Skocz do zawartości
Blaine07

Smartfon do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

No już jestem praktycznie zdecydowany tylko jeszcze mam pytanie, bo często mam przyciemniony ekran i czy to na dłuższą metę nie będzie problemem dla wyświetlacza. Czy nie będzie żadnych migotań etc. 

Swój wybór zmniejszyłem do 3 modeli:

Oppo Reno 4 8/128 za 1399, którego polecasz. Byłem w sklepie i przyznam że naprawdę dobrze leży w dłoni.

Poco f3 6/128 za 1399. Lepszy wyświetlacz, procesor. Nie wiem jak że zdjęciami.

Samsung M51 6/128 za 1399. 

Czy jesteś w stanie stwierdzić dlaczego akurat byś wybrał jeden z tych modeli i podał powody, które odrzucają pozostałe?

Edytowane przez swirek113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania swirka113, może ktoś zerknie że odświeżyłem temat :D 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, swirek113 napisał:

No już jestem praktycznie zdecydowany tylko jeszcze mam pytanie, bo często mam przyciemniony ekran i czy to na dłuższą metę nie będzie problemem dla wyświetlacza. Czy nie będzie żadnych migotań etc. 

Swój wybór zmniejszyłem do 3 modeli:

Oppo Reno 4 8/128 za 1399, którego polecasz. Byłem w sklepie i przyznam że naprawdę dobrze leży w dłoni.

Poco f3 6/128 za 1399. Lepszy wyświetlacz, procesor. Nie wiem jak że zdjęciami.

Samsung M51 6/128 za 1399. 

Czy jesteś w stanie stwierdzić dlaczego akurat byś wybrał jeden z tych modeli i podał powody, które odrzucają pozostałe?


Poco F3 wydaje się być kosmicznie dobry, ale po doświadczeniu z Poco X3 Pro co mamy w domu to ja skreślam każde Poco jakie istnieje a do Xiaomi (również miałem, Mi Note 3 6/64) podchodzę z dystansem.. Patrząc na specyfikacje to dyskwalifikuje Reno 4 oraz Samsunga, ale to jak będzie software działał to ja nie ręczę. 

 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fliperpl napisał:


Poco F3 wydaje się być kosmicznie dobry, ale po doświadczeniu z Poco X3 Pro co mamy w domu to ja skreślam każde Poco jakie istnieje a do Xiaomi (również miałem, Mi Note 3 6/64) podchodzę z dystansem.. Patrząc na specyfikacje to dyskwalifikuje Reno 4 oraz Samsunga, ale to jak będzie software działał to ja nie ręczę. 

 

Dlaczego skreślasz, co z nim jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie poco x3 działa mniej więcej tak :
 -widgety aktualizują się jakieś 2-3x na dobrę (pomimo wymuszenia co 30minut - np widget pogody z ventusky)
- płynność działania telefonu jest po prostu tragiczna. Płynność animacji często spada poniżej 30hz (zauważalny stutter) - pomimo, że na stałe jest 120hz
- poczta i powiadomienia synchronizuja się co minimum 30minut, często sms nie przychodzi na czas. Po rozmowie z ludźmi od xiaomi/poco powiedzieli, że to normalne bo telefon ma wymuszoną synchronizację w jądrze, przy zarządzaniu energią
- aparat wyciągamy tylko kiedy mamy dzień i naturalne światło, każde inne to tragedia i mozaika przez nienaturalny pixel binning, dodatkowo większość zdjęć wychodzi o zgniłej kolorystyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co sądzisz o pojedynku 
Realme 8 Pro vs Reno 4 ? Który z nich będzie mial lepszy aparat i będzie działał płynniej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem realme 8 pro do zabawy więc dużo nie powiem, na ten moment co wyszukałem to zachwalają podobne cechy tych dwóch telefonów : wyświetlacz, płynność, bateria.

Nie mogę znaleźć informacji na temat kodeku aptX, są mieszane opisy - na stronie realme się tym nie chwali - Oppo ma

Jednak powoli dochodzą mnie słuchy od użytkowników realme, że mają mega agresywne zarządzanie baterią pod kątem trzymania na owej baterii, przy większej ilości aplikacji potrafią po prostu zmulić. Potwierdzają to wyniki działania na baterii gdzie większość ich smartfonów potrafi trzymać zauważalnie dłużej od bezpośrednich konkurentów. 

Każdym wcześniejszym realme co się bawiłem aparat jest... Jest, po prostu. Matka córka - Oppo w tej cenie zazwyczaj ogólnikowo robi lepsze zdjęcia a aplikacja aparatu (autofocus, rozmycie itd) działa po prostu sprawnie i poprawnie, czego o realme nie da się powiedzieć.

Realme to coś jak Poco. Tu lepiej, tam gorzej.

Idąc czystą specyfikacją wybrałbym Realme z kilku powodów :
- jest młodszy o rok czasu
- ma szybsze ładowanie
- 108mpx w dzień cyknie świetne fotki - w nocy/wieczorem/sztucznym świetle z tym procesorem nie oczekiwałbym cudów; wręcz przeciwnie. 

Jednak Oppo Reno 4 mnie na tyle urzekło i jest to na tyle udany model, że dopóki będzie do dorwania do 1300-1400zł (czy zaraz nawet taniej z racji reno 5) to będę go polecał niezależnie co. Po prostu jest udany, ma wszystko co trzeba, działa poprawnie, cyka dobre fotki niezależnie od oświetlenia, bateria póltorej dnia zawsze, lekki;smukły bez zbędnych bajerów. Po prostu średniak taki jaki ma być. 


 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą zgodzę, miałem okazję trzymać Oppo Reno 4 w dłoni i leży bardzo dobrze. Jednak ja wstrzymam się jesczze kilka dni i poczekam na poco f3. Jeśli będzie w promocji to biorę go bez zastanowienia. Niestety na flash sale nie udało mi się go dorwać gdzie był za 1399zł. Jeśli nie będzie w promce to biorę Reno 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...