wiele osób robi Reshade Day Gone i nie tylko i do tego HDR jak jest możliwość i jakoś to wygląda, sam HDR nie jest remedium na problemy.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, ODIN85 napisał:

No teraz to już tragedia,lepiej grać bez reshade.

No tak, byłeś skazany na konsoli na beznadziejny deflaut to co masz pisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, bbandi napisał:

A wiesz że to obłędnie wygląda właśnie z HDR, tylko musiałbym zrobić zdjęcie monitora - nie ma co amatorom tłumaczyć.

Co Ty możesz powiedzieć o HDR na monitorze LCD bez wygaszania strefowego :szczerbaty: Tutaj nie ma żadnego przytyku ludzie próbują tym reshade z gówna zrobić miód, ale się nie da.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie mialem wczesniej wlaczonego hdr,jakos przeoczylem...no coz,gra wyglada jeszcze lepiej.Kto by pomyslal ze to tylko port z konsoli.

 

Naprawde swietnie sie w to gra.Po Mafii definitive edition kolejny tytul ktory po prostu robi robote i wciaga jak diabli.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gierka jest naprawdę spoko i działa bardzo dobrze, po grach UBI w końcu jakaś miła odskocznia, no i nie jest nawalone wskaźników dlatego coś czuję że nie tylko fabułę skończę ale i kilka innych rzeczy porobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2021 o 12:38, bbandi napisał:

No gierka jest naprawdę spoko i działa bardzo dobrze, po grach UBI w końcu jakaś miła odskocznia, 

Wczoraj niespodziewanie zakończyłem fabułę.
IMO rewelacja (kompletnie z czapy tytuł, na który się nie czekało, a zrywa kaputki!).

Narracja, fabuła (i jej umiejętne dozowanie), postaci (wyraziste, zapamiętywalne!), spoko grafa, niezły ST, fajne efekty audio, świetny moim zdaniem PL dubbing i "gra" głosami, rewelacyjnie dobrany (!) i odegrany w PL główny bohater (nie wyobrażam sobie teraz innego typa).

8,5 - 9.0 / 10 IMO.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat grałem z oryginalnym dubbingiem (jak zawsze) i byłem bardzo ale to bardzo zadowolony - Sam Witwer i Jim Pirri zrobili mega robotę.

No i te użyczenie wizerunku ? WOW.

 

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

TO SĄ REAL ZAWODNICY ?!?
WOW! Czadzik! :)

Heh nie wiedziałeś ? 

Nie tylko oni:

 

Ja akurat zawsze zwracam bardzo dużą uwagę na voice acting i dopasowanie aktorów; mam swoich faworytów w świecie VA i nieraz ich obecność potrafi przeważyć szalę - kupić czy nie kupić gry. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebista kolejność!

Najpierw GRA i zżycie z postaciami, a po zakończeniu... taka niespodzianka, że to reale!
W odwrotnej kolejności nie robiłoby wrażenia! 
THX :)

Polski Buzer IMO lepszy ;)

Czy to są "tylko" voice aktorzy?
Czy z nich też robili modele, bo... w 90% podobieństwo jest ogromne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Zajebista kolejność!

Najpierw GRA i zżycie z postaciami, a po zakończeniu... taka niespodzianka, że to reale!
W odwrotnej kolejności nie robiłoby wrażenia! 
THX :)

Polski Buzer IMO lepszy ;)

Czy to są "tylko" voice aktorzy?
Czy z nich też robili modele, bo... w 90% podobieństwo jest ogromne.

Niektórzy to aktorzy VA, niektórzy serialowi, a jeszcze inni udzielają się we wszystkim.

Sama Witwera głos kojarzyć można z Clone Wars jako głos Maula, jako aktora najbardziej go kojarzę z serialu Battlestar Galactica; Laura Bailey to LEGENDA voice actingu Laura Bailey (visual voices guide) - Behind The Voice Actors - Kaine z Niera, Abby z TLOU2, Rise z Persony, Lucina, Chun-Li i wiele, wiele innych... 

Ogólnie świetny casting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Niektórzy to aktorzy VA, niektórzy serialowi, a jeszcze inni udzielają się we wszystkim.

Nie nie... nie o to mi chodzi.
Chodzi o to, że jest taka teoria (wymyślona przeze mnie! :) ), że... podobni wizualnie ludzie - podobnie do siebie brzmią!
Stanowią IMO pewien rodzaj "pudła rezonansowego", które po prostu podobnie gra. ;)
I stwierdzam, że "najlepiej" brzmiące = PASUJĄCE głosy do postaci, są wtedy (!), gdy nie tylko głosu, ale i twarzy dany aktor użycza postaci.
Wtedy jest w punkt na 99,9% przypadków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Nie nie... nie o to mi chodzi.
Chodzi o to, że jest taka teoria (wymyślona przeze mnie! :) ), że... podobni wizualnie ludzie - podobnie do siebie brzmią!
Stanowią IMO pewien rodzaj "pudła rezonansowego", które po prostu podobnie gra. ;)
I stwierdzam, że "najlepiej" brzmiące = PASUJĄCE głosy do postaci, są wtedy (!), gdy nie tylko głosu, ale i twarzy dany aktor użycza postaci.
Wtedy jest w punkt na 99,9% przypadków. 

Eeeeee no nie wiem... wiele razy spotkałem się ze znakomitym dopasowaniem głosu do postaci mimo że nie było żadnego fizycznego podobieństwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Eeeeee no nie wiem... wiele razy spotkałem się ze znakomitym dopasowaniem głosu do postaci mimo że nie było żadnego fizycznego podobieństwa...

A ja setki razy już (nie mówię o grach, tylko realu, filmach, showbiznesie) to potwierdziłem.
Podobni ludzie, podobnie brzmią. Oczywiście poza jakimiś mega wyjątkami, typu Czubówna czy lektorzy filmowi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto Commander Shepard i model Mark Vanderloo który udzielił mu wizerunku:

19-mark-vanderloo-john-shepard.jpg

A oto Mark Meer który udzielił mu głosu:

Commander Shepard Actor Mark Meer Weighs In On Mass Effect 3 Ending And DLC

Szczerze nie wyobrażam sobie innego głosu dla Sheparda, choć Vanderloo wygląda jak Shep to Meer zawsze będzie jego głosem. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale Shepard się zestarzał. O matko. To już tyle lat minęlo. Albo łoi ostro.

mark-vanderloo-during-dkny-launch-party-

mark-vanderloo-walks-the-runway-at-the-e

may-29-2019-madrid-madrid-spain-mark-van

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 lata robi swoje. Trzeba pamiętać że modelował do Shepa całe 14 lat temu.

Oto jego jedna z bardziej aktualnych fotek, sprzed 2 miesięcy:

Brunello-Cucinelli-Fall-Winter-2021-Collection-Lookbook-003.jpg

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Polski jest również bardzo dobry i aktorzy świetnie dobrani.

Co najwyżej średni. W sumie jedyne co tam może się podobać to polskie Kur...a :E

A tak to intonacja i voice acting jest słaby. Często słabo dopasowany do danej sytuacji. Ale tak to jest jak się czyta z kartki, w Polsce Voiceacting to jest przeważnie po macoszemu traktowany i w tej grze nawet nie ma podejścia do oryginalnego angielskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ODIN85 napisał:

Polski jest również bardzo dobry i aktorzy świetnie dobrani.

No to się mocno zgodzę, dub w Days Gone jest po prostu mistrzowski.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ODIN85 napisał:

Polski dubbing jest tylko słaby jak jest afroamerykańska postać a tak to go się dobrze słucha w każdej grze.

Może jak się jest głuchym, nie zna angielskiego i w ten sposób nie ma porównania voice actingu do czytania z kartki to się i wydaję, że jest OK, bo po prostu brzmi swojsko, ale nie znaczy, że jest dobrze zrealizowane.

Ledwie kilka gier z ciekawym polskim voice actingiem jest na rynku i to na przestrzeni wielu lat. Niestety.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tylko w wiedzminie 3 dubbing przeszedł przez ucho bez zmiany na napisy :E i to nie tylko wśród gier ale i też oczywiście wszelakich filmów. W 99,99 oprócz tego 1 :P dubbing rozwala całą przyjemność z gry/filmu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak kiedyś pisałeś że biegniesz tylko do przodu i jak najszybciej przechodzisz tytuł oblatując tylko wątek główny  :E więc ciężko by ci było czytać w trakcie speedruna, każdy zapomniał że istnieje też lektor w grach bo od czasow stalkera nic tego nie miało tak jak fizyki po pierwszym crysisie ;) 

Dobry lektor w filmach serialach też jest spoko jak nie czyta jakiś dzieciak z głosem disco polowca xD 

Dubbing to zło wszędzie, jak ogrywałem dying light z dubbingiem i dopiero w połowie gry zmieniłem na ang z napisami to już nigdy do PL nie wróciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy "słabe" IMO zakończenie (brak zakończenia) DG jest furtką do part 2 Waszym zdaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...