Skocz do zawartości
Element Wojny

Dragon Age 4

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.01.2022 o 18:28, Gakuto napisał:

A nie wiecie przypadkiem czy ten nowy Dragon Age ma też być na Unreal Engine 5 tak jak Mass Effect?

Rezygnacja z Frostbite to w sumie byłaby dobra wiadomość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, azgan napisał:

A nie wiecie przypadkiem czy ten nowy Dragon Age ma też być na Unreal Engine 5 tak jak Mass Effect?

Rezygnacja z Frostbite to w sumie byłaby dobra wiadomość 

Obawiam się, że DA4 będzie jednak na Frostbite. Mass Effect już potwierdzili na Unreal Engine 5.

 

Póki co to plotki, ale spekuluje się, że Microsoft może kupić w następnej kolejności EA:

https://edition.cnn.com/2022/01/18/investing/microsoft-activision-video-game-mergers/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gakuto napisał:

Z ciekawości, jaką lokację uważasz za najlepszą wśród gier? Albo jakie miasto? Wiele osób wskazuje Novigrad z Wiedźmina jako taki optymalny przykład.

Saint Denis z RDR 2 :) Ale Rockstar akurat pod tym względem jest o dwie długości przed resztą, u nich nawet królik polny ma lepsze AI niż całe miasto w Cyberpunku :D Novigrad był ok, na pewno dużo lepszy niż cokolwiek co kiedykolwiek zrobiło Bioware, ludzie chodzili, rozmawiali, w nocy chodzili spać. Gothicki za to miały za to fajne to, że NPCe aktywnie reagowały na poczynania - nie można było im kraść z domu fantów, chyba że nie zauważyli ale po czasie i tak ktoś nas mógł zaczepić z pretensjami, że ludzie zgłaszają że giną rzeczy. Wyciągnięcie broni czy paradowanie w nieodpowiednim stroju też nie przechodziło im uwadze obojętnie. Jak wparowaliśmy im do domu w nocy to rzucali tekst "Stary wiesz która jest godzina?!". Generalnie niektóre gry robią lepiej to drugie co innego. Bioware robi w tej materii źle wszystko :D

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było pewne biorąc pod uwagę że cały projekt dwa razy był restartowany.

Jak wyjdzie w 2023r. to będzie sukces. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Element Wojny napisał:

To było pewne biorąc pod uwagę że cały projekt dwa razy był restartowany.

Jak wyjdzie w 2023r. to będzie sukces. 

Przy odrobinie szczęścia może do 2023 dostaniemy przynajmniej tytuł. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Gakuto napisał:

Pozwolę sobie wspomnieć o wydawnictwie Isignis, które przełożyło na nasze książkę Tevinter Nights:

https://sklep.insignis.pl/fantasy/252-dragon-age-tevinterskie-noce-9788366873186.html

Dragon-Age-Tevinter-Nights-Feature.jpg

Przeczytałem, to zestaw kilkunastu opowiadań, jedne lepsze, drugie gorsze, czyta się w porządku, takie 6/10. Jedyne co to da się z nich wyczuć kto tam teraz w "świecie" jest tym największym złym, z którym można by się zmierzyć w kolejnej części gry ;) Chyba każdy wie o kogo chodzi (jest też na obrazku powyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pavel87 napisał:

Jedyne co to da się z nich wyczuć kto tam teraz w "świecie" jest tym największym złym, z którym można by się zmierzyć w kolejnej części gry ;) 

A ja mu tyłka dałem jak grałem elficą xD 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Element Wojny napisał:

A ja mu tyłka dałem jak grałem elficą xD 

:D Najwidoczniej już wcześniej wiedziałeś "jak się dobrze ustawić przy przyszłym czarnym księciu" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pavel87 napisał:

:D Najwidoczniej już wcześniej wiedziałeś "jak się dobrze ustawić przy przyszłym czarnym księciu" :D

Na ogół w każdej większej grze z dużą ilością wyborów startowych zanim odpalę staram się obczaić jaki wybór da mi najlepsze możliwości w grze. Z DAI sprawa była prosta: ta gra stoi elfickim lore - mnóstwo dodatkowych rzeczy, dialogów, nawiązań i chyba nawet cutscenek przeznaczonych tylko dla postaci elfa. A jak już wybrałem elfa to zdecydowałem się grać kobietą głównie ze względu na to że w brytyjskiej wersji głos podkłada jedna z moich ulubionych aktorek głosowych - Alix Wilton Regan (min. Mass Effect jako Traynor, Divinity OS2 jako Sebille, CP2077 jako Alt Cunningham czy jako Siri na iPhone'ach). 

Pamiętam tematy gdzie ludzie pisali że przejście elfem DAI to podstawa, inaczej traci się zbyt wiele fabularnego contentu - poza tym elficka kobieta może romansować z Solasem co BARDZO rozszerza wątek związany z jego postacią. Fatalnie pod tym względem wyszło wdrożenie grywalnej postaci Qunari, która poza wyglądem w zasadzie nic w tej grze nie dostała. Kilka extra dialogów i to wszystko, zrobione totalnie po taniości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Element Wojny napisał:

Na ogół w każdej większej grze z dużą ilością wyborów startowych zanim odpalę staram się obczaić jaki wybór da mi najlepsze możliwości w grze. Z DAI sprawa była prosta: ta gra stoi elfickim lore - mnóstwo dodatkowych rzeczy, dialogów, nawiązań i chyba nawet cutscenek przeznaczonych tylko dla postaci elfa. A jak już wybrałem elfa to zdecydowałem się grać kobietą głównie ze względu na to że w brytyjskiej wersji głos podkłada jedna z moich ulubionych aktorek głosowych - Alix Wilton Regan (min. Mass Effect jako Traynor, Divinity OS2 jako Sebille, CP2077 jako Alt Cunningham czy jako Siri na iPhone'ach). 

Pamiętam tematy gdzie ludzie pisali że przejście elfem DAI to podstawa, inaczej traci się zbyt wiele fabularnego contentu - poza tym elficka kobieta może romansować z Solasem co BARDZO rozszerza wątek związany z jego postacią. Fatalnie pod tym względem wyszło wdrożenie grywalnej postaci Qunari, która poza wyglądem w zasadzie nic w tej grze nie dostała. Kilka extra dialogów i to wszystko, zrobione totalnie po taniości.

Racja, ja co prawda nie czytałem o tym wcześniej, ale zawsze w tego typu grach gram elfami, w pierwszej i drugiej części także grałem elfem (co prawda mężczyzną), dlatego w Inkwizycji wybór mógł być tylko jeden. Co do samego Solasa to już w trakcie grania myślałem, że kawał z niego "flurwiela" mimo wszystko, pomimo tego, że nakłaniałem go do kilku dobrych rzeczy, niektóre wymagały jego zgody, czy też udziału to dało się odczuć, że jego postać coś mrocznego w sobie kryje, coś niejednoznacznego, jakby sam nie wiedział w którą stronę ma pójść (ale jednak bliżej mu chyba było do tej złej, w teorii oczywiście). Pomimo tego, że nie wierzę w rychłą premierę czwartej części gry to fajnie by było poznać dalszą historię tego nomen-omen wspaniałego i magicznego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pavel87 napisał:

Racja, ja co prawda nie czytałem o tym wcześniej, ale zawsze w tego typu grach gram elfami, w pierwszej i drugiej części także grałem elfem (co prawda mężczyzną), dlatego w Inkwizycji wybór mógł być tylko jeden. Co do samego Solasa to już w trakcie grania myślałem, że kawał z niego "flurwiela" mimo wszystko, pomimo tego, że nakłaniałem go do kilku dobrych rzeczy, niektóre wymagały jego zgody, czy też udziału to dało się odczuć, że jego postać coś mrocznego w sobie kryje, coś niejednoznacznego, jakby sam nie wiedział w którą stronę ma pójść (ale jednak bliżej mu chyba było do tej złej, w teorii oczywiście). Pomimo tego, że nie wierzę w rychłą premierę czwartej części gry to fajnie by było poznać dalszą historię tego nomen-omen wspaniałego i magicznego świata.

Biorąc pod uwagę to co Solas zrobił w finale DLC Trespasser dość jednoznacznie można stwierdzić kim on będzie w DA4 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Element Wojny napisał:

Biorąc pod uwagę to co Solas zrobił w finale DLC Trespasser dość jednoznacznie można stwierdzić kim on będzie w DA4 ;) 

A widzisz, nie grałem w żadne DLC. Wiele mechanik z Inkwizycji mocno mi obrzydziło myślenie o tym, żeby kupić DLC czy przechodzić samą grę po raz kolejny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pavel87 napisał:

A widzisz, nie grałem w żadne DLC. Wiele mechanik z Inkwizycji mocno mi obrzydziło myślenie o tym, żeby kupić DLC czy przechodzić samą grę po raz kolejny ;)

No to skoro nie grałeś a nie masz ochoty dalej grać no to musisz chociaż obejrzeć to: te DLC to jakby nie było pełnoprawne zakończenie Inkwizycji i było nie było wstęp do DA4.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Element Wojny napisał:

No to skoro nie grałeś a nie masz ochoty dalej grać no to musisz chociaż obejrzeć to: te DLC to jakby nie było pełnoprawne zakończenie Inkwizycji i było nie było wstęp do DA4.

Super, dzięki, obczaję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pavel87 napisał:

Super, dzięki, obczaję :)

btw. jest scena po napisach, nie przegap ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pavel87 napisał:

Przeczytałem, to zestaw kilkunastu opowiadań, jedne lepsze, drugie gorsze, czyta się w porządku, takie 6/10. Jedyne co to da się z nich wyczuć kto tam teraz w "świecie" jest tym największym złym, z którym można by się zmierzyć w kolejnej części gry ;) Chyba każdy wie o kogo chodzi (jest też na obrazku powyżej)

Najbardziej podobały mi się opowiadania: The Horror of Hormak, Eight Little Talons i The Dread Wolf Take You.

The Horror of Hormak za historię z dreszczykiem i pokazanie, że elfickie bóstwa były nieźle pokręcone. Ciekawe, czy ten wątek będzie kontynuowany w grze, bo miał potencjał.

Eight Little Talons za inspirowanie się kryminałem Agathy Christie "I nie było już nikogo" i pokazanie nam więcej Kruków i o Krukach.

The Dread Wolf Take You za Solasa i jego bezbłędne przebranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2022 o 13:22, Element Wojny napisał:

Biorąc pod uwagę to co Solas zrobił w finale DLC Trespasser dość jednoznacznie można stwierdzić kim on będzie w DA4 ;) 

Nie do końca jednoznacznie. Moim zdaniem pierwsze rozdziały to będzie wojna z Qunari (w Antivie i wschodnim Tevinterze) i wojna domowa Szarej Straży w Fortecy Weisshaupt. Potem powrócą elficcy bogowie i Solas może jeszcze robić za potencjalnego sojusznika. Może się mylę, ale możliwe, że przejmie rolę Flemeth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Gakuto napisał:

Nie do końca jednoznacznie. Moim zdaniem pierwsze rozdziały to będzie wojna z Qunari (w Antivie i wschodnim Tevinterze) i wojna domowa Szarej Straży w Fortecy Weisshaupt. Potem powrócą elficcy bogowie i Solas może jeszcze robić za potencjalnego sojusznika. Może się mylę, ale możliwe, że przejmie rolę Flemeth.

Nie mam pojęcia co planuje BioWare więc się nie wypowiadam - należy pamiętać że zakończenie DAI i "wstęp" do DA4 było robione przez poprzednią ekipę której już tam praktycznie nie ma; dwa razy projekt był restartowany i dwa razy zmieniano już dyrektora kreatywnego projektu, do tego odeszło sporo doświadczonych osób pracujących nad poprzednimi odsłonami. Ciężko więc obecnie stwierdzić czym będzie DA4 i czy będzie to taka "kontynuacja" DAI jak pierwotnie planowano - może się zdarzyć że Solas w ogóle nie odegra w niej większej roli i będzie co najwyżej wątkiem pobocznym.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że po Inkwizycji też chodziły głosy, że pisali na kolanie i zmieniali. Podobno postać z DLC nie miała być głównym antagonistą. 

Także kto wie co oni wymodzą w 4. Może tym razem ten krasnal od "enchantment" z jedynki będzie naszym oponentem. :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, crush napisał:

Pamiętajcie, że po Inkwizycji też chodziły głosy, że pisali na kolanie i zmieniali. Podobno postać z DLC nie miała być głównym antagonistą. 

Także kto wie co oni wymodzą w 4. Może tym razem ten krasnal od "enchantment" z jedynki będzie naszym oponentem. :E 

Niestety tam nie ma żadnej konkretnej wizji na grę; jest tylko mnóstwo lepszych i gorszych pomysłów które są chyba wybierane na zasadzie losowania, do tego ciągłe zmiany koncepcji w zależności od tego kto akurat w danym momencie jest dyrektorem kreatywnym projektu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2022 o 17:14, Element Wojny napisał:

To było pewne biorąc pod uwagę że cały projekt dwa razy był restartowany.

Jak wyjdzie w 2023r. to będzie sukces. 

Jak wyjdzie w 2024r. to będzie coś ! po cichu liczę że MS wykupi EA, a wtedy kopa dostanie Frostbite i tyle go widzieli przy produkcji RPG, to już chyba Id Tech jest bardziej elastyczny i można by było pewnie dostosować, ale UE  chyba byłby najlepszym wyjściem.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Element Wojny napisał:

Niestety tam nie ma żadnej konkretnej wizji na grę; jest tylko mnóstwo lepszych i gorszych pomysłów które są chyba wybierane na zasadzie losowania, do tego ciągłe zmiany koncepcji w zależności od tego kto akurat w danym momencie jest dyrektorem kreatywnym projektu. 

Właśnie, tutaj jest największe zagrożenie co do daty wydania i jakości samej gry, co chwila ktoś odchodzi, kogoś zwalniają, przekładają, zmieniają koncepcje. Dla mnie nadal to Solas powinien być głównym "złym" w nowej produkcji, tym bardziej po tym DLC co pisałeś, ale znając Bioware to może być faktycznie ten krasnolud tak jak pisze @crush :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, frog67 napisał:

Jak wyjdzie w 2024r. to będzie coś ! po cichu liczę że MS wykupi EA, a wtedy kopa dostanie Frostbite i tyle go widzieli przy produkcji RPG, to już chyba Id Tech jest bardziej elastyczny i można by było pewnie dostosować, ale UE  chyba byłby najlepszym wyjściem.

Frostbite już został porzucony bo DA4 to ostatnia gra BioWare robiona na tym silniku; ME5 oficjalnie jest robiony na UE5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...