Skocz do zawartości
ljend

Potrzebuje pomocy z 2-3tyg PC, problemy same przyszły. pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

na starcie proszę adminów o przeniesienie jeżeli zły dział.
Witam wszystkich :) na początku chcę napisać, że problem jest w grze apex legends i spędziłem 3 pełne dni próbując to rozgryźć, ale bez efektu!  Trzy tygodnie kupiłem nowy komputer. Wszystko działało idealnie, płynnie- byłem taki szczęśliwy, a 3 dni temu problem się pojawił bez powodu. Stuttering jest bardzo często, ale są to krótkie przycinki czuję się tak, jakby moja mysz i tekstury były blokowane na milisekundy (kiedy przeładowuję broń i zacina się w tym momencie, nie widzę pełnej animacji przeładowania).
https://youtu.be/BmicBxtcXFU
to nie jest mój film, ale wygląda tak samo, czasami gra jest płynna, a czasami się zacina. Moje temperatury są w porządku, nowy komp 3 tygodnie temu zbudowany, zaczęło się zacinać bez żadnych moich zmian jak instalowanie czegoś itp ... 
Zacznijmy w sumie od tego to mój build:

Alienware aw2521HFA 240hz
Gigabyte Z490 AORUS ULTRA
 i7-10700K 5.00 GHz FC-LGA14A
G.SKILL TridentZ RGB F4-3600C16D-16GTZRC (DDR4 4x8GB CL16)
MSI GeForce RTX3080 VENTUS 3X 10G
SSD Silicon Power Ace A80 SP512GBP34A80M28 (512 GB ; M.2; PCIe NVMe 3.0 x4)
CPU Cooler Master Masterliquid 360R RGB
SilentiumPC Armis AR7X EVO TG ARGB
PSU MSI MPG A850GF (850Wat)

 wszystko było idealne, byłem bardzo szczęśliwy- pierwszy raz w zżyciu miałem PC gdzie nie musiałem się martwic o performance i grać. Grałem turniej do późnych godzin i poszedłem spać. Następnego dnia bez ŻADNEGO powodu, jakiejkolwiek ponownej instalacji programu lub jakiejkolwiek zmiany sprzętu, moja gra zaczęła się zacinać. :) i w zasadzie nie wiem co jest problemem dlatego jak cos proszę o przeniesienie... Próbowałem wyłączyć HPET, nvidia reflex, zmienić hz, cap uncap i wiele rzeczy, takich jak optymalizacja pełnoekranowa , game mode on off itp. Wczoraj była aktualizacja sterownika rtx, zaktualizowałem go, ale bez zmian. Byłem tak zły na kompa, że nawet go sformatowałem , oczywiście nic się nie zmieniło stuttering jest . Nie mogę zrozumieć co się dzieje z PC, czy cos pada z hardware czy nawet nie wiem co innego może być powodem. No nic szkoda wielka bo byłem szczęśliwy a teraz zamiast wykorzystać wolny czas na grę to musze szukać gdzie problem. A  nie chce odsyłać komputera do firmy, która go budowała bo będzie to trochę trwało. Może to jakaś pierdoła. Jako ciekawostkę jak mam grę mega cicho w środku nocy i mocno obciążę grę ( max ustawienia graficzne ) to słyszę lekko przebicia dźwięku w różnych tonach ras wyższych raz niższych względem gdzie się w grze obracam jak ruszam myszka. Gram na niskich ustawieniach graficznych  aby nie męczyć oka podczas reakcji wiec problem mi nie przeszkadza, bo praktycznie nie słyszę tego dźwięku bez obciążeni,  ale to może mieć powiazanie z zasilaczem albo grafiką? Ten dźwięk słyszę jak cos od 1 dnia kiedy odpaliłem komputer i grałem w nocy. Sorry za laikowe pytania, ale cale zżycie człowiek używał laptopów i one albo działały albo nie:) z góry dziękuje za odpowiedzi jak komuś chciało się to przeczytać i pozdrawiam oraz życzę samych sukcesów

 

Edytowane przez ljend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie uruchomiłeś w monitorze opcji FreeSync? Te dźwięki o których piszesz to zapewne cewki - nic groźnego, praktycznie wszystkie karty "grają" teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czytając komentarze pod filmem, do którego link zamieściłeś, można dojść do wniosku, że to problem z Apex Legends, a nie Twoim kompem... A czy w innych grach też taki microstuttering występuje? Próbowałeś grać na blokadzie max fps (ktoś tam napisał, że ta gra źle się zachowuje powyżej 144 FPS).

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wkamil73 napisał:

Czytając komentarze pod filmem, do którego link zamieściłeś, można dojść do wniosku, że to problem z Apex Legends, a nie Twoim kompem... A czy w innych grach też taki microstuttering występuje? Próbowałeś grać na blokadzie max fps (ktoś tam napisał, że ta gra źle się zachowuje powyżej 144 FPS).

  No nikt z 130 znajomych co grają nie ma tego problemu. Nie rozumiem faktu, ze wszystko było idealnie i nagle to zaczęło występować. Zawsze mam włączone w monitorze freesync by aktywować gsync w nvidia. Jeżeli chodzi o zapięte fps zawsze mam 3 klatki poniżej progu aby gsync dobrze działał- w tym przypadku w windows i nvidia zmieniłem z 240hz na 144hz i w grze ustawiłem CAP na 140. Wszystko było jak masło aż jednego dnia to się zmieniło, jestem wściekły tyle pieniędzy wydane i czas musze tracić na "dochodzenie"

4 godziny temu, BladyPL napisał:

Przypadkiem nie uruchomiłeś w monitorze opcji FreeSync? Te dźwięki o których piszesz to zapewne cewki - nic groźnego, praktycznie wszystkie karty "grają" teraz

jak gram w apex na low to ten dźwięk jest tak cichy, ze nie często go słyszę, ale jak wczoraj odpaliłem cod na 240hz i max detale to już głośno było ciężko wytrzymać by tak było- no ale ja mam czasu tylko na jedna grę i chciałbym, żeby ona dobrze chodziła czyli apex.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodniowy komp i tyle problemów - może już nadszedł czas na upgrade ? 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może na początek dwie takie rzeczy.

1. Włącz w MSI Afterburner wyświetlanie podczas gry wykresu Frametime. Zaobserwuj, czy przycięcia mają odzwierciedlenie na tym wykresie.

2. Tylko do testu wyłącz G-Sync w Panelu NVidia i ograniczenie FPS, zamiast tego zagraj z włączonym w grze V-Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu WU dało czadu ze sterami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Element Wojny napisał:

3 tygodniowy komp i tyle problemów - może już nadszedł czas na upgrade ? 

myślę, ze to dobry pomysł...

 

 

2 godziny temu, SebastianFM napisał:

Sprawdź może na początek dwie takie rzeczy.

1. Włącz w MSI Afterburner wyświetlanie podczas gry wykresu Frametime. Zaobserwuj, czy przycięcia mają odzwierciedlenie na tym wykresie.

2. Tylko do testu wyłącz G-Sync w Panelu NVidia i ograniczenie FPS, zamiast tego zagraj z włączonym w grze V-Sync.

ok jutro po robocie potestuje, dziękuje za info

 

Godzinę temu, amp41 napisał:

Może po prostu WU dało czadu ze sterami ?

liczę na to, ale niech naprawiają szybko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, amp41 napisał:

Może po prostu WU dało czadu ze sterami ?

Ze sterami do czego :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hwinfo najnowsza wersja. Jaka masz temperature 3080 i jaka junction temp podczas cod

Czy karta obniza napięcie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dzisiaj bądź jutro posprawdzam jak prace skończę. Jako ciekawostka kupiłem logitech g pro i efekt lagu podczas obracania  opanowany, tylko został stutter// frameskip ten micro lag co mam co kilkanaście sekund. Jako ciekawostka gpro po wifi zachowuje jak razer deathadder na kablu ( przy micro ruchach nie ma płynności ). Zmieniłem myszkę bo chciałem i fartem rozwiązałem jeden problem. Kiedy podłączam gpro po kablu jest idealnie. Ciekawe czemu tamte inne myszki tak się zachowywały. Przecież są firmowe z poolingiem 124-1000hz hmm..

Co do tego stutteringu to zauważyłem, ze jest randomowe, może zrobić tak w minutę 5 razy a może zrobić raz i następna kwestia kiedy to się dzieje to potrafi animacja w grze np przeładowywania odbyć się podwójnie w czasie oryginalnym czyli jednego przeładowania. 
Każdego dnia zastanawiam się jakiego ja mam pecha ze zmiany zaszły bez modów. Koniec grania i spać bo rano do roboty, a po robocie te zacinki. Utraty pakietów nie mam ale dla pewności w UPC zamówiłem nowy router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, karrlosST napisał:

Hwinfo najnowsza wersja. Jaka masz temperaturę 3080 i jaka junction temp podczas cod

Czy karta obniża napięcie? 

https://imageupload.io/XOWMNwAk6Y.i screenshot z temperaturami gpu.
Co do obniżania napięcia możesz wytłumaczyć jak dobrze to sprawdzić? Sorry, ale laik jestem jeżeli chodzi o PC. Nie moja dziedzina
Dodaje tez cały log który zrobiłem podczas odpalonej gry z hwinfo https://easyupload.io/0dli6n
Od razu mowie, ze update systemu nic nie zmienia, po formacie robiłem od razu najnowszy build, potem instalowałem 1903 czy 1909 stare nawet wszędzie to samo.

Wydaje mi się tez, ze im dłużej gram tym gorzej się robi potem restart i mała przerwa i jest lepiej kilka pierwszych gierek, ale nie mam niestety tutaj pewności

dodaje jeszcze 3 zdjęcia z SIV... czy Vcore powinno tak na wykresie się zachowywać? Czy to zużycie energii w zależności od liczby wątków / użytych rdzeni ?
Z góry sorry jak jakaś głupotę napisałem
https://imageupload.io/snXrO77YzW.g

Edytowane przez ljend
dodaje logi z SIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw, ja mam dokładnie ten sam problem w cs go

Mam ryzena 5 3600 rtx 3070, 2x8 gb ram 3733mhz monitor 144hz

W grze ok 300fps 

Spadków fps niema ale kest mikro stuttering, walczylem z tym bardzo dlugo i nie znalazlem przyczyny

U brata ktory ma intel i5 2500k rx 570 4gb gra chodzi płynniej niz u mnie xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kacpi278 napisał:

Sam jestem ciekaw, ja mam dokładnie ten sam problem w cs go

Mam ryzena 5 3600 rtx 3070, 2x8 gb ram 3733mhz monitor 144hz

W grze ok 300fps 

Spadków fps niema ale kest mikro stuttering, walczylem z tym bardzo dlugo i nie znalazlem przyczyny

U brata ktory ma intel i5 2500k rx 570 4gb gra chodzi płynniej niz u mnie xd

Kopia mojego problemu.... masz ten problem od początku kompa? u mnie było ok 2tyg i nagle boom, bez przyczyny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, ljend napisał:

Kopia mojego problemu.... masz ten problem od początku kompa? u mnie było ok 2tyg i nagle boom, bez przyczyny ?

mam ten problem od dawna

w międzyczasie wymieniłem WSZYSTko (dosłownie :) ) przyczyny nie znalazłem

myslę ze problem tkwi gdzies w ustawieniach systemowych czy cos

tutaj mój stary temat ,mozesz sobie poczytać i porównać specyfikacje z wtedy i z dzisiaj :d
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3643423.html

tutaj jeszcze dłuższy mój temat :)
https://forum.pcformat.pl/slaba-wydajnosc-w-cs-go-t


wiem ze to nie wina gry samej w sobie bo u kolegi z podobnym pc jest bajka

Edytowane przez kacpi278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz w hwinfo monitorowanie systemu i wtedy graj w cod na koniec sprawdź jaka była tempax i jaki był voltage 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, karrlosST napisał:

Włącz w hwinfo monitorowanie systemu i wtedy graj w cod na koniec sprawdź jaka była tempax i jaki był voltage 

Ok jeszcze raz tak zrobię, ale generalnie ten screenshot co wysłałem to było po 2-3 meczach kiedy juz bylo czuc problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ljend jak znajdziesz rozwiązanie problemu to daj znac bo sam chetnie bym poznał

 

rtx 3070 16gb ramu ryzen 5 3600 a cs go ma lagi ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.03.2021 o 19:30, karrlosST napisał:

Włącz w hwinfo monitorowanie systemu i wtedy graj w cod na koniec sprawdź jaka była tempax i jaki był voltage 

proszę masz cały log z hwinfo kiedy grałem.
https://easyupload.io/fhuc23
@karrlosST
https://www.twitch.tv/videos/937702271?t=2h32m16s  - oglądałem dzisiaj stream i daje tutaj wycinek pewnego streamera, który używa i9 i rtx 3090- idealnie te same ścinki mam jak przestawione w tym video, dokładnie to samo. Odpalcie filmik i od razu będzie to widać, wystarczy obejrzeć to video przez 30 sekund, żeby to zobaczy. Cały czas on ma ten microstuttering, jak się go zapytałem na streamie o to to oczywiście nie zauważył nawet mojej wiadomości. on ma 100% mój problem. Zaczynam myśleć czy to nie cos z tymi rtx, ale czemu wcześniej było ok ? 

 

Edytowane przez ljend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp mega niskie więc nie tu problem. Nie kumam tego Core voltage na zero, ale nie umiem pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nic chyba trzeba czekać na jakies nowe drivery

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt rwania animacji ma zapewne wiele osób i nawet o tym nie wiedzą, bo tego po prostu nie dostrzegają. Wydaje im się, że wszystko jest ok, bo przecież "gierka śmiga i jest dużo fps" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem na rx 480 i to tez nie zawsze. Pomagało na jakiś czas wyczyszczenie gpu z kurzu, no ale w Twoim przypadku, to pewnie nie to, bo komp nowy :D Zmieniłem na rtx 3060 ti i problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, nozyczkowy napisał:

Miałem taki problem na rx 480 i to tez nie zawsze. Pomagało na jakiś czas wyczyszczenie gpu z kurzu, no ale w Twoim przypadku, to pewnie nie to, bo komp nowy :D Zmieniłem na rtx 3060 ti i problem zniknął.

no 3-4 tyg ma maxymalnie wiec chyba jeszcze tego nie musze robic:P wiele osob z rtx 3080 3090 3070 placze o stuttering:/ dzięki za odpowiedzi Panowie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jest promka na lords of the fallen, pytanie mam, ile zajmuje przejscie tej gry, moze nie na 100 procent, no ale raczej tak zaglądając wszędzie i nie będąc zbyt dobrym w soulslikei
    • Odnoszę się do testu AORUS'a https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Będzie dostępne dla wszystkich do przeczytania za kilka dni ponieważ na obecną chwilę recenzje mogą przeczytać patronaci z early access. I sam się może w końcu przekonasz.   Oni ze sprzętem potwierdzają to co powtarzam już kilka razy - dałem ci nawet kilka wykresów oraz cytat odnośnie HDR z tej recenzji, @MSky7 potwierdza nawet z jego "lux sprzętem" gdy sam zaczął badać temat ale nie wiem czemu cały czas idziesz w zaparte i chowasz głowę w piasek.
    • Mogą być wydane na rozwój firm, które na tym eksporcie zarabiają, tym samym na tworzenie nowych stanowisk pracy. Opłaca się importować technologię, bo to też rozwój. Import towarów i siedzenie we własnym grajdołku z daną pulą pieniędzy, którą poszerza się wyłącznie przez dodruk prowadzi do wewnętrznej dyktatury ekonomicznej i do zubożenia społeczeństwa. W sumie coraz częściej potwierdza się to co pisałem, że moim zdaniem ekonomiczne poglądy oparte na poglądach Konfederacji to kapitalizm w najgorszej formie skupiający się tylko na dwóch klasach: bogatych i biednych, gdzie biedni będą ekonomicznymi niewolnikami bogatych.  
    • Teoretycznie pozwala Ci to na przenoszenie windowsa na kolejny komputer. Ogólnie przy reinstalacji systemu powinno złapać klucz z płyty głównej, ale dodałbym jego numery przy sprzedaży. Windows 11 na dysk HDD to musi być męczarnia  
    • Jak nie masz spadków poniżej 200 to nie ma tematu ale 75hz w csie to jest dramat + ta gra działa zle na wszelkiej synchronizacji i po prostu bez gra się najlepiej przynajmniej tak było w cs go  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...