Skocz do zawartości
aktywny27

Jaki system windows polecacie pod słaby pc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki system windows polecacie zainstalować pod pc z dyskiem ssd i intel core 2 duo,16Gb ramu,geforce gtx 710 i żeby nie być inwigilowany i szpiegowany tylko nie linux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod tę konfigurację możesz zainstalować co chcesz nawet windows 10. A inwigilowany będziesz na każdym systemie jesli korzystasz z google, fb, usług microsoft, e-urzędu czy nawet banku :) Ja do win10 byłem bardzo źle nastawiony, ale jak już zainstalowałem wersje próbną to po paru dniach używania zakupiłem klucz i zapomniałem o win7. Jeśli nie przekonuje cię 10 to z całego serca polecam 7. XP nie masz już co brać bo coraz mniej programów na niego wychodzi trzeba niestety szukać bardzo starych wersji programów, z przeglądarkami internetowymi to samo. Chyba, że jakaś mniej znana albo zmodowana. 
Jeśli chcesz używać systemu do sprawnego codziennego użytkowania (bank, internet, portale społecznościowe, zakupy, gry np. na steam itd) dosyć bezpiecznie to win10 ewentualnie 7.
Jeśli tylko do grania w stare gierki na płytach, ogladania filmów, słuchania muzyki, przeglądania internetu nie wymagającego wprowadzania danych osobowych to windows XP 64bit.

Osobiście brałbym 10 jeśli zamierzasz wydać pieniądze na system bo to najnowszy system, dużo lepszy od 7mki i zlałbym inwigilację bo tak na prawdę nawet jak bedziesz miał pirata to nic ci nie zrobią, prędzej ktoś cię zgłosi ze znajomych lub sąsiedztwa albo sam się wygadasz. A przypadków żeby microsoft wykorzystywał wrażliwe dane do celów kryminalnych raczej nie było. Tak jak mówiłem urząd bardziej cie zinwigiluje niż jakiś system bo on zawsze może się przypierdzielić o coś xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Win 8.1 sobie daruj jeśli nigdy z niego nie korzystałeś. Albo 7 albo 10. 8.1 ma przeważnie najgorsze opinie z tych trzech.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protestuje. Dla mnie 8,1 to najlepsza wersja Windows. O 7 słyszałem też dobre opinie ale sam korzystałem mało. 10 moim zdaniem to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. 10tka ma to dobre, że nie ma problemu z instalacją update, bo można w miarę świeży obraz pociągnąć i z niego zrobić instalkę. 7mka będzie koszmarem z aktualizacjami, chyba, że zrobi się obrazik np. softem od @Atak_Snajpera, wówczas można mieć obraz z wprowadzonymi najważniejszymi poprawkami i potem zostanie już niewielka ilość aktualizacji do pociagnięcia.

Win8.1 niestety nie znam softu by samą instalkę uzbroić już w aktualizację, a z kolei instalacja ich w liczbie ponad 200 i możliwe problemy to przykładowo nie na moje nerwy. Choć sam system był spoko gdyby nie schizofrenia dwóch różnych systemów zarządzania ustawieniami (stary menadżer zadań i metro).

Dla mnie mimo wszystko 10tka byłaby najlepszym wyborem, chociaż dobrze byłoby mieć 4 jajka. A inwigilacja będzie zawsze, nawet na 7demce i 8.1 po konkretnych aktualizacjach wprowadzono telemetrię. Więc trzeba by tu ostro w system ingerować, robiąc trochę kalekę z niego aby zminimalizować szpiegostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2021 o 23:36, aktywny27 napisał:

żeby nie być inwigilowany i szpiegowany tylko nie linux.

Wybierz jedno z dwóch :E 

Z tym że jak nie chcesz być szpiegowany i inwigilowany to ogólnie takiego kompa musisz odłączyć od internetu ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, LeBomB napisał:

żeby nie być inwigilowany i szpiegowany tylko nie linux.

Jak to leciało "takie rzeczy tylko w erze" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 17:56, LeBomB napisał:

Wybierz jedno z dwóch :E 

Z tym że jak nie chcesz być szpiegowany i inwigilowany to ogólnie takiego kompa musisz odłączyć od internetu ;)

a nie daj boże jak używasz smartfona xd To nawet patrzą jak śpisz xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I obowiązkowo czepek z folii aluminiowej, żeby w myślach nie czytali :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla minie na C2D nie ma sensu instalować Windows 10, bo system będzie stał. Nie będzie się go dało używać. Rzeczywiście lepszym rozwiązaniem będzie Windows 8.1.

A jeszcze lepszym zmiana komputera na nowszy. Co z tego że jest 16 GB RAM jak nigdy nie zostanie to wykorzystane, skoro jest za słaby procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, gilban napisał:

Dla minie na C2D nie ma sensu instalować Windows 10, bo system będzie stał. Nie będzie się go dało używać.

Hmm... Ja mam tablet z Win 10 na Atomie Z3735, a to ponad 2 razy wolniejszy CPU od np E8400.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 6.03.2021 o 23:36, aktywny27 napisał:

Jaki system windows polecacie zainstalować pod pc z dyskiem ssd i intel core 2 duo,16Gb ramu,geforce gtx 710 i żeby nie być inwigilowany i szpiegowany tylko nie linux.

Odpowiednio skonfigurowany Windows 10 Pro.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę żeby najlepiej autor (aktywny27) pobrał sobie z tej strony obraz ISO w wersji Trial:

https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

zainstalował wersję Enterprise do testów i zobaczył jak mu działa. Jak będzie zadowolony, to wtedy niech kupuje najlepiej w wersji BOX, żeby jak zmieni komputer, nie musiał znów kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, gilban napisał:

Ja myślę żeby najlepiej autor (aktywny27) pobrał sobie z tej strony obraz ISO w wersji Trial:

https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

zainstalował wersję Enterprise do testów i zobaczył jak mu działa. Jak będzie zadowolony, to wtedy niech kupuje najlepiej w wersji BOX, żeby jak zmieni komputer, nie musiał znów kupować.

JA myślę, że może pobrać przez media creation tool win10, zainstalować i pokorzystać z niego bez aktywacji przez 30 czy tam 90 dni, jak mu się spodoba to kupić w normalnym sklepie za normalne pieniądze po prostu jako oddzielne oprogramowanie, nie razem z komputerem, wtedy też będzie mógł sobie przenieść na nowy komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LeBomB napisał:

JA myślę, że może pobrać przez media creation tool win10, zainstalować i pokorzystać z niego bez aktywacji przez 30 czy tam 90 dni, jak mu się spodoba to kupić w normalnym sklepie za normalne pieniądze po prostu jako oddzielne oprogramowanie, nie razem z komputerem, wtedy też będzie mógł sobie przenieść na nowy komputer.

No tak. Tylko ze taki nieaktywowany Windows 10 działa kilka dni w pełni, a potem jest blokowane to i owo. W przypadku triala, nie potrzeba klucza i działa 90 dni. przed końcem można zrobić reset licznika i używać dalej.

Np. Windows Server trial który jest na pół roku pozwala aż 6 razy zrobić reset licznika z wiersza poleceń, co daje razem aż 3 lata.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...