Skocz do zawartości
LoBo1984

laptop dla grafika - do 4-4,5 tys

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

mam do Was prośbę o radę. Szukam aktualnie laptopa dla mojej siostry, która jest architektką (renderowanie grafiki to tutaj podstawa). Jej aktualny laptop Lenovo Z510 (i5, 8gb, gt740m) już nie daje rady. Do tej pory chciałem Jej kupić Lenovo Legion  z 6 rdzeniowym Ryzenem 5, 16gb ramu, 512 ssd, rtx 2060 i ekranem 120Hz. Wybór był dosyć oczywisty - fajne bebechy cena ok 4000-4100zł. No ale...zacząłem się wgłębiać w temat i okazało się, że ten ekran jest lekko mówiąc beznadziejny. W Jej aktualnym Z510 również, ja miałem lenovo z gtx860m i tam ekran to też był dramat. 

Zacząłem czytać recenzję tego modelu ale z ekranem 144HZ i i i7/Ryzenem 7 - opinie o ekranie to już inna bajka, o wiele wiele lepsze odwzorowanie kolorów. Dla grafika ekran jest jednak dosyć ważny. ok, w domu podłącza się pod ekran ale kupuje laptopa nowego po to aby również poza domem praca była komfortowa. tylko, że ceny tych lapków zaczynają się od 4800-5000zł.

no i tutaj dylemat, więc zwracam się z prośba do Was z doradzeniem na poniższe punkty:

1. czy polecicie jakiś inny laptop w cenie do maks 4500zł z rtx2060 i dobrym ekranem?

2. czy może obnizyć oczekiwania co do grafiki i znaleźć lapka do 4000zł z gtx1650/1660ti?

3. a może lapek z kartą pokroju nvidia quadro/radeon pro?

4. jest tez takie rozwiązanie, że oddam Jej mojego Allieware (i7 4 rdzenie, 16gb ram, 512ssd, gtx970m - ze świetnym ekranem) za 2000-2100zł i poprostu narazie to wystarczy - i tak będzie niebo szybsze od Z510....

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renderowanie 3D na laptopie ... trzeba być masochistą, nie lepiej kupić jakiś pakiet w farmie renderującej ? Wrzucasz projekt, farma renderuje, a w tym czasie modelujesz następny projekt :) teraz górnicy skupują mocniejsze lapki więc zaraz ceny bedą z tyłka. Godzina pracy

 

   8x Tesla V100 16GB vRAM
    2x Intel Xeon E5 v4 10-core 3.2 GHz
    256 GB RAM
    3,037 OctaneBench

To jakieś 4$/h, w ciągu godziny wyrenderujesz kilka projektów w zależności od złożoności, tak więc można raz na jakiś czas wynając, wyrenderować, albo dokoptować innego grafika i podzielić koszt na 2 :D

 

Edytowane przez demisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może źle się wyraziłem na początku - to nie jest jakiś hardkorowy rendering :) a i temat pewnie brzmiałby bardziej wymownie jakbym nazwał np "laptop dla architekta - proste rendery 3d itp".....

praca mojej Siostry to nie takie rendery typowe dla grafików gdzie mamy same skomplikowane elementy 3d.. Dużo pracuje również na schematach, modelach 2d itd. Laptop ma być w domu stacją roboczą, Siostra z racji tego że jeździ do wielu firm musi mieć możliwość zaprezentowania i przerobienia projektu na żywo. Także jeżeli ktoś rzeczywiście robi same rendery to propozycja zapłacenia farmie renderującej jest ok. Ale tutaj jest inny "content" :)

Laptop oczywiście będzie służył również do innych rzeczy ...dobrze więc aby działało się na nim komfortowo -> ma być mocny zarówno do pracy jak i prywatnych rzeczy. Zapewne w tle będą działały procesy programów które używa do pracy.

Tak jak wspomniałem, tutaj Z510 nie wyrabia już

 

no własnie, to jest narazie chyba dla mnie najlepsza propozycja. jest droższa od legiona z rtx2060 ale za to ma o wiele lepszy ekran...

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz 4399

Edytowane przez LoBo1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wydajności praktycznie nic lepszego nie dostaniesz.

Ewentualnie Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/8GB/512 GTX1660Ti 144Hz 4249 zł 
Jest to ten sam model tylko z 8 GB ram z wyższym taktowaniem 3200hz, do tego zamontować oddzielnie kość ram GOODRAM 8GB (1x8GB) 3200MHz CL22 tak, aby zachowywać..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem, szczerze mówiąc. Tzn, że właśnie ten model z matrycą 144Hz w tej cenie będzie najlepszy

 

dzięki :)

Edytowane przez LoBo1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopłacić napewno sie opłaca

bardziej chodziło mi tutaj o wybranie modelu, cenowo będę oczywiście dokładnie się rozglądał

 

A co powiecie na HP Pavilion Ryzen 7 (4800H)/16GB/512/Win10x GTX1660Ti

procek 8 rdzeniowy, w testach wypada tak samo a czasem ciut lepiej od i7 9750H. Do tego w kaźdym teście ekran wypada naprawdę dobrze, pokrycie kolorów ma lepsze niż matryca 144HZ w Legionie

do wyrwania za ok 4400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, przemekan napisał:

Zamiast tego Goodrama można dołożyć 60zł do pamięci z niższymi opóźnieniami: HyperX 8GB (1x8GB) 3200MHz CL20 Impact za 209zł w sumie to nawet z tym HyperX'em zmieścisz się w budżecie.

Całkiem nie warto dokładać, bo dostosują się do opóźnień fabrycznego RAMu (CL22). Co innego gdyby od razu wymienić dwie kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podepnę się pod temat (gdyż mam bardzo zbliżone wymagania). Sam szukam podobnego lapka z tym, że u mnie będzie to głównie praca w Photoshopie i Lightroomie (obróbka własnych zdjęć) oraz chciałbym zacząć też bawić się w adobe Premiere pro. w związku z powyższym, rozważam w/w Lenovo Legion 5, ale również:

MSI Prestige 14 

HP Omen 15

oraz

HYPERBOOK NV4 (który to jest obecnie w preorderze)  w konfiguracji z 16/32gb ram i szybszym ssd.

Nie ukrywam, że aluminiowa obudowa i lekkość konstrukcji to spory atut, choć głównie skupiam się na jakości matrycy i gpu pokroju 1650-1660ti do akceleracji w pakiecie adobe (w jakieś gierki czasem pogram, ale ten temat można zawsze rozwiązać przez GF Now).

Jesteście w stanie doradzić który z powyższych byłby najlepszym wyborem ? Hyperbook i MSI kuszą skalibrowanym wyświetlaczem, Legion 5 mocnymi bebechami, a Omen 6-rdzeniowym (aczkolwiek, niezbyt lubiącym się z adobe) Ryzenem na pokładzie.

Edytowane przez Tytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy Chcesz laptop 15,6", czy mniejszy 14". Oprócz Omen-a z laptopów HP możesz też zerknąć na laptop Pavilion Gaming.

HP Pavilion Gaming i5/16GB/512/Win10X GTX1650Ti 144Hz za 3699 zł również powinien spełniać wyżej wymienione oczekiwania. Ma dobry ekran 16" cali z odświeżaniem 144Hz i jest dosyć lekki. 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze przekątna ekranu nie jest jakimś ogromnym problemem - zarówno 14" jak i 15,6" w większości przypadków powinno dać sobie radę, a jakby to było za mało, mam jeszcze całkiem dobrą IPSkę 24" która pewnie niejednokrotnie będzie służyła jako rozszerzenie pulpitu (o, i tu się przyda pełnowymiarowe HDMI !).

Po prostu w 90% przypadków chciałbym korzystać z wbudowanego ekranu, ale przy pracy z Premiere pewnie ten zewnętrzny monitor się przyda, a w takim przypadku nie ma sensu rozwodzić się nad różnicą rzędu 1,5 cala. 

z tego co zauważyłem do 5tys można też rozglądać się za nowymi Macbookami Air na M1 który podobno całkiem nieźle radzi sobie z taką robotą - ale kompletnie nie mam doświadczenia z MacOS ( co prawda parę iPhonów miałem w swoim życiu, ale jakoś nie byłem nigdy wielkim fanem tego ekosystemu) - jak on ma się wydajnościowo do omawianych wyżej sprzętów ?  jest to w ogóle porównywalne? (z wiadomych względów gier nie liczę, te na macu jedynie przez GF Now miałyby jakikolwiek sens)

Ten Pavillion faktycznie ciekawa alternatywa (przede wszystkim, wychodzi taniej niż jego bezpośrednia konkurencja) choć nie ukrywam, że designersko to jednak spory regres względem Omenów. Aczkolwiek wart rozważenia. a ten konkretny Omen też ma zbliżoną matrycę ? przyznaje, że to jedyny parametr, który ciężko znaleźć doprecyzowany (jasność, kontrast, pokrycie palety sRGB)

Edytowane przez Tytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, LoBo1984 napisał:

A co powiecie na HP Pavilion Ryzen 7 (4800H)/16GB/512/Win10x GTX1660Ti

procek 8 rdzeniowy, w testach wypada tak samo a czasem ciut lepiej od i7 9750H. Do tego w kaźdym teście ekran wypada naprawdę dobrze, pokrycie kolorów ma lepsze niż matryca 144HZ w Legionie

do wyrwania za ok 4400zł

Jest OK, o ile pamięci są fabryczne i mają te 3200MHz.

@Tytek, najlepiej żebyś założył swój temat, żeby nie było dwóch osób (autorów) którym trzeba odpowiadać w jednym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...