Skocz do zawartości
Matthew007

Playstation 4 Pro wymiana pasty

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, jakieś 3miesiace temu wymieniłem pastę w moim PROsiaku, bo już działała tak jakby startowała do odlotu. Po miesiącu zaczęła znowu głośno pracować i dopiero dzisiaj miałem chwilę żeby znowu ją rozkręcić. Niestety to co zobaczyłem mnie zaskoczyło. Pasta jakby wyparowała, a nalozylem jej sporo i rozprowadzilem po APU.Pasta która użyłem to arctic mx4 2019 edition.

Co myślicie? pasta jakaś lewa? Jaka polecacie ?

 

20210227-002855.jpg

20210227-002859.jpg

20210227-002903.jpg

Edytowane przez Matthew007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwnie to wyglada. A to co na okolo zostala ciagle w dobrym stanie?

Troche to wyglada jakbys roztarl lub docisnal za mocno ale wiem ze na pro za bardzo nie da sie przesadzic i tak.

Jak nakladasz to naloz na obydwie powierzchnie, apu i miedz chlodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to co "wyciekło" po bokach było w dobrym stanie. Wczoraj nalozylem pastę jeszcze raz tym razem otworzyłem nowa tubke co prawda tej samej pasty. Konsola jest bardzo cicha w porównaniu z tym co było. Zostawiłem ja na noc odpaliłem rdr2 i narazie jest cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna sprawa w prosiaczku - tzw. "pump out effect", często występuje też w laptopach

pasty na bazie sylikonu (czyli praktycznie wszystko) będą się tak zachowywać... jedyny sposób to albo ciekły metal (tu po drugiej aplikacji jest gitara) albo zabawa w grafitowego termalpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz! z tym grafitowym termopadem mnie zaskoczyłeś bo nie słyszałem jeszcze o tym. Używałeś może, jestem ciekaw opinii. Pozdrawiam ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten termopad ma "wydajność" zwykłych past sylikonowych, jego zaletą jest to, że pozostanie na swoim miejscu (nie zostanie wypompowany, tak jak zwykła pasta), ale...

samo jego ułożenie proste nie jest (przykładasz, odwróconą "do góry nogami", całą płytę do radiatora) i do tego jeszcze przewodzi on prąd, więc musisz zabezpieczyć smd-eki wokół apu - czyli robisz praktycznie to samo, co przy zastosowaniu ciekłego metalu, który ma lepszą "wydajność"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, czy można zabezpieczyć smd-eki na przykład lakierem bezbarwnym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...