Skocz do zawartości
DjTechnics

Zestaw pod i7 10700

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje złożyć zestaw na procesorze i7 10700 jak na razie bez grafiki, czy ta Integra pociągnie takie call of duty 2 na wysokich w FHD? 

Zasilacz: Fractal design ion+ 660W (już mam) 

Płyta główna: Mysle nad MSI z490 Tomahawk 

Chłodzenie: Myślę nad Noctua NH-D15 i chciałbym Was zapytać o jakieś dobre ramy pod to chłodzenie? 

Obudowa: Myśle nad Phanteks enthoo pro 2 czy coś innego? 

Co da lepsze chłodzenie i ciszę 3x 140 czy 4x 120, Corsair SP140/120

Dysk: 970 Evo plus 500gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pograć na integrze w coś starszego to chyba lepiej zaczekać na procki 11 gen, gdzie będzie nowy układ Intel Iris Xe. Ostatnio kupiłem dla rodzinki lapka z tym układem i tak na szybko co testowałem w paru grach, to wydajność jest zbliżona do integry Vega 8 z Ryzenów. W połączeniu z mocniejszym stacjonarnym CPU i szybkim RAM-em wyniki pewnie będą jeszcze lepsze, niż w lapku.

Co do reszty - pod procek z zablokowanym mnożnikiem NH-D15 to chyba grube przegięcie. Wystarczy coś w stylu Scythe Mugen 5  / Scythe Fuma 2 / Macho Rev. C / Dark Rock 4.

Enthoo Pro 2 fajna buda ale ciężko dostępna ostatnio. Alternatywnie pomyśl może nad BQ Silent Base 802 - też fajna, duża, przewiewna buda i nie trzeba dorzucać wentyli. Z mniejszych i też przewiewnych dobrą opcją jest BQ 500DX. Ew. Corsair 275R Airflow - w sumie skoro to nie jest zestaw do podkręcania to może i nie ma sensu kupować wielkiego kloca.

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dirian, ceny procków nowej generacji mogą nieco wykraczać poza obecne ceny 10700

 

Ciche obudowy to np. beQuiet! Pure Base 500DX, Silent Base 802 czy tez Corsair 4000D Airflow.

2 godziny temu, DjTechnics napisał:

Myślę nad Noctua NH-D15

A może lepiej jakieś AIO 280mm? Arctic Freezer Liquid II 280mm kosztuje ok. 400zł i jest wydajniejszy oraz cichszy niż Noctua. A "po taniości" Dark Rock 4, Scythe Fuma 2 lub Ninja 5.

2 godziny temu, DjTechnics napisał:

Płyta główna: Mysle nad MSI z490 Tomahawk 

Gigabyte Z490 Gaming X. Nie ma po co przepłacać chyba że potrzebujesz czegoś szczególnego.

2 godziny temu, DjTechnics napisał:

chciałbym Was zapytać o jakieś dobre ramy

Będziesz podkręcał czy nie?

2 godziny temu, DjTechnics napisał:

Dysk: 970 Evo plus 500gb

Jak jeszcze nie masz dysku to zamiast przepłacać za mniejszy kup lepiej wyceniony większy np.:

https://www.ceneo.pl/84729968

https://www.ceneo.pl/100787385

https://www.ceneo.pl/63960907 (dopłacanie do wersji Plus nie ma sensu)

Wszystkie to dobre i sprawne dyski na dobrych podzespołach.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kalderon napisał:

@Dirian, ceny procków nowej generacji mogą nieco wykraczać poza obecne ceny 10700

Na pewno będą wykraczać, ale będzie też wydajniej + lepsza integra. A oszczędzić jest gdzie względem tego co autor wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli 11700 wystartuje z ceną 1700zł (względem 10700 za 1250zł) to wciąż nie będzie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się okaże po testach i finalnej cenie na start czy będzie warto czy nie. Wiadomo, że stosunek ceny do wydajności będzie pewnie gorszy po ostatnich obniżkach 10 gen, ale być może odpowiedni wzrost wydajności jakoś to zrekompensuje. Nie ma co gdybać - jak można poczekać, to bym poczekał - najwyżej kupi się procek 10 gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się trochę dostępności i cen tych nowych procesorów, jeszcze może być tak, że sklepy same z siebie podbija ceny. 

Jeśli chodzi o dysk to potrzebuje m2 maksymalnie 500gb. Na gry itp będę miał crucial mx500 1tb z drugiego kompa. 

Dziękuję koledze kalderon, za zaangażowanie. 

To jak radzicie? Może wziąść procesor z symbolem F jest o stówę tańszy i do tego jakaś używana tania grafa co by można było w stare gry pograć? 

Choć ceny używek to jakaś masakra, chciałem rok temu sprzedać gtx 1070 to cena 900zl a teraz 1700zl

Jeśli chodzi o ramy to chciałbym trochę podkręcić bo czytałem, że jest to zalecane przy tych procesorach. 

Edytowane przez DjTechnics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostepność nie powinna być zła, Intel ma własne fabryki w których produkuje tylko dla siebie, a 14nm proces produkcyjny dopracowują już od 5 lat więc o dostepnośc bym się nie bał.

Nie wiem czy za 100zł kupisz używane GPU które Pozwoli Ci pograć w 1080p na wysokich detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM-y szukaj Crucial Ballistix 3600 MHz CL16, już bazowo mają fajne taktowania a często da się ukręcić coś więcej. A jak chcesz wczytać tylko XMP i nic nie ruszać to Patrioty które mam w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warto dołożyć do lepszych typu:

PATRIOT Viper Blackout 16GB 4266MHz 2x8GB KIT CL18

Czy takie viper które masz w stopce wystarczą, różnica w cenie to około 200 zł, czy one wejdą spokojnie pod takie chłodzenie Noctua/Dark rock? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 zł trochę dużo, moim zdaniem nie warto warto, ale co kto lubi.

Dark Rock 4 w większości przypadków nie ingeruje z RAM-em, gorzej w przypadku Dark Rock 4 Pro ale z reguły wystarczy tam podnieść trochę wentylator do góry. W NH-D15 sytuacja taka sama - najwyżej wentylator w górę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRIOT Viper Blackout 16GB 4266MHz 2x8GB KIT CL18, nie warto dokładać do tych, za ~60zł więcej masz 32GB Patriot - Sklep ProLine.pl

Chłodzenie przesadzone jesli chcesz wersje bez "k"  ,wystarczy np. Arctic - Sklep ProLine.pl, plyta główna wystarczy chociazby gigabyte ud,a obudowe to polecalbym be quiet np.  pure base 500dx

 

https://proline.pl/koszyk/7cc3d40c 

Edytowane przez massas
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic to mały odkurzacz który swoją wydajność zawdzięcza wysokim obrotom wentylatorów.

1 godzinę temu, massas napisał:

plyta główna wystarczy chociazby gigabyte ud

Nie wystarczy, UD ma dziadowską sekcję zasilania, która pod obciążeniem będzie się przegrzewać i ograniczać procesor.

1 godzinę temu, massas napisał:

Prawie wszystkie Asrocki Z490 to odpady które nie nadają się do niczego więcej jak 10400F ciągnącego 65W, a nie 10700F, który pod obciążeniem potrafi dobić do 200. Dysk ADATA - ADATA kantuje przy kontrolerach i po uzyskaniu dobrych recenzji dla SX8200 Pro zaczęła wkładać wykastrowany (wolniejszy i gorętszy) kontroler pamięci który sprawia że w niektórych zastosowaniach dysk jest nawet do  40% wolniejszy niż pierwsze wypusty. Za samo to należy unikać dysków tej firmy.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kalderon napisał:

Prawie wszystkie Asrocki Z490 to odpady które nie nadają się do niczego więcej jak 10400F ciągnącego 65W, a nie 10700F, który pod obciążeniem potrafi dobić do 200

Budżetowe i najtańsze Z490 od Asrock jest kijowate. Wyżej nie ma się do czego przyczepić 

Top 5 Best Z490 Motherboards - YouTube

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Caps napisał:

Budżetowe i najtańsze Z490 od Asrock jest kijowate. Wyżej nie ma się do czego przyczepić 

Top 5 Best Z490 Motherboards - YouTube

 

No nie wiem, na Core i9 taki Z490 Extreme 4 nie trzyma taktowań. Fakt, że pod mocnym obciążeniem w Blenderze, ale jednak konkurencja za te samie pieniądze takich problemów nie ma.

https://youtu.be/nFNnekpGwSg?t=511

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dirian napisał:

No nie wiem, na Core i9 taki Z490 Extreme 4 nie trzyma taktowań. Fakt, że pod mocnym obciążeniem w Blenderze, ale jednak konkurencja za te samie pieniądze takich problemów nie ma.

https://youtu.be/nFNnekpGwSg?t=511

 

Gigabyte Gaming X będzie dobrym wyborem? 

Pamięci RAM chyba wybiorę te

https://proline.pl/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16gb-2x8gb-3733mhz-cl17-pvs416g373c7k-p7138180

Jeśli chodzi o chłodzenie to zdecydowałem się na Dark rock 4.

Co myślicie o sklepie KR System? Mają spoko ceny na płytę i procek. 

Na allegro jest Phanteks enthoo pro 2 po zwrocie za 500zl co myślicie brać? 

https://allegro.pl/oferta/obudowa-phanteks-enthoo-pro-2-big-tower-outlet-61-10225795760

A w płycie głównej wifi tzn, że nie trzeba dokupować żadnego adapteru wifi aby łączyć się z internetem? 

Edytowane przez DjTechnics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok. W wersji AX masz dodatkowo WiFi oraz BT. 

38 minut temu, DjTechnics napisał:

Co myślicie o sklepie KR System?

Raczej nikt się nie skarżył. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DjTechnics napisał:

Na allegro jest Phanteks enthoo pro 2 po zwrocie za 500zl co myślicie brać? 

Pamiętaj że musisz dokupić do niej zestaw wentylatorów bo fabrycznie nie ma żadnego. Także cena będzie bardziej w okolicach 700zł. Za 679zł masz przynajmniej równie dobrą i fabrycznie nową:

https://www.x-kom.pl/p/607898-obudowa-do-komputera-be-quiet-silent-base-802-czarna.html

1 godzinę temu, DjTechnics napisał:

A w płycie głównej wifi tzn, że nie trzeba dokupować żadnego adapteru wifi aby łączyć się z internetem? 

Jeśli nie masz internetu na kablu to musisz kupić płytę z wbudowanym Wifi (albo adapter). Gigabyte Z490 Gaming X AX o której wspomniał @Caps takowy posiada. Po drugie - powodzenia w dynamicznej rozgrywce PvP przez taki internet.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kalderon napisał:

Po drugie - powodzenia w dynamicznej rozgrywce PvP przez taki internet.

Bez przesady, mamy 2021 rok i standard WiFi 6. Jeśli zapewni się odpowiednie warunki (dobry router + odległość od niego pozwalająca na utrzymanie parametrów, brak przeszkód, itp.) to trzeba by mieć naprawdę refleks e-Sportowca z górnej półki by odczuć jakieś różnice względem kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent base 802 właśnie bardzo mi się podoba, tylko wielka szkoda, że nie ma możliwości zamontowania wentylatora od spodu do wspomagania karty graficznej, mam takie rozwiązanie w starym kompie w Carbide 500r + wentylator 240mm na boku i karta 1070 przy maksymalnym OC nie przekroczyła nigdy 78c 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory z przodu wystarczą, dużo zależy też od skuteczności chłodzenia samej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, DjTechnics napisał:

Silent base 802 właśnie bardzo mi się podoba, tylko wielka szkoda, że nie ma możliwości zamontowania wentylatora od spodu do wspomagania karty graficznej, mam takie rozwiązanie w starym kompie w Carbide 500r + wentylator 240mm na boku i karta 1070 przy maksymalnym OC nie przekroczyła nigdy 78c 

To zobacz sobie enthoo pro 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...