Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dagedy napisał:

Patrząc na Silicon Lottery to chyba już nie będzie golden binów xD

W przypadku AMD w dalszym ciągu jest spora różnica między golden binem a śmieciowym. 

Ale ich firma była skazana na załamanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aha czyli raptor za niecały rok. To odświeżony alder. A jakaś tam rewolucja czyli meteor w 2023. Hmm wtedy już ceny ddr5 powinny się unormować. No chyba, że wszystko zostanie na poziomie premium dostępne tylko dla nielicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszystko było już wiadomo. Najlepsze i tak po meteorze :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sideband napisał:

Znajdzie się wielu takich co upadło na głowę.

Wiesz nie mam nic przeciwko na to, ze ktos to kupuje i jak kupienie napisze, ze upadl na glowe. To moja subiektywna ocena z mojej perspektywy. Nie jesat mi tez do niczego potrzebne na ten moment 32GB wiec zapewne 16GB moduly beda odpowiednio tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, widzac wysoka latencje i gear 2 przy ddr5 ze miedzy i9 a i5 bedzie wyrazna roznica w giereczkach tym razem(ze wzgledu na wiekszy kesz, ktory ma tym wiekszy wplyw im wieksza latencja do ramu).

Zamowie zestaw jutro(zeby nie czekac), ale najpierw obejrze testy przed rozpakowaniem(najwyzej zwroce, a nie bede robil dickmove ze zwracaniem rozpakowanego sprzetu, tym bardziej ze montaz cpu zostawia slady na ihs)

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, srekal34 napisał:

Zamowie zestaw jutro(zeby nie czekac), ale najpierw obejrze testy przed rozpakowaniem(najwyzej zwroce, a nie bede robil dickmove ze zwracaniem rozpakowanego sprzetu, tym bardziej ze montaz cpu zostawia slady na ihs)

Tak każdy powinien robić, jeśli już planuje tego typu zabawę z preorderem. Dzięki :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche ziew ale hej, Z690! Musze to mieć bo śmieszny numerek, powinni wywalić zero z końca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy i tak będą zanim sprzęt dojdzie więc to oczywiście jedyne rozsądne podejście! :)

Z tymi ddr5 ciekawa sprawa jak to wyjdzie, teraz w tych wynikach mamy nawet Apexa a ram i tak paździerz 4800cl40, ciekawe czy premierowe testy będą wszędzie na 4800cl40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, srekal34 napisał:

Obstawiam, widzac wysoka latencje i gear 2 przy ddr5 ze miedzy i9 a i5 bedzie wyrazna roznica w giereczkach tym razem(ze wzgledu na wiekszy kesz, ktory ma tym wiekszy wplyw im wieksza latencja do ramu).

To tak nie działa dosypujesz kaszy i nagle masz wysoką wydajność w grach pomimo sporego czasu dostępu do pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to też budzi moją ciekawość jak ddr4 vs 5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jest ta zapowiedź? Pojawi sią jakieś 'niezależne' testy od jakiegoś linusa czy coś? Czy trzeba poczekać do listopada?

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro Intel zaprezentuje slajdy, ceny, itp. (bo to Premiera) i te same slajdy pojawią się jutro w niusach/artach na portalach tech.

Wystartuje też jutro możliwość składania zamówień (tzw. preordery).

 

Zamówione sprzęty zostaną wysłane 4 listopada (tzn. powinny tego dnia zostać nadane, nie wcześniej) i tego dnia pojawią się też recenzje/testy na portalach, ale w większości przypadków próbek dostarczonych przez Intela i do testowania wg jakichś tam mniej lub bardziej dziwnych wytycznych Intela (np. "dostaniecie próbkę, ale testy na premierę 4 listopada tylko w Win11, a Zen3 może być porównany z AL tylko jeśli zostanie przetestowany też w Win11 - jeśli pasi to wysyłamy próbkę po podpisaniu NDA, jeśli nie, to nie").

Edytowane przez DaviM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wnioski mi się nasuwają po tym teście CPU-Z, ale albo mi się wydaje albo Intel w MT zrobił bardzo mały postęp względem 11 serii? 

Rozumiem że ciężko byłoby zmieścić 12 rdzeni w 11 serię, ale czysto hipotetycznie, gdyby można by było, a CPU-Z skaluje się dosyć dobrze z ilością rdzeni, to 11700K przy 12/24 by po prostu był zaraz za 12700K w MT :E Nawet jeśli weźmiemy 10% wydajności na straty.  

Tak jak przejście w AMD z Zen2 na Zen3 w MT było sporym skokiem między tą samą półką, u Intela ciężko porównać cokolwiek, bo 12th to pierwszy raz Intel ma więcej niż 10 rdzeni :E

I skok wydaje się tylko wysoki, bo wynik ST jest dosyć dobry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No jak dla mnie wynik ST jest ważniejszy. To platforma rozrywkowa nie HEDT.

Chciałbym wiedzieć czy nie będzie problemu z tymi małymi rdzeniami w starszych grach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TheMr. z tego co widzę źródłem tego błędnego myślenia jest wyobrażenie o małych rdzeniach.
Wyobraź sobie że 12700k to 9/18 i 11700k 12/24 jest tuż za nim ;) Wzrost w MT jest bardzo duży i jego źródłem nie są tylko małe rdzenie a też (a może i głównie) mocniejsze duże.
A jak zaczniesz sobie liczyć małe rdzenie jak równowartość dużego no to potem dochodzisz do takich wniosków

 

btw. ciekawe czy będą dalsze rozwinięcia hybrydowych architektur od intela lub amd, np 1 super-rdzeń 8:E + 8p + 4e (1+8+4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DaviM napisał:

dostaniecie próbkę, ale testy na premierę 4 listopada tylko w Win11, a Zen3 może być porównany z AL tylko jeśli zostanie przetestowany też w Win11 - jeśli pasi to wysyłamy próbkę po podpisaniu NDA, jeśli nie, to nie

Jakbym czytał umowę poufności z AMD :E 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Wu70 napisał:

@TheMr. z tego co widzę źródłem tego błędnego myślenia jest wyobrażenie o małych rdzeniach.
Wyobraź sobie że 12700k to 9/18 i 11700k 12/24 jest tuż za nim ;) Wzrost w MT jest bardzo duży i jego źródłem nie są tylko małe rdzenie a też (a może i głównie) mocniejsze duże.
A jak zaczniesz sobie liczyć małe rdzenie jak równowartość dużego no to potem dochodzisz do takich wniosków

 

btw. ciekawe czy będą dalsze rozwinięcia hybrydowych architektur od intela lub amd, np 1 super-rdzeń 8:E + 8p + 4e (1+8+4)

1 rdzeniowy Chad i cyk instalujemy crysisa. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, BlindObserver napisał:

Jakbym czytał umowę poufności z AMD :E 

Coś Ci się pomyliło :E to na bank nie była umowa z dobrym wujkiem amd :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj mocno mu się pomyliło, pewnie fanboy! Jedno korpo złe, drugie dobre :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czasami mają problemy z odróżnieniem dobra od zła. Tak było zawsze, czy to w realu czy np. w filmach.

Imperium krzyczało: rebelianci to zło, trzeba ich zniszczyć, a rebelianci: Imperium to zło, trzeba je zniszczyć. No to kto w końcu zły: Imperium czy rebelianci?

Albo: Niemcy/Faszyści/Naziści krzyczą: Polacy to zło, trzeba ich zniszczyć, a Polacy: Niemcy/Faszyści/Naziści to zło, trzeba ich zniszczyć. No to kto w kocu zły: Niemcy/Faszyści/Naziści czy Polacy?

 

Tak samo z Intelem i AMD: Intel to łapówkarz, szantażysta, kłamca, oszust i manipulant z wyrokami, a AMD załatwiony tymi łapówkami i innymi nielegalnymi praktykami Intela, leżąc przez to praktycznie martwe na ziemi, wydało jednak jeszcze Buldożera, ale podobno to była taka padaka, że nawet Notatnik nie działał, nie mówiąc o Saperze czy jakieś normalnej większej grze...

Też ciężko osądzić, która z tych firm jest dobra, a która zła. Która to Imperium Zła, a która to rebelianci...

Naprawdę ciężko...

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DaviM napisał:

Też ciężko osądzić, która z tych firm jest dobra, a która zła. Która to Imperium Zła, a która to rebelianci...

Naprawdę ciężko...

Nie ma dobrych, nigdy nie było, jest tylko to co się bardziej opłaca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg chyba komuś się za bardzo "lojalność" względem korpo wkręciła xD ja się bardzo cieszę, że AMD wydało coś czym wyszło nawet przed Intela, ale ale, nie zgubiło czasem po drodze tej "dobrości"? Ile kosztują ryzeny 5000? A mam Ci przypomnieć, że miały one nie działać w płytach serii 400 i dopiero wizerunkowa g....burza która się wokół tego rozpętała to zmieniła? AMD jest aktualnie Intelem i jest nim nie gorzej niż sam intel przez lata, jakakolwiek lojalność czy wspieranie korpo to wobec takich zachowań frajerstwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pioy napisał:

Omg chyba komuś się za bardzo "lojalność" względem korpo wkręciła xD ja się bardzo cieszę, że AMD wydało coś czym wyszło nawet przed Intela, ale ale, nie zgubiło czasem po drodze tej "dobrości"? Ile kosztują ryzeny 5000? A mam Ci przypomnieć, że miały one nie działać w płytach serii 400 i dopiero wizerunkowa g....burza która się wokół tego rozpętała to zmieniła? AMD jest aktualnie Intelem i jest nim nie gorzej niż sam intel przez lata, jakakolwiek lojalność czy wspieranie korpo to wobec takich zachowań frajerstwo. 

Znajdziesz u Intela podstawkę tak żywotną jak AM4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...