Skocz do zawartości
kowaljanok

TASM książki dla laika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

Mam pytanie odnośnie asemblera. W letnim semestrze na mojej uczelni rozpoczyna się przedmiot na którym będziemy pracować w asemblerze (TASM). Jako że w tym temacie jestem laikiem (jestem na 1 roku studiów) zacząłem szukać do niego jakiś fajnych książek/kursów omawiający temat od podstaw. Książki polecane w literaturze przedmiotu (np. Asembler dla procesorów intel Vademecum Profesjonalisty,Turbo Asembler Biblia Użytkownika,Kowalczyk A. Assembler,Wróbel E. Praktyczny kurs asemblera) są dość stare (np. 2001 rok wydania), więc zacząłem przeszukiwać internet. Niestety jak widzę MASM jest znacznie bardziej popularny. 
Tu moje pytanie, czy ktoś poleciłby jakiś kurs/ksiązkę do TASMA, omawiającą temat w miarę od podstaw? Może byc po polsku lub angielsku, chociaż oczywiście łatwiej uczy się w ojczystym :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się początkowo uczyłem z Kompendium Wiedzy Secret Service (albo czegoś podobnego, były efekty graficzne oraz pong), a potem przeskoczyłem na Biblię Użytkownika. Na studiach miałem 8051 oraz motorolę 332. Jeśli nic się nie zmieniło (w programie zajęć będziesz mieć wykaz rzeczy do opanowania), to powinno wystarczyć. Nie powinno być czegoś wyżej ponad: mov, dec, sub, inc, lda, jmp, je itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• Ekspert przed ogłoszeniem pandemii: Ekspert po ogłoszeniu pandemii: Ekspert w trakcie trwania pandemii  
    • Jedno złącze jeden dysk. Nie da się pod jedno złącze sata wcisnąć 2 dysków nawet w zwykłym PC. 
    • Pod Toppinga weź coś co ma 4ohm. Nie 4..8ohm czy podobne dziwne mocy i nie 8ohm. Pamiętaj że pod 8ohm Topping jest słaby. Ja bym do MX3 dodał to: https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/5193-acoustic-energy-ae100.html 1.2k za PARE. A co do pokoju, to BTR3K lub BTR5 plus wspomniany wzmacniacz STA 800D. Po BT możesz tam sparować dwa urządzenia. Jest jeszcze iFi Audio Zen Blue, nieco droższy. Więcej urządzeń można mieć sparowanych. Ale generalnie to wolałbym BTR5k niż zena.  TV Samsunga nie mają wyjścia audio. Potrzebny jest BT DAC aby kontrolować głośność z pilota. Ewentualnie coś z HDMI ale tego jest jak na lekarstwo. A kombosy z HDMI są mizerne przy 800D na Hypexach.  Kolumny z INA STA 800D mam AE109. Basu jest dużo bo na equalizerze w DACu można konfigurować. Ale nie schodzi mega nisko bo nie XD za mała średnica. Pokój ma coś koło 50m2. Średnie i wysokie są wypas. Bas szybki, dobrze kontrolowany ale w szafkach nic się nie przesuwa. Po prostu słychać i czuć. Nic nie szumi. Nie ma zniekształceń itp.  Coś niżej schodzące to Klipsch rp-8000f. Ale one nie mają dobrze skontrolowane go basu.  No i szukając dalej mamy Fyne Audio F502. Lepsza średnica. Lepsza góra. Lepiej kontrolowany bas niż w RP8000f.  Po drodze masz jeszcze AE309, ale one moim zdaniem są trochę za blisko cenowo do lepszych FyneAudio.  https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3173-ae309 2.5k vs 5k vs 5k vs 6k.  Można jeszcze przetestować tańszy wzmacniacz 400D, który mocy i tak ma nie mało. Ja tam kupiłem 800D i teraz korci na nowe kolumny XD Wpierw kupiłem kolumny AE 109 pod słabszy wzmacniacz. Ale że słabsze i gorsze pod każdym względem wzmacniacze i tak są 2x droższe od 400D, to stwierdziłem że jednak kupię sensowny wznak na dłużej. Kupiony na allegro 400D okazał się niedostępny i dostałem rabat na 800D. No to już się złamałem i mam wzmacniacz 2x400w RMS pod 4ohm lub 2x210w 8 Ohm, a kolumny są teraz takie slabawe lekko i to 4Ohm.  Jakbyś chciał jeszcze lepszy wznak od tej 800D to można kupić nieco lepszy model HYPEXow. Ale coś pod 3k PLN potrzeba wtedy. I tak tanio bo ten wyższy model HYPEXow znajdziesz w integrach bulac po kilkadziesiąt tys PLN. Coś na poziomie 800D będzie kosztować około 7k PLN. 400D to około 5k PLN za integre.  A jakbyś chciał tania integre to NAD C338 (2.5k PLN). Też na Hypexach ale już takich mocno budżetowych. Inna liga jeśli chodzi o moc i zniekształcenia itp.    
    • zielone ludziki to nie fajerwerki tylko rzucanie kamulami.
    • Witam,  czy jest możliwość zamontowania dwóch dysków hdd/ssd sata3 do wymienionego komputera z tytułu ? Obecnie w nim jest jedna "taśma" sata 3, szukałem jakiś adapterów z 1->2, rozgałęźników, ale niestety nic nie znalazłem. Czy ktoś się bawił z czymś takim ? Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam!
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...