Skocz do zawartości
Olixelo

Jaki telefon po Samsungu Galaxy S9 do 2000 zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

•  

Witam 

Ostatnio zostałem zmuszony do poszukania kolejnego telefonu, dosłownie miesiąc po gwarancji padła mi moja S9-tka. Jestem przez to troszkę zrażony do tych telefonów ale jeśli będzie tam Snapdragon to prawdopodobnie kupie, nawet jeśli będzie to Samsung.

Na co dzień wykorzystuje telefon głównie do dzwonienia, przeglądania wiadomości, czy przeglądania postów na mediach społecznościowych. Przez to że miałem okazję korzystać wcześniej z S9 nie wyobrażam sobie korzystać z np. takiego POCO M3 za 500 zł.

Spośród telefonów z Androidem interesują mnie najbardziej : Xiaomi Mi 10T, POCO X3 NFC, Realme X3. Zastanawiam się jeszcze nad iPhonem SE, owszem ma gorszy ekran i nie ma najnowocześniejszej obudowy, ale powinien wystarczyć do moich potrzeb. Najbardziej martwi mnie w nim bateria. Ok. 1800 mAh trochę straszy, z pewnością bateria będzie trzymała krócej ale czy będzie to jakaś ogromna różnica ? Wystarczający jest dla mnie 1 dzień działania na baterii, tzn. podobnie jak wcześniej używany S9. W gry nie gram praktycznie wcale. Biorę go pod uwagę za czas wsparcia większymi aktualizacjami, a nie tylko poprawkami bezpieczeństwa, jak to ma zwykle miejsce w przypadku telefonów z Androidem. Macie może lepsze propozycje lub wiecie coś więcej na temat baterii w iPhone SE ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 2000 zl spokojnie kupisz iphona xs xr 10 etc na uk ebay z 12msc gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.02.2021 o 08:01, sensej0s napisał:

Za 2000 zl spokojnie kupisz iphona xs xr 10 etc na uk ebay z 12msc gwarancji. 

Może i się da ale muszę wziąć telefon na raty, więc ta opcja odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z doświadczenia Ci powiem, że iOS jest inaczej zoptymalizowany i ten czas pracy na baterii jest inny niż na podobnym telefonie z androidem. Fakt, na początku wszystko będzie ok, ale jak później.. Ciężko powiedzieć.

Zerknij sobie też na Oppo Reno 3 Pro - jest na amoledzie i ma 12 gb ram. Do tego, według mnie ma o wiele lepszą nakładkę od miui. Bateria jest mniejsza od Xiaomi, bo w Oppo masz ~4000mah. https://www.x-kom.pl/p/556342-smartfon-telefon-oppo-reno3-pro-12-256gb-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.02.2021 o 14:34, santaangelo napisał:

Z doświadczenia Ci powiem, że iOS jest inaczej zoptymalizowany i ten czas pracy na baterii jest inny niż na podobnym telefonie z androidem. Fakt, na początku wszystko będzie ok, ale jak później.. Ciężko powiedzieć.

Zerknij sobie też na Oppo Reno 3 Pro - jest na amoledzie i ma 12 gb ram. Do tego, według mnie ma o wiele lepszą nakładkę od miui. Bateria jest mniejsza od Xiaomi, bo w Oppo masz ~4000mah. https://www.x-kom.pl/p/556342-smartfon-telefon-oppo-reno3-pro-12-256gb-czarny.html

zgadzam się z przedmówcą. Reno 3 Pro to świetny smartfon w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, bleck napisał:

765G :<

który działa mega stabilnie. Znajomy ma reno 3 pro, ja mam Vivo X51. Obydwa na UFS 2.1 i 765G. Uwierz mi, że nie znamy litości dla smartfonów. Lagów zero, aplikacje ponad dziesięć aplikacji siedzi w tle, bateria przy takim użytkowaniu zawsze dzień z kawałkiem. 

Optymalizacja > cyferki 

Mój Vivo X51 i jego Reno 3 Pro działają zauważalnie szybciej od X10 Zooma na 855 i UFS 3.0, także nie wiem co Ci mam napisać. 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, fliperpl napisał:

który działa mega stabilnie. Znajomy ma reno 3 pro, ja mam Vivo X51. Obydwa na UFS 2.1 i 765G. Uwierz mi, że nie znamy litości dla smartfonów. Lagów zero, aplikacje ponad dziesięć aplikacji siedzi w tle, bateria przy takim użytkowaniu zawsze dzień z kawałkiem. 

Optymalizacja > cyferki 

Mój Vivo X51 i jego Reno 3 Pro działają zauważalnie szybciej od X10 Zooma na 855 i UFS 3.0, także nie wiem co Ci mam napisać. 

Jak ta optymalizacja będzie wyglądać za rok, 2 lata? - możemy spodziewać się, że producent będzie aktualizował soft?

Miałem Reno 3 Pro, Mi 10 i S21 - zdecydowanie Mi10 najszybciej i najlepiej działał. Reno 3 Pro moim zdaniem logował lekko a Samsungi imo są bardzo nieudane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

wiadomo, nie ma co porównywać smartfonów za 2000zł do 3000 i więcej. Tutaj mówie o konstrukcjach za podobne pieniądze z mocniejszymi bebechami. Snap 865 powinien i będzie lepiej działał, ale taki snap 855 już działa podobnie

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi