Skocz do zawartości
Spearek

Słuchawki do słuchania muzyki ~800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od razu z góry napisze, że nie jestem audiofilem także mało co się znam. 

Szukam czegoś głównie do słuchania muzyki i po części grania. Aktualnie mam Arctisy 7 bezprzewodowe i niestety jestem dosyć zawiedziony dźwięk a większych oczekiwań nie miałem. Zastanawiałem się nad m50xbt chociaż tak jak już pisałem jestem dosyć zielony w temacie. Może warto kupić po części słuchawki i jakąś kartę dźwiękową? Budżet ~800 zł chociaż jestem w stanie dać więcej jeżeli będzie warte swoich pieniędzy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne słuchawki mają dużo basu, inne dużo wysokich, inne grają neutralnie, a jeszcze inne V-ką. W jednych struny wygrywają dłużej, w drugich szybciej, a w trzecich z inną barwą. Skąd mamy wiedzieć, co Ci się spodoba? Jak szukasz delikatnego brzmienia, to jakieś AKG, a jak coś z większym dociążeniem to może Sennheisery. Albo Beyerdynamics pod kątem bardziej detalicznego grania. Z tym budżetem zmieścisz się też w jakiś niski model planarnych HiFiMANów. Najlepiej iść i samemu posłuchać w salonie. Poszukaj najbliższego MP3Store i się umów na odsłuch. Nie będzie problemu w przygotowaniem kilku par słuchawek do osłuchu na miejscu. Nie wiem jak z wersją BT, ale normalne ATH-M50x to, moim zdaniem, agresywnie psykajaca V-ka z twardawym basem. No i pozostaje kwestia, czy musi być BT, bo to znacznie zawęża wybór. Dodam też, że do słuchawek z BT zakup karty dźwiękowej nie ma sensu.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 27.02.2021 o 17:19, Spearek napisał:

Cześć, od razu z góry napisze, że nie jestem audiofilem także mało co się znam. 

Szukam czegoś głównie do słuchania muzyki i po części grania. Aktualnie mam Arctisy 7 bezprzewodowe i niestety jestem dosyć zawiedziony dźwięk a większych oczekiwań nie miałem. Zastanawiałem się nad m50xbt chociaż tak jak już pisałem jestem dosyć zielony w temacie. Może warto kupić po części słuchawki i jakąś kartę dźwiękową? Budżet ~800 zł chociaż jestem w stanie dać więcej jeżeli będzie warte swoich pieniędzy.  

1) proponuje ten model:

https://hifiphilosophy.com/recenzja-takstar-hf-580/?caly-artykul=1

2) lub ten

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audioquest-nighthawk/

3) lub dołozyc jeszcze pare złotych i kupić ten model (koniecznie wariant z podwójnym obwodem magnetycznym)

https://www.linsoul.com/products/gold-planar-gl2000

wątek po angielsku do tych sluchawek

wątek po polsku do tych słuchawek

 

opcjonalnie mozesz tez rzucic okiem na ten subiektywny ranking sluchawek (cena nie wplywa na pozycje w rankingu - tylko i wyłącznie dzwięk)

wez poprawkę na charakterystykę brzmienia (jest od tego rubryka)

https://crinacle.com/rankings/headphones/

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AQ NH? Te słuchawki nie mają połowy pasma. Oczywiście mogą się podobać, ale to jest skraj skrajności, jeśli chodzi o brzmienie. Wokalista ma koc na głowie, a sam siedzi za ścianą. :D Bardzo gęste i stłumione brzmienie. Zdecydowanie nie do zakupu w ciemno. Poza tym raczej już nie do kupienia. Tylko używki.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Mam nadzieję, że autor tematu mi wybaczy, ale podepnę się, bo mam podobny "dylemat". Szukam słuchawek w cenie max. 800 zł - głównie do słuchania muzyki z komputera oraz okazjonalnie do gier. Interesuje mnie: 

- konstrukcja zamknięta (warunek konieczny, słuchawki muszą dobrze izolować od otoczenia)

- coś grającego raczej "ciepło" i muzykalnie, ale z nieprzesadzonym basem czy wysokimi tonami. 

- coś co będzie miało zauważalnie lepszy dźwięk niż używane przeze mnie przez ostatnie 2 lata ISK HD9999.

- z uwagi na to że przed komputerem pracuję codziennie po 8-9 godzin zależy mi też na wygodzie. Fajnie jakby słuchawki nie męczyły głowy po kilku godzinach.

Jeśli chodzi o rodzaj muzyki, to słucham w zasadzie wszystkiego, może poza ciężkimi metalowymi brzmieniami. W komputerze mam kartę dźwiękową Creative AE-5, słucham głównie Tidal-a HiFi/Master. 

Wstępnie zainteresowałem się takimi słuchawkami:

- AKG K371 (z opinii jakie wyczytałem grają raczej "ciepło", co by mi odpowiadało)

- Beyerdynamic DT770 PRO 80 Ohm (mają dobre opinie, ale nie wiem czy dźwięk z nich nie będzie zbyt płaski i analityczny).

- Audio-Technica ATH-M50X (to samo co wyżej)

Ostatnio przez krótki czas miałem do czynienia z AKG 550 MKIII i spodobało mi się ich brzmienie. Problem w tym, że nie są już produkowane i ich zakup graniczy z cudem. Będę wdzięczny z polecenie jakichś konkretnych modeli. 

Edytowane przez san_chez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...