Skocz do zawartości
Platun

Jaka płyta główna pod I9-10900K + LC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie od dłuższego czasu chodzi za mną wymiana PC... w sumie z czystego chciejstwa a nie z potrzeby wzrostu mocy. Padło na procesor I9-10900K... I szukam do niego płyty głównej. Kiedyś jak już ceny kart graficznych będą w normalnych cenach :rotfl: wpadnie RTX 3080. Wszystko będzie zwodowane. Procek i grafika w osobnych loopach. I pytanie czy MSI Z490 ACE to jest dobry wybór czy jest jednak coś lepszego w podobnych pieniążkach? 

edit: Najprawdopodobniej wpadną pamiątki Patriot Pamięć DDR4 Viper Steel 16GB/3600 CL18

Edytowane przez Platun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Platun napisał:

Witajcie od dłuższego czasu chodzi za mną wymiana PC... w sumie z czystego chciejstwa a nie z potrzeby wzrostu mocy. Padło na procesor I9-10900K... I szukam do niego płyty głównej. Kiedyś jak już ceny kart graficznych będą w normalnych cenach :rotfl: wpadnie RTX 3080. Wszystko będzie zwodowane. Procek i grafika w osobnych loopach. I pytanie czy MSI Z490 ACE to jest dobry wybór czy jest jednak coś lepszego w podobnych pieniążkach? 

edit: Najprawdopodobniej wpadną pamiątki Patriot Pamięć DDR4 Viper Steel 16GB/3600 CL18

Po pierwsze zalezy czego potrzebujesz od plyty. Czesto polecane ze wzgledu na czysta OC wydajnosc do i9 sa plyty MSI Z490 Unify i Asus ROG Strix Z490-E. Obie maja bardzo mocne sekcje zasilania i dobre prowadzenie pamieci + cala mase innych bajerow do OC i LC. Wiecej pieniedzy raczej nie ma sensu wydawac.

Co do LC i osobnych loopow na CPU i GPU to nie ma sensu. Bardzo komplikuje uklad, powoduje tez duzo wieksze koszty a nie daje zadnych korzysci jesli chodzi o wydajnosc. Lepiej jest zrobic jeden uklad CPU+GPU i kupic wieksze radiatory i lepsze wentylatory. Cenowo wyjdzie tak samo a bedzie wydajniej i ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od płyty nie potrzebuje nic konkretnego :) Nie mam jakiś konkretnych wymagań. MSI Z490 ACE  mogę mieć za 1299zł nówkę sztukę. Więc te propozycje pod względem cenowym nie są jakieś super, chyba, że mają jakieś inne atuty o których ja nie wiem.

A co osobnych loopów to zdaje sobie z tego sprawę, że nic nie wnosi do układu ale tutaj chodzi o czystą estetykę :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bierz ACE - to bardzo dobra plyta. Normalnie jej nie polecam bo w sumie nic nie wnosi ponad Unify co by bylo warte doplaty 500zl. Jesli masz ja za 1300 to nie ma tematu ;) 

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• Kurde, mimo, że nie jestem fanem splatoona to strasznie kusi tą edycją specjalna Oleda...przed swapem powstrzymuje mnie jedynie to, że w sumie moje v1 jest w pełni sprawne plus pewnie switch 2 jest tuż za rogiem...
    • zwykła A66T6TM81 https://www.biostar.com.tw/app/en/vga/introduction.php?S_ID=290 EVO , kod niestety ten sam, tylko dopisek EVO https://www.biostar.com.tw/app/en/vga/introduction.php?S_ID=291 czy czasem ta EVO nie ma metalowego Backplate ?
    • Rozmawiałem kiedyś z liderem w studiu retuszerskim obsługującym jednego z większych e-retailerów na Ziemi. Totalny mordor - w peaku do kilkudziesięciu tysięcy plików przemielonych dziennie, do kilkuset osób zatrudnionych (team stały + teamy oczywiście w Indiach do clippingu). Studio wyposażone w maki oraz Eizo Coloredge CG (czyli najwyższa seria zawodowych seryjnych monitorów). Sprzęt mieli ustawiony pod konkretną jasność i przełączony na sRGB i tyle. Dlaczego? Bo nie czuli potrzeby czegoś więcej z tego powodu, który wspominasz: każdy ma inne urządzenie, ogląda ekran w różnych warunkach, ma różne oczy, itd, itp. Dalej nie podałaś zastosowań, ale chyba najlepsza metoda to po prostu trzymanie się WB D65, okolic sRGB/może DCI-P3 (przestrzeń szersza w niektórych kanałach od AdobeRGB, coraz częściej obecna, promowana chyba głównie przez Apple) i rozsądnej luminacji/jasności i tyle. Bez wielkich wodotrysków, bo nic z nich nie wynika.
    • O, na tym zdjęciu (biostar.com.tw/upload/Egate/bRX6600XT_M廠+S廠_web_kkHP.png) jest ta krata w obu wersjach od Biostar'a – całkiem inne chłodzenia. Recenzowana i odradzana (słusznie) była ta, która jest wyżej.
    • Nie rozumiem pytania. Tu jest Sparta Polska. Tu się pogardza sąsiadem i tym, kto mniej zarabia, bo sensem istnienia w kraju się rozwijającym (no, do pewnego czasu) jest pełne oddanie się kultowi pieniądza i kultowi zarabiania pieniędzy (dwie osobne sprawy, to drugie to kult "ja za młodego pracowałem po 30 godzin dziennie to teraz mam"). Wracając do twojego chłopaka: nie dostaniesz tutaj żadnej porady bez konkretnych informacji z twojej strony...a może nawet i po podaniu informacji nic z tego nie będzie. Wygląda na to, że tak ogólnie (ogólnie nie oznacza że wszędzie tak samo) praca w Polsce jest. Może nie zawsze super i nie zawsze super płatna (chociaż ten wątek ma udowadniać chyba że te miliony pracujące za niskie pieniądze to co najmniej debile), ale jest.  Może po prostu usiądźcie sobie razem i uczciwie przeanalizujcie jak do tej pory chłopak podchodził do szukania pracy, co z tego wynikło i co trzeba zmienić, żeby tę pracę znaleźć.  Nie potrzebujecie do tego forum, tylko szczerego popatrzenia na swoje dotychczasowe działania.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...