Skocz do zawartości
novi

z490 pod mocne oc.

Rekomendowane odpowiedzi

tak było przy 2x8GB. Asrock daje radę :)

RouztwC.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacekcz

Jeszcze taktyczne pytanie, realbencha nie powinno się ustawiać up to na tyle ile ma się ramu ? 

Na zagranicznym forum wyczytałem, że 10gen ma sa i io stabilne w 2 punktach, jedno na bardzo niskim napięciu, potem jest niestabilność i dołek i od pewnego napiecia znów jest stabilność, ale niekoniecznie pełna. Tak to jest na prawdę? Jesli tak, to ja na mojej i7 zacząłem atakować wysokie napiecia od 1.2v+. Nie sprawdzałem na np 1.15 i 1.2 tylko od 1.2 i 1.25v zacząłem stabilizować. Realbench jest dobry do sprawdzania stabilności sa i io? Tak slyszalem. 

U mnie nie musiałem totalnie tykać vcore po dorzuceniu 2 kolejnych modułów ramu, tylko sa i io podniosłem o niespełna 0.05v. Ram Tak samo taktowany. W sumie dowiaduje się od razu, żeby nie rzeźbić w niczym, bo wiadomo, że jak ma się slabe pojęcie o czymś, to się grzebie godzinami a efektów prac nie widać :). 

Najważniejsze w sumie dla mnie jak przetestować sa i io, nfs heat nawet w 1440p mi zweryfikuje stabilnosc rdzenia procka w pare sekund od włączenia gry. Sprawdzalem na i9 w ten sposób, to whea była już po paru sekundach gry. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, blue1920 napisał:

[...]

Komputer mam stabilny na 5.2ghz nic mi sie nie zawiesza ale wyzsze napiecie okolice 1.4v

Jaki masz pobor mocy CPU w CBR20/23 przy 1.4V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, novi napisał:

@jacekcz

Jeszcze taktyczne pytanie, realbencha nie powinno się ustawiać up to na tyle ile ma się ramu ? 

Na zagranicznym forum wyczytałem, że 10gen ma sa i io stabilne w 2 punktach, jedno na bardzo niskim napięciu, potem jest niestabilność i dołek i od pewnego napiecia znów jest stabilność, ale niekoniecznie pełna. Tak to jest na prawdę? Jesli tak, to ja na mojej i7 zacząłem atakować wysokie napiecia od 1.2v+. Nie sprawdzałem na np 1.15 i 1.2 tylko od 1.2 i 1.25v zacząłem stabilizować. Realbench jest dobry do sprawdzania stabilności sa i io? Tak slyszalem. 

U mnie nie musiałem totalnie tykać vcore po dorzuceniu 2 kolejnych modułów ramu, tylko sa i io podniosłem o niespełna 0.05v. Ram Tak samo taktowany. W sumie dowiaduje się od razu, żeby nie rzeźbić w niczym, bo wiadomo, że jak ma się slabe pojęcie o czymś, to się grzebie godzinami a efektów prac nie widać :). 

Najważniejsze w sumie dla mnie jak przetestować sa i io, nfs heat nawet w 1440p mi zweryfikuje stabilnosc rdzenia procka w pare sekund od włączenia gry. Sprawdzalem na i9 w ten sposób, to whea była już po paru sekundach gry. 

Nie mam NFS, cos jeszcze na szybki test obecności whea? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moze bf v bez limitu fps w multi ? Ogólnie nfs heat wiem ze nie jest za fajna gra sama w sobie, ale mi whea wyłapywało moment, ewentualnie GTA v. Np w apexie 1 whea mi się pojawił raz na parę dni, to w nfs heat mialem whea po paru sekundach gry. Dlatego porzuciłem ostatnio testy stabilnosci cpu, jak in wierzyć, skoro wszystko bezbłędnie idzie, a gra pluje whea od razu :). Nfs heat na tym samym napieciu co male dane mi proc robil stabilnie, nawet nie dało się wejść na mapę, od razu gra się wyłączała. W apexie czy w cod warzone, to moglem grac po pare godzin i nieraz whea się pokazała, a nieraz pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym stabilizujecie "Ring ratio" ? u mnie przy all core 5.0 nie mogę wyjść powyżej x46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się chętnie dowiem :P I tak masz fajną sztukę, ja musiałem u siebie wchodzić na okolice 1.30 przy 5.0, co mi się nie podobało i odpuściłem na 4.9. Teraz będę sprawdzał czy da się podnieść wyżej RR (mam na 4500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taichi w domu, byle byla motywacja żeby dzis zlozyc pcta ^^. Piny proste, plyta według mnie nówka przyszla. 

 

a29b5278a65c8af6.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, kartoflem zdjęcie robione :szczerbaty: Ta płyta zasługuje na coś więcej (ale ACE ładniejsza :P )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, wkamil73 napisał:

Panie, kartoflem zdjęcie robione :szczerbaty: Ta płyta zasługuje na coś więcej (ale ACE ładniejsza :P )

S10 robiona, którego od serca nie polecam :E

Tu moze ciut lepsza fota. Nie jest brzydka, całkiem fajna jest xd.

db9dc095400e5e05.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, brzydka nie jest absolutnie, jest ładna, fotograf marny :P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wkamil73 napisał:

Nie nie, brzydka nie jest absolutnie, jest ładna, fotograf marny :P

Aaa to wiem, nie mam talentu do robienia zdjęć, w dodatku ten telefon robi średnie zdjęcia, s7 Edge lepsze foty robi od tego czegoś.

Płyta przezbrojona, zostało zamontować w budzie , podłączyć kable i zamontować fortisa :). Dziś na pewno już coś będzie sprawdzone. Będę informował :). 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novi nie sledze tematu ale co w MSI nie spasowalo, ze zmieniasz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Novi nie sledze tematu ale co w MSI nie spasowalo, ze zmieniasz? :D

Potencjal procesorów się nie zgadzał w największym skrócie mówiąc :). 

10700k 5ghz 47x ring na 1.24v w obciążeniu przechodził nawet small data occt, a w grach mialem whea. Dopiero dołożenie 0.05v na rdzeniu niwelowało whea w grach. Kupilem i9 które było zweryfikowane w pewnym stopniu, u mnie zejście nawet 100mhz nizej, i ring o 2 oczka w dół na tym samym napieciu powodował whea. Ram spuściłem nawet na SPD, zabawa sa i io, whea jak było tak było. W sumie od czasu 10gen sprawdzone wszystko, poza plyta i dyskami, dyski nawet odłączyłem, zostawiłem microna tylko i dalej to samo. Według mnie, plyta ma jakiś problem, ewentualnie coś w biosie mi umknęło. Około 18 będę składał pc to okolo 19-20 juz cos będę wiedział.

zasilacze tez miałem różnych firm, 2 wtyczki 8 i 4 pin do zasilania cpu podpięte nawet :). Clc tez nie niwelowało tego zjawiska. W podgladach napiec i temperatur wszystko wygląda jak najbardziej Oki :).

podejrzewam ze jest jakis niewidzialny vdrop w grach, 50ms opóźnienia w hwinfo nic nie wyłapuje. Ewentualnie coś w biosie włączyłem/wyłączyłem i takie cuda się dzieją :). Prościej mi jest zmienić plyte i wszystko od nowa ustawic. Akurat asrock do karty pasuje :)

Edytowane przez novi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to moja i7 10700k w r23 na 1.395v w obciążeniu brała 270w :E . Ale niby czym lepsza sztuka, tym więcej prądu bierze i jest calkiem chłodna. Za 15 minut bede w domu to podłączam taichi. Niestety na fortisie nie zaszaleje, ale do 1.3v jestem w stanie zweryfikować oc :).

https://images92.fotosik.pl/442/7732a61f2d314f7a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, novi napisał:

[...] Ale niby czym lepsza sztuka, tym więcej prądu bierze i jest calkiem chłodna. [...]

Hmm to by nieco przeczylo termodynamice :E Im chlodniejszy procesor tym mniej pradu bierze przy takim samym taktowaniu i Vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, amsztel napisał:

Masakra :E U mnie przy 5.0 bierze ~200W. Wiec 4% wiecej wydajnosci za 50% wiecej poboru pradu - nie, dziekuje :E 

Prad mam za darmo, temperatury dobre to zostawiam jak jest

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, blue1920 napisał:

Prad mam za darmo, temperatury dobre to zostawiam jak jest

Temperatury masz swietne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, novi napisał:

Potencjal procesorów się nie zgadzał w największym skrócie mówiąc :). 

 

Na jakiej płycie był wcześniej testowany twój CPU - jeżeli to nie tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jacekcz napisał:

Na jakiej płycie był wcześniej testowany twój CPU - jeżeli to nie tajemnica?

I9 na asusie chyba jakiś strix, ale nie dam sobie reki uciąć. I7 tylko na moim gaming plusie. 

Ogólnie komp zlozony, przepalony - plyta działa. Ale poza uruchomieniem kompa nie zrobiłem nic, bo mi wypadły pewne sprawy. Za okolo godzinę usiądę, przeklepie na start 1:1 wszystko z msi, dam te 1.24v 5ghz i włączę gre, i dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, novi napisał:

Eee, to moja i7 10700k w r23 na 1.395v w obciążeniu brała 270w :E . Ale niby czym lepsza sztuka, tym więcej prądu bierze i jest calkiem chłodna. Za 15 minut bede w domu to podłączam taichi. Niestety na fortisie nie zaszaleje, ale do 1.3v jestem w stanie zweryfikować oc :).

https://images92.fotosik.pl/442/7732a61f2d314f7a.jpg

novi ten wynik był na 5.3ghz all core ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tornado3 tak, z słabym ringiem, na 50x albo 49x ring jest ss w wątku o wynikach w r23 na pierwszej stronie.

 

Edit. Zaczalem cos tam ustawiać, Ale komp byl niestabilny, jakiś dziwny. Patrze, a tam bios z 03.20r :E. Dzis nie mam siły na zabawę, jutro aktualizacja biosu i ustawianie:) 

Starczy na dziś, takie coś tylko zrobiłem przelot, 1.28v jest zacnie . Sekcja jest jak na skale w porównaniu do msi z490 jakie mam/miałem ?

2c9225d0d7c21b23.jpg

 

O dziwo apex bez whea jeszcze. Będzie sii :) 

d3eb7b859cb5a916.png

Edytowane przez novi
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "sii" przeczytalem "sli"... o czym ja mysle :E

Edytowane przez amsztel
literowki
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...