Skocz do zawartości
MroczneWidmo

Days Gone na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Reddzik Ty mnie normalnie kiedyś zniszczysz swoimi poradami. :E Wiesz, że zaznaczenie .exe gry by uruchamiała się jako administrator w jakiś niezrozumiały dla mnie sposób pomaga i gra nie sypie się już przy wyjściu? Absolutnie nie ma nic do tego dzisiejszy patch 1.04 bo sprawdzałem - nie rozumiem tego bo 41h gry ograłem normalnie, po aktualizacji klienta Steam z 7 czerwca gra zaczęła sypać się przy wychodzeniu na pulpit i generować error w podglądzie zdarzeń, a tymczasem po Twojej radzie zaznaczenie pliku startowego .exe by uruchamiał się jako administrator pomogło. 

A myślałem, że mnie już nic nie zaskoczy. :chlup:

Edytowane przez caleb59
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@caleb59 Dlatego ja nie mam tego problemu, bo od jakiegoś czasu dałem "uruchom jako administrator" to było wtedy jak ktoś pisał o stutteringu?! Zablokowaniu exeka w firewallu i zaprzestaniu wysyłaniu "data collection". Że to jemu pomagało, to i ja tak dałem, choć jakiś problemów nie odczuwałem :szczerbaty:
Ważne, że działa! 👍

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem o tym na forum Steam oraz do pomocy technicznej Steam - może pomoże to im zidentyfikować szybciej problem i go naprawić, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie 1.7 GB

Godzinę temu, Reddzik napisał:

U mnie na steamie było 10.4GB
CJS18D0.png

A czasem nie usunąłeś z folderu niepotrzebnych języków ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Crew 900 napisał:

U mnie 1.7 GB

A czasem nie usunąłeś z folderu niepotrzebnych języków ?

Nic nie grzebałem. Kompletnie nic, jedynie co to dałem exekowi prawa administratora, nie mam nawet reshade'a w folderze itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ślepym, czy w samej grze nie ma żadnego info o ver. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Pavel87 napisał:

@JeRRy_F3D, też mi się wydaje, że nie ma takiego info

No właśnie też nie widzę, myślałem, że "źle" szukam.

14 minut temu, Pavel87 napisał:

Ja nie.
Używam tego co wyżej podawałem i mi urywa 1, 2 fps - w zasadzie jest "bezstratny".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, jerryyy napisał:

Ja używałem ale nie widziałem żadnych różnich. 

Ja właśnie też nie, za to raz gra mi się wywaliła do pulpitu z jakimiś "chińskim" błędem, dlatego wywaliłem tego moda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Pavel87 napisał:

Ja właśnie też nie, za to raz gra mi się wywaliła do pulpitu z jakimiś "chińskim" błędem, dlatego wywaliłem tego moda

Ja już i tak miałem końcówkę gry także zostawiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś miałem wyciągnąć kobitę z opałów, nie było nikogo w pobliżu, podszedłem do budynku, otwarte drzwi a tam koleś pilnuje na muszce zakładnika, to do niego strzeliłem, po chwili reszta paczki mi się zrespiła i zaczęli strzelać. Po wszystkim, drzwi które były otwarte były zamknięte, otwieram nożem, po chwili słyszę głos tego co wcześniej zabiłem- "zabije ją". Ale zaliczony quest.

Drugi problem był w tym miejscu na screenie, pojawił mi się tearing- pierwszy raz doświadczyłem, a gram z vsync off, z blokadą na 60fps i bez ustawionego trybu niskiego opóźnienia z freesync on oczywiście.
Plus mimo 60fps skakał frametime, wyszedłem z tego miejsca i wszystko wróciło do normy.
zXV5DNC.jpg

Coraz bliżej końca, ale nadal daleko, świetna gierka, rozwaliłem kilka hord w tej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O Panie ile ja się namęczyłem z tą pierwszą hordą w misji po otrzymaniu napalmu... Ze 20 razy mnie wykończyli a tyle razy już PRAWIE ich miałem... 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Element Wojny napisał:

O Panie ile ja się namęczyłem z tą pierwszą hordą w misji po otrzymaniu napalmu... Ze 20 razy mnie wykończyli a tyle razy już PRAWIE ich miałem... 

U mnie to poszło jak "z płatka" grunt to dobrze wykorzystywać teren na swoją korzyść, dużo przeskakiwać przez barierki ogrodzenia, wykorzystywać jakieś wąskie gardła - gdzie horda będzie musiała za nami iść, wtedy obrót i rzucamy co tam najlepszego mamy.

No i grunt to dobra "plujka" - chyba nie ma lepszej "szatkownicy do hordy niż porządny karabin, a  takiego Tommy Gunna to cenię sobie bardziej niż MG.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do misji z napalmem i hordą. To akurat schowałem się w trawie, rzuciłem wabikiem, granatami, mołotowem, wabik, czy nawet bomba z wabikiem, i użyłem raz Napalmu i to było bez wykrycia i resztę wystrzelałem. Chyba mam rozwalonych z 5 hord w tej okolicy. Gram na normalu, jeśli ma to znaczenie do "działania" hordy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Element Wojny napisał:

Najtrudniejsza horda😪 Prawie pad za oknem wylądował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Reddzik napisał:

Co do misji z napalmem i hordą. To akurat schowałem się w trawie, rzuciłem wabikiem, granatami, mołotowem, wabik, czy nawet bomba z wabikiem, i użyłem raz Napalmu i to było bez wykrycia i resztę wystrzelałem. Chyba mam rozwalonych z 5 hord w tej okolicy. Gram na normalu, jeśli ma to znaczenie do "działania" hordy.

Z każdą hordą radzę sobie właśnie w ten sposób - trawa, wabik, granat/bomba/napalm - ale w tej misji za cholerę to nie wychodziło pomimo wielu prób. Za każdym razem jak tylko walnąłem napalmem od razu się orientowali gdzie jestem i chodu Panie chodu ! 

42 minuty temu, frog67 napisał:

U mnie to poszło jak "z płatka" grunt to dobrze wykorzystywać teren na swoją korzyść, dużo przeskakiwać przez barierki ogrodzenia, wykorzystywać jakieś wąskie gardła - gdzie horda będzie musiała za nami iść, wtedy obrót i rzucamy co tam najlepszego mamy.

No i grunt to dobra "plujka" - chyba nie ma lepszej "szatkownicy do hordy niż porządny karabin, a  takiego Tommy Gunna to cenię sobie bardziej niż MG.

Biegałem jak opętany ale zawsze w którymś momencie kończyła mi się kondycja i było po zawodach ;) 

No i błąd numer 1 - poszedłem na tą misję ze strzelbą i to było monumentalnym błędem, bo ona jest dobra tylko na bliską odległość a wiadomo że jak horda podejdzie blisko to cześć czołem do widzenia...

22 minuty temu, ODIN85 napisał:

Najtrudniejsza horda😪 Prawie pad za oknem wylądował.

Przyznam że to była najbardziej wkur... misja w całej grze. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Przyznam że to była najbardziej wkur... misja w całej grze. 

Dla mnie najbardziej wku***ce misje w całej grze to te gdzie mamy narzucone skradanie i żeby pozostać niezauważonym (szczególnie przedostań się niezauważony po leki) - bo sama ta mechanika  jest jaka jest czyli dość siermiężna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet jak siedziałem na dachu tego domu i rzucałem wabik to te zombi do niego nie szły.

Teraz, frog67 napisał:

Dla mnie najbardziej wku***ce misje w całej grze to te gdzie mamy narzucone skradanie i żeby pozostać niezauważonym (szczególnie przedostań się niezauważony po leki) - bo sama ta mechanika  jest jaka jest czyli dość siermiężna.

Proste w porównaniu do tej hordy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Proste w porównaniu do tej hordy.

No widzisz a u mnie hordy easy - dobry karabin pod łapą, ze dwa wabiki, granaty i można robić sieczkę, cały sęk w tym aby wykorzystać element zaskoczenia i podejść niezauważonym do hordy (motor zostawiamy zdala od tłumu) - aby wykorzystać wabik i skosić na starcie wiele za pomocą granatów/bomb... reszta to formalność.

Zakraść się do obozu po leki niezauważony, gdy co krok ktoś chodzi to był absurd 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, frog67 napisał:

Tyle że w takiej misji nie idzie zginąć 20 razy pod rząd 🤣

Wiesz nigdy nie odczułem żeby jakichś misji w ten sam deseń było "za dużo", no może poza uruchamianiem wszystkich punktów Nero. 

3 minuty temu, frog67 napisał:

Zakraść się do obozu po leki niezauważony, gdy co krok ktoś chodzi to był absurd 

Nigdy nie miałem z nimi problemu, choć czasami odnosiłem wrażenie że wrogowie są ślepi bo skradałem się dosłownie pół metra od nich. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja mam chicagowski karabinek, boczna broń to SM9, obie bronie z duża ilością ammo, dodatkowo perk który daje możliwość przeszycia wrogów. Full kondycja plus 90% zdrowia i teraz mam ok 70% skupienia, bo czyściłem punkty nero. W najgorszym razie wsiadam na motor i oddalam się, potem kolejna próba i tak powtarzam, zależy od okolicy.
Zapomniałem wrzucić, ale znalazłem jakąś miejscówkę, gdzie nie wczytały się tekstury.
M1f4aSh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Reddzik napisał:

Zapomniałem wrzucić, ale znalazłem jakąś miejscówkę, gdzie nie wczytały się tekstury.

Miałem tego od cholery w miejscówce gdzie O'Brian wysłał mnie do jaskini. Nie pomagało nic poza wyłączeniem i ponownym włączeniem gry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, Element Wojny napisał:

Za pierwszym razem przeszedłem. Łatwizna. 😎

14 godzin temu, Element Wojny napisał:

No i błąd numer 1 - poszedłem na tą misję ze strzelbą i to było monumentalnym błędem, bo ona jest dobra tylko na bliską odległość a wiadomo że jak horda podejdzie blisko to cześć czołem do widzenia...

Ogromy błąd. Strzelba nie nadaje się na hordy, tak samo jak kusza. :E  Tylko karabiny maszynowe z dużą ilością ammo. 

Edytowane przez Jaycob
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Jaycob napisał:

Za pierwszym razem przeszedłem. Łatwizna. 😎

Ogromy błąd. Strzelba nie nadaje się na hordy, tak samo jak kusza. :E  Tylko karabiny maszynowe z dużą ilością ammo. 

Strzelby nawet nie wykupiłem, i nie jest potrzebna. Mam dwie bronie jak piszesz z duża ilością amunicji, i jedynie snajperka-bo na razie nie zmieniałem na inną.
Snajperką czasem luruje moby i przy okazji powystrzelam, ale racja do stricte hordy trzeba wykupić karabinek, chyba nie wykupiłem,- zresztą nie pamiętam, bo teraz mam w grze "wojnę" z debilowatym pułkownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi