Skocz do zawartości
mikolaj213

Router i access point pod światłowód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 
Potrzebuje pomocy odnośnie routera i access point'a pod światłowód. Borykam się od jakiegoś czasu z problemem utraty połączenia w konkretnych aplikacjach mimo tego że system nie pokazuje utraty połączenia. (np. czy to iRacing czy Assetto potrafi zgubić połączenie, a windows nigdy nie informuje o zaniknięciu połączenia), przechodziłem po całej sieci, zmieniając wszystkie rzeczy i sprawdzając co może być tutaj winne, i doszedłem do wniosku że ostatnim możliwym problemem może być router. Obecny model to Huwawei  HG8247H. Ale do sedna. 
Potrzebuje routera, który odbierze kabel https://imgur.com/yPz1Edz  i wyprowadzi połączenie ethernetowe na 3 wyjścia. Jedno z tych wyjść, na kompa, jedno na access pointa który rozprowadzi wifi na dom jednorodzinny. Ostatnie wyjście zostawiam na starego accesspointa którego posiadam, żeby poprowadzić wifi na kontroler na fotowoltaikę. 
Domyślam się że taki pakiet tanio nie wyniesie, spodziewam się przeznaczyć 500 zł. 
Z góry dziękuję za pomoc. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mikolaj213 napisał:

Borykam się od jakiegoś czasu z problemem utraty połączenia w konkretnych aplikacjach mimo tego że system nie pokazuje utraty połączenia. (np. czy to iRacing czy Assetto potrafi zgubić połączenie, a windows nigdy nie informuje o zaniknięciu połączenia),

Bo Windows nie gubi połączenia, tylko gra zrywa połączenie pewnie przy zbyt wielkim opóźnieniu. W jaki sposób łączysz komputer z routerem? Jeśli po WiFi to jakie masz parametry połączenia, jaką kartę WiFi, jaka jest jej odległość od Huweia? Pokaż wyniki dwóch poleceń z tego wpisu.

1 godzinę temu, mikolaj213 napisał:

Potrzebuje pomocy odnośnie routera i access point'a pod światłowód. 
[..] Obecny model to Huwawei  HG8247H. Ale do sedna. 
Potrzebuje routera, który odbierze kabel https://imgur.com/yPz1Edz [..]

Muszę Cię zmartwić, nie wymienisz tego routera, a nawet jeśli byś jakiś znalazł to i tak nie będzie działał, bo najpierw operator musiałby go autoryzować, a na 100% tego nie zrobi. Bo to jest router z terminalem optycznym pod światłowód.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Qwinto napisał:

Bo Windows nie gubi połączenia, tylko gra zrywa połączenie pewnie przy zbyt wielkim opóźnieniu. W jaki sposób łączysz komputer z routerem? Jeśli po WiFi to jakie masz parametry połączenia, jaką kartę WiFi, jaka jest jej odległość od Huweia? Pokaż wyniki dwóch poleceń z tego wpisu.

Muszę Cię zmartwić, nie wymienisz tego routera, a nawet jeśli byś jakiś znalazł to i tak nie będzie działał, bo najpierw operator musiałby go autoryzować, a na 100% tego nie zrobi. Bo to jest router z terminalem optycznym pod światłowód.

Łącze, z komputera, idzie po kablu do switcha, a później na router. Ale powiem Ci informacją o routerze to mnie zasmuciłeś :(. Takie problemy z opóźnieniem mogą wpłynąć tylko na konkretną aplikację ? Jeszcze pozwolę sobie zapytać, w zasadzie lepszego access pointa by i tak nie zaszkodziło więc tutaj nadal jestem otwarty na propozycje, chociaż wifi by się dało ogarnąć lepsze. 

Edytowane przez mikolaj213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mikolaj213 napisał:

Łącze, z komputera, idzie po kablu do switcha, a później na router.

Czyli komputer łączy się przewodowo. Jeśli to połączenie nie zostanie przerwane, to system nie zgłosi braku połączenia.

8 godzin temu, mikolaj213 napisał:

Takie problemy z opóźnieniem mogą wpłynąć tylko na konkretną aplikację ?

Piszą, że Internet to jedna wielka sieć. Tak naprawdę, to jedna wielka sieć złożona z połączonych ze sobą podsieci. Żeby dotrzeć do wybranego miejsca używa się tras, które narzuca dostawca. Znany jest problem Orange, który w swojej usłudze Neostrada używa tras przez Frankfurt, przez co wydłuża się droga pakietu do celu. Ale długa droga nie powinna zrywać połączenia. Uruchom program WinMTR, wpisz adres IP lub nazwę domenową gry i popatrz gdzie są najdłuższe czasy odpowiedzi. Program możesz mieć uruchomiony w tle w trakcie grania. Może to coś wyjaśni. Możesz również zgłosić swojemu dostawcy, może też pomoże.

9 godzin temu, mikolaj213 napisał:

Jeszcze pozwolę sobie zapytać, w zasadzie lepszego access pointa by i tak nie zaszkodziło więc tutaj nadal jestem otwarty na propozycje, chociaż wifi by się dało ogarnąć lepsze. 

Generalnie AP zawsze należy umiejscowić centralnie na powierzchni którą ma obejmować swoim zasięgiem. Kolejna sprawa to taki AP należy połączyć z routerem/switchem przewodowo. To gwarantuje stabilność działania AP. Nie napisałeś jakie masz oczekiwania, ale myślę że cokolwiek co jest min. klasy AC1200 wystarczy (na coś szybszego nie ma co kasy wydawać, bo na 99% nie masz urządzeń które to wykorzystają). Np. jako AP może pracować Archer C6, konfigurujesz go i podpinasz kablem do Huaweia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Qwinto napisał:

Czyli komputer łączy się przewodowo. Jeśli to połączenie nie zostanie przerwane, to system nie zgłosi braku połączenia.

Piszą, że Internet to jedna wielka sieć. Tak naprawdę, to jedna wielka sieć złożona z połączonych ze sobą podsieci. Żeby dotrzeć do wybranego miejsca używa się tras, które narzuca dostawca. Znany jest problem Orange, który w swojej usłudze Neostrada używa tras przez Frankfurt, przez co wydłuża się droga pakietu do celu. Ale długa droga nie powinna zrywać połączenia. Uruchom program WinMTR, wpisz adres IP lub nazwę domenową gry i popatrz gdzie są najdłuższe czasy odpowiedzi. Program możesz mieć uruchomiony w tle w trakcie grania. Może to coś wyjaśni. Możesz również zgłosić swojemu dostawcy, może też pomoże.

Generalnie AP zawsze należy umiejscowić centralnie na powierzchni którą ma obejmować swoim zasięgiem. Kolejna sprawa to taki AP należy połączyć z routerem/switchem przewodowo. To gwarantuje stabilność działania AP. Nie napisałeś jakie masz oczekiwania, ale myślę że cokolwiek co jest min. klasy AC1200 wystarczy (na coś szybszego nie ma co kasy wydawać, bo na 99% nie masz urządzeń które to wykorzystają). Np. jako AP może pracować Archer C6, konfigurujesz go i podpinasz kablem do Huaweia.

Jasne, później podam co mi program wypluje. Zawsze mnie dziwiło bo zrywało mi połączenie z grą bardzo nieregularnie, zdażał się tydzień bez problemu, a później np tego samego dnia dwa razy pod rząd, stąd nie wiedziałem czego to jest problem. 
Co do access pointa to mam do niego pociągnięty kabel także zaraz poszukam gdzieś tego Archera i zobaczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyniki tego co mi udało się wyciągnąć z winMTR, pingowałem serwer iRacing w europie, bodajże każdy z osobna, podany na officjalnym supporcie. W ogóle zapomniałem dodać że światłowód od ineai w poznaniu, może ta informacja też się na coś przyda. 


|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |
|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|                           ---.---.---.- -    0 | 2428 | 2428 |    0 |    1 |   25 |    0 |
|                            100.81.176.1 -    0 | 2428 | 2428 |    2 |    6 |   68 |    6 |
|                           192.168.46.97 -    0 | 2428 | 2428 |    1 |    4 |   44 |   14 |
|                       e123-57.icpnet.pl -    0 | 2427 | 2427 |    1 |    5 |   31 |    3 |
|                       e91-138.icpnet.pl -    0 | 2427 | 2427 |    1 |    5 |   42 |    3 |
|                       e91-129.icpnet.pl -    0 | 2428 | 2428 |    1 |    6 |   46 |    3 |
|            ae60.bar3.Warsaw1.Level3.net -    0 | 2427 | 2427 |    6 |   10 |   40 |   16 |
|          ae-2-2.bar4.Warsaw1.Level3.net -    0 | 2427 | 2427 |    6 |   10 |   45 |    8 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|                   No response from host -  100 |  492 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
   WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

Edytowane przez mikolaj213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinMTR nic złego nie pokazuje. To że na końcu jest brak odpowiedzi to normalna sytuacja gdy serwer ma zablokowane odpowiadanie na ping. Spróbuj zgłosić problem do operatora, może coś pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może o co pytać, albo o co prosić, czy po prostu wytłumaczyć im swoją sytuację, jeżeli będę dzwonić do operatora ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz im podać że zrywa Ci połączenie kiedy grasz, podać adresy IP z którymi się łączyłeś podczas grania, godzinę wystąpienia problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się jeszcze dopytać, czy switch może powodować takie problemy z przerywaniem połączenia konkretnych aplikacji ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by to swich przerywał, to albo wszystko albo nic.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...