Skocz do zawartości
ernorator

Thermaltake x71 inverted, custom LC

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Na wstępie, projekt powinien mieć gdzieś naklejkę „Powerd by @MarcoSimone”, dzięki kolego :D

 

Zaczęło się niewinnie :P

 

 

Im dłużej myślałem o chłodzeniu wodnym tym więcej dziur, otworów i wycinania potrzebowała forteca, żeby wszystko zmieścić. No nie byłem w stanie jej tak traktować. Właściwie już miałem dać sobie spokój aż tu nagle, "3 domy" dalej ktoś wystawił Tt x71 za 1/4 ceny. Po oględzinach stało się jasne skąd cena. Przy transporcie dostała strzał z lewej strony i był lekko zgięta. Geometria jednak była nieruszona  a wygięty był boczny dolny panel i trochę dół. A gdyby by ją tak przekręcić :D, uszkodzona strona będzie niewidoczna. 2 razy wcześniej próbowałem robić obudowę odwróconą a płytą główną przekręconą o 45 stopni tak jak w FT02. Niestety brak czasu i błędy spaliły oba projekty. Tym razem uzbrojony w doświadczenie postanowiłem doprowadzić sprawę do końca. 

 

Podzespoły

Ryzen 5800x

MSI B550 Unify-X

G.skill 2x16gb 3200 cl14 TridentZ RGB

AMD 6800xt

Thermaltake x71

D5 EK Vario + TOP Aquacomputer i rez Alphacool (oryginalny szklany rez Aquacomputer ciekł i chyba tylko uszczelnianie silikonem zostało a tego nie chciałem

Blok CPU - Bykski A-Ryzen-Th-X - Thermal Grizzly Kryonaut Extreme

Blok GPU - Bykski 6900xt - Thermal Grizzly Kryonaut Extreme, termopady Thermalright Odyssey

Złączki EK 16/10

Wąż Alphacool czarny

Układ:

Pompa--->CPU--->360--->GPU--->560--->pompa

 

Rozpoznanie terenu, pierwsze przymiarki i początek pracy.

VlufG8Q.jpg

0ARNRDj.jpgwq0MPNP.jpg

wvjmG7P.jpgiIhj78f.jpg

 

Przyjechały bloki :D

rH8SI87.jpgpwZ2TXp.jpg

ltbwWD8.jpgJpCpmqF.jpg

4aQ9WOM.jpg

 

Możemy składać, chciałem układ na czarnych wężach. Początkowo planowałem szeregowe łączenie ale im dłużej o tym myślałem tym mniej mi się podobał pomysł. Za to zauważyłem, że mam całą piwnicę tylko na psu i chłodnicę 360, a gdyby ją tak czymś zapełnić :D

Fdy4enI.jpgBodMV1p.jpg

RjOtBsA.jpg

 

Zalewajka i walka z bąbelkami 

Clyhga7.jpg

 

Niestety okazało się, że kolanko na bloku GPU od strony CPU cieknie. Zamieniłem na 2x45 stopni, nie pasuje wymiarowo ale nie będę czekał 4-5 dni na nowe. Szczególnie, że blok CPU okazał się za duży i blokuje pierwszy slot m.2 więc będę rozbierał układ w niedalekiej przyszłości. Myślałem o Heatkiller VI, i jak to bywa w życiu akurat dostałem maila od TechN, że ich bloki będą dostępne niedługo, to zamówiłem preorder.

 

02.03.2021

Po 12h samego chłodzenia i walce z bąbelkami, nic nie cieknie. Włączyłem kompa (po dłuższej walce z błędem d6 i pinem z przedłużki pcie 8pin, który wypadł a ja to zobaczyłem po 2h zastanawiania się czym spaliłem gpu) wszystko działa prawidłowo. Nie robiłem jakiś ekstensywnych testów ale po Time Spy EX na stocku GPU miało max 47 stopni na rdzeniu i  55-60 hotspot. Procesor na 4.8 1.31v po 3x BC20 miał max 74 stopnie. Wentylatory flat 50% (800-900rpm), pompa 40% (~2700rpm).

Jak skończę „na ładnie” to zrobię kilka fotek.

 

Plan:

Zmienić kolanko

Zmienić blok CPU

Ogarnąć kable, szczególnie od wentylatorów, audio i choinki, jakiś sleev i termokurcz.

Może dorobić jakieś osłony na tackę mobo

Edytowane przez ernorator
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ernorator napracowałeś się srogo i wyszło bardzo dobrze ?

Cytat

Na wstępie, projekt powinien mieć gdzieś naklejkę „Powerd by @MarcoSimone”, dzięki kolego :D

Dzięki Brachu ale ja w zasadzie nic takiego nie zrobiłem ;-)

Zainspirowałem do LC a sam spierdzieliłem w AC na benchu 8:E

Bezawaryjnego użytkowania życzę. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Budy inverted rzadko się widzi, więc każdy projekt w nich się chwali :). Wyszło bardzo fajnie :thumbup:.

Z drobnostek - przykręciłbym brakujące śledzie PCI-E oraz zamocowałbym kartę na dwie śruby, a nie jedną :P. Wrzuć sobie też termokurcz na kolorowe przewody z rozdzielaczy wentylatorów czy USB front panelu - drobnostka, a poprawia wygląda, bo kolorowe kabelki nie rzucają się w oczy.

Z większych rzeczy, wydaje mi się, że fajnie sprawdziłby się cover na midplate oddzielającym piwnicę od głównej komory, co pozwoliłoby lepiej poprowadzić węże. Tylko wtedy wentylatory, które tam są musiałyby wylecieć.

BTW: Fajnie Ci to "combo" wyszło, prawie nie widać, że to osobny rez i top :).

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz trochu tych wentyli. Wszystkie podpinałeś pod mobo?

Mam 2 szt. XSPC HUB dla 8x 4pin PWM. Biały czarny. Mogę Ci użyczyć dla ułatwienia z kablami wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 huby PWM, podłączyłem do mobo strefami, żeby mieć większą kontrolę. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...