Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czyli wystarczy wyłączyć w biosie ta grupę rdzeni której akurat nie potrzebujemy i po problemie :]

Zakładam, że taka opcja będzie w finalnych BIOSach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Czyli wystarczy wyłączyć w biosie ta grupę rdzeni której akurat nie potrzebujemy i po problemie :]

I HT jeszcze z tych co zostaną bo np jest dziurawe ;) Zero problemu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A dlaczego Win10 miałby wykryć 0 rdzeni? Jak można pisać takie głupoty?

Po prostu staram się iść w twoje ślady 8:E

 

nie rozumiem dlaczego w jedne rzeczy ślepo wierzysz (np. "12900K miażdży 5950X"), a w inne całkowicie nie

Rozmawiasz sam ze sobą? Jedyną osobą powtarzającą któryś już raz że 12900k miażdży 5950x jesteś ty, ja nigdy tak nie twierdziłem.

Gdyby 12900k miażdżył 5950x to te duże rdzenie byłby naprawdę potężne, pewnie znajdą się scenariusze w których 12900k wygra ale na ogół to 5950x będzie prowadził.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. To nie są moje słowa ani twoje, tylko Chińczyka. I ty w nie uwierzyłeś. Ale w inne słowa tego samego Chińczyka już nie wierzysz.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

I ty w nie uwierzyłeś.

Dobrze się czujesz? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

6085773_700b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

851 w CPU-Z przy 5,2Ghz to sporo, 5950X robi 650 na stocku przy boost 4,9Ghz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Coraz wiecej plotek ze Microsoft pracuje nad wlasnym SoC. Plan CEO Intela moze nie doczekac realizacji :)

Czyli tak, własne procesory CPU ma już Apple, Google, nV też coś tam grzebie w tym temacie, jeszcze niech TSMC zacznie  robić swoje konstrukcje.  Chyba na Intela idą ciężkie czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

851 w CPU-Z przy 5,2Ghz to sporo, 5950X robi 650 na stocku przy boost 4,9Ghz 

Podobno standardowo(ES?) nie robi w pojedynczym wątku 5.3GHz a coś w okolicy 4.9-5.0GHz więc wychodziło by że IPC jest naprawdę bardzo wysokie.

CPU-Z:

Zen3 5.3GHz 700 pkt

GoldenCove 5.3GHz 867 pkt

IPC wyższe dla GoldenCove +23.5% względem Zen3 to bardzo dużo tym bardziej że obecnie Zen3 to mikroarchitektura x86 o najwyższym IPC.

 

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Podobno standardowo(ES?) nie robi w pojedynczym wątku 5.3GHz a coś w okolicy 4.9-5.0GHz więc wychodziło by że IPC jest naprawdę bardzo wysokie.

CPU-Z:

Zen3 5.3GHz 700 pkt

GoldenCove 5.3GHz 867 pkt

IPC wyższe dla GoldenCove +23.5% względem Zen3 to bardzo dużo tym bardziej że obecnie Zen3 to mikroarchitektura x86 o najwyższym IPC.

 

Przypomnij jeszcze ile FPS miał z przecieku z jednej gry i gdzie te IPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Co to będzie jak odpali i powie, że dalej nie idziemy, bo jest 0 rdzeni? XD

Będziemy kręcic na korbę. 

Ciekawi mnie bardzo jaka różnica w wydajności będzie między ddr4 a ddr5, a może ddr4 nawet będzie wydajniejsze na wstępie. 

Edytowane przez Armage169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z 5.5 zrobiło się 5.3 a do sklepu pójdzie 5.0 ?

star-wars-palpatine.gif

Zaraz się okaże, że będzie trzeba kupić karton i7 albo i5 żeby ukręcić na jakimś 5.0 

A i tak bez wymiany instalacji Alu na miedź może nie pójść. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Czyli z 5.5

Gdzie było 5.5 ?

Jedynie w mokrych snach karmazyna ?

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lipcu 5.5 zostało obcięte do 5.3 na przeciekach QSow. Ale jednocześnie było nakręcanie hajpu, że to tylko QSy a sklepowe będą lepsze.  

Więc pytanie nie gdzie a kiedy. 

A jak wczoraj wyszło że 5.2 to już 320 Wat w CPU-Z, to chyba ktoś stwierdził że to mało strona pierwotna, wtórna, sprawność, srali mazgali, jedziemy dalej następna stacja nawet chłodzenia powietrznego ze smietnika nie trzeba zapinać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sklepowa wersja ma "up to 5,0GHz" hehe.

Czyli chyba wszystkie proce z przecieków to złote sample z laboratoriów Intela, wykręcone w kosmos (5,2-5,5GHz) na drogim chłodzeniu wodnym i niestabilne - dlatego nie było nigdy żadnej walidacji, żadnych zdjęć, itp. (jedno jedyne rozmazane zdjęcie było, że niby to ten AlderLejk testowany na zwykłym chłodzeniu powietrznym i bez zapinki - tak, tak).

AMDK11 musi teraz od każdego wyliczenia IPC odjąć 10p.p. (laik napisałby 10%).

 

PS. @Minciu, to ja pisałem o 330W po stronie pierwotnej i 360W po stronie wtórnej (12V) ale ja się śmiałem, że to mało, że SPOCZKO. Myślałem, że to oczywiste było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudow nie ma, bo sytuacja jest trudna. Tutaj ciekawy artykul bez hypu tlumaczacy w jakiej sytuacji jest Intel:

https://arstechnica.com/tech-policy/2021/10/intel-slipped-and-its-future-now-depends-on-making-everyone-elses-chips/

Ja osobiscie chcialbym by Intel zrobil krok do przodu. Trwanie przy x86 jest bezsensu dla zwyklego Kowalskiego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No wiesz...

Intel od 2015 roku klepał te same procki i miał w dupie rozwój bo konkurencja nie nadążała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo ją łapówkami, szantażami i innymi nielegalnymi i przestępczymi praktykami zamordował. Ale AMD jakimś cudem przeżyło i wydało Zena...

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

PS. @Minciu, to ja pisałem o 330W po stronie pierwotnej i 360W po stronie wtórnej (12V) ale ja się śmiałem, że to mało, że SPOCZKO. Myślałem, że to oczywiste było :)

Ja myślałem że się cieszysz, że tak mało XD 

5.3 to ze 400w lekko i to ogarnąć można powietrzem bez zapinania XD Słabo to wszystko się klei. 

Zaraz się okaże że sklepowe i5 zdechnie na 1.4V 4.7GHz jak mój były 8600k. A sample na test to taki niby samle ale jednak selekty XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No wiesz...

Intel od 2015 roku klepał te same procki i miał w dupie rozwój bo konkurencja nie nadążała.

To byla wina zjebanego CEO ktory byl bardziej ksiegowym niz inzynierem. W stanach jest moda na maksymalne zyski nawt kosztem odejsc ludzi. Ten sam scenariusz zadzial sie w Microsoft, Boeing, itd. Jest okres gdzie akcjonariusze wrzucaja idiote co patrzy na kwartal dwa do przodu a potem konkurencja odjezdza, jest cisnienie na ludzi, oni odchodza a na koncu katastrofa. W takich momentach akcjonariusze wzywaja z reguly inzyniera na pomoc, wiec jak Patt posprzata i uzdrowi firme to zaloze sie ze nastepny CEO bedzie znow durnym ksiegowym.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać, ale obawiam się że premiera serii 12xxx  będzie większą lipą od poprzedniej. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja myślałem że się cieszysz, że tak mało XD 

5.3 to ze 400w lekko i to ogarnąć można powietrzem bez zapinania XD Słabo to wszystko się klei. 

Zaraz się okaże że sklepowe i5 zdechnie na 1.4V 4.7GHz jak mój były 8600k. A sample na test to taki niby samle ale jednak selekty XD 

a czy to będzie pierwszy raz?  Chłodziarka przemysłowa + platynowe sample. Very cool, very quiet. 
W recenzjach to samo binowane sample i wyniki które są nieosiągalne dla 95% kupujących 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...