Skocz do zawartości
Element Wojny

Dragon Age 4

Rekomendowane odpowiedzi

Część pewnie wynika z zastraszania (tu niesławny przykład CEO słodkiego bobasa inc: ) https://x.com/GamesNosh/status/1764802262017183761

Niektórzy ludzie mówią o zakulisowym pociąganiu za sznurki przez giganty pokroju BlackRock, ale nie znam tego tematu za dobrze, tylko przewinął mi się parę razy przy podobnych dyskusjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Element Wojny napisał:

Diversity i Inclusion main focus of the game? A nie historia, nie uniwersum, Dragon Age? No to skoro tak to życzę im spektakularnej porażki i zamknięcia tego różowego studia. Oni muszą mieć totalnie nawalone w bani, jaki procent graczy to są te ich queerseksualne geomancery czy jak te osły chcą być teraz nazywane - 2,5,7% ? Bo seryjnie nie wierzę że jest ich więcej. Nawet nie chcę wiedzieć jakie oni tam rzeczy napchali do tej gry, jakie questy, jakie dialogi, ale gwarantuję że będzie burza po premierze...

I wyjdziesz na rasiste, transfoba, gejofoba i nie wiem co jeszcze, bo nie rozumiesz artystycznej wizji. Jedyne co nasza cywilizacja potrzebuje to już chyba tylko jakaś zbłąkana asteroida i porządny reset. Skupiamy się na takich durnotach i walczymy o takie bzdury, że to serio wręcz marnotrawstwo biomaterii :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, TmK napisał:

I wyjdziesz na rasiste, transfoba, gejofoba i nie wiem co jeszcze, bo nie rozumiesz artystycznej wizji.

Mówi się trudno. Mam czarnoskórych kolegów, mam kolegów gejów, mam kolegę nie binarnego, mam koleżanki lesbijki, zdarzyło mi się nawet bywać w klubach lgbt na imprezach gdzie wiele "otwartych" osób nogi nie chciało postawić. Tyle że Ci moi znajomi wiedzą, że mam swoje limity w sensie postrzegania, zrozumienia i akceptacji pewnych rzeczy i nie jest to dla nich problemem. Znaczy dla jednej osoby było i już się nie lubimy, bo on teraz wielki aktywista się zrobił, i jak kiedyś był bardzo lubiany w towarzystwie to teraz go unikają, bo nagle koleś sobie ubzdurał że wszyscy go nienawidzili, udawali przy nim i nie pozwalali mu "być sobą".

Różowi to naprawdę mały promil graczy, a BioWare zachowuje się tak, jakby co najmniej połowa ich fanów to były jakieś queer odwały. Od momentu jak tylko wywali starą ekipę i dali na ich miejsce samych różowych miałem ogromne obawy, jak widać nie były bezpodstawne. Jak można w ogóle coś takiego powiedzieć, że tworząc grę skupiliśmy się głównie na Diversity i Inclusion...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubiją mojego kochanego Mass Effecta na amen 😢 o ile w ogóle Dragon ich nie zatopi. Kto jak kto, ale EA to najzimniejsza z zimnych korpo, nastawiona na wyduszenie każdego grosza, w każdy możliwy sposób. Tym bardziej mnie totalnie zaskakuje ich aprobata na takie "agendowe" podejście do jednego z dwóch flagowych produktów tak dużego (niegdyś) studia. O co tu chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w DA Inkwizycję grało mi się fajnie, jedynie musiałem zastosować moda na te durne punkty, by odblokować kolejne zadania na stole, bo miałem po dziurki w nosie to niepotrzebne przedłużanie, ale ogólnie było pozytywnie, nie był to poziom DA1 czy DA2, ale tutaj mamy padakę, beznadzieję, DA kojarzyłem z party, z większym zaangażowaniem naszych towarzyszy, a dostaliśmy jakiegoś slashera, rach ciach i po zabawie i jeszcze te w.w problemy, mam już po dziurki w nosie.
Mam nadzieję, że gra będzie klapą, nie życzę nikomu nic złego ale jak się widzi takie "coś" to nie można inaczej zareagować:E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że slasher, to jeszcze dramatycznie ubogi slasher. Nie dziwne że ubili 8 slotów na skróty do 3, bo tu nie ma co wrzucać. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, zapomniałem dodać, że ubogi, bo oprócz "martwych" towarzyszy, to mamy mało użytkowych skilli jak i warto odnotować "magowie otrzymali nawet zaklęcia leczące", a patrząc przez pryzmat ich możliwości jest to Wielkie osiągnięcie, przez duże W. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TmK napisał:

I wyjdziesz na rasiste, transfoba, gejofoba i nie wiem co jeszcze, bo nie rozumiesz artystycznej wizji. Jedyne co nasza cywilizacja potrzebuje to już chyba tylko jakaś zbłąkana asteroida i porządny reset. Skupiamy się na takich durnotach i walczymy o takie bzdury, że to serio wręcz marnotrawstwo biomaterii :E

Od kilku tygodni walczę na FB i kilku forach i staram się pokonać wroga jego własną bronią. Nazywam oponentów heterofobami, oskarżam ich o blackwashing itd. Niektórym w złości aż się styki palą :D 

Wracając do samej gry: liczę, że to ostatnia tytuł tego studia pod przewodnictwem ludzi opętanych ideologią. Marzenie... ;) 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mag_zbc napisał:

Kolega z Podlasia?

😉 Nie, ale blisko.

Mam nadzieję, że poprawią kompanów, bo nie robili w walce prawie żadnych obrażeń. W poprzednich odsłonach mogliśmy się w nich wcielić i czuło się potęgę niektórych postaci czy buildów (np. Morrigan i jej Mana Clash). Miło, że wracają zaklęcia leczące -  zawsze na trudne starcia brałem ze sobą Wynne (DAO) i Andersa (DA2).

W walce widzę niezdrową fascynację Mass Effect 2. :P Rozumiem, że to gra Bio, o której ludzie mają najlepsze zdanie, ale nie wiem, czy na dłuższą metę nie będzie to męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Reddzik napisał:

Racja, zapomniałem dodać, że ubogi, bo oprócz "martwych" towarzyszy, to mamy mało użytkowych skilli jak i warto odnotować "magowie otrzymali nawet zaklęcia leczące", a patrząc przez pryzmat ich możliwości jest to Wielkie osiągnięcie, przez duże W. :rotfl:

Dla nich to duże osiągnięcie, bo przecież w Inkwizycji usunęli leczenie i zastąpili je tymi durnymi barierami. Do dziś pamiętam wtf na twarzach fanów, jak na jakimś panelu poświęconym Inkwizycji koleś z BioWare próbował wmówić fanom gier RPG, że mag healer to przeżytek 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie odpaliłem inkwizycję bo za darmochę rozdawali na epicu i matko jedyna. Animacje oraz mimika, to taki dramat, że brak słów. Wiedzmin 3 który wyszedł rok później, to pod tymi względami jest arcydziełem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie recenzenci, którzy w 2014r. wystawili Inkwizycji noty rzędu 9-9,5/10, w 2015r. po premierze Wieśka pochowali się do nor i do dziś z nich nie wyszli. Na GOLu ich recenzja Inkwizycji to do dziś jest z najbardziej memowatych tematów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Dlatego właśnie recenzenci, którzy w 2014r. wystawili Inkwizycji noty rzędu 9-9,5/10, w 2015r. po premierze Wieśka pochowali się do nor i do dziś z nich nie wyszli. Na GOLu ich recenzja Inkwizycji to do dziś jest z najbardziej memowatych tematów. 

Jeszcze te zakończenie w Inkwizycji za paywallem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Gakuto napisał:

😉wracają zaklęcia leczące -  zawsze na trudne starcia brałem ze sobą Wynne (DAO) i Andersa (DA2).

Aspekt czysto wizualny, w pokazanym gameplayu nie miało to praktycznie żadnego znaczenia, taka magia ma sens w grze gdzie taktyka i strategia odgrywają jakąś rolę.

3 minuty temu, frog67 napisał:

Jeszcze te zakończenie w Inkwizycji za paywallem

Zakończenie w DLC było słabe, ale jeszcze gorsze bylo to, że trzeba było się przebijać przez górę syfu, żeby do tego zakończenia w ogóle dotrzeć.

1 godzinę temu, Kaczkofan napisał:

Wracając do samej gry: liczę, że to ostatnia tytuł tego studia pod przewodnictwem ludzi opętanych ideologią. Marzenie... ;)

To już nie jest BioWare które robilo trylogię i poprzednie DA. Została tylko nazwa i parę nazwisk, to wszystko. Podczas tworzenia tego DA odeszlo tyle osób związanych z tą marką i sam projekt przeszedł tyle zmian, że nie ma on prawdopodobnie nic wspólnego z oryginalnym zamysłem twórców po premierze Inkwizycji.

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopując: dlatego też tak bardzo liczę, że Exodus dowiezie i da radę. Pracuje nad tym stara gwardia OG Bioware. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, TmK napisał:

Offtopując: dlatego też tak bardzo liczę, że Exodus dowiezie i da radę. Pracuje nad tym stara gwardia OG Bioware. 

Nie tylko BioWare, bardzo dużo doświadczonych dev'ów min. z Rockstara, a fabułę pisze sam Drew Karpyshyn, więc wiadomo że jeśli chodzi o historię to syfu nie będzie.

Pierwsze skojarzenie po nowym trailerze: wygląda jak ME Andromeda, na którą czekaliśmy, a której nigdy nie dostaliśmy. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś demony fajnie wyglądały. Pomioty również. Teraz, w moim uczuciu, są ugrzecznione.

Every-Dragon-Age-Demon-Type-Ranked-From-dragon_age_ogre_by_shreas_d2jryfp-pre.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to narzekanie przełożą premierę na 2025 rok :D 

A sama gra jest podobna do Inkwizycji, na plus na pewno to, że ma być bardziej liniowa i nastawiona na fabułę. Ja dam szansę, ale nie w pełnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująco wiele zbieżnych opinii czytałem że Dragon Age Veil Guard może być albo nie być Bioware w przypadku spektakularnej klapy całkiem możliwe że EA zamknie studio ile razy jeszcze będą topić pieniądze. w grach od Bioware.

Przecież z tego studia to została już tylko nazwa, nie ma nic wspólnego ze starym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie ME5 jest cały czas w fazie pre-produkcji. Przejście do fazy produkcyjnej ma ponoć nastąpić... po ogłoszeniu sukcesu sprzedażowego DA4 🤣

Ta gra to być albo nie być dla BioWare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No cóż sama prawda o nowym DA 

Szczerze jak oglądałem to tylu głupot nie wyłapałem co on :E 

Dla kogo to ma być poziom logiki i scenariusza na poziomie Wiedźmina by Netflix czyli głupoty totalne.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że się styl artystyczny nie podoba w pełni rozumiem. Ale wieszanie psów, wyciąganie wniosków nt. fabuły, systemu walki i niedoróbek graficznych (długo przed premierą) na podstawie kilkuminutowego zwiastuna to już jest lekka przesada. Z takim podejściem każdą grę można zmieszać z błotem. Gdyby ten Pan chociaż miał dostęp do dema i faktycznie chwilę pograł, ale po co. Narzekanie dobrze się klika :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To akurat prawda, typowy film pod kliki i wyświetlenia. Wyczuwamy nastroje w środowisku i grzejemy temat, w tym filmie w sumie to za wiele konkretów nie ma. To samo robi Drwal Rębajło, cały czas grzeje kontrowersyjne tematy, 20 minut filmu 30 sekund faktycznej treści :E 

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...