Skocz do zawartości
m4rkiz

na co wymienic 2500K?

Rekomendowane odpowiedzi

mam dwa wiekowe kompy z i5 2500 oraz 2400, generalnie wydajnosc teoretycznie mi wystarczy, ale mam okazje dac im drugie zycie gdzies indziej a wymiana interesuje mnie ze wzgledu na wiekowosc plyt (problematyczne usb 3 na kiepskim chipsecie, brak nvme itd.)

niby mozna to latac kartami pcie i przejsciowkami, ale jak wspominalem, jest okazja na cos szybszego lub bardziej energooszczędnego z zerową lub znikomą dopłatą z mojej strony

jaki nowy komplet plyta+cpu+ram byscie polecili (docelowo za jakis czas wsadzilbym tam pewnie rtx 3060 12GB do minecrafta) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może teraz w promo jakiś i5 10600K ? Sam się przymierzam do wymiany i5 2400, ale celuję w i5 11400f (nie chcę podkręcać, a w i5 10 gen wypada podkręcić RAM, bo bez tego te CPU są ograniczane w zauważalnym stopniu przy domyślnych DDR4 2666, podczas gdy i5 11 mają domyśłnie chodzić na przyzwoitych 3200 Mhz). No i jeszcze kwestia przepustowości magistrali, która w CometLake jest rodem z 2015 roku i jeden szybki SSD M.2 PCI-E 3.0 x4 potrafi ją całą zająć (a na niej siedzą USB3, SATA, LAN, Audio itd.).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o 1,5k za cpu+mobo+16GB ramu

okolice 10400 byłyby ok, nie wiem co w tej sumie mialbym od amd

gdyby niewiele drozej bylo cos istotnie lepszego to tez nie ma problemu zeby te pare stow dołożyć, ale wolalbym sie trzymac tego 1500

chłodzenie mam, komp chodzi 24/7 wiec im mniej bedzie ciagnal tym lepiej (zasilacz jest 80+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj się najpierw czy raczej idziesz w Intela czy AMD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 1750 kupiłem to co mam w sygnaturce (CPU MoBo RAM).

Jeśli nie boisz się kupować używanych części to obecnie jest dobry czas na zmianę platformy.

Sam przesiadałem się z 3570k.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bourne2008 napisał:

Sprecyzuj się najpierw czy raczej idziesz w Intela czy AMD.

jest mi to zupelnie obojetne

26 minut temu, inconnu napisał:

Ja za 1750 kupiłem to co mam w sygnaturce (CPU MoBo RAM).

Jeśli nie boisz się kupować używanych części to obecnie jest dobry czas na zmianę platformy.

Sam przesiadałem się z 3570k.

nie boję, ale w tym przypadku zależy mi na fakturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, m4rkiz napisał:

jest mi to zupelnie obojetne

nie boję, ale w tym przypadku zależy mi na fakturze

Zupełnie wystarczajacy do wszystkiego będzie AMD Ryzen 5 3600 + MSI B450-A PRO MAX + GOODRAM 16GB (1x16GB) 3200MHz CL16 IRDM X (będziesz mógł sobie w przyszłości rozbudować dodając kolejną kość. 

Wszystko znajdziesz na x-kom i wyjdziesz niewiele poza 1500zł Ale procka da się kupić dużo taniej niż w x-kom z tego co widziałem No ale tu płacisz za wszystko razem więc za jedną przesyłkę. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, djmarcin87 napisał:

Zupełnie wystarczajacy do wszystkiego będzie AMD Ryzen 5 3600 + MSI B450-A PRO MAX + GOODRAM 16GB (1x16GB) 3200MHz CL16 IRDM X (będziesz mógł sobie w przyszłości rozbudować dodając kolejną kość. 

Wszystko znajdziesz na x-kom i wyjdziesz niewiele poza 1500zł Ale procka da się kupić dużo taniej niż w x-kom z tego co widziałem No ale tu płacisz za wszystko razem więc za jedną przesyłkę. 

Generalnie to ta jedna kość ramu zabije wydajność tego ramu... A ten sam model pamięci w przyszłości wcale nie oznacza jego idealnej wspolpracy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x16 bedzie wolniejsze niz 2x8

Potwierdzam, ze mozna sie zdziwic jak sie chce dokupic po czasie taka sama kosc (wiem na wlasnym przykladzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...