Skocz do zawartości
MroczneWidmo

Days Gone na PC

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Przyznam że to była najbardziej wkur... misja w całej grze. 

Dla mnie najbardziej wku***ce misje w całej grze to te gdzie mamy narzucone skradanie i żeby pozostać niezauważonym (szczególnie przedostań się niezauważony po leki) - bo sama ta mechanika  jest jaka jest czyli dość siermiężna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Proste w porównaniu do tej hordy.

No widzisz a u mnie hordy easy - dobry karabin pod łapą, ze dwa wabiki, granaty i można robić sieczkę, cały sęk w tym aby wykorzystać element zaskoczenia i podejść niezauważonym do hordy (motor zostawiamy zdala od tłumu) - aby wykorzystać wabik i skosić na starcie wiele za pomocą granatów/bomb... reszta to formalność.

Zakraść się do obozu po leki niezauważony, gdy co krok ktoś chodzi to był absurd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, frog67 napisał:

Dla mnie najbardziej wku***ce misje w całej grze to te gdzie mamy narzucone skradanie i żeby pozostać niezauważonym (szczególnie przedostań się niezauważony po leki) - bo sama ta mechanika  jest jaka jest czyli dość siermiężna.

Tyle że w takiej misji nie idzie zginąć 20 razy pod rząd ?

Wiesz nigdy nie odczułem żeby jakichś misji w ten sam deseń było "za dużo", no może poza uruchamianiem wszystkich punktów Nero. 

3 minuty temu, frog67 napisał:

Zakraść się do obozu po leki niezauważony, gdy co krok ktoś chodzi to był absurd 

Nigdy nie miałem z nimi problemu, choć czasami odnosiłem wrażenie że wrogowie są ślepi bo skradałem się dosłownie pół metra od nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam chicagowski karabinek, boczna broń to SM9, obie bronie z duża ilością ammo, dodatkowo perk który daje możliwość przeszycia wrogów. Full kondycja plus 90% zdrowia i teraz mam ok 70% skupienia, bo czyściłem punkty nero. W najgorszym razie wsiadam na motor i oddalam się, potem kolejna próba i tak powtarzam, zależy od okolicy.
Zapomniałem wrzucić, ale znalazłem jakąś miejscówkę, gdzie nie wczytały się tekstury.
M1f4aSh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Reddzik napisał:

Zapomniałem wrzucić, ale znalazłem jakąś miejscówkę, gdzie nie wczytały się tekstury.

Miałem tego od cholery w miejscówce gdzie O'Brian wysłał mnie do jaskini. Nie pomagało nic poza wyłączeniem i ponownym włączeniem gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Element Wojny napisał:

O Panie ile ja się namęczyłem z tą pierwszą hordą w misji po otrzymaniu napalmu... Ze 20 razy mnie wykończyli a tyle razy już PRAWIE ich miałem... 

 

Za pierwszym razem przeszedłem. Łatwizna. ?

14 godzin temu, Element Wojny napisał:

No i błąd numer 1 - poszedłem na tą misję ze strzelbą i to było monumentalnym błędem, bo ona jest dobra tylko na bliską odległość a wiadomo że jak horda podejdzie blisko to cześć czołem do widzenia...

Ogromy błąd. Strzelba nie nadaje się na hordy, tak samo jak kusza. :E  Tylko karabiny maszynowe z dużą ilością ammo. 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaycob napisał:

Za pierwszym razem przeszedłem. Łatwizna. ?

Ogromy błąd. Strzelba nie nadaje się na hordy, tak samo jak kusza. :E  Tylko karabiny maszynowe z dużą ilością ammo. 

Strzelby nawet nie wykupiłem, i nie jest potrzebna. Mam dwie bronie jak piszesz z duża ilością amunicji, i jedynie snajperka-bo na razie nie zmieniałem na inną.
Snajperką czasem luruje moby i przy okazji powystrzelam, ale racja do stricte hordy trzeba wykupić karabinek, chyba nie wykupiłem,- zresztą nie pamiętam, bo teraz mam w grze "wojnę" z debilowatym pułkownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy ukończyłem fabułę główną; później wykończyłem pozostałe hordy na mapie a teraz robię ostatnie misje poboczne czekając na ten telefon od O'Briena ;) 

Muszę jednak przyznać że fabularnie gra bardzo siadła pod koniec; sporo idiotyzmów weszło kompletnie z czapy szczególnie odnośnie Skizzo. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem główny wątek, ale w tej jaskini to była kaplica, dropy przy ruszaniu kamerą- tudzież analogiem na okolice 45fps, czuć było dziwne działanie gry mimo że mam 60fps, Tearingu nie miałem bo odpaliłem vsync, ale cięło i to dziwota, że jaskinia, "zamknięta lokacja", a na zewnątrz nigdy nie doświadczyłem problemów które tam występują.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szanowny kolega to grał na maksymalnych ustawieniach graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas, nic nie zmieniałem, tak jak pisałem aberracja off i blur off. Reszta max. W całej grze tego nie było, tylko w tej jaskini jest tearing, dropy fps itp sprawy i też w pewnych miejscach w jaskini, bo czasem to mijało i nie czułem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem już raz zejście z Very High do High - dzięki temu opisywany przez Ciebie problem z dropem fps u mnie zniknął przy okazji ogromnej hordy w Tartaku - myślę, że w przypadku tej jaskini u Ciebie również by pomogło.

Nie dla takich biedaków jak my maksymalne detale, powoli do tego co raz częściej dochodzi. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie miałem problemu z fps w tartaku, ani w innym miejscu, stąd niżej nie zjeżdżałem, może jakaś opcja to powoduje, jedynie ta jaskinia sprawiła problem.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Reddzik napisał:

Ale ja nie miałem problemu z fps w tartaku, ani w innym miejscu, stąd niżej nie zjeżdżałem, może jakaś opcja to powoduje, jedynie ta jaskinia sprawiła problem.

Światło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jakiś losowy problem/memory leak czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zawsze jak szedłem z questem do jaskini, czy ostatnia akcja w tym miejscu, przed jaskinią w obozie wszystko jest ok, potem sprawdzę, chyba mogę wrócić do tego obozu, więc jak uda się wejść do jaskini to będę testować opcjami graficznymi. Sam jestem ciekaw co tam powoduje tearing, czy ściny przy ruchu kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O które miejsce dokładnie chodzi bo nadal nie kojarzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np tutaj pierwszy raz zobaczyłem ten problem- chodzi o miejsce- Jaskinia w obozie Wyspa Magów,
Jrfovks.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończone. Wszystkie misje zrobione, wszystkie hordy zabite, sekretne zakończenie odblokowane, 82% wszystkich znajdziek znalezionych. Nie jestem fanem gier z zombiakami i omijam je dalekim łukiem; nie jestem też jakimś wielkim fanem gier post-apo - ale tutaj moim zdaniem to naprawdę zagrało. Świetny pomysł, niezłe wykonanie, bardzo fajna aczkolwiek momentami też bardzo nierówna (szczególnie na etapie Wyspy Magów) fabuła. 

Bawiłem się niesamowicie. Lubię bawić się w eksplorację i sprawiała mi ona naprawdę dużą przyjemność. Podeszło mi też bardzo dużo motywów fabularnych i bardzo polubiłem niektóre postacie. Sam Witwer jako Deacon zrobił tutaj mega robotę - czapki z głów. Zakończenie naprawdę dobre i absolutnym nieporozumieniem jest dla mnie informacja że nie będzie drugiej części. Jak można nie kontynuować tak dobrej historii ? 

Z czystym sercem daję 8/10. 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Reddzik napisał:

Np tutaj pierwszy raz zobaczyłem ten problem- chodzi o miejsce- Jaskinia w obozie Wyspa Magów,

Potwierdzam problem, detale graficzne nie mają tutaj nic do rzeczy. To wygląda jak niezoptymalizowany kawałek lokacji, czuć tam wyraźnie stuttering ale tylko w tym miejscu, które widać na Twoim screenie - zdecydowanie 100% wina gry.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kilku różnych miejscach miałem problemy ze stutteringiem, dropami i teksturami - tyle że tak samo szybko jak się pojawiało tak samo szybko znikało. 

Nie sądzę by ustawienia graficzne miały coś z tym wspólnego, aczkolwiek zjechanie z Very High na High dało mi stabilne 90fps'ów i odczuwalnie wszystko chodziło lepiej, a różnice  w grafice minimalne. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie cały czas doświadczam stutteringu. To jest w ogóle dziwne, bo czasem jak wbije do gry to go w ogóle nie ma, a czasem jest cały czas. W każdym razie pobawiłem się trochę i wyłączyłem G-Sync Compatibile, właczając jednocześnie synchronizację pionową i jest o niebo lepiej. 

 

Jak to możliwe, że G-Sync tak negatywnie na to wpływa? Dodam, że działa tak źle jedynie w Days Gone i Ghost Recon Breakpoint - w innych grach śmiga jak talala. 

Edytowane przez DirtySouth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2021 o 15:39, Element Wojny napisał:

W kilku różnych miejscach miałem problemy ze stutteringiem, dropami i teksturami - tyle że tak samo szybko jak się pojawiało tak samo szybko znikało. 

Nie sądzę by ustawienia graficzne miały coś z tym wspólnego, aczkolwiek zjechanie z Very High na High dało mi stabilne 90fps'ów i odczuwalnie wszystko chodziło lepiej, a różnice  w grafice minimalne. 

Nie gadaj, różnice w grafice są naprawdę duże zwłaszcza jeżeli chodzi o oświetlenie i cienie. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DirtySouth napisał:

Ja ogólnie cały czas doświadczam stutteringu. To jest w ogóle dziwne, bo czasem jak wbije do gry to go w ogóle nie ma, a czasem jest cały czas. W każdym razie pobawiłem się trochę i wyłączyłem G-Sync Compatibile, właczając jednocześnie synchronizację pionową i jest o niebo lepiej. 

 

Jak to możliwe, że G-Sync tak negatywnie na to wpływa? Dodam, że działa tak źle jedynie w Days Gone i Ghost Recon Breakpoint - w innych grach śmiga jak talala. 

Ja u siebie nie mam żadnych problemów z g-sync compatible, oczywiście w systemie dodatkowo włączone VRR dla lepszego efektu.

11 minut temu, ketiw555 napisał:

Nie gadaj, różnice w grafice są naprawdę duże zwłaszcza jeżeli chodzi o oświetlenie i cienie. 

Nie prawda, za to masz skok wydajności o ~30 fps.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, caleb59 napisał:

Ja u siebie nie mam żadnych problemów z g-sync compatible, oczywiście w systemie dodatkowo włączone VRR dla lepszego efektu.

Nie prawda, za to masz skok wydajności o ~30 fps.

VRR? A cóż to takiego? Może i mi by pomogło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...