Skocz do zawartości
Tagir

Upgrade Stacjonarki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem,
myślę nad upgradem swojej stacjonarki bo jest już prawie dorosła i rozmyślam o złożeniu nowej lub o upgradzie. 
Kompa używam do wszystkiego czyli chciałbym najbardziej zbilansowaną strukturę (grania, składania filmów, renderowania i pracy w cadzie)


Aktualnie mam:
GTX 970
i7-7700k
16GB 3200 MHz 
2xSSD
Płyta gł. Z170-P

Myślałem żeby zamienić GTXa na RTX3070 ale wtedy procek będzie dławikiem przy FHD, a tylko tak rozdzielczość póki co mnie interesuje.
Więc myślałem żeby zamienić procesor na I7 z rodziny 9tej generacji ale czy to ma sens?
Czy łatwiej już zmienić soccet na AMD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W obecnych realiach rynkowych nie zmieniaj grafiki. Zostaw tego gtx970 na przeczekanie, bo sensownych kart praktycznie nie ma a nawet jak się znajdzie jakaś sztuka to w abstrakcyjnej cenie. O ile przy tańszych kartach przepłacisz kilka stówek to przy rtx 3070 przepłacisz kilka tys... trzeba czekać na dostępność i jakiś krach na rynku kryptowalut.

Wymień sobie platformę, nie wiem na czym montujesz i renderujesz (na CPU czy GPU) ale porządny CPU do takich zastosowań się raczej nie zmarnuje. Cad w 2D czy 3D? Myślałbym o i7 10700f albo 10700 jak potrzebujesz quicksync i iGPU. Niedługo też wychodzi 11gen, może warto poczekać ten miesiąc? Inna opcja to AMD i r7 3700x.

9gen nie ma sensu - tak czy siak musisz wymienić mobo (chociaż na Z170 pewnie da się zmodyfikować BIOS by 8 i 9gen działała) ale to już sam sobie odpowiedz czy jest sens się w to bawić.

Podaj budżet na to wszystko ;)

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się powtarzał, bo Kolega wyżej dobrze rozpisał :D

Jedyne co, to na premierę 11 gen, nie byłbym pewien z dostępnością płyt i samych procków, dlatego może być różnie.

To ja tak luźno rzucę propozycją na i7. Oczywiście można wziąć wersję F, jednakże wg mnie, integra to czasem przydatna rzecz i nie znasz dnia ani godziny, kiedy gpu ci będzie potrzebne :P Do tego jeszcze szybkie ramy od patriota, przewiewna buda od SPC i 970 Evo Plus - chyba, że masz swoje dyski :)
https://www.x-kom.pl/lista/zlzs2ehd9

Dróg jest wiele, ale kwoty różne.. Daj znać, ile chcesz wydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie drogie RAMy i niepotrzebnie drogie dyski. Za niewiele drożej dostaniesz 32GB RAMu 3600CL17, róznicy w wydajności nie będzie a jeśli już to w renderowaniu spora na plus - 16GB by się szybko zapchało. Co do dysku - Samsung 970 EVO (bez Plusa) jest równie szybki i tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nawet dobre są używki, jeżeli coś jest sensowne.
Do renderowania zależy jaki film robię (oczywiscie wszystko amatorsko) jak zwkyły bez efektów do po CPU a jak z efektami to po GPU.
CAD 2D.

Ogólnie budę mam, dyski mam, zasilacz też mam.
Chciałbym się zmieścić w 4k max bo jak wyjdzie 5k to już wolę kupić nowego drona :D


Brak dostępnego opisu zdjęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...