Skocz do zawartości
lamparcicho

Aliens: Fireteam

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cold Iron Studios opracowywało od 2016 roku tajemniczą grę, o której niezbyt dużo mówili. Nadszedł w końcu czas, w którym ekipa postanowiła przedstawić ją swoim odbiorcom.

Jest to Aliens: Fireteam, czyli większy tytuł osadzony w uniwersum Obcego. Pozwoli on nam zwiedzić mroczne, ciemne lokacje wraz ze znajomymi, bowiem mamy tutaj do czynienia z kooperacyjną, trzecioosobową strzelanką, która pojawi się na rynku już tego lata.

Gra zmierza na komputery osobiste i konsole obecnej oraz poprzedniej generacji.

Aliens: Fireteam skupi się na czterech, powtarzalnych i niezbyt długich kampaniach fabularnych, które będą składać się w jedną całość na temat tego, co działo, a raczej co dzieje się na pokładzie Katangi - stacji kosmicznej orbitującej wokół pewnej rafinerii ropy naftowej, która jest już od kilkudziesięciu lat uznana za zaginioną.

Wyżej wymienione zadania wykonamy wraz z dwoma znajomymi (lub z dwoma członkami sterowanymi przez sztuczną inteligencję). Każdy gracz będzie musiał na starcie zabawy wybrać jedną z pięciu dostępnych klas - mowa tutaj o strzelcu, niszczycielu, techniku, doktorze i zwiadowcy. Każda z nich będzie odznaczać się innym stylem rozgrywki, jak i wyposażeniem.

Poniżej można obejrzeć pierwszy materiał prezentujący grę. Jest on oparty na jej silniku, więc daje spojrzenie na to, jak będzie wyglądała rozgrywka.

źródło: ppe.pl

https://store.steampowered.com/app/1549970/Aliens_Fireteam/

 

Edytowane przez lamparcicho
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie Obcy przypominają tych z Colonial Marines, ale to alpha więc biorę to pod uwagę, no  nic zobaczymy jak to się rozwinie, AvP3 mogło by wyjść od Rebelion. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AvP3 od Rebelionu ? a oni się tam już nie posypali gdy wydali ostatniego AvP w bodaj 2010 roku ? to było kiepskie i niegrywalne, szczególnie na multi przez ten durny system kontr/bloków i stealth kill'ów

zrobili by grę opartą o Hadley's Hope i życie mieszkańców na planecie przed wybuchem epidemii obcych aż po przyjazd marines, mogliby nawet z tego jakiegoś rts zrobić w którym zarządzamy bazą, ratujemy ludzi, każemy im budować barykady czy rozstawiać sentry-guns itd

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stjepan666 napisał:

Na razie Obcy przypominają tych z Colonial Marines,

Heh jak zobaczyłem 0:25 to dokładnie to samo sobie pomyślałem.

Nie dość, że to coop to jeszcze poza kanonem, także podziękuję. Chcę zobaczyć kontynuację Izolacji, to póki co jedyna sensowna gra w tym uniwersum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie średnio, ale jak będzie płynąć na byle-czym, to można wybaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Myst napisał:

Heh jak zobaczyłem 0:25 to dokładnie to samo sobie pomyślałem.

Nie dość, że to coop to jeszcze poza kanonem, także podziękuję. Chcę zobaczyć kontynuację Izolacji, to póki co jedyna sensowna gra w tym uniwersum.

A moja ulubiona to AvP Classic z 2000 roku, lubię w nią grać w sieci z kumplami i w skirmish mordować hordy obcych Marinsem. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Stjepan666 napisał:

A moja ulubiona to AvP Classic z 2000 roku, lubię w nią grać w sieci z kumplami i w skirmish mordować hordy obcych Marinsem. :)

ostatnio się zastanawiałem czy multi do AvP2 jeszcze żyje, bo ostatnio grałem w to parę lat temu, wtedy od biedy CZASEM, pojawiały się jakieś osoby, ale żeby to ruszyło to i tak trzeba było moda na online ściągnąć bo oficjalnie multi w tej grze już nie działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Amphilyon napisał:

ostatnio się zastanawiałem czy multi do AvP2 jeszcze żyje, bo ostatnio grałem w to parę lat temu, wtedy od biedy CZASEM, pojawiały się jakieś osoby, ale żeby to ruszyło to i tak trzeba było moda na online ściągnąć bo oficjalnie multi w tej grze już nie działa 

AvP2 to co innego, multi śmiga w Classicu i 2010 sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trailerze wygląda to niczym potężna sraka. Nie wróżę tu żadneg sukcesu niestety ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie to porażką. 

Szkoda, że nikt nie chce zrobić remake Aliens Classic 2000 oraz AvP 2 :/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem AvP2 :) i ultimate map pack 3, wbiłem na server gdzie byli ludzie, a tam kilku z PL :D i zaraz pykamy survivor jak w latach 2001+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis taktyczny dla zasięgów :)

Jako fan wszelakich "Aliensów" życzę im by gra odniosła sukces. Wygląda jak arcadeowe połączenie Gears of War z falami obcych a'la Space Hulk Deathwing.

 

Grało się :] (poszło sporo "żetonów/starych monet 20zł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grywałem na plaży na automatach w to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mieszaka gearsów oraz division tak mi się skojarzyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zupełnie czemu już tylu marudzi, dopiero trailer alphy a już tak po tym jedziecie...

Przypominacie piksele sprzed 20 lat a tu od razu sraka i gówno... pfff

Dla mnie zapowiada się świetna akcja i chętnie zagram.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech zrobią z tego multi na miarę AvP2 z dopracowaniem i różnymi trybami, jak będzie to zrobione dobrze i grywalnie to i będą ludzie w to grali, bo walenie do botów dobrze się nie skończy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze bardziej nie rozumiem. To że wychodzi inna gra niż się spodziewasz, to jest powód żeby po niej jechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Miczi_82 napisał:

To jeszcze bardziej nie rozumiem. To że wychodzi inna gra niż się spodziewasz, to jest powód żeby po niej jechać?

to do mnie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie do Ciebie personalnie :) Do tych co psioczą.

EDIT: typo

Edytowane przez Miczi_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy mam nadzieję ,że wyjdzie dobra gra bo ostatnio posucha była jeśli chodzi o obcego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nowy gameplay
 

czemu każda gra dziś musi być kolejnym TPP :/
te radośnie kicające alienki nie napawają optymizmem

na razie to mechanicznie prezentuje się jak jakiś radosny samograj z obcymi jako mięso armatnie, uczucia strachu i zaszczucia to tutaj raczej nie będzie co szukać

tak sobie pomyślałem dlaczego starocie typu AvP miały klimat, to dochodzę do wniosku że jak taka gra nie wyjdzie only pod PC czyli myszkę + klawe, to nie ma co szukać fajnej gry z akcją/klimatem i strzelaniem w tym uniwersum, bo wszystko, w tym głównie obcy i ich zachowanie/animacje będą mocno upośledzone/spowolnione żeby na konsoli padem szło to ogarnąć...

PS: już widzę jak przeciętny gość ogarnia np na multi padem granie/celowanie takim obcym pędząc jednocześnie do góry nogami po suficie/ścianach xD, to nawet na myszce i klawie jest dość trudne w orientacji gdy tak gramy obcym np na online, a gdzie padem, dlatego o dobrych akcjach/strzelance z fajnie zachowującymi się xeno, nie będącymi tylko kaczkami do odstrzału nie ma co marzyć w momencie gdy gra ma wyjść też pod konsole

Edytowane przez Amphilyon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amphilyon mój kumpel to specjalsita od Aliena, grał w niego od czasów AvP Classic do czasów AvP 2010, teraz masz rację padem nie ogarniesz takiego xenomorfa, ja próbowałem zostałem przy Marines, on uwielbia grać obcym i predatorem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy gra będzie pod konsole żeby dało się ogarnąć sterowanie dla laika. Gra ma się sprzedać. Sprzeda się bo idzie na znanej franczyzie , sprzeda się bo procent rynku jest znacząco na korzyść graczy konsolowych. 

Takie są realia. Poza tym, sami wiecie że gry to biznes. Tu rzadko ma miejsce pójście na ręke dla zagorzałych fanów, wychowanych na filmach z Obcym. Hajs ma się zwrócić , baa, hajs ma być wyższy niż ten który poszedł/pójdzie na wydatki z grą zwiazne. Dlatego z tego tytułu zadowolony nie będzie zagorzały fan uniwersum, tylko zwykły Kowalski który cały tydzień zap... żeby mieć na życie i czynsz. Bo on , ten Kowalski chce sobie postrzelać. tyle. Proste i wałkowane miliony razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

wiadomo że ma się sprzedać i i idzie to pod radosny shooter dla mass, dlatego obcy już zawsze będą głupim mięsem armatnim, no chyba że wydali by grę na PC która miałaby żyć skillowym Online 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy niestety to już domena undergroundu i domorosłego produkowania indyków. No ale wiesz, licencje , prawnicy bla bla bla. 

Niestety. Takie czasy, nikt na nas , fanów danego uniwersum nie patrzy przychylnym okiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...