Skocz do zawartości
MroczneWidmo

Days Gone na PC

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, caleb59 napisał:

U Ciebie to jest jeszcze inna historia, czort wie co powoduje problem ale obstawiam, że coś związanego z kartą od AMD. Pamiętam jak część osób tutaj narzekało na stuttering i byli właścicielami kart AMD chociaż równie dobrze powodów może być więcej.

Chciałbyś. Mam tą samą kartę co kolega i nigdy nie miałem żadnych crashy z tego powodu.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, caleb59 napisał:

U Ciebie to jest jeszcze inna historia, czort wie co powoduje problem ale obstawiam, że coś związanego z kartą od AMD. Pamiętam jak część osób tutaj narzekało na stuttering i byli właścicielami kart AMD chociaż równie dobrze powodów może być więcej.

Byłoby spoko, gdyby to był po prostu jakiś błąd w sterownikach, albo po prostu Days Gone gryzie się z Radeonem. No ale Ghost Recon BP też się raz wyłączył, więc obawiam się, że to jednak problem z kartą (mechaniczny). Będę musiał jakiś temat skołować, by ktoś mi pomógł ogarnąć jakieś testy, bym mógł wysłać logi, itd. Może któraś część gryzie się z inną, mimo że x-kom zapewniał, że wsio good :D

Edytowane przez UriBoyka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jakie masz temperatury na GPU podczas grania ? Jakie ustawienia wiatraków - domyślne, manualne ? 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Widziałem, że wyszła re-aktualizacja w kliencie Steam (oni tak robią często) więc może teraz ktoś jest w stanie sprawdzić czy gra dalej wywala się przy wyjściu i generuje raport o errorze w logach systemu?

1. uruchom jako admin. - bez błędu
2. normalnie - błąd

edit:
Przypominam, że ostatnio w przypadku 1 opcji też miałem błąd, ale teraz wszystko gra, w przypadku 2 opcji widać przez kilka sekund czarny ekran przy wychodzeniu gry- zapewne wtedy następuje błąd, w opcji 1 tego nie ma i gra błyskawicznie się zamyka.

Edytowane przez Reddzik
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Odpalanie z admina u mnie załatwiło problem ze stutteringiem.

Pamiętam że miałem jakiś problem z nowym patchem który wtedy wyszedł ale wyeliminowałem go za pomocą jakiejś rady z reddita DG. 

DG nie lubi się też za bardzo z OC i UV, radziłbym ogrywać na domyślnych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Reddzik zawsze na Ciebie można liczyć, dzięki!

12 minut temu, Element Wojny napisał:

Chciałbyś. Mam tą samą kartę co kolega i nigdy nie miałem żadnych crashy z tego powodu.

No właśnie nie chciałbym, skojarzyło mi się z tym stutteringiem na RX 5700XT co tu ktoś opisywał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, caleb59 napisał:

@Reddzik zawsze na Ciebie można liczyć, dzięki!

No właśnie nie chciałbym, skojarzyło mi się z tym stutteringiem na RX 5700XT co tu ktoś opisywał.

Problemy ze stutteringiem miało wiele osób, niezależnie od tego jaką kartę posiadali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Element Wojny napisał:

Jakie masz temperatury na GPU podczas grania ? Jakie ustawienia wiatraków - domyślne, manualne ? 

Wszystko jest domyślne. Przyszła karciocha, odpakowałem, wsadziłem do gniazda i żadnych eksperymentów. Pisałem do sklepu, czy może oni coś kombinowali, ale zapewnili mnie, że karty ASUS'a przydziela im sam producent, przyjeżdżają z dystrybucji, nowe zapakowane fabrycznie. 

A temperaturami już Ci rzucam, według nakładki AMD Radeon Software: GPU CUR TEMP (waha się od 50°C do 60°C), natomiast GPU JUNC TEMP waha się od 75°C do, czasami prawie 90°C (90°C widziałem tylko w benchmarkach, w Days Gone zazwyczaj jest to max. 86°C), tu np. screen z jednego z obozów:

Bez nazwy-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sprawdziłem dokładnie Twój kod błędu z podglądu zdarzeń i w kilku miejscach mi wyskoczyło że jest to spowodowane przez AA.

Wyłącz AA w ustawieniach gry, pograj trochę i daj znać czy nadal wywala. Wyłącz też nakładkę Steam w grze. 

W innych tematach piszą że pomogło też odinstalowanie wszystkich sterów grafy za pomocą DDU i zainstalowanie nowych na czysto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Element Wojny napisał:

DG nie lubi się też za bardzo z OC i UV, radziłbym ogrywać na domyślnych. 

Nie ma czegoś takiego jak "lubi się czy nie lubi" - jeśli są niestabilności to o kant dupy można pobić OC/UV i tyle - ma być stabilnie jak skała w każdej grze bez wyjątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

20 minut temu, caleb59 napisał:

Nie ma czegoś takiego jak "lubi się czy nie lubi" - jeśli są niestabilności to o kant dupy można pobić OC/UV i tyle - ma być stabilnie jak skała w każdej grze bez wyjątku.

To zależy od tego kto na ile sobie pozwala. Ja kombinowałem na takich ustawieniach że przy odpalaniu przeglądarki komp mi się wyłączał 🤣

Obecnie mam kartę ustawioną z UV na 1120mv, ale DG mnie przy tej wartości wywalał jak robiło się zbyt tłocznie na ekranie. Zmiana na 1140mv ten problem wyeliminowała. Jako że żadna inna gra na 1120mv nie wywalała po ograniu DG wróciłem do tej wartości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
41 minut temu, caleb59 napisał:

Durne to jak but ale warto sprawdzić - wyłącz testowo Radeon Software Overlay (nakładka) i zobacz czy pomoże: https://www.digitalcitizen.life/disable-radeon-software-alt-r/

Wyłączyłem, zaraz sprawdzę, aczkolwiek instalowałem już sterowniki po stokroć - z funkcją "driver only", itd., gdzie nie było nakładek, a ciągle crashowało. :D

38 minut temu, Element Wojny napisał:

Wyłącz AA w ustawieniach gry, pograj trochę i daj znać czy nadal wywala. Wyłącz też nakładkę Steam w grze. 

Nieśmiało zapytam... gdzie jest opcja w grze, by wyłączyć AA? Bo w ustawieniach tej opcji nie widzę. No chyba, że mowa o AMD Radeon Software. Nakładkę Steam także od początku wyłączona.

W innych tematach piszą że pomogło też odinstalowanie wszystkich sterów grafy za pomocą DDU i zainstalowanie nowych na czysto. 

Już nawet system instalowałem i tam ogarniałem wszystko na czysto i dalej się to działo :/ Za każdym razem używam AMD Cleanup Utility, DDU jeszcze nie używałem, ale skoro instalacja na czysty W10 nie pomogła, to pewnie i teraz nie da rady :( .

Zauważyłem, że po pewnym etapie gry (w momencie, gdy z Boozerem jedziemy motocyklem na południe, a Deek rozmawia o tym, jak było kiedyś) crashe pojawiają się znaaaaacznie rzadziej. Wtedy w sumie nie mogłem przejść tej konkretnej misji, teraz crash trafi się raz na 30-60 minut.

@Element Wojny a Twoje temperatury 6700 były zbliżone do moich podczas gry w DG? Czy już nie pamiętasz? Bo te wartości, które podałem w poprzednim poście z temperaturami są chyba okej? Nie ma zbyt "upalnie" w budzie :D ?

edit. tu jeszcze screen z ostatniego błędu. Raz atidxx64.dll, innym razem ntdll.dll

image.png.999272cef64ed7fd62b66e9fd3862d03.png

Edytowane przez UriBoyka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

60 stopni na 6700XT w DG bez limitu klatek to rewelacyjny wynik (pod warunkiem że wiatraki nie chodzą na 100%). 

6 minut temu, UriBoyka napisał:

Nieśmiało zapytam... gdzie jest opcja w grze, by wyłączyć AA? Bo w ustawieniach tej opcji nie widzę. No chyba, że mowa o AMD Radeon Software. Nakładkę Steam także od początku wyłączona.

1. Go to the %LOCALAPPDATA%\BendGame\Saved\Config\WindowsNoEditor\
  2. Open Engine.ini.
  3. Add [SystemSettings] and r.PostProcessAAQuality=0 at the bottom.
  4. Save Engine.ini.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Element Wojny napisał:

To zależy od tego kto na ile sobie pozwala. Ja kombinowałem na takich ustawieniach że przy odpalaniu przeglądarki komp mi się wyłączał 🤣

Obecnie mam kartę ustawioną z UV na 1120mv, ale DG mnie przy tej wartości wywalał jak robiło się zbyt tłocznie na ekranie. Zmiana na 1140mv ten problem wyeliminowała. Jako że żadna inna gra na 1120mv nie wywalała po ograniu DG wróciłem do tej wartości. 

Dlatego między innymi najlepiej jest brać bazowo średni zegar MHz jaki jest widoczny najczęściej podczas 100% obciążenia testowego, np. benchmarkiem - dzięki temu eliminujemy tego typu akcje.

7 minut temu, UriBoyka napisał:

Wyłączyłem, zaraz sprawdzę, aczkolwiek instalowałem już sterowniki po stokroć - z funkcją "driver only", itd., gdzie nie było nakładek, a ciągle crashowało. :D

W takim razie nie ma sensu wyłączać nakładki.

8 minut temu, UriBoyka napisał:

a Twoje temperatury 6700 były zbliżone do moich podczas gry w DG? Czy już nie pamiętasz? Bo te wartości, które podałem w poprzednim poście z temperaturami są chyba okej? Nie ma zbyt "upalnie" w budzie :D ?

Days Gone gotuje GPU u każdego, u siebie bez UV również widziałem raz 75 stopni, a mam GTX 1070. Trzeba też brać poprawkę na lato i upały. Ogólnie gry na Unreal Engine 4 na max detalach lubią gotować GPU i to jest "normalne".

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Dlatego między innymi dlatego najlepiej jest brać bazowo średni zegar MHz jaki jest widoczny najczęściej podczas 100% obciążenia testowego, np. benchmarkiem - dzięki temu eliminujemy tego typu akcje.

Sam wiesz że każda karta jest inna i inaczej się zachowuje. Na 1120mv przeszedłem bez problemu wszystkie testy stabilności, ale DG przy niej wywalał. Czemu ? Nie wiem, ale wszyscy wiemy że temu portowi daleko do doskonałości i wiele osób zmaga się z różnymi problemami.

Przykładowo ten który teraz próbujemy rozwiązać - naprawdę nie mam pojęcia czemu co kilka minut zalicza crashe.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, UriBoyka napisał:

edit. tu jeszcze screen z ostatniego błędu. Raz atidxx64.dll, innym razem ntdll.dll

image.png.999272cef64ed7fd62b66e9fd3862d03.png

Znowu mnie to upewnia, że jest coś nie tak ze sterownikiem karty AMD. Z drugiej strony wcale nie jest powiedziane, że to wina sterownika AMD a równie dobrze to sama gra może mieć jakiś konflikt ze sterownikiem AMD i sypie go losowo.

Ja bym to zakapował na reddicie/forum Steam Days Gone oraz bezpośrednio do AMD: https://www.amd.com/en/support/kb/faq/amdbrt

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, UriBoyka napisał:

@Element Wojny a Twoje temperatury 6700 były zbliżone do moich podczas gry w DG? Czy już nie pamiętasz? Bo te wartości, które podałem w poprzednim poście z temperaturami są chyba okej? Nie ma zbyt "upalnie" w budzie :D ?

U mnie obecnie są 32 stopnie na zewnątrz a w pokoju mam 31,6.

Zwiększyłem obroty na CPU i dodatkowym chłodzeniu (3x Noctua) o 20% by wyrównać temperatury i przyznam jestem pod wrażeniem - mam teraz 41 stopni na CPU i 40 stopni na GPU, a cisza jaka była nadal jest. Warto było wywalić tyle kasy w te wiatraki. 

6 minut temu, caleb59 napisał:

Ja bym to zakapował na reddicie/forum Steam Days Gone oraz bezpośrednio do AMD: https://www.amd.com/en/support/kb/faq/amdbrt

I będzie czekał na rozwiązanie do grudnia. To trzeba rozwiązać tu i teraz bo gra jest u niego niegrywalna a jak pisałem mamy ten sam model i mi nie wywalało. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam się cuda działy po aktualizacji klienta Steam z 7 czerwca i nie zdziwiłbym się jakby to było w jakiś pokrętny sposób powiązane. Poza tym chciałem zainteresować innych tematem dotyczącym innego problemu - crashy przy wyjściu z gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Akurat ten temat był dokładnie o tym o czym pisze tutaj kolega @UriBoyka - czyli randomowe crashe w przedziale 5-20 minut po odpaleniu gry.

Na jego miejscu żeby potwierdzić chyba bym ściągnął pirata i zainstalował grę do patcha 4 włącznie - i sprawdziłbym czy wywala czy nie, czy ma to coś wspólnego z patchem 5 albo ze Steamem. 

Z forum na Steamie widać że mnóstwo osób ma problem z crashami po patchu 1.05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, UriBoyka napisał:

Pobrałem wczoraj do testów wersję torrentową, z maja, bez klienta Steam - było to samo, wywalało. :) 

Jak widać już sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
59 minut temu, Element Wojny napisał:

60 stopni na 6700XT w DG bez limitu klatek to rewelacyjny wynik (pod warunkiem że wiatraki nie chodzą na 100%). 

Jest jakiś fajny program, który pokaże mi wartości wiatraków w %, a nie w wykresach, jak to ma miejsce w AMD Radeon Software?

59 minut temu, Element Wojny napisał:
  • Go to the %LOCALAPPDATA%\BendGame\Saved\Config\WindowsNoEditor\
  • Open Engine.ini.
  • Add [SystemSettings] and r.PostProcessAAQuality=0 at the bottom.
  • Save Engine.ini.

Przed chwilą miałem crasha, po jakiś 20-30 minutach gry, w podglądzie zdarzeń ten sam błąd, czyli atidxx64.dll. Teraz spróbuję w życie wdrożyć Twój pomysł. Zobaczymy.

O tu, jest jakieś rozwiązanie.

Days Gone keeps crashing [solved] :: Days Gone Dyskusje ogólne (steamcommunity.com)

"It's Steam client update fault"

Też to czytałem kilka dni temu, rzecz jasna wtedy zmieniłem, aby i Steam i aplikacja .exe Days Gone uruchamiały "jako administrator". 

17 minut temu, caleb59 napisał:

Jak widać już sprawdzał.

Tak, sprawdzałem, ale w sumie sprawdzałem na pirackiej wersji 1.05, teraz pobrałem 1.04. Jeżeli sposób z AA od @Element Wojny nie zadziała, spróbuję zainstalować 1.04 DG. Jestem na 99% przekonany, że crashe zaczęły się dziać po update gry, wcześniej przecież powolutku sobie kilka/kilkanaście godzin przechodziłem i nic się nie działo. Z tego co widzę, patch notes wystawili na steamie 6 lipca, no to by się zgadzało :)

No nic, będę dawał znać, przede mną dwa sposoby:

1. Wyłączenie AA jak napisał @Element Wojny, a jeżeli to nie zadziała, to:
2. Zainstalowanie pirackiej wersji 1.04. Jak mus, to mus.

Edytowane przez UriBoyka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, UriBoyka napisał:
Jestem na 99% przekonany, że crashe zaczęły się dziać po update gry, wcześniej przecież powolutku sobie kilka/kilkanaście godzin przechodziłem i nic się nie działo. Z tego co widzę, patch notes wystawili na steamie 6 lipca, no to by się zgadzało :)

Wcale by mnie to nie zdziwiło, aż mi się przypominają historie z Assassins Creed Valhalla i forum Ubisoftu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

8 minut temu, UriBoyka napisał:
Tak, sprawdzałem, ale w sumie sprawdzałem na pirackiej wersji 1.05, teraz pobrałem 1.04. 

I tu Cię mam kolego. Ja grałem na 1.04 i nie miałem problemów. Sporo osób pisze że na 1.05 im wywala. Bardzo nas zmyliłeś gdy napisałeś że ściągnąłeś pirata z maja - bo majowy powinien być nas patchu 1.04 jako że 1.05 miał premierę w czerwcu. Teraz jednak piszesz że grasz na 1.05 czyli nie masz pirata z maja - masz najnowszego.

Zanim cokolwiek pozmieniasz czy powyłączasz wpierw potestuj na 1.04.

Dlatego ja wolę kupować gry na GOGu - tam w każdym momencie możesz przywrócić grę do dowolnej wersji, na Steamie cholernie mi tego brakuje. Żeby człowiek musiał piracić by sprawdzić czemu mu legalnie zakupiona gra nie chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi