Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, 

Szukam lapka dla dziewczyny. Zaczyna programowanie. Na rynku jest tego tyle, że nie jestem w stanie się odnaleźć. 

Wymagania:
- do 8000 zł
- matowa matryca 15-16 cali
- klawiatura numeryczna
- możliwość podpięcia dwóch monitorów zewnętrznych
- wysoka jakość wykonania
- możliwie najlepsza klawiatura
- niska waga

Soft:
- Visual Studio Code
- Java script
- React

Czy np. taki HP Elite Book jest w porządku czy jest na rynku coś lepszego?
Nie wiem czy te sa legitne:
1. https://allegro.pl/oferta/dell-xps-15-9500-i7-10750h-16gb-512gb-1650ti-fhd-9932407262
2. https://allegro.pl/oferta/apple-macbook-pro-i7-2-6ghz-16-512-r5300m-10072714537

 

Edytowane przez krzywa gausa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Stefan999 napisał:

Lenovo Legion 5-15 Ryzen 7/32GB/1TB/Win10X RTX2060 144Hz 5549 złotych

Jest przeciętnie wykonany, ma za to wysoką wydajność. Ma HDMI i DP przez USB. Ma klawiaturę numeryczną. Ma dobry system chłodzenia i przyzwoitą matryce FHD IPS. 

Dzięki za propozycję.
Jakość wykonania, chłodzenie, waga jako priorytety względem wydajności. Wiadomo, że do programowania nie potrzeba nie wiadomo czego. Zastanawiamy się nad Dell XPS, można w tej kasie zakupić. Wkleiłem linka do posta - pytanie czy warto oraz jakaś dziwna oferta na Maca. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macbook teraz to tylko z M1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, programistce koniecznie wciśnijcie legiona. Dżizas.

 

Do pracy najistotniejsza jest jakość, matrycy, klawiatury, trwałość. Ja pod koniec 2020 się zdecydowałem na Della Latitude 5510. Bardzo przyjemny komputer pod względem ergonomii, komfortu, klawiatury. Jeden monitor przez HDMI, drugi adapterkiem z usb-c.

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cervandes napisał:

Tak, programistce koniecznie wciśnijcie legiona. Dżizas.

 

Do pracy najistotniejsza jest jakość, matrycy, klawiatury, trwałość. Ja pod koniec 2020 się zdecydowałem na Della Latitude 5510. Bardzo przyjemny komputer pod względem ergonomii, komfortu, klawiatury. Jeden monitor przez HDMI, drugi adapterkiem z usb-c.

Wszyscy powyżej to pracownicy xkomu? xd
Dokładnie tak jak piszesz. Przede wszystkim jakość, podzespoły sa drugorzędne. Można w załozonym budżecie dostać Della XPS. Miałeś z nim porównanie?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzywa gausa napisał:

Wszyscy powyżej to pracownicy xkomu? xd
Dokładnie tak jak piszesz. Przede wszystkim jakość, podzespoły sa drugorzędne. Można w załozonym budżecie dostać Della XPS. Miałeś z nim porównanie?
 

To nie pracownicy, to naganiacze. Czego byś nie szukał, to wrzucają reflinki do x-komu bo mają umowy partnerskie i grosz od sprzedanego przez link komputera. Także czego byś nie szukał - KUP LEGIONA, TYLKO W X-KOM! xd

Tak, xpsy tą mi znane, ale chyba żadnego 10th geny nie miałem w łapkach, i7 9gen owszem. One są cieńsze, lżejsze, ale przez to chłodzenie częściej się włącza. Ergonomia moim zdaniem też mniejsza, skok klawiszy to bardzo istotny temat w pisaniu szybkim, bezbłędnym i bezwzrokowym. Ja wcześniej w Thinkpadach preferowałem, ale stwierdziłem pół roku temu, że może skosztuję czegoś nowego i bardzo się polubiliśmy. Jestem bardzo wymagającym użytkownikiem, jakość jest dla mnie w sumie najważniejsza. Odpowiadając na pytanie 'czy kupiłbym ponownie tego 5510?' odpowiedź brzmi - tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz trochę poczekać to dobrą alternatywą dla XPSów mogą być nowe ThinkBooki. Niestety nie mam pojęcia kiedy będą miały premiere. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Czekoladka2 napisał:

@krzywa gausa W przypadku Dell który podałeś jest to Outlet, tylko rok gwarancji niestety.

 

Gwarancja nie jest dla mnie aż tak istotna. W ciągu tego roku/dwóch jest małe prawdopodobieństwo, że się cos zepsuję. Inaczej producent by zbankrutował.
Przerobiłem już mnóstwo sprzętu. Nigdy nic nie padło. Moją pierwsza maszynę na i5 2500K dalej męczy mój brat. Kupiona jako używka :)

 

49 minut temu, cervandes napisał:

To nie pracownicy, to naganiacze. Czego byś nie szukał, to wrzucają reflinki do x-komu bo mają umowy partnerskie i grosz od sprzedanego przez link komputera. Także czego byś nie szukał - KUP LEGIONA, TYLKO W X-KOM! xd

Tak, xpsy tą mi znane, ale chyba żadnego 10th geny nie miałem w łapkach, i7 9gen owszem. One są cieńsze, lżejsze, ale przez to chłodzenie częściej się włącza. Ergonomia moim zdaniem też mniejsza, skok klawiszy to bardzo istotny temat w pisaniu szybkim, bezbłędnym i bezwzrokowym. Ja wcześniej w Thinkpadach preferowałem, ale stwierdziłem pół roku temu, że może skosztuję czegoś nowego i bardzo się polubiliśmy. Jestem bardzo wymagającym użytkownikiem, jakość jest dla mnie w sumie najważniejsza. Odpowiadając na pytanie 'czy kupiłbym ponownie tego 5510?' odpowiedź brzmi - tak!

Dziękuję Ci bardzo za opinie! Na dniach na pewno przejdziemy się do salonu sprawdzić organoleptycznie i porównać kilka wytypowanych modeli. 

 

50 minut temu, Grucholek napisał:

Jeżeli możesz trochę poczekać to dobrą alternatywą dla XPSów mogą być nowe ThinkBooki. Niestety nie mam pojęcia kiedy będą miały premiere. 

Gdyby była znana jakaś szacunkowa data, to temat byłby do przemyślenia. 
Zapowiadają się zacnie :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na:

Dell Latitude 5511 i7-10850H/16GB/512/Win10P za 7299zł

Z wydajnym procesorem i7, b.dobrym wykonaniem i wyposażeniem oraz 3-letnią gwarancją NBD. Na uwagę zasługuje obecność trackpointa oraz fizycznych przycisków na touchapdzie.

Ewentualnie ThinkPad z serii T:

Lenovo ThinkPad T15p i5-10300H/8GB/256/Win10P za 7099zł

Ma wygodną klawiaturę z trackpointem  i obsługuje do 64GB pamięci (co prawda trzeba by od razu dołożyć kolejny moduł 8GB). Seria T jest b.dobrze wykonana i ma wygodną klawiaturę, podobnie jak w Dell'u jest tu też 3-letnia gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...