Skocz do zawartości
Watimis

Z490 lub B560 w granicach 700zl

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Przy płytach mATX warto zwrócić uwagę czy chłodzenie które mamy bez problemu się "zmieści" żeby się nie zdziwić podczas montażu ze nam zasłoni PCIex16 i nie będzie gdzie podłączyć grafiki. ?
Oczywiście nie dotyczy to chłodzeń AIO.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kadajo napisał:

Przy płytach mATX warto zwrócić uwagę czy chłodzenie które mamy bez problemu się "zmieści" żeby się nie zdziwić podczas montażu ze nam zasłoni PCIex16 i nie będzie gdzie podłączyć grafiki. ?
Oczywiście nie dotyczy to chłodzeń AIO.

Mam nadzieje ze sie zmieszcze z Fortisem 3, poki co bedzie bez GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie no takie rzeczy to moze tylko z klocem typu Noctua D15 ...

D15S bez problemu sie miesci bo jest przesutnieta w bok to samo Fuma 2 .... Fortis 3 jest tak samo szeroki.

No chyba ze to jakas nietypowa karta z chlodzeniem ala Arctic (wielki radiator na plecach).

Mowie to o dobry normalnych uATX ... ktore nie roznia sie pod tym wzgledem od zwyklych ATX ...

uATX to nie ITX ..... To zwykly ATX obciety od spodu .... 

Oczywiscie jak wezmiemy totalnego golasa od Asrocka na H410 to tam takie kiwatki sie pojawiaja ale nie na porzadnych uATX ala Mortar B450/B550 czy Asus Z490M Prime Plus, MSI Z490M Gaming Edge  bez problemu wchodza kloce typu Fortis 3, Fuma 2 i karty jakie chcecie ...

To sa te legendy o uATX o ktorych pisalem. Jest wiecej takich legend ;-).

Ludzie lubia ATX bo wszystko co duze to lepsze ? A to ze buda w srodku pusta to inna sprawa .... Tak jak legendy od wydajnosc popularnych AIO i to ze do malej obudowy uATX nie wchodzi porzadne duze chlodzenie powietrzne ...

 

 

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja to bym przytulił płytę z większą ilością USB, tomahołki są w tym fajne ale z490 trochu drogo a b560 to echo póki co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grayman_1 napisał:

Oczywiscie jak wezmiemy totalnego golasa od Asrocka na H410 to tam takie kiwatki sie pojawiaja ale nie na porzadnych uATX ala Mortar B450/B550 czy Asus Z490M Prime Plus, MSI Z490M Gaming Edge  bez problemu wchodza kloce typu Fortis 3, Fuma 2 i karty jakie chcecie ...

Mega kozacka płyta, pełny ATX Asus ROG Formula XII Z490, chłodzenie SPC Grandis na 10700, tak właściciel chciał ?

ramka do chłodzenia, montowana wg instrukcji praktycznie styka się z pierwszą kością pamięci ( były 4 )  wyjście, albo przycięcie ( jest z czego ) albo odwrócenie, ale i tak prawie styka z wyświetlaczem...  dla mnie dramat rozwiązanie, w ogóle dobór podzespołów..no ale,

20210305-155736.jpg

20210306-102031.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ale Panie to Grandis.

On tak ma .... Przeciez podaja max. wysokosc ramu ... ?

Trzeba zalozyc Fume ktora nie wiele wiecej kosztuje a nie zaslania ani ramu ani nie ma problemu z radiatorem sekcji zasialnia (no chyba ze jakis egzotyczny).

No coz Grandis to dziwolag niewiele bardziej wydajny od Fortisa .....

Jak ktos chce i podobaja mu sie czarne plastiki to w Morele jest Z490 od NZXT tfuuu od Asrocka ? za 719zl ....

Ale nie polecam ;-) 

To i tak lepsza plyta niz wczesniejsze od NZXT ktore byly od ESC ...

https://lp.morele.net/gamer/?utm_source=newsletter_20210308&utm_medium=e-mail&utm_content=DR_AB&kategoria=Płyty+główne

Kod:GAMER21

 

 

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zgadza się , dlatego pisałem że dla mnie konfig cały z dupy

ale sobie tak właścicel wymyślił i kupił, przyniósł mi do złożenia.

mało tego , płyta z ledami, kozackim wyświetlaczem pod procesorem, pamięci z ledami, grafika z ledami ( zastępcza 1050ti )  i zamknął wszystko w obudowie bez szyby ?

sam mam dużo tańszego phantoma i na pewno gorszy nie jest..

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z490A-PRO w aplikacji Morele za 659zl i darmowa wysylka.

Chyba najlepsza plyta z tych tanich.

Nic tylko brac zamiast B560 z ktorych sa co najzywej dostepne  tylko badziewne Asrocki.

Trzeba bylo by byc glupim zeby brac w tej cenie np. takiego B560 Steel Legend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grayman_1 napisał:

 

Z490A-PRO w aplikacji Morele za 659zl i darmowa wysylka

 

Można link bo nie widzę tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, mimuszek napisał:

zgadza się , dlatego pisałem że dla mnie konfig cały z dupy

ale sobie tak właścicel wymyślił i kupił, przyniósł mi do złożenia.

mało tego , płyta z ledami, kozackim wyświetlaczem pod procesorem, pamięci z ledami, grafika z ledami ( zastępcza 1050ti )  i zamknął wszystko w obudowie bez szyby ?

sam mam dużo tańszego phantoma i na pewno gorszy nie jest..

Płyta mega wypas, ale jakoś mi nie pasuje jedynie to i7 10700. Straszne zmarnowanie pieniędzy. Gdyby był to 100% entuzjasta jakieś AIO, i9 10900K, RTX 3090 wtedy PCMR. 

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie, może głupie ale, czy mogę kupić sobie po prostu dwie kości tych 16 później i wszystko będzie hulać jak wepnę jako 2x16 na moje MSI z490M?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-ddr4-irdm-pro-16-3600-1-16gb-17-19-19-biala?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=384059&utm_campaign=2021-03&utm_term=Pamieci-RAM&ceneo_spo=true
 

Cenowo wychodzi bardzo dobrze ale nie wiem czy czegoś nie przekombinowalem...

 

Ew jeszcze takie https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/kingston-hyperx-fury-ddr4-16gb-3466mhz-black

Edytowane przez Watimis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, Tomcat napisał:

na Intelu te memy przecież zrobią 3800 może nawet  4000mhz .
Wiecej i tak w grach nic nie da ...

Można brać coś szybszego, ale jak nie ma wielkiej dopłaty.

ps sam mam x99, a lecę na 4x 2133mhz (fakt ocnięte na 3000)
Inna sprawa że akurat dziadek  6800k więcej niż 3200 na memach nie bardzo zrobi.

ja bym ją brał- lepsza niż jakieś pażdzierowate b560 ;-)

Zrobi albo i nie zrobi, zależy jakie kostki mu się trafią. Czym szybsze pamięci tym większa wydajność na tej platformie, dla porównania i5-10400f w połączeniu z ramem 4000mhz z opóźnieniami 17-17-17, dogadania w grach i7-10700f na b460 pracującego z taktami pamięci na poziomie 2933mhz.

  

4 godziny temu, Watimis napisał:

Pytanie, może głupie ale, czy mogę kupić sobie po prostu dwie kości tych 16 później i wszystko będzie hulać jak wepnę jako 2x16 na moje MSI z490M?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-ddr4-irdm-pro-16-3600-1-16gb-17-19-19-biala?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=384059&utm_campaign=2021-03&utm_term=Pamieci-RAM&ceneo_spo=true
 

Cenowo wychodzi bardzo dobrze ale nie wiem czy czegoś nie przekombinowalem...

 

Ew jeszcze takie https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/kingston-hyperx-fury-ddr4-16gb-3466mhz-black

Jeżeli koniecznie 32gb, to tak, bierz dwie i będą pracować w dualu, spoko cena jest pojedynczej kostki :)

Edytowane przez mati17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mati17 napisał:

Jeżeli koniecznie 32gb, to tak, bierz dwie i będą pracować w dualu, spoko cena jest pojedynczej kostki :)

Właśnie jakoś dziwnie mało to wychodzi wiec chyba pójdę w to, Cruciale czy Patrioty wychodzą tyle samo albo drożej przy wersji 3200. Do tego jeszcze zastanawiam się nad wzięciem i5 10600 na Morele jest w promo za 800zl, tylko 100zl więcej niż aktualnie i5 10400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Watimis napisał:

Właśnie jakoś dziwnie mało to wychodzi wiec chyba pójdę w to, Cruciale czy Patrioty wychodzą tyle samo albo drożej przy wersji 3200. Do tego jeszcze zastanawiam się nad wzięciem i5 10600 na Morele jest w promo za 800zl, tylko 100zl więcej niż aktualnie i5 10400.

Troszkę taniej wychodzi, bo blister 2x16gb ponad 7 stów. Potrzebujesz zintegrowanej grafiki? Chyba nie :D Bierz i5-10600kf, 849zł w komputroniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, mati17 napisał:

Troszkę taniej wychodzi, bo blister 2x16gb ponad 7 stów. Potrzebujesz zintegrowanej grafiki? Chyba nie :D Bierz i5-10600kf, 849zł w komputroniku. 

Właśnie chwilowo tak bo to moja pierwsza stacjonarka od lat, do tej pory jechałem na laptopach gamingowych i biznesowych, więc pewnie jakis czas z integra dopóki nie trafi się jakaś sensowna karta do kupienia ;) 

Dlatego jeszcze w sumie miałem dać sobie czas zeby spojrzec na 11gen ale jak się trafi dobre promo to właśnie moglbym brac 10gen na już. 

Edytowane przez Watimis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Watimis napisał:

Właśnie chwilowo tak bo to moja pierwsza stacjonarka od lat, do tej pory jechałem na laptopach gamingowych i biznesowych, więc pewnie jakis czas z integra dopóki nie trafi się jakaś sensowna karta do kupienia ;) 

Dlatego jeszcze w sumie miałem dać sobie czas zeby spojrzec na 11gen ale jak się trafi dobre promo to właśnie moglbym brac 10gen na już. 

Ja brałbym 10600kf, grafę kupisz na razie przejściowo jakąś za stówę, zawsze taki procek to dodatkowa moc jeżeli planujesz zostawić platformę na dłuższy okres czasu :)

Edytowane przez mati17
dodano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji z gpu nei brał bym intela bez integry. Druga sprawa niedawno była niby promka w xkom czy gdzieć i 10700k był po 1250zł. 
Poszukał bym czegoś w tym stylu, a 16 watków intela starczy na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tomcat napisał:

W obecnej sytuacji z gpu nei brał bym intela bez integry. Druga sprawa niedawno była niby promka w xkom czy gdzieć i 10700k był po 1250zł. 
Poszukał bym czegoś w tym stylu, a 16 watków intela starczy na lata.

1250zl to juz sporo, myslalem o czyms do 800zl, maks 900zl - dlatego rozważanie tego 10600 lub czekanie do końca miesiąca na premierę 11gen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko podałem bo za tyle jest odblokowany procek 8 rdzeni  z integrą.
Jak ma być max tanio to 10400f nie jest taką zła opcją.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj były fabrycznie nowe 10700f za 900 zł ,https://allegro.pl/uzytkownik/MOREDA?bmatch=cl-e2101-d3681-c3682-uni-1-5-0304 warto obserwowac bo sa czesto niskie ceny, płyty bym nie kupił bo to sklep krzak typu mydło powidło ale w przypadku procesora gdzie są praktycznie bezawaryjne a ponadto można realizować gwarancje bezpośrednio w intelu, to nie ma większych obaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zl za ta integre to calkiem fair.

10400f jest za 559zl.

Byla jakas promocja ostatnio na tego procka za 600zl ale sie zmyla.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...