Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wynik CPU w TimeSpy nie powala skoro na 9900k pyka 13.5tys.

Tych wyników dla 5950x i 5900x to nie ma co komentować niezłe głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Ten wynik CPU w TimeSpy nie powala skoro na 9900k pyka 13.5tys.

po OC ten AL też pyknie jeszcze trochę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sideband napisał:

Ten wynik CPU w TimeSpy nie powala skoro na 9900k pyka 13.5tys.

Tych wyników dla 5950x i 5900x to nie ma co komentować niezłe głupoty.

A to nie jest tak , ze test lecial tylko na duzych rdzeniach bo watpie, zeby smark byl zaktualizowany do obslugi ADL obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5950X w TS ma 14000 ale z włączonym SMT (32 wątki). Po wyłączeniu SMT, albo ręcznym ograniczeniu benchmarka (albo automatycznym dzięki np. ProcessLasso) do 16 rdzeni/wątków (rdzenie parzyste lub nieparzyste), wynik skacze do 17000, a po dodatkowym dopieszczeniu i/lub OC nawet do 19000.

 

Czyli ponad rok po premierze topki AMD na Zen3, nowa topka od Intela jest być może szybsza w grach o 2% od topki AMD, ciągnąc najprawdopodobniej znacznie więcej prądu od AMD...
W dodatku ogromne ilości kasy trzeba wyłożyć na nową platformę Intela i jeszcze trzeba to wszystko odpalić na zabugowanym Win11...

 

Czy warto dla tych 2% i tych wszystkich znanych i nieznanych jeszcze baboli platformy i Win11?
Pytanie chyba retoryczne...
Zwłaszcza, że na AM4 włożymy Zen3D, który bez wymiany Windy, RAMów i płyty da nam kopa w grach (ale i w aplikacjach też) nawet 17, 18 i 25%, a średnio 15% (średnia z 5 gier, które pokazało AMD na prezentacji 3D-Vcache, czyli średnia z 25%, 18%, 17%, 12% i 4%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DaviM napisał:

Czy warto dla tych 2%

są ludzie którzy wezmą każdy nowy produkt nawet dla 1% i nie ma tu znaczenia opłacalność

do dzisiaj nie ma żadnych informacji nt wydajności w grach więc bez sensu gadanie co by było gdyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

A to nie jest tak , ze test lecial tylko na duzych rdzeniach bo watpie, zeby smark byl zaktualizowany do obslugi ADL obecnie.

To miał scheulder załatwić. A jak nie załatwia i każdy soft będzie wymagał indywidualnej aktualizacji, to można czekać na 15 generacje aż wszystko dostanie wsparcie XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tornado3 napisał:

do dzisiaj nie ma żadnych informacji nt wydajności w grach więc bez sensu gadanie co by było gdyby

Na pewno będzie najmniej jak się da, może 1% od topki amd, za to amd zaraz będzie miało wzrost dokładnie taki jak pokazali na slajdach z kilku gier a ddr5 będzie kosztować 5tys... DaviM to wieczny spamer, na pure w komentarzach to samo ;)

9 minut temu, Minciu napisał:

To miał scheulder załatwić. A jak nie załatwia i każdy soft będzie wymagał indywidualnej aktualizacji, to można czekać na 15 generacje aż wszystko dostanie wsparcie XD

Nawet jak odpalisz pod win10 to te rdzenie będą używane jak każde inne. To co robi win11 to je odróżnia więc generalnie zawsze będą działać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wu70 napisał:

DaviM to wieczny spamer... 

Twarde liczby zawsze bolą najbardziej...

Jeszcze raz: 2% wyższa wydajność w 1080p w Forza Horizon 4 najnowszej niewydanej jeszcze topki Intela (12900K), nad starą topką AMD (5950X).

Walcz z tym, a nie ze mną. No i ja cię nie obrażam. Skończ te ciągłe wycieczki osobiste.

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DaviM napisał:

Walcz z tym.

Nie mierz wszystkich swoją miarą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 1-2% to nie róbcie sobie jaj. 

Wiem że UP TO 50% to będzie bzdura i jakiś tam gdzieś tam fragment testu może tyle pokaże, ale realnie w grach to ja liczę że wyjdzie im coś więcej niż w AMD. I powinien być poziom tych z 3D kieszem. Jak wyjdzie lipa to 3D kesz AMD wyceni okrutnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu, zawsze jest szansa że Chińczyk coś zmaścił i że realnie będzie 3-4%, a nie 2% hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Minciu napisał:

ale realnie w grach to ja liczę że wyjdzie im coś więcej niż w AMD. I powinien być poziom tych z 3D kieszem. Jak wyjdzie lipa to 3D kesz AMD wyceni okrutnie. 

To najkorzystniejszy scenariusz ale osobiście mam wątpliwości po rakiecie.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Minciu napisał:

Z tym 1-2% to nie róbcie sobie jaj. 

Wiem że UP TO 50% to będzie bzdura i jakiś tam gdzieś tam fragment testu może tyle pokaże, ale realnie w grach to ja liczę że wyjdzie im coś więcej niż w AMD. I powinien być poziom tych z 3D kieszem. Jak wyjdzie lipa to 3D kesz AMD wyceni okrutnie. 

Tym bardziej że 3D cache to dodatkowy krzem który kosztuje moce produkcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DaviM napisał:

Zwłaszcza, że na AM4 włożymy Zen3D, który bez wymiany Windy, RAMów i płyty...

Płyty AM4 z serii 4xx też wchodzą w grę? Nie wspominając o 3xx :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, blubaju napisał:

Płyty AM4 z serii 4xx też wchodzą w grę? Nie wspominając o 3xx :]

Trudno powiedzieć i nie chcę gdybać. Ale myślę, że nawet bez wsparcia w Biosie, jeśli tylko dana płyta ma wsparcie dla Zen3, to po włożeniu proca na Zen3D on bez problemu ruszy, może tylko być źle identyfikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne ceny płyt..

bez vatu i marży

wgy6fVd.png

 

a tyle płaciłem w dniu premiery 9 październik 2017

mTtqgTF.png

 

z vatem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, AMDK11 napisał:

Tym bardziej że 3D cache to dodatkowy krzem który kosztuje moce produkcyjne.

Niekoniecznie. Zwróć uwagę, że chiplet 3DVcache jest 4-krotnie mniejszy od chipletu Zen3 i można go upchać na krawędziach wafla, tam gdzie już cały Zen3 się nie mieści, ale wejdą spokojnie 1, 2 lub 3 chiplety 3DVcache.

Czyli zupełnie za darmoszkę AMD otrzymuje dodatkowe chiplety 3DVcache. Nie wiem może 5% powierzchni wafla na to da radę wykorzystać.

 

Dodatkowo rezygnując np. z kilku czy kilkunastu procent chipletów Zen3 i dając zamiast nich w te miejsca 4 chiplety 3DVcache za każdy jeden chiplet Zen3, uzyskasz mniejsze straty, bo gdy błąd produkcji pojawia się w jednym chiplecie Zen3 i ląduje on powiedzmy w koszu, to ten sam błąd w tym samym miejscu zniszczy ci tylko 1 chiplet 3DVcache, a pozostałe 3 są sprawne.

 

No ale wróćmy do ALderLejków...

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle identyfikowany procesor i darmowe chiplety cache heheh

Jak adl będzie niewypałem to zen3d będzie drogi i dostępny tylko na ostatnich płytach, w innym przypadku pewnie wyskoczą jakies beta biosy.. ;) Musi być konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że AMD za darmoszkę (bez jakichkolwiek wzrostów kosztów produkcji na tym etapie) dostsnie trochę dodatkowych chipletów 3DVcache z wafla z chipletami Zen3, nie znaczy że będzie ja za darmo rozdawał, zwłaszcza że trzeba je jeszcze przymocować do chipletu Zen3, czyli dochodzi dodatkowy proces, automatyczny, ale jednak.

Myśl.

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DaviM napisał:

@Minciu, zawsze jest szansa że Chińczyk coś zmaścił i że realnie będzie 3-4%, a nie 2% hehe.

Najgorzej jak się okaże, że dużo procent wychodzi tylko z dużą ilością GHz na pamięciach od Gskilla.. gdzie pazdziochy ddr5 są wycenione jak topka Gskilla DDR4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...