Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, BlindObserver napisał:

Nie chodzi o to, że tamten DaviM to inny DaviM, bo przecież widać, że tak to nazwę, Twój styl pisania i pociski na Intela lecące na lewo i prawo. Bardziej chodziło mi o to, że takie kopiowane posty kojarzą mi się tylko z wpisami opłacanymi, ewentualnie z pewną formą fanatyzmu. 

Nie wiem na co i kiedy wydawałem Ci zgodę, czy czegoś zabraniałem. Jeśli sam sobie odpowiadasz na pytania to tak średnio bym powiedział. Nie podobają mi się takie posty, będące zaproszeniem do flame'u. A przejrzałem sobie kilka ostatnich stron i kurs jak widzę utrzymany. I chyba nie tylko mi się to nie podoba, bo patrząc jak bardzo Twoje wypowiedzi pod tekstami na Pure są minusowane coś chyba w tym jest. 

Publikowanie tego samego tekstu w różnych miejscach nie jest niczym chwalebnym, to tak swoją drogą. To lenistwo :E 

Ponad 20 lat siedzę w temacie komponentów do PC. Przez ten czas widziałem wielu fanatyków z każdej strony ale żaden nie był tak nachalny jak ten typ o którym napisałeś. :E Takiego naganiacza ukierunkowanego na AMD jak DaviM jeszcze nie było. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był tu taki jeden jeszcze gorszy fanatyk ale nvidii, nie pamiętam jak się nazywał

Edytowane przez diggerx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DjXbeat napisał:

Ponad 20 lat siedzę w temacie komponentów do PC. Przez ten czas widziałem wielu fanatyków z każdej strony ale żaden nie był tak nachalny jak ten typ o którym napisałeś. :E Takiego naganiacza ukierunkowanego na AMD jak DaviM jeszcze nie było. 

Widać typowi się nudzi i trolluje, byle by zasiać gównoburze. Pewnie w życiu mu się nudzi i szuka miejsca gdzie może przelać swoje frustracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, diggerx napisał:

Był tu taki jeden jeszcze gorszy fanatyk ale nvidii, nie pamiętam jak się nazywał

cyrix. Ale to był admin PClaba, niczym Smuggler z CD-Action który aż tak mocno trollował że został dziennikarzem :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DjXbeat napisał:

Ponad 20 lat siedzę w temacie komponentów do PC. Przez ten czas widziałem wielu fanatyków z każdej strony ale żaden nie był tak nachalny jak ten typ o którym napisałeś. :E Takiego naganiacza ukierunkowanego na AMD jak DaviM jeszcze nie było. 

Tobie jak zwykle się nicki mieszają :)

 

Więc żeby było jasne: zachęcam jak największą liczbę osób, oczywiście z odpowiednim portfelem i zupełnie wolnymi środkami w tym portfelu (jak ktoś ma zamiar wejść w AlderLejka w tajemnicy przed żoną, to ja umywam od tego ręce i na mnie proszę się nie powoływać), szczególnie osoby z naszego forum, aby zrobiły za 3 dni preorder na platformę z AlderLejkiem, najlepiej na DDR5 i żeby znalazły dla nas forumowiczów trochę czasu i jak najszybciej przekazały tutaj jak najwięcej przeróżnych informacji o platformie, takich informacji, których w recenzjach 4 listopada nie znajdziemy, a tym bardziej w tych wszystkich niusach.

Z góry serdecznie dziękuję.

 

PS. Kto powie na jaki produkt AMD właśnie naganiam tym wpisem, bo zgodnie z "hipotezą" użytkownika DjXbeat, na jakiś przecież muszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, AMDK11 napisał:

Widzisz Ty patrzysz tylko na suche liczby a prawda jest taka że: 

12600  10 7 6 + 4  1  6  +  4  + 16.66% do 6 3 47% 8 3 i 8 12900K  16 10  16 3.  12900  25%  8  74% 8  12600 61 4  6 + 16.66% = 71 2900  8+2 8 8 + 25% = 10 

 ;)

Słyszałeś kiedyś że mniej to więcej? W Twoim przypadku Mniej suchych liczb to więcej. Bo tak żeś nasrał cyferek że oczopląsu człowiek dostaje jak się na to patrzy 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DaviM napisał:

Tobie jak zwykle się nicki mieszają :)

 

Więc żeby było jasne: zachęcam jak największą liczbę osób, oczywiście z odpowiednim portfelem i zupełnie wolnymi środkami w tym portfelu (jak ktoś ma zamiar wejść w AlderLejka w tajemnicy przed żoną, to ja umywam od tego ręce i na mnie proszę się nie powoływać), szczególnie osoby z naszego forum, aby zrobiły za 3 dni preorder na platformę z AlderLejkiem, najlepiej na DDR5 i żeby znalazły dla nas forumowiczów trochę czasu i jak najszybciej przekazały tutaj jak najwięcej przeróżnych informacji o platformie, takich informacji, których w recenzjach 4 listopada nie znajdziemy, a tym bardziej w tych wszystkich niusach.

Z góry serdecznie dziękuję.

 

PS. Kto powie na jaki produkt AMD właśnie naganiam tym wpisem, bo zgodnie z "hipotezą" użytkownika DjXbeat, na jakiś przecież muszę...

tak naganiałeś w temacie AMD że dostałeś urlop

2 strony bełkotu i nagle cisza (189 i 190)

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, AMDK11 napisał:

Z drugiej strony patrząc 

 Z drugiej strony jest CB. CPU-z i CB. To nieby mają być przecieki XD. 

Jeżeli jestem twórcą przecieku, to co by mnie powstrzymywało przed upublicznieniem osiągów z innych programów i gier. CPU-Z dotychczas nawet nie był za bardzo popularny jako narzędzie testujące. Czemu nagle znalazł się na tapecie każdego leakstera? XD 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Słyszałeś kiedyś że mniej to więcej? W Twoim przypadku Mniej suchych liczb to więcej. Bo tak żeś nasrał cyferek że oczopląsu człowiek dostaje jak się na to patrzy 

Maruda :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Jeżeli jestem twórcą przecieku, to co by mnie powstrzymywało przed upublicznieniem osiągów z innych programów i gier.

Ale ten "twórca przecieku" ( 8:E ) to Janusz co znalazł platformę na ulicy i odpala sobie co chce?

Oczekiwania vs rzeczywistość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

 Z drugiej strony jest CB. CPU-z i CB. To nieby mają być przecieki XD. 

Jeżeli jestem twórcą przecieku, to co by mnie powstrzymywało przed upublicznieniem osiągów z innych programów i gier. CPU-Z dotychczas nawet nie był za bardzo popularny jako narzędzie testujące. Czemu nagle znalazł się na tapecie każdego leakstera? XD 

Wręcz słyszałem kiedyś, że Intel jest przeciwny testowaniu swoich procesorów w w/w programach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pitt_34 napisał:

Wręcz słyszałem kiedyś, że Intel jest przeciwny testowaniu swoich procesorów w w/w programach. 

To było wypowiedziane przed Alderlake'em ;)

13 minut temu, Minciu napisał:

 Z drugiej strony jest CB. CPU-z i CB. To nieby mają być przecieki XD. 

Jeżeli jestem twórcą przecieku, to co by mnie powstrzymywało przed upublicznieniem osiągów z innych programów i gier. CPU-Z dotychczas nawet nie był za bardzo popularny jako narzędzie testujące. Czemu nagle znalazł się na tapecie każdego leakstera? XD 

Jak z tych samych benchmarków były przecieki wydajności Zen3 już to wtedy były przecieki? Tak? :)

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Tornado3 napisał:

tak naganiałeś w temacie AMD że dostałeś urlop

Następny, któremu się pomieszało.

Podałem wtedy (na kilka tygodni przed premierą Zen3) tylko wyliczenia, których nikt inny nie podał, jaka jest procentowa różnica (przewaga) Zen3 nad innymi wybranymi (najpopularniejszymi, wybrałem chyba z 10 procków z kilku generacji) procesorami Intela i AMD w single i multi, na podstawie wyników, które przeszły walidację, niepodkręconego Zen3 w PassMarku (a który to benchmark składa się z wielu mniejszych podtestów badających wydajność procesora pod różnym kątem i w różnych scenariuszach).

A że się większości przewaga Zen3 nie spodobała ("niemożliwe!!!") i zażądali bana, a moderator ją spełnił, to nic nie poradzę.

 

Ale zacytuj jak naganiam na jakiś produkt, a ja zacytuję jak DjXbeat nagania na produkty w swoim sklepiku w skalperskich cenach. A może wolisz, żeby ciebie zacytować jak naganiasz na produkty?

Edytowane przez DaviM
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, wszystkim się pomieszało a ty jeden sprawiedliwy i nic nie poradzisz ale dzielnie nas ciągle nawracasz mimo przeciwności losu ;-)

Wszyscy widzą żeś troll i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wu70 napisał:

heh, wszystkim się pomieszało a ty jeden sprawiedliwy i nic nie poradzisz ale dzielnie nas ciągle nawracasz mimo przeciwności losu ;-)

Wszyscy widzą żeś troll i tyle.

Nie wszystkim, tylko dwóm, a w zasadzie trzem, bo ciebie też już trzeba wliczyć.

Jak znajdziesz z ostatnich 5 lat jeden mój post, w którym "naganiam" (cokolwiek to dla ciebie znaczy) na produkty AMD (albo jakiejkolwiek innej firmy, nie tylko AMD), to na jeden taki mój post, przypada 10 twoich, w których naganiasz na Intela (ale tak naprawdę naganiasz).

Tyle w kwestii naganiania. I może już skończ (i inni też) ten żałosny temat, bo mnie tym nie zdenerwujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AMDK11 napisał:

 ;)

Jak z tych samych benchmarków były przecieki wydajności Zen3 już to wtedy były przecieki? Tak? :)

Przy zen 3 nie było preorderow. A pierwsze i formacje o wydajności w grach podało samo AMD tak jak ostatnio z 3d keszem.

https://www.purepc.pl/amd-ryzen-9-5950x-i-5900x-z-dobrymi-wynikami-w-geekbench-5

https://www.purepc.pl/amd-ryzen-7-5800x-i-ryzen-9-5950x-z-testem-wydajnosci-w-cpu-z

To miałeś miesiąc przed opcja zakupu. A co ma być u Intela? Wpierw zakupy później testy. 

amd-ryzen-5000-slajd-2.jpg

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu, będą za 3 dni slajdy z wynikami i będzie prezentacja, oczywiście wszystko od Intela. Także nie zamawiasz w ciemno ;) Poza tym masz wiarygodne wyliczenia na każdej stronie od AMDK11...

Jeśli ktoś ufa Intelowi (na podstawie jego przeszłych działań można sobie wyrobić zdanie czy warto mu ufać czy nie), to sobie zrobi preorder na podstawie "wyników wydajności w realnych scenariuszach", jakie przedstawi Intel :) 

 

Zresztą zaraz jakiś polski tester/redaktor gdzieś napisze, że "jest miazga ale nie mogę napisać jak duża i w którą stronę" i będzie wszystko jasne :) 

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

To miałeś miesiąc przed opcja zakupu. A co ma być u Intela? Wpierw zakupy później testy. 

Przecież taką samą bezwartościową grafikę dostaniesz za kilka dni a realne testy w dniu rozpoczęcia sprzedaży bo taki standard mają teraz wszystkie korporacje.

No chyba że chcesz z trollem dyskutować o zaufaniu to podpowiem - korporacjom się nie ufa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już widać ze ta seria CPU to nic ciekawego. Od żeby tylko ZA WSZELKA CENE pobić AMD. Banda idiotów.
Az mi się wierzyć nie chce ze ludzie się już chcą pakować w ta nowa podstawkę sprzedając to co maja z 10 czy 11 serii.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że będzie więcej dymu niż ognia przy okazji tej premiery. W sumie dym już jest.

Konkurencja dobra rzecz (przydałaby się jeszcze większa), ale podejrzewam, że ceny konkurencyjne u Intela przy nowych prockach już nie będą, natomiast prądu będzie to wszystko ciągnąć jak smok. 

Z mojego własnego punktu widzenia liczę na obniżkę cen procesorów AMD oraz na nowe, wydajniejsze procesory na umierającą, ale ciągle żywą podstawkę AM4 w przyszłym roku. Zapowiedź już jest, spokojnie można poczekać.

W przypadku Intela wszystko wyjdzie w praniu, czyli przy okazji testów. W sumie i tak najważniejsza obecnie w grach jest karta graficzna, a nie procesor, więc nie ma co się napalać. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Smogsmok napisał:

Ta serie CPU to najciekawsza rzecz od czasów Zen1 

A co ciekawo bylo w Zen1?? Przeciez Zen1 i Zen+ to klapa wydajnosciowa, co najwyzej dobry proc do renderingu bo w grach byla i jest porazka na tle intela z tamtego okresu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A co ciekawo bylo w Zen1?? Przeciez Zen1 i Zen+ to klapa wydajnosciowa,

A no to było ciekawego, że ZEN1 pozwolił AMD odbić się od dna i sprawił że w ogóle ktokolwiek zaczął zwracać uwagę na to, że oni jeszcze produkują procesory ?

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...