Skocz do zawartości
Majkel1111111

Problem z procesorem, zużywa co chwila 100% nawet bez żadnych programów dodatkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam problem z procesorem od jakiegoś czasu jego zużycie wzrasta do 100% co jakieś 10 sekund i wtedy wszystko ma 2 klatki max i komputer jest wgl niezdolny do użytku. 

Procesor: Intel Core i5-4670K 3.4GHz - nie podkręcany

GPU: MSI Ventus XS GTX 1660 SUPER 6GB

Płyta główna: MSI Gaming MS-7918

Monitor: AOC 24G2U

Zasilacz: be quiet Z1 650W
8gb ram 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdź w menedżerze zadań co tak obciąża CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie obciąża, gram w cokolwiek i nagle klatki mi spadają do 0, a w menedżerze pokazuje, że gra zużywa z 45% ale użycie procesora jest 100% i często jak robię alt tab żeby sprawdzić na szybko na menedżerze to sam menedżer mi ściąga po 34 czasem. Nigdy jeszcze mi się to nie zdarzyło więc jest to co najmniej dziwne, zważywszy na to że nie mam żadnego "dodatkowego oprogramowania" ani żadnych procesów pobierających moc tego procka, wchodzę w menedżer i nie dość, że jest napisane 100% zużycia to jeszcze nie ma ani jednego procesu często > 30% a reszta nie osiąga nawet 1% więc sumarycznie nie widzę tej setki. Jestem studentem informatyki więc mniej więcej ogarniam kąkuter próbowałem naprawiać /sfc scannow ale nie dało to nic w tym przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz w tym dziale  https://forum.pclab.pl/forum/55-Internet-sieci-i-bezpieczeństwo/    pewnie masz jakaś koparkę krypto walut ''zainstalowaną'' i sobie kopie na czyjeś konto :] 

edit

Jak jest kilka procesów  po 30%  to wszystko się sumuje... Przecież  jeden proces nie musi być na 100% żeby obciążenie CPU było 100%

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% zuzycia przy graniu to raczej norma biorac pod uwage, ze masz stary procesor 4-watkowy.

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, amsztel napisał:

100% zuzycia przy graniu to raczej norma biorac pod uwage, ze masz stary procesor 4-watkowy.

Tak, to na pewno wina procesora. Napisał, że do tej pory było dobrze i nagle "stary 4 wątkowy procesor" jest winny :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Roberto78 napisał:

Napisz w tym dziale  https://forum.pclab.pl/forum/55-Internet-sieci-i-bezpieczeństwo/    pewnie masz jakaś koparkę krypto walut ''zainstalowaną'' i sobie kopie na czyjeś konto :] 

edit

Jak jest kilka procesów  po 30%  to wszystko się sumuje... Przecież  jeden proces nie musi być na 100% żeby obciążenie CPU było 100%

No właśnie to samo podejrzewam, starałem się zlokalizować ale niestety nieudolnie... Nigdzie nie napisałem, że jest kilka po 30% całkiem dobrze umiem w matmę a nie widzę takiej sumy w menedżerze :P 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mrefe12345@gmail.com napisał:

No właśnie to samo podejrzewam, starałem się zlokalizować ale niestety nieudolnie... Nigdzie nie napisałem, że jest kilka po 30% całkiem dobrze umiem w matmę a nie widzę takiej sumy w menedżerze :P 
 

Nie wiem czy to możliwe czy da się ''ukryć''  proces  przed menadżerem zadań.

Na  GPU coś czasami nie siedzi? Jak masz WIN 10 to na dole jest procesor graficzny .

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mrefe12345@gmail.com napisał:

Gram teraz i jest 3%...

3% podczas gry ? chyba w sapera...

Zainstaluj sobie afterburnera i na nim sprawdź podczas grania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwania systemowe zjadają często 100%, gram w lola on nie ciągnie zbytnio z karty :P

No przysięgam, Afterburner GPU usage między 3% a 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdziesz przyczyny to postaw system od nowa, nawet na testy na jakims innym dysku. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za szczęście znowu się bawić w formaty, mam nadzieję, że uda się znaleźć xD

Napisałem, dzięki za pomoc :P

Edytowane przez mrefe12345@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...