Skocz do zawartości
raiders

Profesjonalizm Polskiej Policji ..

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mlody_tarnow napisał:

U nas na widok policjanta czujesz niepokój  (bo się przypierdzieli) zamiast bezpieczeństwo. Do tego są wykorzystywani politycznie, więc ostatnie parę lat zmiany wizerunku poszło się p@#%@5.

Ja tam czuję się bezpiecznie i same dobre doświadczenia z policją osobiście mam, więc mów za siebie ;)

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, T_G napisał:

A dlaczego wojska, większość zdobywa doświadczenie na misjach, poza debilnymi zarządzeniami polityków, co się przekłada na odgórną decyzyjność ( co jest normą w państwie z dykty i papieru ) to co nie pasuje ? Byłem ostatnio na kilku szkoleniach rezerwy i mam same pozytywne odczucia, od jedzenia, przez organizację, wyszkolenie zawodowych do szkolenia rezerwistów włącznie.

Większość? Ilu ludzi jest/było na misjach a ilu ludzi się przewinęło przez armię w tym czasie?

Ludzie jak ludzie, wszędzie się zdarzają głąby i porządni ale pisanie że do policji ida matoły a do wojska orły to jest nieporozumienie

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Klakier1984 napisał:

Ja tam czuję się bezpiecznie i same dobre doświadczenia z policją osobiście mam, więc mów za siebie ;)

Panie Komendancie, ale po co zaraz tak ostro ;)

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie napisałem, wojsko to dla mnie liniowi żołnierze a nie sztabowcy, cywile zatrudnieni, czy urzędasy ze stopniami. Ten przedział porównuję do policjantów na pierwszej lini, czyli to co mamy tu na filmach. Sekretarka generała i sekretarka komendanta to co najwyżej temat do kielicha.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, lukadd napisał:

Tu podobny filmik z lutego z Gdańska

Na obu filmach widać:
1. brak szacunku do policji (wynalazek styropianowców z Solidarności)
2. prawa przestępców wartością najwyższą, oby tylko nie zrobić kuku (to, że ten niszczy cudze samochody i może kogoś zabić to już nie problem).

22 godziny temu, Spokxik napisał:

Taa w niskoprofilowe. Kreskówek się na oglądali.

Zgadza się. I takie głupoty na forum komputerowym !!!

Tutaj niemal każdy jest graczem i strzelanie w opony w ruchu lewo prawo to hardcore! (co innego z tyłu, na pościgu). Zresztą nawet gdyby trafili w opony to nadal by szalała na felgach - stwarzając o wiele większe zagrożenie. Powinni strzelać w szyby i w tułów (headshot to też hardcore, tym bardziej że policjant ma milion razy mniej nabojów do treningu niż gracz pro), ale styropianowcy karzą za to bardzo ostro.

Edytowane przez sino
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj szeryf USA nawiązuje do tej akcji w Gdańsku opowiadając jak to wygląda tam u niego

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@T_G

Moze chodzilo o prosta zasade, ze z trepa nigdy nie zrobisz czlowieka? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, T_G napisał:

Nic takiego nie napisałem, wojsko to dla mnie liniowi żołnierze a nie sztabowcy, cywile zatrudnieni, czy urzędasy ze stopniami. Ten przedział porównuję do policjantów na pierwszej lini, czyli to co mamy tu na filmach. Sekretarka generała i sekretarka komendanta to co najwyżej temat do kielicha.

no ale o misjach to juz napisales i nie odpisales ile ludzi tam to doswiadczenie zbiera bo śmiem wątpic że nie większosc.

Cięzko tez porównać liniowych z Policji do wojska na podstawie filmików gdzie większosć z nich dotyczy Policji i to nie z treningów czy pokazów a realnej akcji

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno czegoś tak żenującego nie widziałem, sprawca stwarza realne zagrożenie dla życia innych osób, są komendy, jest wezwanie, sprawa nie słucha, dodatkowo wjeżdża z impetem w sklep, w którym mogą znajdować się inni ludzie. Dlaczego oni jej nie zastrzelili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"no ale o misjach to juz napisales i nie odpisales ile ludzi tam to doswiadczenie zbiera bo śmiem wątpic że nie większosc. "

byłeś, jesteś żołnierzem ? bo nie wiem czy dyskutować czy olać jak większość forumowych znawców

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Tu podobny filmik z lutego z Gdańska

 

To jest tak żałosne, że aż boli jak się na to patrzy. Maczugi dać to przynajmniej może by go zatrzymali.

Edytowane przez مارتشين
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Ja tam czuję się bezpiecznie i same dobre doświadczenia z policją osobiście mam, więc mów za siebie ;)

Jak się nic nie ma na sumieniu nie trzeba się trząś na widok radiowozu czy policjanta, to jest naturalne

Na forum jaki na FB w komentarzach jak zwykle ( w sumie to u nas w kraju norma) znawców wiecej niż mam włosów na głowie.

Chłopaki się pogubili, był przypadek policjanta co uzył broni i zmarł 18 latek i był jad i hejt na policjanta, tutaj jest jad i hejt że nie użyli na poczatku ... ludzie może w końcu przemyslcie jakie chcecie zachowanie policji, wyróbcie sobie w końcu jakąs wersje i się jej trzymacje.

  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie masz nic na sumieniu to możesz dostać mandat za chodzenie w kominie bo akurat w środku nocy wyszła ustawa a pan posterunkowy o 4 rano jest szeryfem na ulicy i tylko czeka na łosia, bo jak mu samochody na podwójnej ciągłej zawracają to by musiał dupę ruszyć a tak nic tylko wyłapać wracających z nocki z pracy. 

Co to znaczy, chłopaki się pogubili, nie zatrudnia się debili i nie daje się broni komuś kto może się pogubić w takiej sytuacji. To jest to o czym wcześniej pisałem, mało chętnych biorą jak leci dwudziestoparoletnie dzieciaki w tym baby i mamy żenadę jak na filmach powyżej.

  • Like 1
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

()

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Używam dalej tej z 40% skutecznością i jest git.

 

Natomiast prawo użycia Broni jest tylko wtedy kiedy Bronia się nie broni.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możemy tu "śmieszkować" z tych filmów  ,ale to nic wesołego tak naprawdę ,szkolenie polskiej policji leży i kwiczy .Nie dość ze  do policji biorą kogo popadnie ,dosłownie  nawet z wyrokami !  to o jakimkolwiek szkoleniu nie ma mowy  . Młodzi policjanci nie znają podstaw prawa ,nie potrafią posługiwać się bronią nie mówiąc już   strzelaniu .Bo jak tu można się nauczyć strzelać  jak kurs  trwa 2-3 miesiące  i taki adept dostaje przydział  broń i jazda na ulicę .I potem mamy  wyżej wspomnianych szeryfów na ulicy o 4 w nocy .

Obecnie   policjant interpretuje  przepisy  na własne widzi mi się ,albo gdzieś tam słyszałem ze tak powinno być . Nikt  mi nie powie ze w 2-3 miesiące  gość po zawodówce  jest w stanie nauczyć się i zrozumieć  podstawowe  przepisy prawa  które musi umieć na codzien zastosować ,a gdzie nauka taktyki i praktyka ..  :)

Naprawdę  ktoś musi zginąć ,zapewne postronna osoba aby ktoś przejrzał na oczy co się dzieje w Policji .

Edytowane przez raiders
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem :E Faktycznie masz racje. Teraz w czasach covidowych to już w ogóle odlecieli i pocięli szkolenia :E

"Z 144 do zaledwie 64 dni skrócone zostało podstawowe szkolenie policjantów. Jest mniej zajęć z nauki strzelania, przeprowadzania interwencji czy postępowania w sytuacjach kryzysowych. A praktykę na ulicy ścięto z 40 do ledwie 4 godzin. Pierwsi absolwenci trafili już do oddziałów prewencji - to właśnie z nich pochodzą mundurowi, którzy m.in. zabezpieczają demonstracje.

W październiku Komendant Główny Policji wydał decyzję, która znacznie skróciła program zawodowego szkolenia policjantów. Z 1123 godzin zajęć zostało 485 godzin. O ile wcześniej szkolenie trwało 144 dni, teraz zakończy się po zaledwie 64. Dotyczy to szkół policyjnych w Szczytnie, Legionowie, Katowicach, Pile, Słupsku oraz Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu. "

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26593833,64-dni-i-marsz-na-demonstracje-z-policyjnych-kursow-zostal.html

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie z pracy zwolnił się chłopak w grudniu 2020    poszedł do policji  w lutym już  miał przydział i jeździł suką po mieście :) .

Syn kumpla 20 lat    , 4 stycznia poszedł  do policji /szkolenie   już ma przydział  i od 10 zaczyna pracę w konkretnej jednostce . Z  tego co gadałem z jego ojcem to na  strzelnicy był  2  (dwa) razy  łącznie 4-5 h  w  grupach 15 osobowych ,strzelał może 2-3 razy  po  jednym magazynku za  każdym razem :E

 

Strach się bać

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masakra. Ogólnie to same jajca w tej pisuarskiej Polsce. Do policji w ekspresowym tempie prosto z ulicy, wójt jakiegoś Pcimia w ekspresowym tempie od zera do managera :E robi karierę przeskakując po stołkach od prezesa Agencji Restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa, przez inne spółki państwa na wysokich stanowiskach jako przewodniczący rady nadzorczej Lotos Biopaliwa i Dalmor S.A. Gdzieś w międzyczasie robi studia 2 letnie związane z zarządzaniem i leci na stołek prezesa ENERGA SA, aby docelowo po niewiele ponad 2 latach zawrotnej kariery i zmieniania stołków w państwowych firemkach wylądować jako prezes Orlenu.

To chyba tak po pisowskiemu wszystko już działa w tym państwie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co jak co ale nie spodziewałem się tego że po amfie babie może aż tak odwalić :-)

"Z relacji śledczych wynika, że podczas przesłuchania kobieta tłumaczyła, że jej zachowanie było wynikiem zagrożenia, jakie czuła ze strony swojego partnera. 37-latka twierdziła, że każdy napotkany człowiek i samochód wydawał się jej podejrzany. Myślała, że jej irracjonalne czyny sprawią, że zagrożenie zniknie." ?

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej i nie tylko babie. Kwestia jak długo się bierze i czy regularnie. Jeśli ciśnie na tym od lat to zaburzenia psychiczne, psychozy, lęki i inne różne odchyły to w mniejszym lub większym stopniu norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fonzie napisał:

Co jak co ale nie spodziewałem się tego że po amfie babie może aż tak odwalić :-)

"Z relacji śledczych wynika, że podczas przesłuchania kobieta tłumaczyła, że jej zachowanie było wynikiem zagrożenia, jakie czuła ze strony swojego partnera. 37-latka twierdziła, że każdy napotkany człowiek i samochód wydawał się jej podejrzany. Myślała, że jej irracjonalne czyny sprawią, że zagrożenie zniknie." ?

Brzmi prędzej jak schizofrenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...