Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako, ze padł mi poprzedni sprzęt potrzebuję wyposażyć się w nowego laptopa. Może ktoś byłby w stanie trochę pomóc.

 

Moje zgrubne oczekiwania:

-zastosowanie: uniwersalne - zarówno do pracy (tutaj okazjonalne modelowanie 3d, częściej photoshop) - jak i w domu (filmy, net, okazjonalnie gry, ale raczej niekoniecznie najnowsze tytuły na max szczegółach). Ogólnie przydałaby się dobra wydajność - również graficzna, ale sprzęt nie będzie używany do kopania walut ani pracy u Pixara :)

- budżet elastyczny, ale szukam przede wszystkim czegoś w zakresie 4-5k PLN

-14'' - poprzedni był 13,3'' i było świetnie, a 14 też jest ok. Laptop powinien się nadawać chociaż do udawania pracy w PKP czy samolocie :) 15-tki zawsze wydawały mi się nieporęczne i za duże. 

- matryca matowa 

- preferencyjnie dedykowana karta graficzna, ale nie musi być top

- możliwość "rozbudowy" - np dołożenie RAMu - póki co moze byc 8, ale chciałbym nie nadziać się na lutowane kości

- fajnie jakby była podświetlana klawiatura (bardzo się przydaje)

 

 

Pierwsze na co trafiłem to Dell Vostro 5401 N4110PVN5401EMEA01_2101 (i7 1065G7, mx330). Nowszy model 5402 wyglądałby fajnie w analogicznej konfiguracji, ale nie jest nigdzie dostępny. Co innego? I czy ta konfiguracja ma sens?

Alternatywnie widziałem modele MSI prestige/modern 14, ale tam chyba jest wlutowana pamięć. Jest też Asus ExpertBook P2451, ale tam konfiguracja chyba gorzej wypada.

Ogólnie wygląda na to, ze jest raczejmały wybór w tych parametrach chyba.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł.

Jak ten Asus wypada na tle np tego Della ? To co mniej fajne w nim to lutowana pamięć, więc do 32GB później nie rozbuduję, ale może 16 będzie w tym zestawie wystarczające.

 

Generalnie rozumiem, że temat rzeka - ale próbuję ogarnąć macierz zależności ryzen vs core vs generacja/wersja vs układ graficzny. Ostatni raz na bieżąco byłem chyba 7 lat temu...

Jak plasują sie Ryzeny vs core? Ten wspomniany 5 4500U to z grubsza odpowiednik i5 10gen? 

Próbowałem też robić pobiezny wywiad w sklepach i generalnie ktoś mnie próbował przekonywać, ze nie ma sensu iść w karty z poziomu mx3xx jeśli można isć w i7 11gen z iris Xe. Na ile w tym prawdy? Bo wg mnie zawsze lepiej powinna wypadać karta z osobną pamięcią nawet jeśli sama wydajność na papierze zbliżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - na tę porównywarkę patrzę, ale zakładam, że to nie jest takie proste i mx350 na 10gen core to jednak nie do końca to samo co 11gen z Iris Xe?

W kwestii RAMu myślę bardziej w kontekście perspektywicznym - na teraz 16 na pewno wystarczy, ale w ramach przedłużenia życia sprzętu za 2-3 lata można rozbudować.

Popatrzę jeszcze na te porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Yoga Slim 7-14 i7-1065G7/16GB/1TB/Win10 za 4299zł

Ma co prawda wlutowaną pamięć, ale jest to już 16GB. Do tego jest całkiem dobrze wykonany, ma dobrą matową matrycę, ładowanie przez USB i oczywiście podświetlaną klawiaturę.

Ewentualnie:

ASUS ZenBook 14 UX425EA i5-1135G7/16GB/512/W10P za 4799zł z kodem 4Designers.

Ma zintegrowaną kartę Intel Iris Xe, dobrą matową matrycę IPS i system Windows 10 Pro.

Co do dedykowanych kart, to wziąłbym jednak pod uwagę że laptopy 14" (co do zasady) nie są kierowane do graczy więc w przypadku zakupu takich laptopów z kartą "zewnętrzną" trzeba się liczyć z większą głośnością, i temperaturą podzespołów, a i wydajność nie zawsze jest satysfakcjonująca- ze względy na małe rozmiary samego laptopa.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysły.

A jak względem tego pierwszego Zenbooka wypada ten Asus Rog? Wydaje się, że jest niewiele droższy (w tej promocji) ale na papierze powinien być lepszy, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@McRog Sam model nie jest zły, konfiguracja na 14-cali bardzo dobra, lecz musisz się liczyć z wyższymi temperaturami.

ASUS ZenBook 14 UM425IA R7-4700/16GB/512/W10 4299 zł
Znana seria wśród Ultrabooków. Dobrej jakości matryca FULL HD IPS, lekki mobilny, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, dobrej wyniki pracy na baterii procesor 8 rdzeniowy.

Ewentualnie biznesowy model 15"

Lenovo ThinkBook 15p i5-10300H/16GB/512/Win10P GTX1650Ti 5999 zł
Posiada procesor o pełnym taktowaniu 4 rdzeniowy, wydajną kartą graficzną GTX1650ti tutaj pograsz w lepsze gry. Matryca UHD (3840x2160) IPS 600nits Anti-glare, 100% Adobe, HDR 400, solidne wykonanie, system w wersji pro. Jest to model większy, lecz posiada zaledwie 1,90 kg wagi.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...