Skocz do zawartości
FOXMAUSER

Wymiana termopadow MSI RTX 3080

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Eltik napisał:

Przeciez gwara bedzie odrzucona na wstepie....jedyne wyjscie dac do naprawy do MSI czy cos albo byc bez karty i z utopiona kasa

W autoryzowanych serwisach nie naprawiają tylko wymieniają,
jedyna szansa to dać do naprawy na jakiś niezależny serwis, bo i tak już nie ma gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, arcticfox napisał:

W autoryzowanych serwisach nie naprawiają tylko wymieniają,

jak juz to odwrotnie ,wymina lub kasa jest tam gdzie nie ma serwisu.MSI lutuje na 100 procent i wcale nie musisz dostać swojej sztuki .Moze być naprawiona po kimś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, Eltik napisał:

Porazka. Po jaka cholere ruszac nowa karte??? To tak jakby kupic procka i go profilatycznie oskalpowac zeby miec nizsza temperature. W dodatku chyba kazdy rozgarniety czlowiek wie ze zerwanie plomb czy grzebanie w produkcie przed koncem okresu ochronnego skutkuje utruta gwarancji.....Nie hejtuje ale litosci to nie jest sprzet za 20 zl tylko za grube tysiace....Trzeba  bylo brac gigabyte. On plomb nie ma a nawet jakby nie uznali reklamacji to mozna u nich odplatnie karte naprawic. Przykra sytuacja moze nauczka dla innych na przyszlosc

Niektóre wersje 3080 miały wady fabryczne więc jak kupił w dobrej cenie lub przed boomem to nie dostałby karty tylko zwrot pieniędzy. To za duża kwota na plus dla sklepu, hurtowni, producenta. Więc zostaje albo samemu naprawić licząc się z ryzykiem albo kasa.

Wygląda jak jakieś uszkodzenie mechaniczne karty. Pewnie gdzieś nastąpiło zwarcie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, wompierz napisał:

Niektóre wersje 3080 miały wady fabryczne więc jak kupił w dobrej cenie lub przed boomem to nie dostałby karty tylko zwrot pieniędzy. To za duża kwota na plus dla sklepu, hurtowni, producenta. Więc zostaje albo samemu naprawić licząc się z ryzykiem albo kasa.

Wygląda jak jakieś uszkodzenie mechaniczne karty. Pewnie gdzieś nastąpiło zwarcie.

 

 

 

No karty  by nie dostal tylko by mu naprawili...przeciez byla w pelni sprawna tylko moze jakos dziwnie cieplejsza niz inne .Karte nowa dostaniesz jak twojej sie nie da naprawic....

Jezeli karta miala wade to nalezalo zlozyc reklamacje i oczekiwac jej naprawy przez producenta a nie grzebac samemu pozbawiajac sie automatycznie gwary. Jakby za jakis czas cos sie stalo, padly pamieci czy rdzen GPU to odeslalby na gware i dostal jak nie karte to kase w przypadku nienaprawialnego uszkodzenia a tak bedzie wielkie G

MSI to nie EVGA ze wysyla od razu nowa sztuke. Tutaj beda naparwiac do oporu ile sie da a jak sie wyczerpie limit i nic sie z karta nie bedzie dalo zrobic wtedy ci dadza inna sztuke sprawna niekoniecznie nowa i niesmigana

Mi to ogolnie zwisa. Utopil swoje wlasne kilka tys PLN na wlasne zyczenie jesli sie okaze ze karty sie nie da naprawic. Wtedy wiadomo ze nowej nie dostanie bo nie ma gwary. Jednym wyjsciem bedzie jeszcze raz wydac kilka tys PLN i kupic druga karte

Edytowane przez Eltik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Eltik napisał:

No karty  by nie dostal tylko by mu naprawili...przeciez byla w pelni sprawna tylko moze jakos dziwnie cieplejsza niz inne .Karte nowa dostaniesz jak twojej sie nie da naprawic....

Jezeli karta miala wade to nalezalo zlozyc reklamacje i oczekiwac jej naprawy przez producenta a nie grzebac samemu pozbawiajac sie automatycznie gwary. Jakby za jakis czas cos sie stalo, padly pamieci czy rdzen GPU to odeslalby na gware i dostal jak nie karte to kase w przypadku nienaprawialnego uszkodzenia a tak bedzie wielkie G

MSI to nie EVGA ze wysyla od razu nowa sztuke. Tutaj beda naparwiac do oporu ile sie da a jak sie wyczerpie limit i nic sie z karta nie bedzie dalo zrobic wtedy ci dadza inna sztuke sprawna niekoniecznie nowa i niesmigana

Mi to ogolnie zwisa. Utopil swoje wlasne kilka tys PLN na wlasne zyczenie jesli sie okaze ze karty sie nie da naprawic. Wtedy wiadomo ze nowej nie dostanie bo nie ma gwary. Jednym wyjsciem bedzie jeszcze raz wydac kilka tys PLN i kupic druga karte

Niestety nie jest tak różowo. Niejedna była sytuacja, gdzie zwracali kasę a nie kartę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kaczorex26 napisał:

Niestety nie jest tak różowo. Niejedna była sytuacja, gdzie zwracali kasę a nie kartę ;)

To lepiej nie miec NIC czy miec kase??? Bo wychodzi z waszych wpisow ze lepiej miec niesprawna karte niz pieniadze za nia w ramach rozpatrzenia gwary. Poza tym karta byla sprawna wiec raczej by kasy nie oddali tylko naprawili lub stwierdzili brak wady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Eltik napisał:

To lepiej nie miec NIC czy miec kase??? Bo wychodzi z waszych wpisow ze lepiej miec niesprawna karte niz pieniadze za nia w ramach rozpatrzenia gwary. Poza tym karta byla sprawna wiec raczej by kasy nie oddali tylko naprawili lub stwierdzili brak wady

Inaczej, trzeba mierzyć siły na zamiary - jak się nie umie, to się w to nie pchać, bo można nie mieć nic. Ewentualnie op mógł tą kartę sprzedać myślę ze sporym dla siebie zyskiem. Każdy uczy się na błędach i tyle. A takie wytykanie palcem i poniżanie jest dla mnie słabe. Miał kasę, chciał zaryzykować? Zrobił to i stracił. Myślę, że był na to przygotowany - nawet profesjonalny serwis potrafi czasem coś skaszanić. Oczywiście, są ludzie którzy zapłacą w serwisie nawet za włożenie karty w płytę główną 50 zł (Pozdrawiam Cię Odin ciepło:E).

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, jurekk napisał:

jak juz to odwrotnie ,wymina lub kasa jest tam gdzie nie ma serwisu.MSI lutuje na 100 procent i wcale nie musisz dostać swojej sztuki .Moze być naprawiona po kimś

Powiedz mi co możesz polutować jeżeli np. główny chip GPU zdechł ?

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip gpu

Godzinę temu, Eltik napisał:

Utopil swoje wlasne kilka tys PLN na wlasne zyczenie jesli sie okaze ze karty sie nie da naprawic. Wtedy wiadomo ze nowej nie dostanie bo nie ma gwary.

gw nie ma i to nie zależnie czy karte da sie naprawić czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

Chip gpu

gw nie ma i to nie zależnie czy karte da sie naprawić czy nie

Dostałeś kiedyś naprawianą kartę z autoryzowanego serwisu ? Jeśli tak to powiedz mi co było naprawiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak wracając do tematu to ciekawy jestem co padło przez to że autor zmienił termopady i niby wybrał prawidłową grubość :>:E 

@jurekk jeśli padł chip to o ile do ampere są gdzieś dostępne to koszta były jak zwykle spoore lekko mówiąc ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, arcticfox napisał:

Dostałeś kiedyś naprawianą kartę z autoryzowanego serwisu ? Jeśli tak to powiedz mi co było naprawiane

Nie wiem co było ,msi naprawia i gpui i mobo.Sam mobo 2x reklamowałem i zrobili

Teraz, Send1N napisał:

@jurekk jeśli padł chip to o ile do ampere są gdzieś dostępne to koszta były jak zwykle spoore lekko mówiąc ;) 

To jest MSi a nie serwis u pana ziutka poza tym filozofujecie bo nawet nie wiecie co padło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale gwara już poszła zapewne :E dlatego nie mówię o serwisie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jurekk napisał:

Nie wiem co było ,msi naprawia i gpui i mobo.Sam mobo 2x reklamowałem i zrobili

To jest MSi a nie serwis u pana ziutka poza tym filozofujecie bo nawet nie wiecie co padło

Jeżeli nie wiesz co było naprawiane, to znaczy, że nie wiesz czy było naprawiane, opierasz się tylko na domysłach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze nie wiem co tam polutowali ,oprócz tego ze naprawiają wiec to nie żaden domysł bo mi 2 razy naprawili z 170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, jurekk napisał:

No pewnie ze nie wiem co tam polutowali ,oprócz tego ze naprawiają wiec to nie żaden domysł bo mi 2 razy naprawili z 170

Co naprawili? Wymienili Ci mostek tu w Polsce? Czy może napuchnięte kondziory? A może tylko bios zdechł. Skąd wiesz, że dostałeś swoją płytę z powrotem? Zaznaczyłeś ją jakoś czy co ?

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem jak u MSI ale Gigabyte naprawia karty za oplata np po uplywie gwarancji. Wiem bo pytalem telefonicznie o to gdy moja byla w serwsie

30 minut temu, jurekk napisał:

Chip gpu

gw nie ma i to nie zależnie czy karte da sie naprawić czy nie

Tak ale jesli da sie ja naprawic to poniesie koszty naprawy i bedzie mial karte a jesli nie to jest kilka tys PLN w plecy

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, arcticfox napisał:

Czy może napuchnięte kondziory?

Napuchnięte kondensatory to były 15 lat temu a co zrobili nie Pisza .Na dokumencie jest " naprawa"

SN sie zgadzały przynajmniej raz ,dokładnie nie pamiętam bo była w sumie 2 x w serwie.Trup kompletny a wróciła sprawna

 

Powiedz mi jedno czego ty nie rozumiesz ?

jaki jest powód trzymania serwisu przez MSI jśli by nie naprawiali a przynajmniej jeśli by nie próbowali tego zrobić

 

Małe firmy jak palit ,gainward ,xfx ,inno3d,His o ile jeszcze istnieje, nie mają serwisu to wymieniają na nowe lub kasa lub porównywalny produkt dają jak produkt na RMA już nie istnieje.Rreszta gigantów lutuje we Wrocławiu tj gigabyte i asus

22 minuty temu, Eltik napisał:

Tak ale jesli da sie ja naprawic to poniesie koszty naprawy i bedzie mial karte a jesli nie to jest kilka tys PLN w plecy

Mówisz ze zrobią odpłatnie ?Być może.A jak nie odbierze?

Kiedyś prywatnie naprawiałem  gpu w serwisie A&D jak im sie jeszcze opłacało to robić to sie pytali czy w tej kwocie chce a nie zrobili samowolkę i postawili przed faktem dokonanym

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, jurekk napisał:

Napuchnięte kondensatory to były 15 lat temu a co zrobili nie Pisza .Na dokumencie jest " naprawa"

SN sie zgadzały przynajmniej raz ,dokładnie nie pamiętam bo była w sumie 2 x w serwie.Trup kompletny a wróciła sprawna

 

Powiedz mi jedno czego ty nie rozumiesz ?

jaki jest powód trzymania sieriwsu przez MSI jaśli by nie naprawiali a przynajmniej jeśli by nie próbowali tego zrobić

 

Małe firmy jak palit ,gainward ,xfx ,inno3d,His o ile jeszcze istnieje, nie mają serwisu to wymieniają na nowe lub kasa lub porównywalny produkt dają jak produkt na RMA już nie istnieje.Rreszta gigantów lutuje we Wrocławiu tj gigabyte i asus

Mówisz ze zrobią odpłatnie ?Być może.A jak nie odebierze?

Kiedyś prywatnie naprawiałem  gpu w serwisie A&D jak im sie jeszcze opłacało to robić to sie pytali czy w tej kwocie chce a nie zrobili samowolkę i postawili przed faktem dokonanym

A kto powiedział, że serwis musi naprawiać a nie wymieniać? Znaczy wymiana to już nie serwis? W takim razie co? Poza tym skąd wiesz, że robią to w Polsce a może wysyłają to jednak do Chin? Nie masz żadnych potwierdzonych informacji, tylko spekulujesz, o rzekomym „lutowaniu” w Polsce, powiedz mi co lutowałeś w tym serwisie i jakie GPU, ile czasu miałeś na naprawę, miałeś schematy czy boardview? Jaki sprzęt używałeś ? Skąd wiedziałeś jak robić diagnostykę? Jakie elementy wymieniałeś?

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bana w pclabie?Wpisz sobie niedziałająca msi gtx 970 albo 1070 to sie dowiesz

Dla mnie koniec tematu bo mnie denerwuje ograniczone myślenie

1 minutę temu, arcticfox napisał:

A Poza tym skąd wiesz, że robią to w Polsce a może wysyłają to jednak do Chin?

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 17:55, FOXMAUSER napisał:

Witam,

Zdażyło się coś co nie myślałem ze się stanie a mianowicie wymieniłem termopady w swojej karcie MSI 3080 RTX żeby zbić sobie temperatury. Wszystko szło gładko komputer włączony zaczynam sobie grać a tu nagle po 2 minutach bluescreen i zero odpowiedzi. Próbuje włączyć komputer lecz niestety zapaliła się czerwona lampka na płycie głównej i nie wyświetla się obraz. Karta graficzna i jej wiatraki normalnie chodzą nie wyją. Co może być przyczyna nagle takiego problemu ? 
 

Pozdrawiam

 

W takim razie jesteś pierwszą osobą która może dla nas sprawdzić serwis MSI:

O ile nie uszkodziłeś jej fizycznie. Ale to powinieneś dostać w wyjaśnieniach od MSI w przypadku odmowy naprawy w ramach gwarancji.

 

Daj znać co z tego wyjdzie. Plomba ma być jedynie informacją że GPU miało zdejmowane chłodzenie i przetrzepią PCB dokładnie w poszukiwaniu fizycznych uszkodzeń, zalania. 

 

gwarancja-MSIO.pngmsi-gwarancja.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Plomba ma być jedynie informacją że GPU miało zdejmowane chłodzenie

Bo ci na pclabie tak pisali albo pani  która jest recepcjonistką?

https://pl.msi.com/page/warranty-condition

1.4 Okoliczności, w których nie jest świadczona bezpłatna usługa serwisowa

W każdej z poniższych okoliczności, niezależnie od tego, czy Produkt objęty jest bezpłatnym okresem świadczenia gwarancyjnych usług serwisowych, czy też nie, Spółka może odmówić świadczenia usługi serwisowej lub zażądać od użytkownika pokrycia kosztów podzespołów użytych do naprawy i robocizny, jak również kosztów wysyłki i transportu;

  • W okresie gwarancyjnym użytkownik nie może udostępnić do weryfikacji, ani okazać karty gwarancyjnej Produktu, faktury lub dowodu jego zakupu potwierdzających, że jest on nadal objęty gwarancją;
  • Karta gwarancyjna była przerabiana bądź modyfikowana lub też data zakupu jest trudna albo niemożliwa do odczytania;
  • Produkt został kupiony u nieautoryzowanego dystrybutora Spółki lub został nabyty z nielegalnego źródła;
  • Całe urządzenie lub części Produktu przekroczyły okres gwarancji;
  • Wszelkie uszkodzenia, usterki lub szkody spowodowane zostały nieprzestrzeganiem nakazów i zaleceń zawartych w instrukcji obsługi, niewłaściwym zapakowaniem, przechowywaniem i użytkowaniem;
  • Wszelkie usterki lub uszkodzenia spowodowane instalacją, naprawą, modyfikacją lub usunięciem (naruszenie plomb lub naklejek gwarancyjnych, uszkodzenie lub usunięcie etykiet zgodności) przez nieautoryzowane centrum serwisowe bądź personel, który nie był autoryzowany przez MSI;
  • Jakakolwiek awaria produktu lub jego uszkodzenie spowodowane użyciem nieoryginalnych lub niecertyfikowanych przez MSI części;
    * Naklejony na urządzenie lub jego części numer seryjny jest uszkodzony, wadliwy bądź też niezgodny z kartą gwarancyjną, rejestrem fabrycznym lub numerem na obudowie;
  • Jakakolwiek awaria lub uszkodzenie spowodowane jest czynnikami losowymi lub działaniem człowieka (w tym wirusy komputerowe, przenoszeniem, ściśnięciem, porysowaniem (zadrapania), uderzeniem, rozbiciem, wysoką temperaturą, wysoką wilgotnością, zalaniem, użyciem nieodpowiedniego napięcia, zastosowaniem nieoryginalnego akumulatora lub zasilacza, poplamieniem, korozją itp.);
  • Jakakolwiek awaria lub uszkodzenie spowodowane zostało korzystaniem z pirackiego oprogramowania;
  • Wszelkie zarysowania (zadrapania), wycieki płynów, pęknięcia itp. na powierzchni ekranu LCD;
  • Wszelkie awarie lub szkody spowodowane klęskami żywiołowymi i katastrofami wywołanymi przez ludzki (takimi jak trzęsienie ziemi, pożar, zamieszki itp.)

tu jest regulamin a nie ze ci ktoś napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...