Skocz do zawartości
yojek

Ryzen 7 5800x & MSI B450 Tomahawk

Rekomendowane odpowiedzi

wgrałem u siebie 2 dni temu, porobiłem zdjęcia na 1.2.0.0 telefonem i wklepałem na 1.2.0.2 identyczne nastawy, wszystko ok, ram przeszedł 40 cykli tm5 ollie :E cpu nie sprawdzałem ale ja nie lecę na auto, być może masz po prostu mniejsze boosty na nowej agesie :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem zdjęcia i przeklepałem wszystko tak samo :D Procek boostuje normalnie, wszystkie rdzenie lecą na 4850 MHz, ale wynik jest jednak niższy i tego właśnie nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;-)

Nie będę zakładać nowego tematu, wykorzystam mój stary.

Zamontowałem ten offset dla AMD do Arctic Liquid Freezer 360, nawet to działa, temperatury w Cinebenchu spadły o 10 stopni, uważam że całkiem przyzwoicie ;-)

No ale nie o tym, odpalając kompa po montażu tego, nie chciał wstać. Najpierw w ogóle, po kilku restartach poszła informacja o nieprawidłowym OC RAMu.

Bez jakiegokolwiek problemu śmigał na 3600 MHz CL 16-19-16-36, teraz zjechałem na 3533 i jest ok, tylko - dlaczego tak?

Wszystko... tylko nie ustawianie tego wszystkiego od nowa... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic, żadnych pomysłów? :/

Nadal próbuję to ustawić po staremu i bez efektów. Zwiększę SoC i nic, kombinuję z Cad_Bus Clock i nic, ProcODT i takie tam i nic.

Gdybym uszkodził w jakiś sposób procek lub płytę główną przy montażu to powinno się sypać niezależnie od konfiguracji prawda?

Timingi drugo i trzeciorzędne dałem też na Auto

Zostawię chyba na @3466 14-14-19-16-34, bo na 3533 wywaliło wczoraj BSODa ;-)

Pamięci to Crucial BallistiX Black 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz CL15 (BL2K16G30C15U4B) - na pytania "po co ci tyle ramu", odpowiem już teraz: bo trafiłem na bardzo dobrą okazję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz screen z zentimings jak wyglądają ustawienia u ciebie przy dualrankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, nie będę ukrywać, że wspomagam się znanym kalkulatorem ;-) Tak sobie szperałem wczoraj wieczorem po robocie, jeden gość montujący właśnie nowe chłodzenie prawdopodobnie zbyt mocno przykręcił śruby i ktoś mu podpowiedział, że mogły pęknąć luty pod socketem (?).

Poluzował lekko i wróciło do normy. Objawy miał identyczne no dosłownie 1:1 :)

Najchętniej to bym zdjął tego Arctica i zamontował jeszcze raz, tylko chwilowo nie mam pasty, ale pewnie przez 2-3 dni nic by się nie wydarzyło na "starej" paście

ZenTimings_Screenshot.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 4 lawek czy nawer 2x16gb dr musisz troche poluzowac, to nie 2x8 :) usraw 16-16-20-16 trfc 600 i na poczatek sprawdz z kulawym gdm zamiast ciasnego 1t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spróbuję ;-) Rozumiem, że mówisz teraz o 3600 MHz?

Było stabilne jak skała, u mnie problemy z pamięciami widzę od razu na przykład słuchając muzy, bo czasami przycina. Nawet na poprzednich Predatorach 3200 CL16 czy to na XMP czy manualnie było gorzej niż to co teraz było, nie miałem absolutnie żadnych problemów z Crucialami, ani jednego bluskrina czy czegokolwiek, aż do wymiany tych sanek do chłodzenia.

Pastę zamówiłem, dla mojego świętego spokoju założę to jeszcze raz mimo wszystko ;-)

edit: system wstał na Twoich nastawach - to teraz co, rozumiem że zabawa w zacieśnianie? xD

edit2: nie mam pojęcia czemu w ogóle to wstało, chyba dzięki tej 20-stce, bo z ciekawości na szybko wrzuciłem 3733 i działa, musiałbym tylko jakąś grę odpalić jeszcze, bo Cinebencha przechodzi

 

ZenTimings_Screenshot.png

Edytowane przez yojek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, przetestuj ram tm5 na 10 cyklach a nie tak na czuja ? czy sie wywali czy nie :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciał przypadkiem 12 razy, bo zasnąłem hehe :D No nic to, spróbuję pozacieśniać niektóre timingi, tylko trochę boję sie ruszać GDM, bo pewnie to trzyma te takty przy życiu.

Zostawię tak jak jest, nie ma już ruszać, bo narobię gnoju

ZenTimings_Screenshot.png

Edytowane przez yojek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze 2t, jest lepsze od gdm i nie ruszaj nic innego najwyżej podbij ciut napięcie na ramie bo gdm wymaga zawsze ciut mniej v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro spróbuję, bo muszę już uciekać do pracy, dziękuję za pomoc ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się poddaję... ;-)

Z CR2 już w ogóle nie wstało na 3733/3666/3600. Wracam do 3466, tylko to mi stabilnie śmiga. Nie rozumiem całej tej sytuacji, działało i <pstryk> nie działa xD

Na Gear Down Mode podejrzewam, że i 3800 by poszło. To rzeczywiście tak mocno obniża wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie zostaw gdm i 3733mhz, bardzo nie po prostu jest najgorsze z tych 3 opcji roznice minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu przyznaję Ci rację, zostawiam na tych 3733 MHz GDM, przechodzi kilkanaście cykli dwoma memtestami bez błędów. Tak się zastanawiam, jak hulało na 3600 16-19-16-16-36 1T, a teraz nie wstaje, może po prostu RAM się sypie i tyle?

Kupiłem je już używane, co prawda tanio bo tanio, może czas się zastanowić nad nowymi, może B-die jakieś, jeśli jeszcze są na rynku ;-)

W każdym razie Send1N, jeszcze raz dzięki za Twój czas, pozdrawiam

;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, oficjalnie się poddaję. Na CommandRate T1 działa tylko 3533, na 2T tak samo, na GDM wszystko aż do 3800 Mhz, tylko że z Gear Down Mode nie ma pożytku z tych megaherców ;-)

Czy jest sens wypróbować inne kostki? Kusi mnie na Patriot Viper 4400 CL19 i zejść z timingami... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu, ustaw 3800mhz z gdm i nie kombinuj i tak jest wydajny taki nastaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Chwilowo przesadziłem z tRFC i musiałem uruchomić śrubokręt :D BIOS się zresetował i o dziwo 3600 1T GDM off działa, any ideas?

Już nic nie grzebię, obiecuję, zostawiam, niech sobie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...