Skocz do zawartości
mentos2017

Tani serwer pod Torrenty

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje 1 lub 2 dyskowego sprzętu do torrenta ,chce zeby to działało 24h/7 to jego głowne zadanie ,dysk mam jak trzeba doloże drugi. Zalezy mi na mozliwie jaknajnizszym poborze prądu,estetyka tego urządzenia nie gra roli,wazne by się nie zawieszał i mial 1Gbps LAN. Przeglądając nasze kochane serwisy aukcyjne widziałem opcje z CPU j1900/1800 i kilka atomow pokroju 330 i 525 kilka nasow Zyxel,i terminali, co z tego będzie wystarczające ,oszczędne prądowo i nie puści mnie z torbami w cenie zakupu?

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez mentos2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki sedowane jedynie dla nabicia ratio, ważne żeby się nie wysypywal sprzęt, pytanie w co zainwestować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do nabicia ratio to bym poszedł w serwer / shell . 

6 euro / miesiąc i możesz nabić kilka TB.  Przy założeniu że terminal będzie Cie koształowa 100 PLN to sobie policz :) 

Nie wiem jakie łącze jest u Ciebie ale z shellem chyba nie wygrasz jeśli zależy Ci na ratio. 

Co do domowego serwera to ja mam Rrassbery Pi 3 i tam postawione transmission i wpięty dysk 1TB USB. 

działa 24/7, dostęprz przez www lokalnie ( więcej nie potrzebuje ).  

Chyba lepiej byłoby gdybym odpalił transmission w kontenerze ale to przy nastepnej okacji i okienku czasowym . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączę 1/1 Gbps , myślałem o malince, tylko nie wiem jak jej wydajność, generalnie walne tam sambe i pi hole tylko czy wytrzyma omv i dockery

Starczy malina 3 czy musi być 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na dużej przepustowości i połączonych klientów, to odpuść sobie malinkę. Jako domowy NAS sprawdza się średnio i problemem jest przepustowość dysków na USB. W 4 może być lepiej przez zastosowania USB 3.0, ale osobiście rozglądałbym się za jakimś poleasingowcem z starszym pentiumem/i3 i zmontował tam RAID w celu większej przepustowości dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto odnotować że poleasingowiec znowu będzie żarł więcej prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast malinki bym proponował odroid platforma mocniejsza i dokupić kontroler raid na 2 dyski 2.5 cala. Wiadomo że na USB. Kiedyś tak miałem ale widziałem nowe wersje odroida chyba h2 plus i chyba było wyjście na sata on nawet miał 2 super platforma na takie mały serwerek i mocne podzespoły jak na wymiary. 

Gdybym miał coś dla siebie stawiać na nowo to bym od tego zaczął. 

Edytowane przez uzzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...