Skocz do zawartości
mentos2017

Router pod łącze UPC 750/40.Jaki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję routera pod łącze 750/40 który je spokojnie obsłuży .Chcę mieć możliwość podłączenie bezpośrednio do routera dysku by móc seedować torrenty bez potrzeby włączania komputera ,oraz wiadomo rozszerzyć możliwość Connect boxa(sprzęt UPC),który dość często świruje.
Komputery będą podłączone po kablu ,a co do Wifi nie mam wielkich wymogów(mieszkam w kamienicy gdzie są naprawdę soolidne mury).Budżetu nie określam ,im taniej tym lepiej ale jak się trafi jakiś dobry sprzęt to dołożę do tego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, mentos2017 napisał:

Chcę mieć możliwość podłączenie bezpośrednio do routera dysku by móc seedować torrenty bez potrzeby włączania komputera ,oraz wiadomo rozszerzyć możliwość Connect boxa(sprzęt UPC),który dość często świruje.

ConnectBoxa i tak się nie pozbędziesz, więc proponuje jakiś mały NAS, albo Raspberry Pi z dyskiem, albo jakiś terminal z dyskiem (HP t610). Cokolwiek, co podepniesz Ethernetem do routera. Dysk podłączony do routera jako file server będzie go obciążał, a co dopiero torrenty uruchomione non stop.

Co do samego ConnectBoxa, to mam go od ponad 4 lat i działa. Właśnie sobie uświadomiłem, że o ile w zeszłym roku kilka razy zerwał WiFi (co było irytujące w ciągu dnia pracy), o tyle w tym roku jeszcze nic się nie stało :). Więcej problemów nie stwierdziłem. Fakt nie gram, ale Home Office mamy już od roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi