Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poszukuję nowego laptopa do programowania. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 3500-3800zł. Będę potrzebował przede wszystkim minimum 16 GB RAMu i dobrego procesora. Karta graficzna nie jest tu ważna, może jej nawet nie być. Dysk koniecznie SSD >=512GB. Matryca oczywiście matowa i rozmiar 15,6". Dobrze by było, aby laptop ważył około 2kg lub mniej i wytrzymywał na baterii przynajmniej 3h. Najlepiej jakby nie miał systemu operacyjnego.

Zebrałem kilka ciekawych moim zdaniem propozycji. Jestem ciekaw opinii czy są one dobre, ponieważ ciężko mi znaleźć jakieś opinie o tych modelach. A może jednak wybrać coś innego?

ASUS TUF Gaming FX506LI lub ASUS TUF Gaming FX506IH

Acer Aspire 5 i5-1135g7 lub Acer Aspire 5 i5-1035g1 

HP Pavilion 15 i5-1135g7

Edytowane przez Frezen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w dobrej cenie jest w/w wersja ThinkBooka, ale z 16GB pamięci:

Lenovo ThinkBook 15 Ryzen 5/16GB/512/Win10P za kodem 4Designers za 3799zł

Co ważne są tu pamięci 3200MHz, a w promocji cena jest nawet 100zł niższa od wersji z 8GB ramu.

Ewentualnie z mocniejszym procesorem:

Lenovo Legion 5i-15 i5-10300H/32GB/512 GTX1650 144Hz za 3699zł

Jest tu dobra matowa matryca IPS, 32GB pamięci i 512GB dysk SSD. Procesor to i5-10300H więc wersja wydajniejsza względem procesorów niskonapięciowych. Wykonanie i układ chłodzenia są całkiem przyzwoite.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, przemekan napisał:

Lenovo Legion 5i-15 i5-10300H/32GB/512 GTX1650 144Hz za 3699zł

Jest tu dobra matowa matryca IPS, 32GB pamięci i 512GB dysk SSD. Procesor to i5-10300H więc wersja wydajniejsza względem procesorów niskonapięciowych. Wykonanie i układ chłodzenia są całkiem przyzwoite.

Już w sumie chciałem kupić ASUS TUF Gaming FX506IH, ale przyjrzałem się temu Legionowi i ciekawa propozycja. Znalazłem też wersję z trochę lepszym procesorem AMD Ryzen 7 (przynajmniej według tego porównania). Co prawda design Legiona nie do końca mi się podoba (ten zawias jest dziwnie wysunięty z tylnej krawędzi). Warto kupić tego Legiona? Czy jednak pozostać przy tym Asusie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frezen Nie patrz na takie porównania to czyste porównanie tabelek, nie o to chodzi. Aczkolwiek AMD jest wydajniejszy posiada 8 rdzeni. 

Moim zdaniem warto kupić legiona, jest to bardzo dobry stosunek ceny do wydajności.

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/32GB/512 GTX1650 120Hz 3699 zł
Minusem w tej konfiguracji jest matryca 120hz, wśród legionów gorszej jakości jeżeli chodzi o pokrycie kolorów względem wersji 60hz czy 144hz. Aczkolwiek jest to dalej IPS, praktycznie zyskujesz sporo wydajniejszy procesor 8 rdzeniowy 16 wątkowy.

Ewentualnie jeżeli chcesz zachować lepszą matryce 144hz z 100% pokryciem kolorów

Lenovo Legion 5i-15 i7-10750H/8GB/512 GTX1650 144Hz 3349 zł
Cena z kodem "laptopy". Posiada procesor i7 - 6 rdzeniowy 10 generacji, w multitaskingu trochę gorzej wypada od AMD, aczkolwiek dalej sporo wydajniejszy od wersji i5H. Do tego kość ram GOODRAM 8GB (1x8GB) 3200MHz CL22 149 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka2 Też dzisiaj spojrzałem na tego Legiona z procesorem i7-10750 i wydaje się to wersja najlepsza. Czytałem trochę o tej matrycy 120Hz i sporo było negatywnych opinii więc z tą wersją 144Hz i 100% pokrycie sRGB powinno być lepiej. Do tego właśnie chciałem dokupić tą samą kość RAM tylko w wersji 16GB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób bardzo neguje tę matrycę, nawet nie widząc ją na żywo. Różnica między wersją 144hz jest spora, to nie podlega dyskusji, aczkolwiek dla użytkownika słabej TN to przeskok na IPS z 120hz i tak jest na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła i kupiłem tego Legiona z procesorem i7-10750H. Dzięki wszystkim za pomoc ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...