Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pudełko wyjątkowo ładne, aż kusi wziąć dla pudełka 8:E

Bardziej by kusili do zakupu, jakby ta imitacja wafla była ze słota a nie z plastiku.:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Bardziej by kusili do zakupu, jakby ta imitacja wafla była ze słota a nie z plastiku.:]

Dla mnie wygląda jak pazłotko z czekoladką w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam purepc i dzisiejsze newsy, a tu...

(PurePC)

Wiemy już, że prezentacja konsumenckich procesorów Intel Alder Lake-S nastąpi 27 października 2021, a embargo na recenzja oraz sprzedaż w sklepach zejdzie 4 listopada. Jak zwykle jednak na świecie znajdują się sprzedawcy, którzy celowo lub przez nieuwagę wystawiają swoje oferty wcześniej. Jednym z nich jest amerykański Micro Center, który na swojej stronie internetowej (podstrony zostały już usunięte) umieścił odblokowane jednostki Intel Core i9-12900K oraz Core i7-12700K. Wyceniono je kolejno na 669 oraz 469 dolarów, czyli równowartość około 2645 oraz 1855 złotych. Dla porównania odpowiedniki z obecnej generacji - Intel Core i9-11900K oraz Core i7-11700K - kosztują obecnie w tym samym sklepie 499 i 349 USD.

:rotfl: 

Niedługo (cena całego kompa) top będzie w cenie nówki Tesli, a budżetówki w cenie zadbanych passkówTDI :E 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już to by było lepsze niż ten paździerz z plastiku :)

 

Dla mnie wygląda jak pazłotko z czekoladką w środku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia z czego, tylko zamkniete robi wrazenie :) 9, 10, 11gen nie maja podejscia

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja czekam jak do i9 będą dołączać IHS RGB :E

Mówisz i masz.

 

1kwietnia ;)

Chociaż to mogą być niby teraz śmichy-chichy a za chwilę stanie się to rzeczywistością (tak samo jak kiedyś parę lat wstecz Robin Williams też nabijał się z Bidena i miał z niego i jego programu niezłą beczkę śmiechu, a dziś przestało być śmiesznie bo to z czego się śmiali stało się rzeczywistością).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pudełko. No jakieś inne. Choć mi się średnio podoba.

Za to ceny.

Intel Core i9-12900K oraz Core i7-12700K. Wyceniono je kolejno na 669 oraz 469 dolarów, czyli równowartość około 2645 oraz 1855 złotych.

To w Polsce wyjdzie 3200 i 2300-2400zł.

Chyba cytowanie zniknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

nie ten temat

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było:

1634844108620.png
 
Nie wiem czy była ta kwestia poruszana ale trzeba dodać że benchmark CPU-Z wspiera AVX512. Test na 11900K leci z AVX512F a test na 5950X i 12900K tylko z AVX2+FMA. To dlatego CypressCove wypada lepiej niż Zen3.
Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, AMDK11 napisał:

Nie wiem czy było:

 
 
Nie wiem czy pyła ta kwestia poruszana ale trzeba dodać że benchmark CPU-Z wspiera AVX512. Test na 11900K leci na AVX512F a test na 5950X i 12900K tylko z AVX2+FMA.
 

 

Ty sie dobrze czujesz? Wrzucasz gunwo test do nabijania klikow?? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wompierz napisał:

Pudełko. No jakieś inne. Choć mi się średnio podoba.

Za to ceny.

Intel Core i9-12900K oraz Core i7-12700K. Wyceniono je kolejno na 669 oraz 469 dolarów, czyli równowartość około 2645 oraz 1855 złotych.

To w Polsce wyjdzie 3200 i 2300-2400zł.

 

To jeszcze nie tak tragicznie, pierwsze plotki mówiły że i9 będzie w okolicach 4tyś a i7 3tyś licząc ze wszystkimi januszowymi, VAT itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, AMDK11 napisał:

Nie wiem czy było:

 

Tego rodzaju "testy" mają tylko znaczenie dla Ciebie bajkopisarzu.

Zadałeś sobie chociaż trud sprawdzenia czy te "wyniki" mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością?

5.3 GHz vs 5.2 GHz czyli wzrost zegara o 1.92 procenta powoduje poprawę wyniku o 2.11 procenta - wygląda na to, iż Alder Lake to prawdziwy cud techniki, gdyż skalowanie się zegara jest powyżej 100 procent./s

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ty sie dobrze czujesz? Wrzucasz gunwo test do nabijania klikow?? :lol2:

Gówno test czy nie znalazłem na niemieckim forum to i wkleiłem. Są już kupione CPU 12900K więc kto wie ;)

12 minut temu, rainy napisał:

Tego rodzaju "testy" mają tylko znaczenie dla Ciebie bajkopisarzu.

Zadałeś sobie chociaż trud sprawdzenia czy te "wyniki" mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością?

5.3 GHz vs 5.2 GHz czyli wzrost zegara o 1.92 procenta powoduje poprawę wyniku o 2.11 procenta - wygląda na to, iż Alder Lake to prawdziwy cud techniki , gdyż skalowanie się zegara jest powyżej 100 procent./s

Zdałeś sobie chociaż sprawę z tego że może inne parametry np m.in RAM też były zmienione? Bajkopisarzu ;)

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AMDK11 napisał:

 

 

Z tego gościa "Mike Benchmark" to niezły...

th_500_22375.jpg

... w obu przypadkach karta piłuje na 99% limicie, a zamiast obniżyć do 1080p to leci test w 1440p (ruskie technokitchen czy jakoś tak "lubi to!! - mike'a benchmark'a", zawsze tak "robili testy" porównujące procesory - karta na 99% ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RyszardGTS napisał:

Z tego gościa "Mike Benchmark" to niezły...

th_500_22375.jpg

... w obu przypadkach karta piłuje na 99% limicie, a zamiast obniżyć do 1080p to leci test w 1440p (ruskie technokitchen czy jakoś tak "lubi to!! - mike'a benchmark'a), zawsze tak "robili testy" porównujące procesory - karta na 99% ;) )

Nie wiem na ile wiarygodny jest ten test ale jeśli nie ma nic wspólnego z rzeczywistością to do kosza z nim ;)

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, AMDK11 napisał:

 

Rzeczywistość jest taka że karta graficzna miała dość i prawie schodziła na zawał, a procesory odpoczywały na karaibach ;) (RTX 3070 i 1440p to trochę mało by używać do testów w 1440p)

Nawet jeżeli wszystkie komponenty są legitne to stracił czas, chyba że zamiarem było "nic nie pokazać" albo też nie pokazać że "np: intel zamiata amdkiem podłogę" ;)

Wg mnie więcej miałby odsłon gdyby test był robiony w niższej rozdzielczości, no ale może wie więcej na temat bait clicków i wie co robi! :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Rzeczywistość jest taka że karta graficzna miała dość i prawie schodziła na zawał, a procesory odpoczywały na karaibach ;) (RTX 3070 i 1440p to trochę mało by używać do testów w 1440p)

Nawet jeżeli wszystkie komponenty są legitne to stracił czas, chyba że zamiarem było "nic nie pokazać" albo też nie pokazać że "np: intel zamiata amdkiem podłogę" ;)

Wg mnie więcej miałby odsłon gdyby test był robiony w niższej rozdzielczości, no ale może wie więcej na temat bait clicków i wie co robi! :] 

RTX 3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, AMDK11 napisał:

RTX 3080

Tak, 3080, mój błąd :)

Tak czy inaczej,  jak karta dociska nonstop/prawie nonstop do 99% to trzeba coś poluźnić bo więcej fps nie wyciśniesz (zmniejszyć rozdzielczość, zmniejszać detale, itd), a w przypadku testu procesorów to całkowicie przekłamuje wyniki końcowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AMDK11 napisał:

Nie wiem na ile wiarygodny jest ten test ale jeśli nie ma nic wspólnego z rzeczywistością to do kosza z nim ;)

No ale jak cos takiego wrzucasz to tylko obrazuje twoja wiedze, czyli znikoma :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest mega fejkowy kanał robiący dziennie nawet 20 fejkowych "testów" dzięki sprytnym skryptom i oprogramowaniu (które tylko manipulują wcześniej nagranymi sekwencjami wideo z gier na ciągle 1 i tej samej konfiguracji), w których 99% zawartości to kłamstwa i manipulacje.

Nie wiem jak młodym dzieciakiem trzeba być aby tego nie zauważyć.

Jestem w szoku, że ktoś to linkuje tu na forum.

Usuwać i banowć, tzn. róbcie jak chcecie - ja swoje zdanie wyraziłem.

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DaviM napisał:

Przecież to jest mega fejkowy kanał robiący dziennie nawet 20 fejkowych testów dzięki sprytnym skryptom i oprogramowaniu, w których 99% zawartości to kłamstwa i manipulacje.

Nie wiem jak młodym dzieciakiem trzeba być aby tego nie zauważyć.

Jestem w szoku, że ktoś to linkuje tu na forum.

Usuwać i banowć, tzn. róbcie jak chcecie - ja swoje zdanie wyraziłem.

Już usunięty fejkowy test.

Szczerze to nawet nie znałem tego kanału i nie przeanalizowałem dokładnie samego testu. Mój błąd.

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kadajo napisał:

Ten wafel to z czego, bo wygląda jak z plastiku wyprodukowany dla biedronki . Za darmo bym tego obciachu nie chciał ?

Ten kawałek wafla krzemowego na który ludzie liczyli chyba zapowiada poziom tej premiery. Plastikowa wydmuszka XD

Ja liczyłem że serio będzie coś na prawdę limitowanego. Co to ma być? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Minciu napisał:

Ten kawałek wafla krzemowego na który ludzie liczyli chyba zapowiada poziom tej premiery. Plastikowa wydmuszka XD

Ja liczyłem że serio będzie coś na prawdę limitowanego. Co to ma być? XD

Przestań ! Przynajmniej opakowanie w miarę im wyszło :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...