Skocz do zawartości
Element Wojny

Dragon Age 4

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nowy trailer potwierdza wiele teorii dotyczących Złotego Miasta i Evanuris.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby w końcu pokazać coś z sensem a nie po raz kolejny jakieś obrazki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dev który nie ma sensu ma pokazać coś z sensem?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon age czesc pierwsza ogralem z 5 razy, czesc druga przeszedlem ale mniej mi sie podobala. Od czesci trzeciej odbilem sie bardzo, kupilem na premiere za full price jak jeszcze bylo ciezko z kasa i jest to historycznie zakup jaki najbardziej zalowalem w calym swoim zyciu giereczkowym.

Nie mam wiele  oczekiwan i nadzieji do czesci czwartej. Pewnie tez zmarnuja potencjal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Element Wojny napisał:

Jestem po dwóch odcinkach, pewnie obejrzę do końca, ale póki co właśnie bym tak to ocenił, 5/10. Szału żadnego nie robi, fabuła do bólu sztampowa i nijaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Pavel87 napisał:

Jestem po dwóch odcinkach, pewnie obejrzę do końca, ale póki co właśnie bym tak to ocenił, 5/10. Szału żadnego nie robi, fabuła do bólu sztampowa i nijaka

Po Netflixie niczego więcej bym się nie spodziewał, zresztą po BioWare także nie spodziewam się niczego lepszego. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2022 o 15:52, Pavel87 napisał:

Jestem po dwóch odcinkach, pewnie obejrzę do końca, ale póki co właśnie bym tak to ocenił, 5/10. Szału żadnego nie robi, fabuła do bólu sztampowa i nijaka

Odnośnie finału: Hawke naprawdę nie umie dobijać bossów. Ja dałbym Absolution więcej niż 5/10. Może 7 albo 7,5.

Edytowane przez Gakuto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2022 o 16:26, Element Wojny napisał:

Po Netflixie niczego więcej bym się nie spodziewał, zresztą po BioWare także nie spodziewam się niczego lepszego. 

Ja nie spodziewałem się usłyszenia aktorki głosowej Meredith i powrotu tej ostatniej. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się Dragon Age, m.in. ta grafika jest nazbyt realistyczna i stylem mi się podpada. Dlatego czwarta część jest dla mnie nie interesująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gakuto napisał:

Ja nie spodziewałem się usłyszenia aktorki głosowej Meredith i powrotu tej ostatniej. ?

Spoko, ale mnie netflixowe kreskówki nie interesują bez względu na to kto w nich się pojawia. 

9 minut temu, Thimedes napisał:

Nie podoba mi się Dragon Age, m.in. ta grafika jest nazbyt realistyczna i stylem mi się podpada. Dlatego czwarta część jest dla mnie nie interesująca.

Zagraj w pierwsze dwie. I nie sugeruj się opiniami o DA2, bo historia jest o niebo ciekawsza niż ta z wielce chwalonego DA3. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Element Wojny napisał:

Zagraj w pierwsze dwie. I nie sugeruj się opiniami o DA2, bo historia jest o niebo ciekawsza niż ta z wielce chwalonego DA3. 

Zgadzam się, DA2 pomimo tego, że moim zdaniem nie trzymał poziomu pierwszej części to fabularnie i tak jest przed DA3, ale to moim zdaniem. W sumie też nie znam chyba nikogo kto by chwalił DA3 :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pavel87 napisał:

Zgadzam się, DA2 pomimo tego, że moim zdaniem nie trzymał poziomu pierwszej części to fabularnie i tak jest przed DA3, ale to moim zdaniem. W sumie też nie znam chyba nikogo kto by chwalił DA3 :D

DA2 miało swoje wady (powtarzalność, te same lokacje) ale to była wina EA i chorych terminów, a nie ludzi z pasją którzy tą grę robili i musieli kasować fajne rzeczy przed premierą bo nie mieli czasu ich skończyć. Historia Hawke'a jest po prostu ciekawa i klimatyczna, a lokacje są odpowiedniej wielkości by się bezsensownie nie nabiegać żeby cokolwiek zrobić. W DA3 zaś zrobili mega wielkie puste lokacje ze szczątkowym contentem, i żeby coś nich zrobić kazali Ci przebijać się z jednego końca mapy na drugi i ubijać po drodze hordy randomowych respawnujących się wrogów. Gdyby DA3 było w formacie DA2 z mniejszymi lokacjami-hubami, byłoby O NIEBO lepszą grą.

Sporo ludzi chwaliło DA3 na premierę, taki GoL dał chyba 8,5/10 i do dziś im to wszyscy wypominają :D Mnie najbardziej wkurzało że na jakieś 12-18 miesięcy przed premierą BioWare wypuściło fragment gameplaya który wyglądał naprawdę dobrze i miał sporo ciekawych mechanik - na premierę okazało się że większości z nich nie ma w finalnej wersji gry. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Element Wojny napisał:

Spoko, ale mnie netflixowe kreskówki nie interesują bez względu na to kto w nich się pojawia. 

Zagraj w pierwsze dwie. I nie sugeruj się opiniami o DA2, bo historia jest o niebo ciekawsza niż ta z wielce chwalonego DA3. 

Castlevania była bardzo fajna (a sezon pierwszy wybitny), a jeśli chodzi o Absolution to też jako fan gier czułem się zobligowany do obejrzenia animacji. Jak na tak mały budżet i tylko sześć odcinków - serial był przyjemny.

 

Serio, historia Hawke'a w niektórych miejscach łapała za serce. Gdyby tak dwójka przeszła solidny remake (tak jak zapewne Dead Space) to niewątpliwie trafiłaby do szerokiej rzeszy odbiorców i otrzymała wysokie noty. Chętnie zobaczyłbym Kirkwall w nextgenowej grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gakuto napisał:

Serio, historia Hawke'a w niektórych miejscach łapała za serce. Gdyby tak dwójka przeszła solidny remake (tak jak zapewne Dead Space) to niewątpliwie trafiłaby do szerokiej rzeszy odbiorców i otrzymała wysokie noty. Chętnie zobaczyłbym Kirkwall w nextgenowej grafice.

Ja też, ale nie opcji by ktoś zrobił remake gry która się słabo sprzedała i miała kiepskie opinie - z ekonomicznego punktu widzenia to byłoby wyrzucanie kasy w błoto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, już gdzieś tu pisałem że DA3 bardzo mi się podobało, kupiłem tą grę przypadkiem na jakiejś przecenie i wciągnął mnie ten hack&slash jak cholera. Potem od Was dowiedziałem się że to nie miał być hack&slash i zagrałem w poprzednie części. Ale dalej lubię tą grę, fabularnie było to mega ciekawe a walka przypomniała mi stare czasy z Diablo2. Fakt że było tam też sporo idiotyzmów i nielogiczności, jak np. to że potężny inkwizytor mający pod sobą całą organizację złożoną z setek istot lata i zbiera jakieś durne kwiatki i skóry baranów. Albo to że na jakimś etapie gry przez przypadek udało mi się zrobić praktycznie niezniszczalnego rycerza - każdy cios w tarczę i zbroję dodawał mu punktów do gardy czy jakoś tak... ale cóż, dalej tą grę lubię. Szkoda że jak piszecie nie ma co liczyć na sensowną kontynuację, wątek buntu elfów pod wodzą Solasa FenHarela jak dla mnie to bomba. Ale do tego potrzebowaliby ludków tej kategorii co stworzyli Mass Effecty 1-3 i pierwsze Dragon Age.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kosh napisał:

Eee tam, już gdzieś tu pisałem że DA3 bardzo mi się podobało, kupiłem tą grę przypadkiem na jakiejś przecenie i wciągnął mnie ten hack&slash jak cholera. Potem od Was dowiedziałem się że to nie miał być hack&slash i zagrałem w poprzednie części. Ale dalej lubię tą grę, fabularnie było to mega ciekawe a walka przypomniała mi stare czasy z Diablo2. Fakt że było tam też sporo idiotyzmów i nielogiczności, jak np. to że potężny inkwizytor mający pod sobą całą organizację złożoną z setek istot lata i zbiera jakieś durne kwiatki i skóry baranów. Albo to że na jakimś etapie gry przez przypadek udało mi się zrobić praktycznie niezniszczalnego rycerza - każdy cios w tarczę i zbroję dodawał mu punktów do gardy czy jakoś tak... ale cóż, dalej tą grę lubię. Szkoda że jak piszecie nie ma co liczyć na sensowną kontynuację, wątek buntu elfów pod wodzą Solasa FenHarela jak dla mnie to bomba. Ale do tego potrzebowaliby ludków tej kategorii co stworzyli Mass Effecty 1-3 i pierwsze Dragon Age.

Bunt elfów byłby fajny, ale fabularnie o grze wiadomo tak mało, że nie wiadomo, czy w tą stronę pójdą. Zapewne powrócą elficcy bogowie (ci zamknięci przez Solasa).

Ja chętnie zwiedziłbym Seheron i Par Vollen na północy i dowiedział się więcej o Qunari. Też już czas żeby seria miała porządne miasta jak u konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Element Wojny napisał:

Dragon Age 4 nadal dalekie od premiery i widać po nim multiplayerowe korzenie (przeciek) | GRYOnline.pl (gry-online.pl)

Zamiast robić od zera przerabiają na SP model gry robiony na MP ??? Powodzenia życzę. 

Na tym etapie oczekiwania już nic mnie chyba nie zdziwi.

Do tego mielibyśmy stracić kontrolę nad towarzyszami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Gakuto napisał:

Do tego mielibyśmy stracić kontrolę nad towarzyszami?

W grze opartej na walce drużynowej nie ma to żadnego sensu - grałem już te rozwiązanie w innych grach i nigdy się nie sprawdzało, AI zawsze szalało i podejmowało durne decyzje przez co nigdy nie byłem w stanie wykorzystać potencjału drużyny. Nie przekonuje mnie też kolejny wielki superhub ala Skyhold - o wiele bardziej wolałem mniejsze huby typu obóz w DA1 czy dom Hawke'ów w DA2. W Skyholdzie było sporo bezsensownego biegania, zwykła strata czasu. Ujawnienie faktu, że po zmianie koncepcji w 2020r. zamiast całkiem nowego builda SP przerabiają poprzedni robiony pod MP też nie napawa optymizmem - żeby nie zrobiło się z tego kolejne SP MMO z mega wielkimi mapami napchanymi totalnie randomowym contentem. Czasem mniej znaczy lepiej, tą lekcję powinni wyciągnąć już po DAI. 

Nie ukrywam że jako wielki fan DA1/DA2 i umiarkowany fan pewnych wątków z DAI nadal zerkam na tą pozycję, ale w zasadzie każda informacja odnośnie tej gry którą dostałem w ciągu ostatnich kilku lat coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że nadchodzące DA4 może być grą skierowaną już dla innego targetu.

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff... Nie. No po prostu nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...