Skocz do zawartości
MroczneWidmo

Days Gone na PC

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.08.2022 o 20:24, GS01 napisał:

Ja cisnę Days Gone od ponad miesiąca, przerwałem Daying Light 2 dla tej gry, żeby odsapnąć, ale nie od zombiaków. Jeśli chodzi o pytanie, czy po dotarciu do obozu wojskowego dużo gry zostało, to wg mnie tak. To jest więcej grania i jeżdżenia, niż było na mapie północy. Przede mną właśnie końcówka fabuły, a nie zlikwidowałem jeszcze wszystkich hord - została mi m.in ta duża w starym tartaku, bo chciałem specjalnie na nią odblokować napalm, kupić lepszą broń, większy magazynek, żeby nie gonić między czerwonymi beczkami i bawić się w berka. Z pojemnością baku to jest śmieszna sprawa - jak zaczynałem, to czytałem w necie, żeby sprzęgła używać, puszczać gaz z górki, a prawda jest taka, żeby jechać jak najszybciej do celu, mniej czasu - mniej zużytego paliwa. I trochę cheaterstwa było, bo z racji tego, że mam na steamie Death Stranding, to miałem do kupienia bak z motywem z tej gry, który miał maksymalną pojemność, jak ten, który można kupić dużo później, zostając sprzymierzeńcem obozu. Jak już miałem największy bak, to coś zaczęło nudzić i zrozumiałem, że to mega szybkie spalanie, celowe planowanie tras przez stacje paliwowe i szukanie kanistrów ma sens i wpływa na immersję, podobnie jak częsta wymiana filtrów w masce w serii Metro.

 

 

Dying Light 2 nie ma nawet startu do Days Gone i nie chodzi mi tutaj tylko o grafikę ale całokształt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, azgan napisał:

Dying Light 2 nie ma nawet startu do Days Gone i nie chodzi mi tutaj tylko o grafikę ale całokształt ?

Dla mnie obydwa tytuły są bardzo dobre, ale Days Gone jak dla mnie bardziej dopieszczone fabularnie. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, GS01 napisał:

Dla mnie obydwa tytuły są bardzo dobre, ale Days Gone jak dla mnie bardziej dopieszczone fabularnie. 

I dialogowo! Dialogi (i gra aktorska) w DG wciągają nosem DL2 IMO.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, GS01 napisał:

Dla mnie obydwa tytuły są bardzo dobre, ale Days Gone jak dla mnie bardziej dopieszczone fabularnie. 

 

22 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

I dialogowo! Dialogi (i gra aktorska) w DG wciągają nosem DL2 IMO.

Graficznie Days Gone też wygląda lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze na chwilę do tematu jak widać nie wszystkim Days Gone przypadło do gustu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim nie podpasuje. Normalna sprawa. Większość jednak jest zachwycona, w tym ja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze nie kazdemu sie bedzie podobac ale niektore argumenty ze gra jest be sa troche nieprzemyslane. Np argument ze swiat jest pusty. Gra jest umiejscowiona mozna powiedziec na peryferiach gdzie z natury sa male skupiska ludzi , male misteczka i wioski , a wokol nich lasy gory i doliny. Nawet bez apokalipsy zombie taki teren jest z reguly pusty. Dodatkowo tworcy wybrali jako srodek transportu motor ktory idealnie pasuje do przemierzania takich terenow.A jeszcze w momencie wszechobecnych zombiakow tworcy mieli wrzucic do gry tetniace zyciem miasta i lokacje jedna obok drugiej?  No sorry. Druga sprawa to to ze od poczatku nie ma jasnego celu. Na poczatku wlasnie glownym celem jest wyjazd dwojki bohaterow zeby zostawic za soba przeszlosc. I przez pierwsze godziny gry bylem przekonany ze tak wlasnie bedzie. Potem jednak ten nasz glowny cel sie zmienial i dla mnie to jest plus ze glowny cel nie jest okreslony juz na samym poczatku. Kolejna sprawa to to ze w swiecie jest nudno i nie ma co robic i dla porownania przytacza , o zgrozo, produkcje ubisoftu. Ja jezdzac po pustkowiach i zagladajac w kazdy kąt bawilem sie swietnie , kazda odkryta lokacja budzila maly dreszczyk emocji. Wole to niz napakowane znaczniki na mapie gdzie przy co 2 robimy dokladnie to samo. Fakt wtedy jest co robic ale czlowiek moze umrzec z nudow. Moglbym jeszcze wymienic kilka takich rzeczy. Ja nie zgadzam sie z wiekszoscia zarzutow w tym wideo. Wiadomo ze kazdy lubi co innego i autor mial do tego prawo ale mam wrazenie ze jest to czepianie sie na sile. Nie ma gry idealnej . Do kazdej mozna sie o cos przyczepic. Days Gone ma sporo wiekszych lub mniejszych minusow i rozumiem jak jest to jakos uargumentowane, a w tym wideo autor sie czepia "bo tak" .

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MT®©™ napisał:

Wszystkim nie podpasuje. Normalna sprawa. Większość jednak jest zachwycona, w tym ja. 

Jestem w szoku, że można zacząć recenzje sapiąc i kończyć ja na sapaniu.
To jedna z lepszych gier, jakie grałem w ostatnich 2 latach.

Słucham gościa i odnoszę wrażenie, że opowiada o crapie dekady, podczas, gdy ta gra jest IMO ŚWIETNA!
i nie zgadzam się chyba ze wszystkim, co gość mówi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od początku ta gra mnie nie mogła do siebie przekonać chociaż lubię takie sandboxy i takie klimaty. Nawet mam ją na liście życzeń, cana spadła BARDZO mocno, a ja dalej nie mam ochoty jej kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym sie podobała innym nie, ja nie dałem rady ukończyć (walka z hordami szybko mnie znudziła a pozostałe mechaniki nie były az tak dla mnie fajne by trzymaly mnie przy grze), ale na pewno nie mógłbym powiedziec ze to crap, bardzo solidna gra z ładną grafiką i dobrym art-stylem

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, azgan napisał:

Wracając jeszcze na chwilę do tematu jak widać nie wszystkim Days Gone przypadło do gustu 

Nic tylko się ciąć, bo jakiemuś jutuberowi gra nie przypadła do gustu.

Jak żyć ? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma negatywne nastawienie jeszcze przed pierwszym odpaleniem, to będzie automatycznie doszukiwał się wad i irytował mocniej niż normalnie podczas rozgrywki bez konkretnego nastawiania czy opinii o danej grze. Ja na ten przykład za groma nie mogę wystartować z divinity OS. Kiszę dwie części w bibliotece, miałem już zainstalowane kilka razy, ale odrzuca mnie to jak diabła od święconej wody:szczerbaty:

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kelam napisał:

Ja na ten przykład za groma nie mogę wystartować z divinity OS. Kiszę dwie części w bibliotece, miałem już zainstalowane kilka razy, ale odrzuca mnie to jak diabła od święconej wody:szczerbaty:

Ja jedynki nie dałem rady ukończyć, choć podchodziłem dwa razy i za drugim razem byłem już w połowie gry. Za to dwójkę... heh, dobre 5-6 razy ukończyłem :D 

Ale gra zdecydowanie nie dla każdego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mogę się przebić przez jedynkę. Długo zastanawiałem się nad odpowiednią klasą (a raczej klasami), miałem już obcykane mechaniki, polecane taktyki, ale odpalam sam początek i leci uninstall:szczerbaty:. Także będzie to leżeć w zakładce którą zrobiłem sobie w bibliotece - na kiedyś tam. Czyli zapewne nigdy :szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Element Wojny napisał:

Nic tylko się ciąć, bo jakiemuś jutuberowi gra nie przypadła do gustu.

Jak żyć ? 

Gość odkopał jakąś marną recenzję sprzed wieku tylko po to aby pokazać że komuś gra się nie podobała :lol2:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez np gierka sie znudzila gdzies w polowie gry bo klimaty zombiakow srednio mi podchodza gierka zdecydowanie fajna ale nie w moich klimatach mam tak samo np z Rdr2 wiem ze gra duza dluga i otwarty swiat czyli to co lubie najbardziej ale klimaty westernu/dzikiego zachodu mi nie podchodza :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Legoman napisał:

od początku ta gra mnie nie mogła do siebie przekonać chociaż lubię takie sandboxy i takie klimaty. Nawet mam ją na liście życzeń, cana spadła BARDZO mocno, a ja dalej nie mam ochoty jej kupić.

 

51 minut temu, Azakiel napisał:

jednym sie podobała innym nie, ja nie dałem rady ukończyć (walka z hordami szybko mnie znudziła a pozostałe mechaniki nie były az tak dla mnie fajne by trzymaly mnie przy grze), ale na pewno nie mógłbym powiedziec ze to crap, bardzo solidna gra z ładną grafiką i dobrym art-stylem

 

4 minuty temu, raven92 napisał:

Mi tez np gierka sie znudzila gdzies w polowie gry bo klimaty zombiakow srednio mi podchodza gierka zdecydowanie fajna ale nie w moich klimatach mam tak samo np z Rdr2 wiem ze gra duza dluga i otwarty swiat czyli to co lubie najbardziej ale klimaty westernu/dzikiego zachodu mi nie podchodza :E 

Ja długo podchodziłem do tego tytułu aż go wymęczyłem i dla mnie też bez szału 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego...

Cytat

Today, we released a very small fix with Patch 1.07 addressing a language change to the end credits that can be accessed via the Main Menu or by completing the game.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twórcy Days Gone odcinają się od słów o „przewrażliwionych recenzentach” Nie popierają opinii reżysera https://www.eurogamer.pl/tworcy-days-gone-odcinaja-sie-od-slow-o-przewrazliwionych-recenzentach

Nie wiem może faktycznie recenzenci skrzywdzili ten tytuł i zbyt ostro zareagowali wstawiając niższe oceny gdzie gorszym potrafią dawać wyższe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało który tytuł, który zasługuje na kontynuacje, został tak skrzywdzony.

Edytowane przez skunRace
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, azgan napisał:

Nie wiem może faktycznie recenzenci skrzywdzili ten tytuł i zbyt ostro zareagowali wstawiając niższe oceny gdzie gorszym potrafią dawać wyższe 

Ta gra z miejsca miała zaniżone oceny, została zaszufladkowana przez recenzentów jako "kolejna gra z zombiakami", a jak wiadomo "kolejna gra z zombiakami" nie może być dobra, bo wszyscy już się tym nasycili i mają tego dosyć. Niektóre recenzje były komiczne, czepianie się o płeć, wygląd protagonisty itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgan napisał:

Twórcy Days Gone odcinają się od słów o „przewrażliwionych recenzentach” Nie popierają opinii reżysera https://www.eurogamer.pl/tworcy-days-gone-odcinaja-sie-od-slow-o-przewrazliwionych-recenzentach

Nie wiem może faktycznie recenzenci skrzywdzili ten tytuł i zbyt ostro zareagowali wstawiając niższe oceny gdzie gorszym potrafią dawać wyższe 

Analizuje się IMO odbiór graczy, nie recenzentów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najlepszych exow Sony, miodna gra, żałuję że nie będzie drugiej części ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...