Skocz do zawartości
Variot

Edytowanie filmów, a płyta główna MSI MEG Z490 ACE

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Składam komputer głównie do gier (w przyszłości kiedy GPU stanieją) i może do amatorskiego edytowania, renderowania filmów. Kupiłem właśnie płytę główną msi meg z490 ace, następnie chciałbym dodać i9-10850k lub i9-10900k, a z racji braku kart graficznych, zestaw uzupełniłbym jakąkolwiek kartą graficzną (do czasu powrotu rtx 3080 do normalnych cen), tylko po to żeby mieć wyjście hdmi, gdyż w tej płycie brak jest wyjść video. I tutaj moje pytanie, czy jest możliwa obróbka filmów z powyższymi procesorami, jeżeli ta płyta główna nie obsługuje zintegrowanych kart graficznych i czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Pisząc to sam się zastanawiam czy nie brzmi to jak stek bzdur, więc bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czemu by miało się nie dać? Jeśli np. kompresję będziesz robił na CPU, to te modele całkiem nieźle powinny sobie radzić (dużo rdzeni, a kompresory efektywnie się skalują na dużą ilość wątków). Natomiast jak kupisz kiedyś szybkie GPU, to porobisz doświadczenia z kompresją na GPU ( różne mity i legendy krążą - że przy tym samym bitrate na GPU gorsza jakość, niż przy kompresji na CPU itp.)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez aktywnej integry nie będzie możliwe skorzystanie z koderów/dekoderów obecnych w CPU. Niezależnie czy zdecydowałbyś się na dłuższą metę korzystać z nich czy nie, odbieranie sobie samej możliwości ich użycia jest bardzo złym pomysłem. Fatalny wybór płyty. Nie możesz zwrócić i wziąć coś... cywilizowanego? ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, MitycznyJeż napisał:

Bez aktywnej integry nie będzie możliwe skorzystanie z koderów/dekoderów obecnych w CPU. Niezależnie czy zdecydowałbyś się na dłuższą metę korzystać z nich czy nie, odbieranie sobie samej możliwości ich użycia jest bardzo złym pomysłem. Fatalny wybór płyty. Nie możesz zwrócić i wziąć coś... cywilizowanego? ;)

Dzięki za odpowiedź. Poniosła mnie promocja 1200 zł. Zrobię tak jak piszesz, czyli zwrócę tą płytę i poszukam czegoś "cywilizowanego" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MitycznyJeż napisał:

Bez aktywnej integry nie będzie możliwe skorzystanie z koderów/dekoderów obecnych w CPU. Niezależnie czy zdecydowałbyś się na dłuższą metę korzystać z nich czy nie, odbieranie sobie samej możliwości ich użycia jest bardzo złym pomysłem. Fatalny wybór płyty. Nie możesz zwrócić i wziąć coś... cywilizowanego? ;)

 

Tak z ciekawości co z ta płytą nie teges?  ACE to taka wyższa półka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie producenta w spisie pokazuje procesory z igpu bez adnotacji, że nie działa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roberto78 napisał:

Tak z ciekawości co z ta płytą nie teges?  ACE to taka wyższa półka

To co już zostało wspomniane - brak możliwości użycia integry i funkcjonalności się z nią wiążących.

Może i fajna, ale mija się z tym przypadkiem użycia.

57 minut temu, T_G napisał:

na stronie producenta w spisie pokazuje procesory z igpu bez adnotacji, że nie działa

Są w spisie, bo spełniają swoje funkcje jako procesory. Integra nie ma fizycznie prawa działać, ponieważ płyta jest pozbawiona źródła zasilania dla iGPU (linia VCCGT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promocja 1200 zł ... to co to za płyta jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, T_G napisał:

promocja 1200 zł ... to co to za płyta jest ?

W dniu zakupu średnio była po 1700zł, a obecnie ta sama oferta jest za 1400zł. Z opinii, płyta świetna pod OC. Chciałem mieć mocną podstawę dla komputera na lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...