Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Wu70 napisał:

Oczywiście że obniży i na tym to polega, to zamknięty cykl w którym potrzebujemy mocnych odpowiedzi obydwu stron a biedactwa tak przeżywają tą premierę jakby ich zen3 miał 30fps od listopada generować ;-)

Dlatego przydał się trzeci gracz, nawet z Państwa Środka, by coś się więcej zadziało, dawno temu byli tacy producenci CPU jak: Intel, AMD, IBM, VIA, Cyrix i jakoś to działało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stjepan666 napisał:

Dlatego przydał się trzeci gracz, nawet z Państwa Środka, by coś się więcej zadziało, dawno temu byli tacy producenci CPU jak: Intel, AMD, IBM, VIA, Cyrix i jakoś to działało. 

No pewnie, nawet mamy temat o Apple soc ale po ankiecie widać że użytkownicy nie widzą zagrożenia dla x86  :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy na premierze realne i wiarygodne testy w programach dla profesjonalistów no i dla tych pozostałych 95% :E :E użytkowników którzy będą na PC grać w giereczki.

Na chwilę obecną faktycznie Intel DEMOLUJE AMDka ;)"

(PurePC) Intel Core i5-12600K demoluje Ryzena 5 5600X w najnowszych testach wydajności w CPU-Z. Alder Lake jest szybszy nawet o 47% >KLIK<

 

 

23_intel_core_i5_12600k_demoluje_ryzena_

muitty1qbjn21.png?width=960&crop=smart&a

Single core Intel's 12gen vs Single Core AMD 5000's series

 

 

 

23_intel_core_i5_12600k_demoluje_ryzena_

nervous-sweating-sweating-bullets.gif

32 wątkowy 5950X "ufff było blisko, ale ten 24wątkowiec 12900K jest szybki, ale udało się! rzutem na taśmę wygrałem!!"

:rotfl: 

 

Jeżeli 12gen będzie prezentował wysoki wzrost fps w grach to raczej tanio nie będzie, a ceny płyt pod 12gen to będzie kosmos bo już pojawiają się ceny tych wyższych i topowych, już one sporo podrożały w stosunku do odpowiedników 10/11gen... no i jeszcze kwestia cen pamięci DDR5.

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RyszardGTS napisał:

Jeżeli 12gen będzie prezentował wysoki wzrost fps w grach to raczej tanio nie będzie, a ceny płyt pod 12gen to będzie kosmos bo już pojawiają się ceny tych wyższych i topowych, już one sporo podrożały w stosunku do odpowiedników 10/11gen... no i jeszcze kwestia cen pamięci DDR5.

Nie nie bedzie, chyba,ze myslisz o RTX 3090 w 1080p :cool: Potencjalnie IPC+20% to moze max da 10% w grach ale przy takich pamieciach i 90ns czasu dostepu moze byc roznie. Nie bez powdu Intel reklamuje juz kolejny gen jako usprawnienia cache do gamingu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DaviM napisał:

Nowe 10 rdzeni szybsze od starych 6 rdzeni! Pozamiatane!

GoldenCove był projektowany od 2017 roku czyli w czasie premiery Zen1 a Intel nie miał pojęcia co AMD pokaże Zenem 2 i 3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, RyszardGTS napisał:

 

Single core Intel's 12gen vs Single Core AMD 5000's series

 

Intel niebieski a panowie ... Ciemni :E . Amd czewrone a Pani biała :E . Ta historia się nie klei xD .

W grach nie będzie mordoru pomiędzy zen3 a adler, tam będą różnice takie jak znamy z wcześnijszych gen, kto nie ciśnie na 300fps to może poczekać jeszcze rok ;) 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RyszardGTS napisał:

Zobaczymy na premierze realne i wiarygodne testy w programach dla profesjonalistów no i dla tych pozostałych 95% :E :E użytkowników którzy będą na PC grać w giereczki.

Na chwilę obecną faktycznie Intel DEMOLUJE AMDka ;)"

(PurePC) Intel Core i5-12600K demoluje Ryzena 5 5600X w najnowszych testach wydajności w CPU-Z. Alder Lake jest szybszy nawet o 47% >KLIK<

Single core Intel's 12gen vs Single Core AMD 5000's series

nervous-sweating-sweating-bullets.gif

32 wątkowy 5950X "ufff było blisko, ale ten 24wątkowiec 12900K jest szybki, ale udało się! rzutem na taśmę wygrałem!!"

:rotfl: 

 

Jeżeli 12gen będzie prezentował wysoki wzrost fps w grach to raczej tanio nie będzie, a ceny płyt pod 12gen to będzie kosmos bo już pojawiają się ceny tych wyższych i topowych, już one sporo podrożały w stosunku do odpowiedników 10/11gen... no i jeszcze kwestia cen pamięci DDR5.

No z takim IPC to może nawet będzie dało radę nakarmić 3080 w każdej grze w 1080p.  Fajnie by było jakby coś dawało w 4k 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, RyszardGTS napisał:

Na chwilę obecną faktycznie Intel DEMOLUJE AMDka ;)"

(PurePC) Intel Core i5-12600K demoluje Ryzena 5 5600X w najnowszych testach wydajności w CPU-Z. Alder Lake jest szybszy nawet o 47% >KLIK<

 

Inny redaktor nie zgadza się z tym klikbaitowym tytułem z PurePC i tą "demolką":

 

"Nadchodzący 10-rdzeniowy Intel 12600K, napakowany najnowszymi technologiami od Intela, zamiast być szybszym w multi o około 100% od rocznego 6-rdzeniowego Ryzena 5600X, jest od niego szybszy tylko o 47%.

W dodatku tylko w syntetycznym benchmarku CPU-Z, który jak wiadomo po niedawnych modyfikacjach mocno faworyzuje procesory Intela i nie oddaje rzeczywistej wydajności np. w grach czy aplikacjach, więc realnie ta różnica jest jeszcze mniejsza i jeszcze bardziej niekorzystna dla Intela.
Być może ten model chociaż ceną powalczy z Ryzenami, ale uwzględniając ogromny koszt nowej platformy Intela i zapewne wysoki pobór energii, i tak opłacalność jego zakupu będzie bardzo niska."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, novi napisał:

Intel niebieski a panowie ... Ciemni :E . Amd czewrone a Pani biała :E . Ta historia się nie klei xD .

Jak to się nie klei? ;) :E  Intel Amd'ka VERY DEEP INSIDE :hahaha: (w single cpuz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

No z takim IPC to może nawet będzie dało radę nakarmić 3080 w każdej grze w 1080p. 

Nie ma takiej opcji nawet w przyszlej gen ;)  Prodcki dzis sobie nie radza wykarmic 2080ti a ty liczysz na co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Nie ma takiej opcji nawet w przyszlej gen ;)  Prodcki dzis sobie nie radza wykarmic 2080ti a ty liczysz na co ?

Na cud. Na wielki powrót intela. Na masakracje. Na armagedon. Na znaczny spadek cen zen3 w nowym steppingu xD 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Smogsmok napisał:

Brawa dla Apple. 8 rdzeni bez HT zamiatają podłogę przy 40W. W MT. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Smogsmok napisał:

Mobilny Alder Lake zamiata ryzenem  podłogę.

Ojej, 14-rdzeniowy 12900HK, super nowoczesny ale niewydany jeszcze Intel, mający 75% więcej rdzeni niż stary 8-rdzeniowy AMD 5980HX, jest od niego tylko o 61% szybszy, a powinien być szybszy o około 110% (z powodu znaczbie większej ilości rdzeni i znacznie szybszego wątku). W dodatku w Geekbench'u jest "szybszy".

Co za prądożerna padaka się szykuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, DaviM napisał:

Ojej, 14-rdzeniowy 12900HK, super nowoczesny ale niewydany jeszcze Intel, mający 75% więcej rdzeni niż stary 8-rdzeniowy AMD 5980HX, jest od niego tylko o 61% szybszy, a powinien być szybszy o około 110% (z powodu znaczbie większej ilości rdzeni i znacznie szybszego wątku). W dodatku w Geekbench'u jest "szybszy".

Co za prądożerna padaka się szykuje...

image.png.60ad98c1088543be433c27bf0db8c2e2.png

Mało kreatywnie, żeby nie nazwać tego inaczej :E 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapałeś mnie - skopiowałem żywcem cały wpis od niejakiego DaviM, nic sam nie wymyśliłem...

To chyba jest karalne nawet, taka kradzież tekstu...

 

DaviM z PurePC, to DaviM z PCLaba. Ten sam DaviM. Więc i tekst ten sam, no prawie ten sam, bo trochę jednak jest dopieszczony tutaj, bo tutaj później postanowiłem też to napisać (bo Smogsmok zrobił o tym wklejkę) ale ciut rozwinięte (laik może nie wiedzieć dlaczego powinno być około 110%, więc na forum podpowiedziałem dlaczego tyle, mogę zresztą temat jeszcze bardziej rozwinąć).

A może mam tam jakieś bluzgi dodać, czy może tutaj? A może tylko tam mogę pisać? A może tylko tutaj?

A jeśli jednak mogę w 2 miejscach napisać to samo, bo mi wydałeś zgodę, a ja akurat mam taką ochotę i czas, to mam klepać od nowa literka po literce ten sam tekst czy pozwolisz mi zrobić kopiuj-wklej?

Ty tego luksusu nie masz, że możesz opublikować ten sam lub prawie ten sam tekst na KomputerŚwiat i PurePC, a ja mam :)

 

A poza tym tylko odpowiadam Smogsmokowi na "zamiatanie ryzenem podłogi" - Ty nie umiałeś mu odpowiedzieć, a ja tak.

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że tamten DaviM to inny DaviM, bo przecież widać, że tak to nazwę, Twój styl pisania i pociski na Intela lecące na lewo i prawo. Bardziej chodziło mi o to, że takie kopiowane posty kojarzą mi się tylko z wpisami opłacanymi, ewentualnie z pewną formą fanatyzmu. 

Nie wiem na co i kiedy wydawałem Ci zgodę, czy czegoś zabraniałem. Jeśli sam sobie odpowiadasz na pytania to tak średnio bym powiedział. Nie podobają mi się takie posty, będące zaproszeniem do flame'u. A przejrzałem sobie kilka ostatnich stron i kurs jak widzę utrzymany. I chyba nie tylko mi się to nie podoba, bo patrząc jak bardzo Twoje wypowiedzi pod tekstami na Pure są minusowane coś chyba w tym jest. 

Publikowanie tego samego tekstu w różnych miejscach nie jest niczym chwalebnym, to tak swoją drogą. To lenistwo :E 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie i tak wszystko będzie się rozbijać o wydajność i cenę. Liczę, że taki 12600k + płyta i ddr5 to wyjdzie około 4000zł.

Chciałbym właśnie kilka mocniejszych rdzeni niż obecnie dostępne na rynku ale to trochę za dużo jak za podstawę PCta do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież Ty od lat robisz kopiuj-wklej i w dodatku bierzesz za to kasę. Zmieniasz tylko język, kolejność niektórych zdań i dodajesz od czasu do czasu kilka słów od siebie ale tak aby niczego z oryginału nie zmienić. Dlatego niusmeni wzajemnie te wszystkie bzdury czy fejki powielają, i Ty też.

Może coś od siebie czasami i napiszesz, jakiś felieton czy test zrobisz - nie wiem, bo Komputer Świat to nie moje klimaty, a z PCLaba to ja kojarzę Ciebie tylko jako niusmena. W każdym razie jesteś typowym zwykłym niusmenem czyli robisz za kasę copy-translate-paste. Ważne jednak, że pracę lubisz, i tak dalej.

 

A poza tym, wiesz, Intel to łapówkarz i szantażysta i ja do nich szacunku nie mam, bo im się szacunek nie należy. Ale ilość osób, która jest z Intelem w jakiś sposób mocno związana choćby dlatego, że przez 10-15 lat tylko i wyłącznie na Intelu siedziała i Intel przez to im się mocno wgryzł w każdy fragment ciała, jest ogromna. Dlatego na jednego plusa za jakiś tam koment spokojnie można dostać 10 minusów jak nie siedzisz cicho, a ja nie lubię siedzieć cicho.

 

Ale można też i mieć najwyżej oceniony komentarz na np. wccftech, czy videocardz, bo tam też piszę, po angielsku oczywiście. Dać linka do kilku moich "zwycięzców" (a tam czasami jest kilka tysięcy komentów pod niusem więc łatwo nie jest)? Dam od razu: ostatnio "wygrałem" pod niusem o raporcie finansowym Intela takim autorskim memem (który jest moją przeróbką mema zachwalającego AlderLejki):

 

578ad9b2a4b6ba6939eb97a23791c13e80290549

https://wccftech.com/intel-intc-q3-2021-earnings-data-center-group-mobileye-and-iotg-break-records/

 

Dobra koniec pisania, bo nie wiadomo co znowu wymyślisz...

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak ktoś zaczyna opisywać co robię, samemu przyznając, że nie wie co robię, bo KŚ to nie jego klimaty. :E Gdyby tak dobrze Ci szło sprawdzanie rzeczy, o których chcesz napisać, przed ich pisaniem, oszczędziłbyś sobie wielu tych minusów, które jak wiadomo wynikają tylko z tego, że ludzie to zakamuflowana opcja intelowska, a nie dlatego, że po prostu fanbojujesz.

Cieszy mnie, że jesteś akceptowany na WCCFTech, gdzie jest chyba najwięcej rakowych komentarzy w świecie IT. Na swój sposób jest to dość znamienne. Nie musisz się niczym chwalić, wierzę, że Twoje wpisy są tak wyszukane i trafiające w punkt jak ten, podkreślmy, autorski mem, który jest przeróbką innego mema. I rzeczywiście, może już lepiej, byś skończył pisać, nim wymyślisz coś na tyle głupiego na mój temat, że pozostanie ci pisanie na PPC. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież wccftech podałem celowo i celowo wybrałem nius o wynikach finansowych Intela, bo właśnie na wccftech jest ta masa rakowych niebieskich fanatyków klepiących nawet setki komentów dziennie, i jest trudno tam prowadzić jakąkolwiek dyskusję, szczególnie krytyczną o Intelu i AlderLejku, czy po prostu się przebić ze swoim komentem. Czerwonych jest znacznie mniej i są znacznie zdrowsi. Pomijam w ogóle np. wszelkie przynajmniej dziwne polityczne i nie związane z niusem komenty i hejt, a związane np. z bieżąca sytuacją w Stanach.

Miałem się pochwalić "wygraną" jakimś nawet merytorycznym komentarzem na ITH, benchmarku czy PurePC? Przecież to łatwizna jest i żaden wyczyn, przynajmniej dla mnie.

Komentarzem z Komputer Świat niestety się nie pochwalę, nawet jednym byle jakim komentarzem, bo tam po prostu nie wchodzę (jak zresztą większość znanych mi osób lubiących tematy IT). Także spokojnie możesz tam niusy pisać czy co tam jeszcze robisz - do niczego się nie przyczepię :)

 

Pamiętam, jak Cię wsparłem i broniłem na PurePC, bo się na Ciebie fala hejtu i minusów wylała (a uważałem wtedy, że niesłusznie), ale nie będę pisał głupotek o Tobie w związku z tymi minusami, bo popłynę jak Ty hehe.

 

Napisz na koniec ile lat na Intelu siedziałeś w latach powiedzmy 2000-2020 i zmykam.

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DaviM napisał:

"Nadchodzący 10-rdzeniowy Intel 12600K, ....


W dodatku tylko w syntetycznym benchmarku CPU-Z, który jak wiadomo po niedawnych modyfikacjach mocno faworyzuje procesory Intela i nie oddaje rzeczywistej wydajności np. w grach czy aplikacjach, więc realnie ta różnica jest jeszcze mniejsza i jeszcze bardziej niekorzystna dla Intela.
."

I dziwnym trafem przecieki tylko o tym wspominają XD czasem się zastanawiam, czy rzeczywiście są jakieś przecieki? Czy pompa balkonika na preordery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Minciu napisał:

I dziwnym trafem przecieki tylko o tym wspominają XD czasem się zastanawiam, czy rzeczywiście są jakieś przecieki? Czy pompa balkonika na preordery. 

Z drugiej strony patrząc to przecieki benchmarków z Rocketlake były mało optymistyczne nawet tuż przed premierą i mało kto wspominał że bios niedopracowany. W testach AIDA64 pamiętam że kilka razy wyniki się poprawiły a wcześniejsze były kiepskie nawet dla pojedynczego wątku. Jakby rdzeń pracował z taktowaniem ~0.8-1.0 GHz.

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DaviM napisał:

Inny redaktor nie zgadza się z tym klikbaitowym tytułem z PurePC i tą "demolką":

 

"Nadchodzący 10-rdzeniowy Intel 12600K, napakowany najnowszymi technologiami od Intela, zamiast być szybszym w multi o około 100% od rocznego 6-rdzeniowego Ryzena 5600X, jest od niego szybszy tylko o 47%.

W dodatku tylko w syntetycznym benchmarku CPU-Z, który jak wiadomo po niedawnych modyfikacjach mocno faworyzuje procesory Intela i nie oddaje rzeczywistej wydajności np. w grach czy aplikacjach, więc realnie ta różnica jest jeszcze mniejsza i jeszcze bardziej niekorzystna dla Intela.
Być może ten model chociaż ceną powalczy z Ryzenami, ale uwzględniając ogromny koszt nowej platformy Intela i zapewne wysoki pobór energii, i tak opłacalność jego zakupu będzie bardzo niska."

Widzisz Ty patrzysz tylko na suche liczby a prawda jest taka że 12600 ma 10 rdzeni o łącznej powierzchni 7 rdzeni GoldenCove. 6 rdzeni GoldenCove + 4 Gracemont które są wzamian za 1 rdzeń GoldenCove. Inaczej 6 rdzeni GoldenCove + dodatkowe 4 Gracemont to + 16.66% do powierzchni rdzeni GoldenCove a wydajność wyższa od 6 rdzeni Zen3 o 47% czyli jest znacząco szybszy nawet od 8 rdzeni Zen3 i 8 rdzeni CypressCove ;) Przynajmniej w scenariuszu CPU-Z :)

To samo można napisać o 12900K ma 16 rdzeni o powierzchni 10 rdzeni GoldenCove a wydajność w CPU-Z i CB jest blisko 16 rdzeni Zen3. Inaczej 12900 ma powierzchniowo o 25% więcej rdzeni względem 8 rdzeni GoldenCove a wydajność o 74% wyższą niż 8 rdzeni CypressCove i Zen3 ;)

12600 to powierzchniowo 6(Pcore)+1(4 Ecore) czyli 6 + 16.66% = 7 Pcore
12900 to powierzchniowo 8(Pcore)+2(8 Ecore) czyli 8 + 25% = 10 Pcore

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dodatkowo, nawet w 1440p z rt/pt bardzo szybko się zapycha cały vram w 4070ti.
    • No więc sytuacja wygląda tak, że spadł na mnie zakup i instalacja nowego routera do routera SIM na wieś. Została zamontowana antena - jeśli się nie mylę jest to Signaflex XRANGE 2x48 dBi. Zanim przejdę do rzeczy to jeśli ktoś jest w stanie określić czy ta antena jest w ogóle warta czegokolwiek, to dzięki za info. A, końcówki to bodajże 2x SMA. No i tutaj pojawia się pytanie - jaki router do takiej anteny wybrać? Musi to być router na kartę SIM - jest już takowa zakupiona w Play. Moim największym problemem jest zrozumienie, skąd mam wiedzieć po opisie routera czy podłączę do niego antenę. Który parametr to sugeruje? Czy jeśli router ma po prostu antenki, to można je zawsze wykręcić i podłączyć kable? Przyznam, że nie mam w tym temacie żadnego pojęcia. Kolejne pytanie, jeśli w ofercie Play jest dostęp do 5G i antena też obsługuje 5G, to router też musi mieć 5G, czy wystarczy sama antena?   Będę wdzięczny za wskazówki dotyczące zakupu routera i ogólnie na temat stawiania tej sieci. Jak brakuje jakichś informacji to podam. 
    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę(poruszając mysz) to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...