Skocz do zawartości
Bust3r

[1500] Monitor do pracy zdalnej/CSGO/innych gier

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

Obecnie posiadam monitor Dell U2414H (IPS, 60Hz). Wykorzystanie to praca zdalna (laptop podpięty przez HDMI), a po pracy CS:GO , F1 2020 i czasem inne gierki. Czasem też się zdarzy Netflix lub jakiś inny film.

Mój budżet to 1500PLN, a jak będzie warto dopłacić to mogę nagiąć do 2000PLN

Moje wymagania na nowy monitor to:

- odświeżanie 144/165Hz

-  ekran 27 cali, WQHD, rozważałem też 34 cale 21:9 ale w tym budżecie to tylko Xiaomi, Gigabyte lub Iiyama a nie wiem czy mają dobre matryce, no i do takiej rozdzielczości chyba w tym roku nie kupię w ludzkiej cenie karty graficznej...

- trochę mnie kusi delikatnie zakrzywiony ekran (nie 1000R jak w Samsungu Odyssey G5), warto brać?

 

Zastanawiam sie jeszcze czy warto brać VA do CSGO, czy smużenie będzie bardzo zauważalne czy warto dopłacić do IPS?

Kilka modeli, które brałem pod uwagę:

Gigabyte G27QC - fajne parametry, tylko matryca VA, sprawdzi się w dynamicznych grach?

Acer Nitro EI272URP - tutaj w zasadzie tak samo jak wyżej

Dell S2721DGFA - droższy, płaski, ale ma IPS

 

Ew. czekam na inne propozycje :)

 

EDIT:

Znalazłem jeszcze Gigabyte M27Q, wychodzi na to że to taki lepszy G27QC a do tego ma KVM, który przydałby mi się w pracy zdalnej

Edytowane przez Bust3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od dwóch tygodni jestem użytkownikiem M27Q. Nie jestem wymagającym użytkownikiem, więc jestem z niego zadowolony. Smużenia brak, jeżeli ustawi się odpowiednio opcję overdrive. Po dłuższych sesjach nie odczuwam bólu oczu. Kolory jak dla mnie ok.

Jedyna wada jak dla mnie to BLB, w lewym górnym rogu jest widoczne rozjaśnienie na czarnym ekranie, ale prawie nie rzuca się to mocno w oczy. Gdybym nie obejrzał "owocowego" poradnika na youtube to nie wiem czy bym w ogóle na to zwrócił uwagę (ogólnie polecam ten poradnik). Ale z tym to jest loteria, szczególnie na matrycach IPS.

KVM jeszcze nawet nie użyłem, więc nie wiem jak się sprawuję.

Kupiłem wersję bez HDR, bo w tej cenie i tak będzie bieda, więc nie warto się w to bawić.

p.s. najlepiej kup przez internet i jeżeli nie będzie Ci pasował to odsyłaj, czytając tematy na tym forum, ciężko coś jednoznacznego wybrać, im więcej czytasz tym ma się więcej wątpliwości

Edytowane przez abudabi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLB w moim obecnym Dellu zauważam jedynie na totalnie czarnym tle podczas przełączania się między źródłami obrazu, także myślę że nie będzie mi przeszkadzało.

Overdrive na Balanced wystarcza?

I nie przeszkadza Ci odwrócony układ subpikseli? Z tego co czytam to jedyna większa wada tego monitora, w testach wypada tak samo albo minimalnie lepiej od Della S2721DGFA, a przy tym jest tańszy.

16 godzin temu, abudabi napisał:

p.s. najlepiej kup przez internet i jeżeli nie będzie Ci pasował to odsyłaj, czytając tematy na tym forum, ciężko coś jednoznacznego wybrać, im więcej czytasz tym ma się więcej wątpliwości

To prawda, czytając wątek o S2721DGFA odniosłem wrażenie że jest więcej egzemplaży wadliwych niż ze "zdrową" matrycą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad pół roku korzystam z LG 27GL850-BL i jestem z niego szalenie zadowolony. W moim modelu BLB jest, ale nie przeszkadza w grach czy codziennych obowiązkach. Smużenie na nanoIPS jest praktycznie niezauważalne. Kolory są bardzo wyraziste - szczególnie czerwienie. Odkąd go mam nie zuważyłem żadnego migotania, czy przesadnego męczenia wzorku w czasie dłuższych sesji. Pamiętaj, że zakup monitora na matrycy IPS/nanoIPS, czy nawet VA to spora loteria i może będziesz musiał odesłać jakąś sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bust3r napisał:

BLB w moim obecnym Dellu zauważam jedynie na totalnie czarnym tle podczas przełączania się między źródłami obrazu, także myślę że nie będzie mi przeszkadzało.

Overdrive na Balanced wystarcza?

I nie przeszkadza Ci odwrócony układ subpikseli? Z tego co czytam to jedyna większa wada tego monitora, w testach wypada tak samo albo minimalnie lepiej od Della S2721DGFA, a przy tym jest tańszy.

Overdrive mam ustawione na picture quality, przetestowałem inne opcje i tylko tutaj nie ma smużenia. (test ufo)

Odwrócony obraz subpikseli mi nie przeszkadza, gdybym tego nie zobaczył w teście pewnie nawet nie wiedział, że coś takiego jest w tym monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Bust3r +1 dla Gigabyte M27q przy czym trzeba trafić na dobrą sztukę o czym pisałem na forum. Jak się nie trafi dramatu z podświetlaniem czy jakiegoś mocno widocznego IPS glow to monitor jest doskonały. Smużenia zero, po ustawieniu zgodnie z tą recką z Morelek obraz perfect. Nie znajdziesz nic na VA co do szybkiej akcji będzie tak dobre jak te monitor. Overdrive tak jak kolega wyżej pisał najlepiej na picture quality, kolejne tryby są szybsze ale przestrzeliwują a ten nie dosyć, że ma zero overshoot to jeszcze działa tak samo dobrze niezależnie od ilości fps. Zresztą ten panel ma rekomendację rtings zaraz po Samsungu G7  https://www.rtings.com/monitor/reviews/best/by-usage/gaming 

Odwrócony układ subpixeli w normalnej pracy biurowej (Outlook, Office, Teams, przeglądarka) nie jest w ogóle widoczny bo Windows to ogarnia bez problemu. Można trafić jakąś oryginalną aplikację, w której będzie bardzo słabo i nic się z tym nie da zrobić. 

Mega opcją jeżeli Twój laptop to ogarnia (jak nie ogarnia to następny będzie) jest KVM z USB-C. Nie ładuje tak laptopa więc zasilacz ciągle trzeba mieć ale jeden kabelek do monitora i wszystko podłączone ;)

Poprzednio miałem Delle 24" P2419HC i 27" U2719DC - typowo biurowe panele z ładowaniem dla USB-C (ale bez KVM) i do 60Hz już nigdy nie wrócę ;) choć to nie są złe ekrany. 

Edytowane przez Alyjen
dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czytałem recenzje wielu monitorów na rtings zamówiłem na szybko M27Q przed wypadem na weekend więc nic jeszcze nie pograłem, ale pierwsze odczucia są mega na +

Kolory mega nasycone, odświeżanie obrazu względem 60Hz to przepaść, nie sądziłem że będzie taka różnica nawet przy głupim kręceniem kółek myszką ;)

Z podświetleniem wydaje mi się że jest nie gorzej niż w moim starym Dellu, więc nie będę narzekał. Jedyne co mnie denerwuje to fakt że moja sztuka jest lekko przekrzywiona na lewo (sprawdzane linijką), muszę jeszcze pokombinować coś z podstawą. Ale ogólnie polecam ten model

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...